Mumsema

Mezi ile meninin farkı nedir, birbirinden nasıl ayırt edilir?

  • 08 Mayıs 2021
  • 850 kez görüntülendi.
Mezi ile meninin farkı nedir, birbirinden nasıl ayırt edilir?
resmin alt tagı

Mezi ile meninin farkı nedir,birbirinden nasıl ayırt edilir?

Kayıtsız Üye
Mezi ile meni nin arsında ne tür farklar vardır kısaca açıklar mısınız ?


Cevap: Mezi ile meninin farkı nedir,birbirinden nasıl ayırt edilir?

arifselim
Selamun aleykum kardeşim. Meni ile mezi arasında ki farklar kısaca şunlardır; meninin rengi beyazdır. Meni yoğun ve şehvetle çıkar. Mezi ise açık şeffaftır ve hafifçe akar. Meniden dolayı gusül abdesti gerekir ama mezi cünüp yapmaz sadece normal namaz abdestini bozar.


Cevap: Mezi ile meninin farkı nedir,birbirinden nasıl ayırt edilir?

Kayıtsız Üye
en çok bu konuda şüpheye düşüyordum mezi cünüp bırakmıyormuş. yani ibadete devam edebiliriz


Cevap: Mezi ile meninin farkı nedir,birbirinden nasıl ayırt edilir?

Kayıtsız Üye
Selamün Aleyküm Hacı abi ben rüya hatırlamadığım zaman çamaşırı elliyorum sarartı var idrar onu biliyorum ama şüphe işte nabacan elliyorum bakıyorum dokunuşuna sonra temiz olan beyaz tarafı elliyorum onun dokunuşuna bakıyorum eğer aynı ise bence gusül gerekmez diye düşünüyorum . Çünkü eğer Meni gelirse kalıp tutuyor böyle birde çok büyük alana yayılıyor

Allah Razı Olsun Saygılarımla …


Kayıtsız Üye
Ben 14 yaşında bir erkek çocuğuyum küçük abdestimi yaptıkdan sonra avret yerimi acıtarak bir sıvı geldi gusül gerekirmi


arifselim
Merhaba kardeşim. Ancak meni akmışsa o zaman gusül gerekir. İdrardan sonra gelen sıvı genellikle vedi olur ve vediden dolayı gusül abdesti gerekmez.


Kayıtsız Üye
1 – Masturbasyon yaparken sadece sürtünmeyle olsa bile gusül mu gerekir ? Orucu bozar mı ? Bozarsa kaza mı yapmak gerekir kefaret mi ?

2 – Ben sabah uyandığımda kulodumda geniş alana yayılmış ıslaklık görüyorum bu nedir ?


arifselim
1- Mastürbasyon sürtünerek de olsa meni geldikten sonra gusül gerekir. Mastürbasyon orucu bozar ve bir gün kaza gerekir. Eğer ki bir ramazan ayında iki defa mastürbasyonla oruç bozulursa o zaman hem kaza hemde kefaret gerekir.

resmin alt tagı

2- Büyük ihtimalle bu menidir ve gusül abdesti alman icap eder.


Kayıtsız Üye
Ben 14 yaşındayım küçük abdestimi yaparken beyaz bir sıvı geldi gusül gerektirirmi ve sperma ile zevk suyu nasıl ayırt edilir zevk suyu gusül gerektirirmi?


arifselim
Merhaba kardeşim. Meni yani sperm ancak şehvetle çıkar. Meni beyazdır ve mezi gibi az akmaz. Mezi yani zevk suyu ise çok ince şeffaf ve yapışkan gibidir. Mezi guslü gerektirmez sadece namaz abdestini bozar ve kirlenen yerin temizlenmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
Mezinin tanımana uygun sıvı geldi az bir miktarda ama bu şehvetle geldi gusül abdestim bozulmuş mudur? Emin olamıyorum lütfen yardım edin


arifselim
Eğer kesinlikle mezi nin tanımına uygun gelmişse ve meni çıkmamışsa gusül almana gerek yok için rahat olsun.


Kayıtsız Üye
Sa ben sabah uyandığımda iç çamaşırımda ıslaklık olduğunu fark ediyorum ama bu olay her yatışımda oluyo ve iç çamaşırımdaki bu ıslaklığın izi belli olmuyo rüyada hatırlamıyorum ama avret yerim sertleşmiş oluyo bu akan menimidir mezimi lütfen bilen cevap versin


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Meni az bir şey akmaz ve meni ağır kokar. Mezi ise hem az miktarda akar hemde mezi renksizdir. Bu iki duruma dikkat edersen ona göre rahatlıkla karar verebilirsin.


Kayıtsız Üye
Sa ben sabah uyandığımda rüya hatırlamıyorum ama iç çamaşırımda ıslaklık olduğunu fark ediyorum fakat bu ıslaklık her yatışımda oluyo ve ıslaklığın izide iç çamaşırıma baktığımda belli olmuyo bu menimidir mezimi


arifselim
Aleykum selam. Meni ile meziyi birbirinden ayırt etmen gerekir. Meni ile mezi kesinlikle birbirine benzemez. Meni, meziye göre çok daha fazla akar, rengi beyazdır ve kokusu ağır olur hemen rahatsız eder. Mezi ise renksizdir, çok fazla akmaz ve meni gibi ağır kokmaz.


Kayıtsız Üye
Arkadaşlar kücük abdestini yapmadan önce penisimi sıvazladığımda çok az bir beyaz bir sıvı çıkıyor bu nedir ya da hükmü nedir


arifselim
Merhaba kardeşim. Beyaz derken şeffaf mı yoksa su renginde yani renksiz bir sıvı mı çıkıyor. Meni beyaz renkte olur, beyaz ve şehvetle fışkırarak çıkar. Meni durup dururken gelmez. Eğer durup dururken gelmişse bu gusül gerektirmez. Senin dediğin büyük ihtimalle mezi olması gerekir.


Kayıtsız Üye
Avret yerinden zevk sonucu şeffaf bir sıvı aktı gusül gerekirmi


Şema
< zevk sonucu şeffaf bir sıvı aktı gusül gerekirmi >
Şehvet düşünülünce veya şehvetle bakıp ya da dokununca MEZİ gelir.
Mezi gusül gerektirmez.


Kayıtsız Üye
hocam 13 yaşındayım gördüğüm şeylerden dolayı penisim sertleşiyor ve biraz dokunuyorum sonrasında az bi miktarda sıvı geliyor mezi midir bu sıvı gusül almam gerekirmi
Allah rızası için cevaplayın


arifselim
Bu tür durumlarda gelen sıvı mezidir. Mezi cünüp yapmaz sadece namaz abdestini bozar ve kirlettiği yerin temizlenmesi icap eder.


Kayıtsız Üye
Mezi de şeffaf derken çok az bir beyazlık olabilirmi? Yani demek istediğim menin yoğurt gibi beyaz olması gerekirmi? Az miktarda bir sıvı geliyorsa ve de çok fazla beyaz diğilse renksiz gibi ama beyazlık olursa o menimidir? Cevaplarsanız ALLAH razı olsun.


arifselim
Mezi şeffaftır yani rengi yoktur su gibidir. Meni ise beyaz ve yoğun kıvamdadır. Bu şekilde mezi ile meniyi birbirinden ayırmak çok kolay olur.


Ali Emir
Sa ben 14 yaşındayım rüyamda bazı cinsel şeyler görüyorum. Sınıfımızdaki bazı etek giyen kızlarıda görünce bazen avret bölgede sertleşme oluyor. Ve bazen beyaz bir sıvı akıyor. Tüm gün bu şekilde dolaşmak zorunda kalıyorum. Ne yapmalıyım? Sürekli gusül almak zorunda mıyım okulda alamıyorum. (Lütfen yardım edin)


Kayıtsız Üye
Kardeş meni rüya dışında kişinin isteğiyle çıkar. Ya istimna (mutasyon)ya cima (ilişkiye girme) ya da çok aşırı düşünme sonucu olur.Sehvetle sıvı çıktı diye meni olacak niye bir şey yok. Mezi de şehvetle çıkar ama fışkıracak çıkmaz sivazlaninca belli olur. Sende her ne kadar şehvetle çıkarsa ciksin fışkıran gibi bir meni alameti yoksa gusül gerekmez namaz abdesti gerekir.


Kayıtsız Üye
Benimde bir sorum var.
Uyandigim zaman ve vücum hareket ettiği zaman, organimin ucu iç camasirimi yapıştığını fark ediyorum. Fakat bu bende çok oluyor. Ama rüyamda da ona göre şeyler görmüyorum. İç camasirimdada organimin deydiği yer bazen temiz bazen küçücük beyaz nokta gibi oluyor. Fakat kokusu yok veya çok büyük kirletme olmuyor.

Cevabı sabırsızlıkla bekliyorum


arifselim
Bu akan sızı mezidir. Mezi anlattığın gibi özellikleri taşır. Mezi insanı cünüp yapmaz sadece namaz abdestini bozar.


Cenab timsah
Abi 15 yaşındayım hergün asılıyom çatır çukur çekiyorum bırakamıyorum ne yapmam gerekir ? Abi birde arkadaşlar karışan glt bırakırsınız diyo , gidiyom mi ?


arifselim
Mastürbasyonu alışkanlık haline getirmek hem dini açıdan hemde sağlık açısından zararlıdır. Ancak zinaya düşmemek için mecbur kaldığında yapman caiz olur.


Kayıtsız Üye
Merhaba rüyamda cinsel seyler görüyom direk şiddetli ( fışkırıyor mu bilmiyorum uykuda olduğumdan) şeffaf bişi çıkıyor uykumdan uyandırıyor gusül gerektirir mi? haftada 3-4 kere oluyor hep gusül mü alcam nolur cevap yazın (yaşım 14 normal mi çok sık oluyor )


arifselim
Merhaba. Uyku halinde meni çıkarsa ancak gusül gerekir yoksa ince ve şeffaf olan mezi gelirse cünüp olmazsın. Meni beyaz ve çok akar ayrıca ağır kokuludur hemen belli olur.


Kayıtsız Üye
1 – kardeşim biraz daha açabilir misin ? Mesela meni ne kadar çok , mezi ne kadar az çıkar ? meninin fışkırmadan çıkma olasılığı var mıdır ? Şehvetten kasıt nedir ? Mezinin hafifimsi beyaz olma olaslığı var mıdır ?

2 – Benden bir sıvı aktı ama birazı beyaz birazı şeffaf ( su rengi ). Sonra kilotu kokladım kokmuyor ve fışkırarak bişey çıkmadı. Sizce bu sıvı nedir ?


arifselim
1- Meni beyazdır ve yoğundur şehvetten maksat zevk vererek çıkar. Kendi kendine akarsa cünüp yapmaz. Mezi beyaz olmaz rengi şeffaf su gibidir ve yapışkan gibidir.

2- Bu dediğin sıvı mezidir. Bundan cünüp olmazsın sadece namaz abdestin bozulur ve kirlenen yeri temizlemen gerekir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam benim 2 3 günde bir bir akıntı oluyor ama çok az geliyor ve biraz kokusu var sabah baktığımda belli etmiyor bu mezimidir?


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu tür sorularda kadın veya erkek olduğunuzu belirtmeniz gerekir ki doğru cevap verebilelim.

Erkek için meninin rengi beyazdır ve yoğun bir kıvamdadır. Meni ise çok ince ve şeffaftır. Meni ile meziyi karıştırmak nerdeyse mümkün değildir.


Kayıtsız Üye
1 – Ben sevgilimle bulştuktan sonra danla damla bişeyler geldi me gübi gözüküyor ama biraz yapışkan. Ve birazda çok orucu bozar mı

2 – abi mezinin şehvetle gelme ihtimsli yok mudur bendede iftardan sonra yapışkan şeffaf bir sıvıydı nasıl ayırt edebilirim nolur yardım edin…

3 – Meraba abi. ”Fışkırmayarak çıkan” , ”beyaz renkte” ve ”kokmayan” sıvı nedir ?


arifselim
1- Bu akan sıvı mezidir ve mezi orucu bozmaz ve guslü gerektirmez.

2- Mezi ince yapışkan ve su rengindedir. Meni ise çok yoğun ve beyazdır. Mezi ile meni birbirine karışmaz.

3- Şeffaf, ince, kokusuz ve yapışkan gibi olan sıvı mezidir. Mezi fışkırarak çıkmaz ve cünüp etmez.


Kayıtsız Üye
1 – Selamün aleyküm hocam meni yi mezi sanıp normal ibadete devam edersek hükmü nedir?

2 – iki kez yapmayı nereden çıkardınız ben bir kere yapınca kefaret gerekir diye biliyorum


arifselim
1- Aleykum selam. Bu durumda meni olduğunu anladığında gusül abdesti almalısın. Cünüp kıldığın namazlarını kaza etmelisin.

2- Aynı ramazan içerisinde iki farklı günde yapılırsa hem kefaret hemde kaza gerekir.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben 13 yaşında erkek çocuğuyum ramazan ayında 2 kez mastürbasyon yaptım sadece kaza orucu tutSam yanlış mı olur? Lütfen yardım edin. Ama mezi geldi ve 2 kere yanlışlıkla oldu sivazliyordum sonra baktığımda ıslaklık vardı günah midir Kefaret mi kaza mi gerektirir?

Merhaba ben 13 yaşında erkek çocuğuyum orucluyken 2 kere mezi aktı ama yanlışlıkla oldu sivazliyordum ancak tekrar baktığımda ıslaklık vardı Kefaret mi gerekir yoksa kaza mi bilemedim bir yardımcı olsanız


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu gelen eğer mezi ise orucun bozulmaz ve sana bir şey gerekmez. Ancak meni çıkarsa o zaman orucun bozulur. Aynı ayda iki farklı günde bozarsan o zaman hem kefaret hemde kaza gerekir.


Kayıtsız Üye
Gusul abdesti aldım ve sahur yaptım sonra namaz abdesti icin llavaboya gittim idrar yaparken fark ettim bi sivi aktı idrar bitiminde orucum ne durumda


arifselim
İdrardan sonra gelen bu akıntı meni olsa bile cünüp yapmaz ve orucuna da bir zarar vermez. Meni şehvetle ve isteyerek çıkarılırsa orucu bozar.


Kayıtsız Üye
Merhaba grimsi bir renge sahipti bu mezi mi meni mi ramazanda Pornografi şeyler izlemek orucu bozar mı? Mezi ile meni nasıl ayırt ederiz?
TEŞEKKÜRLER SIMDIDEN —


arifselim
Merhaba kardeşim.

– Oruçluyken isteyerek meniyi getirmek orucu bozar.
– Sadece haram şeyleri izlemek orucu bozmaz ama sevabı azaltır.
– Mezi ince yapışkan ve şeffaftır. Meni ise çok yoğun beyaz ve şehvetle yani zevk vererek çıkar.


Kayıtsız Üye
Kardeşim banda cevap verirseniz sevinirim sabah uyandım iç çamaşırımda iki tane 1 lira kadar bölüm ıslak oluyor gusül gerektirir mi meni mi mezi mi karar veremedim ama boşalma gibi çok bölüm ıslak değil ne yapılmalıyim


mum
2 lira kadar olan leke muhtemelen menidir gusül gerekir.


Sorunlu
Hocam Selamun Aleykum Ben 13 buçuk yaşında bi erkek çocuguyum, benim sorunum niyet ettikten sonra avret yerim sertleşiyor ben hiçe sayıp uyuyorum rüyamda cinsel şeyler görüyorum ben istemedikçe çıkıyor mezi gibi bişey sıvı aktı fışkırmadı ilk aktıgında baktım kilotta belli oluyordu elimi sürdüm kokladom bunun meni veya mezi oldugunu anlamak için 1 saat geçti baktım kilotta hiçbişey yok hafif bi koku var bu orucu bozarmı ve mezi midir menimidir?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Rüya Yorumlatma

mum
Avuç içi kadar bir leke ise menidir yıkan ama hafif leke ise sadece iç çamaşırını değiştir.


Kayıtsız Üye
1 – Merhaba hocam oruçluyken sıvazladım tam boşalmadan daha erken bir sıvı geldi bu sıvı yapışkan ve uzuyordu orucumu bozarmı

2 – Ramazanda bilerek mezide olsa mastürbasyon yapmak orucu bozar mı? Teşekkürler şimdiden


mum
1. İlk gelen akıntı mezidir, gusül gerekmez ve orucu bozmaz.

2. Meni çıkarsa oruç bozulur ama mezi bozmaz sevabını azaltır


Kayıtsız Üye
S.A
Ben gün içinde kilodumda beyaz küçük katı şeyler görüyorum bu meni mi yoksa mezi midir

Merhaba hocam ben oruçluyken sıvazladım erkenden bir sıvı geldi sıvı yapışkan ve uzuyordu orucumu bozarmı


mum
Sıvazlamak ve okşamakla mezi gelir, idrar rengindedir ve yapışkandır. Oruç bozmaz


Kayıtsız Üye
Merhabalar hocam benim sorum: Ben kendime engel olamayıp oruçlu olduğum halde mastürbasyon yapmaya kalktım ve yaparken kendime sen ne yapıyorsun gibi sorular sorup durdum.Ardından penisimden şehvetsiz olarak şeffaf ve kokusuz bir sıvı geldi(bu sanırım ayında oluyor) orucum bozulur mu?


mum
Mezi orucu bozmaz. Meni gelirse o zaman oruç bozulur


Kayıtsız Üye
Hocam ben orucken kendime engel olamayıp cenabet oldum. Daha sonra idrara çıktım.İdrara çıktıktan sonra mezi geldi. Oruç bozuldumu ve gusül gerektirirmi simdiden tesekkurler.


arifselim
İsteyerek boşalmakla oruç bozulur. Gusülden sonra devam eden meziden dolayı yeniden gusül alman gerekmez.


Kayıtsız Üye
Sea kardeşim ben sahurdan sonra uyudum her sahur niyet ederdim fakat bu sefer niyet ettim mi diye tereddüt ettim sabah kalktığımda rüyalanmış bulundum oruca devam etmeli miyim kaza kefaret gereken bişey var mı


arifselim
Aleykum selam. Öğle olmadan bir saate kadar niyet edebilirsin. Sahura kalkman bile bir niyet sayılır. Rüyalanmakla oruç bozulmaz kalktıktan sonra gusül alır ve orucuna devam edersin.


Kayıtsız Üye
Uyandığımda yaşlık oluyor renksiz ama çok fazla yaşlık oluyor meni mi mezi mi


arifselim
Meninin rengi beyazdır, yoğun ve fazla akar. Renksiz olan sıvı ise mezidir mezi cünüp etmez.


Kayıtsız Üye
1 – Ben +18 video izledim ve arada yatarken elliyordum penise sonra şehvetle bişey geldi az geIdı ama,işeyincede seffaf kokusuz bır sıvı geIdı hukmu nedır¿

2 – Selamu aleyküm ben Oruçlarda 2 farklı günde kendi istemimle boşaldım ama ogünler oruç tutuyordum kaza Kefaret gerekirmi


arifselim
1- Birinci hükmü haramdır ve günahtır asla izlememen lazımdır. Meni şehvetle yani zevkle çıkar, beyaz ve yoğundur eğer bu bir damla bile çıksa orucun cünüp olursun.

2- Aleykum selam. Eğer oruçluyken iki farklı günde yaparsan sana kefaret ve kaza lazımdır.


Kayıtsız Üye
1 – Bazen cinsel organımda sertleşme oluyor daha sonra biraz sıvı birşeyler akıyor sizce gusül abdesti gerekir mi

2 – Sa hocam oruçluyken penisimden şehetsiz ve çok az beyaz uzayan sıvı geldi mezi midir orucum bozulmuşmudur?


arifselim
1- Bu tür durumlarda akan sıvı mezidir. Mezi ince ve şeffaftır gusül almayı gerektirmez.

2- Aleykum selam. açık renk ve yapışkan olan sıvı mezidir ve mezi cünüp etmez. Meni şehvetle akar ve beyazdır cünüp yapar.


Kayıtsız Üye
– Bir damla sperm gelmesi gusül gerektirir mi

– Diğer sitelerden meni mi mezi mi olduğunu anlamak için meninin bir özelliğine uysa çıkan menidir diyor
Ama benden şehvetle çıktığı halde mezinin tanımına uyuyor(yapışkan ve ince bir su)?

– Merhaba peki idrar rengine benziyo az gelmiş yapışkanımsı biraz kokulu gibiyse mezi mi meni midir çünkü her yerde meni beyaz mezi şeffaf diyor


arifselim
– Bir damla bile sperm gelirse ve bu şehvetle çıkarsa gusül gerektirir.

– Mezi belki bir zevk verebilir ama kesinlikle meni gibi değildir. Meni yoğun ve beyaz renktedir.

– Meni ne idrara nede meziye benzemez. Mezi ince yapışkan ve şeffaftır.


Kayıtsız Üye
Hocam surtunerek istemeyerek bişey çıktı ama yogun değil kokuyor meni midir mezi mi ne yapmam lazım


arifselim
Kadın mı erkek mi belirtmeyince size doğru bir cevap veremeyebiliriz.

Erkek için meninin rengi beyaz ve yoğundur. Mezi ise çok ince ve şeffaftır ve yapışkandır. Meni ile meziyi karıştırmak nerdeyse mümkün değildir. Eğer çıkan meni ise gusül abdesti alman gerekir.


Kayıtsız Üye
Hocam simdi ben uzanırken kulotta bir ıslaklık gördüm şehvet az bisi vardı ama bu ıslaklık mezinin tanımına uyuyor ve uyuduktan sonra gecti sizce gusül gerekirmi


arifselim
Eğer bu gördüğün mezi ise ve sana göre de mezi tanımına uyuyorsa gusül gerekmez boşuna vesvese yapma kendine.


Kayıtsız Üye
ben 14 yaşındayım hala ufak tefek sıkıntılarım var bezleniyorum rüya gördüm ve beyaz bir sıvı çıktı ama avret yerimde 2 tane beyaz nokta vardı gusül gerekirmi


arifselim
Cinsel içerikli bir rüya gördükten sonra gelen beyaz sıvı menidir. Meni çıktığında kişi cünüp olur ve gusül abdesti alması icap eder.


Kayıtsız Üye
Hocam uyamdığımda kilodumda beyaz bi sıvı gördüm genış alana yayılmamış ve ince bi sıvı bu çok sık geliyor ve sinir oluyorum sürekli şüpheye düsüyorum vesveye düşüyorum şeytan çok ugrasıyor deliriyorum gusül gerekirmi gerekmez bence sonucta rüya da istemli bişe yapmıyorum…


arifselim
Beyaz sıvı derken nasıl birşey tam olarak bilemeyiz ama sen meni ile meziyi iyice tanıdın mı artık bunlar vesvese yapmaz kardeşim.


Kayıtsız Üye
Merhaba hafif uyaniktim uzvum sertti bi sivi geldi beyaz gibi ama yapiskan olmiyam gusül gerekirmi ? Ve meni gibi sert degilgi beyaz ve su gibiydi

Merhaba ben hafif uyaniktim uzvum sertti ama rüya gormuyordum uzvum den hafif beyazimsi ama yapiskan olmiyan sivi geldi gusül gerekirmi ?


arifselim
Merhaba. Su gibi yani rengi olmayan şeffaf olan sıvı meni değildir. Bu sıvı mezidir ve meziden dolayı gusül gerekmez. Her ergenliğe girmiş müslümanın bu bilgileri doğru bir şekilde öğrenmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
– ben ıstınmaya dustukten sonra ıdrardan sonra ıstem dısı sıvı gelıyor guslu gerektırır mı?

– Merhaba bn 15 yasindayim mast. Yapinca mezi ye bnzer bi sivi cikiyor ama icinde hafif bi beyazlik var cikarkende cok az fickirio bu sivi nedir

– merhaba bende 14 yaşında bir erkek çocuğum küçüçük meni gibi beyaz bir sıvı geldi ama meni kadar fazla akmadı bunun ne olduğunu anlayamadım çok hafif kaygan birşeydi meni gibi hafif katı değildi bu nedir


arifselim
– İdrar yaptıktan gelen sıvı ne olursa olsun guslü gerektirmez.

– Mastürbasyonda çıkan sıvı menidir. Meni çıktı mı kişi cünüp olur ve gusül alman gerekir.

– Dediğine göre bu mezi olabilir. Mezi ince şeffaf ve yapışkandır ve cünüp yapmaz. Ama meni, yoğun beyaz ve şehvetle yani zevk vererek çıkar. Meni cünüp yapar.


Kayıtsız Üye
S.A. İdrardan sonra uzun bir süre,suya benzer,yapışkan bir sıvı çıkıyor.bu meni mi?yoksa mezi mi?


klav
Ve aleykümüsselam gelen 1 – 2 damla sıvı mezidir. Gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam bir sıvı geliyor hafif yoğun ama su gibi çok az bir yoğunluğu var 1-2-3 damla akıyor beyaz değil şeffaf gelirken böyle fışkıracak gibi geliyor yani geldiğini penisimin içinde hissediyorum kasılıyorum ama hiç fışkırmıyor genelde penisimin içinde kalıyor ben sağıp çıkartıyorum, suya benziyor kaygan ve çok yapışkan da değil aynı zamanda çıktıktan sonra yorgunluk olmuyor ve sanırsam kokmuyor. Bu sıvı meni midir mezi midir?


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum meziye uygun ama şehvetle çıkıyor koyu ama kokusu yok yapışkan değil sizce meni mi mezi mi


arifselim
– Merhaba kardeşim. Meni ile mezi asla birbirine karışmaz. Çünkü meninin rengi beyazdır. Mezi ise tamamen şeffaftır. Bu gelen sıvı mezidir ve sana gusül gerekmez.

– Aleykum selam. Mezi olarak çıkıyorsa cünüp yapmaz. Kokusuz ve yapışkan ise yinede bu mezidir. Şehvet hissinde hata ediyorsun. Menideki şehvetten maksat orgazm olmaktır.


Kayıtsız Üye
Küloddaki meziyi elimle dağlayınca geçiyorsa gusül abdesti almasam doğru olurmu bu şekilde ayırt edebilirmiyim? Her gün gusül abdesti alıyorum tam bilmedigim için ya cunup gezersem namazlarım kabul olmazsa korkusuyla


arifselim
Hayır bu ölçü değildir. Ölçü mezi ile menin çıkışı, rengi ve hissedilmesidir. Bu birbirine karışamayacak şekilde açık özellikleri vardır. Yukarıda bu özellikler ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır.


arifselim
– Mastürbasyon ancak zinaya düşmekten korktuğun zaman yapman caiz olur. Mastürbasyon esnasında orgazm olursan meni çıkmasa bile cünüp olursun. Mezi ise şehvet düşünceleri ve durumlarında çıkar. Cünüp olmanın cinsel ilişki dışında özelliği orgazm olmaktır. Cünüpken namaz kılmak haramdır. Ama sen mezi ile meniyi karıştırmamalısın. Meni öyle kolay kolay gelecek bir şey değildir.

– Aleykum selam. Meni gelmedikçe gelen diğer sıvılar yani mezi kişiyi cünüp yapmaz.


Kayıtsız Üye
size bi soru sorucam bazen şeffaf bazen yapışkan bazen yapışmıyan az ile orta arası olan şet gusül gerektirirmi

Salam abi ben çox az maturbasyon yapdım ama meni gelmiyecek kadar az sonra tualete gitdim ve idrardan sonra şeffaf yani su gibi bir şey geldi ama çox az ve uzun gibi sallanıyodu yanı böyle bu mezimidir


Kayıtsız Üye
Hocam ben uyurken kendimi sıktıgım için kasılmalar hissettim ama yarı uyanıktım ve gayet normal bir rüya gördüğümden eminim . Zaten hemen uyandım ve kontrol ettim sarımsı bir sıvı yoktu sadece parlak şeffaf vardı. Uyurken kasılmalar hissettiğim için gusül gerekir mi? Sarı bir sıvı gelmedi hiç ve kasılmaların farkındaydım yani kendimi kontrol ederek uyandım. Bu bende vesvese gibi bir şey arada böyke kasılmalar okuyor ama hiç sarı sıvı görmedim


Kayıtsız Üye
-Hocam sevgilimle konuşurken yada öperken bir sıvı geliyor. Kokmuyor. Ama biraz beyazlık oluyor. Fışkırmıyor da. MEni midir bu.
– ve bazen düşünürken de geliyor. Ama bende illa hep bı beyazlık oluyor az da olsa. Yanı dusunmede görmede bile az bı beyazlık oluyor meni mi bu

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum


arifselim
– İlk önce sen sevgilim dediğin kişiyle bunları yapman haramdır. İlk önce bunları bırakmalısın. Bu yaptığın mezi konusundan çok daha önemlidir ve kat be kat daha günahtır.

– Bu gelen sıvı ise mezidir meni değildir.


Kayıtsız Üye
Sa ben koltuğa boşalmıştım ve meni orada kurudu sonradan fark ettim kurumuş meniyi çıkarmaya çalıştım çıkmadı lekesi duruyor ve kardeşim üstüne oturdu cünüp oldumu veya kıyafeti kirlendimi söylermisiniz Allah rızası için


emre
Meniye dokunmak kimseyi cünüp yapmaz. Meni kimden çıkarsa o cenabet olur.


Sure66

selamün aleyküm hocam ben mezi ile meni yi ayırt edemiyorum şöyleki sabah kalktığımda penisimi sıvazladım içinden mercimek büyüklüğünde penisimin ucunda bir sıvı çıktı renk olarak ne tam beyaz nede tam şeffaf ikisinin ortası ayrıca iç çamaşırıma baktım iç çamaşırımda kesinlikle ıslak vede leke yoktu. rüyamda ise cinsel içerikli hiç bir şey görmedim sadece kalabalık insanları gördüm erkek bayan oturuyorlar çalışıyorlar spor yapıyorlar gibi böylesi bir rüya gördüm öyle penisten fışkırma tarzı gibi birşeyde olmadı dolayısıyla ayırt edemediğim için gusül gerekiyormu gerekmiyormu bilemiyorum çünkü sabah namazınıda kılamadım yardımcı olursanız sevinirim hocam


arifselim
Aleykum selam. Hayatında tek bir defa bile bir şekilde boşalan bir insan bir daha asla meni ile meziyi karıştıramaz bu mümkün bir şey değildir. Meni fazla çıkar ve rengi beyazdır.


Kayıtsız Üye
Selamun Akeykum
Hocam MALİKİ MEZHEBİNDE ramazan orucunda masturbasyon yapmak kefareti yani 61 gun orucu gerektirir mi?


Kayıtsız Üye
Sa arkadaşlar, sabah çamaşırıma baktığimda ıslaklık vardı. Çamaşırım siyah olduğundan meni mi mezi mi anlayamadım. (Rengi belli olmadığı için) normalde ihtilam olurken uyanıyorum ama bu sefer uyanmadım. Bu yüzden meni olmadığını düşünüyorum. Bu sıvı meni mi mezi mi?


arifselim
Aleykum selam. Eğer bu durum sık olmuyor ve sende vesveseli biri değilsen gusül almalısın. Ama sürekli bu tür şeyler vesvese ile oluyorsa meni olduğundan emin olmadan kesinlikle gusül almamalısın.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Su renginde kaygan sıvı mezi midir

Kayıtsız Üye
1- Gece ihtilam olduğumu hatırlayım yada hatırlamayım avuç ayası kadar( iz oluşmuş tabaka şeklinde ) beyaz iç çamaşırda sarı ve sarımtırak leke gördüğümde guslümü alıyorum bunda sıkıntı yok .
2- Sabah iç çamaşırı kontrol ettiğimde bazen sarımtırak lekeler görüyorum boyutu avuç ayası kadar büyük değil 1’nci durumda bahsettiğim kadar belirgin değil
3- Sabah iç çamaşırı kontrol ettiğimde nokta büyüklüğünde ve noktadan çok az büyüklükte 1 veya 2 damla kurumuş – yapışmış sarı leke ve parlak şeffaf sıvı görüyorum . Meni bazı durumlarda avuç ayası kadar yayılmadan 1-2 damla gibi akma durumu sözkonusumu .
4- Gün içerisinde uyanıkken istemsizce bazı muhabbetlere ve durumlara maruz kalıyorum . iç çamaşırda leke oluşuyo 10 kuruş büyüklüğünde yayılmıs bir ıslaklık ve üzerinde sümüksü şeffaf ( bazende kurumuş ve yapışmış parlak ve şeffaf ) bir sıvı görüyorum.
Bu durumlardan meni-mezi ayırt etmeme ve vesvese yapmadan durumun gerçekliğini öğrenmek istiyorum .


arifselim
Selamun aleykum. Eğer yukarıdaki soru ve cevapları okusaydın aklındaki bütün soruların cevaplarını bulurdun.

– Sen vesveseli birisi olduğun anlaşılıyor. Bundan kurtulmak için kesin ihtilam olduğunu bilmediğin sürece iç çamaşırını asla kontrol etme. Bundan sorumlu da değilsin. Sen kontrol ettikçe bu sorun büyür gider.

– Meni genellikle fazla gelir ama az olma ihtimalide var elbette. Ancak senin sorunun bu değil asıl sorun vesvese yapmandan kaynaklanıyor.

– Gün içerisinde çeşitli durumlarda gelen bu tür sıvılar mezidir. Bu mezi cünüp yapmaz sadece namaz abdestini bozar.


Kayıtsız Üye
-Hocam sevgilimle konuşurken bir sıvı geliyor. Siyah iç camasiri giyindigim icin iç çamaşırında beyaz lekeler bırakıyor. Hatta bazen bu leke 1 tl büyüklüğünde oluyor. Bu mezimidir menimidir kaç lira büyüklüğünde olunca meni oluyor

– bide yukarda bir soruda bi cevabınız var ( 1 kere bosalan insan mezi ile meniyi ayırt eder dendiniz . Meni cikmasi icin illa o zevki almalimiyiz mesela arasira konuşurken bile çıkışını hissedebiliyor insan ) Herhalde buna cevabınız sonra tüm arkadaşların sorusunu cevabını almis olucak.

-3. Ve son sorum mezheplerde farkediyormu bu ben Hanefi yim

Cevap icin şimdiden teşekkür ederim


arifselim
– Bu dediğin mezidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar cünüp etmez.

– Öylesine konuşmakla meni çıkmaz .

– Bu diğer mezheplerde de aynıdır. Özel sorulmadığı sürece sürekli hanefi mezhebine göre cevap veriyoruz.


Kayıtsız Üye
S.a ben dayanamadım elime telefonu alıp bir kadının dans etmesini izledim yatağa yüz üstü uzandım. Video süresince bi sıvı geldiğini hissetmedim. Sonra video bitti. Yataktan kalkarken bir bir sıvının geldiğini hissettim. İç çamaşırıma baktığımda küçük bir sıvı vardı. Sıvı azcik kaygan gibiydi. Ve az kokuyodu. Bu menimidir mezi mi? Cevaplarsanız çok sevinirim.


arifselim
Aleykum selam. Bu tür videoları izlemek haramdır. Bunları izlememelisin. Bu gelen sıvı ise mezidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar ve kişiyi cünüp yapmaz. Ayrıca kirlenen yerin temizlenmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamun Aleyküm hocam. Benim neredeyse her gün okuldan geldikten sonra tuvalete gittiğimde külotumda çok az sarımtrak-şeffaf hafif katmanlı bir şey görüyorum.
Her gün aynı şey aynı kokuda hafif parlak ve 2-3 toplu iğne başı kadar.Küçücük bişey yani. Meni mi mezi mi ayırt edemiyorum.Günde 2 kere gusül alıyorum.Yardımcı olur musunuz


Selam2
Küçücük şeyler mezi olur. meni fışkırarak çıkar. Tarifler var bunu öğrenmek zorundasın.


Meraklı üye
Selamunaleykum ben masturbasyon yaparken meni gelmesin ve gusül almak zorunda kalmayayım diye malum organımın baş kısmını sıkıyorum ve meni boruda kalıyor daha sonra bunu idrar yoluyla atıyorum gusül gerektirirmi


Kayıtsız Üye
Gerekir kardeşim ama mastürbasyon günahtır


Kayıtsız Üye
Malum organdan çıkıp kuruduktan sonra sarı katman gibi ama küçük birşey oluşuyor. Meni midir mezi midir

Benden biraz beyazımsı 1-2 zorlasan 3 damla birşey çıktı su gibi rengi vardı ama biraz beyazlığıda yoktu çok yapışkan değildi bunu ben tuvalette ayıptır söylemesi cinsel organımı kaşıdığımda çiş yerine bu çıktı mezi midir meni midir?


arifselim
Bu meni değildir ve mezi olması gerekir. Meni şehvetle yani orgazm halinde çıktığı için bellidir.

Bu akıntıda mezidir, meni değildir. Erkeklerde Meni rengi beyaz ve kıvamı yoğundur ayrıca meni ancak şehvetle dışarı çıkar.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm okşarken sıvı geldi ama böyle az sonra durdum rengide idrar gibiydi şeffaftı nedir mezi diye biliyorum ama az şehvetle çıktı o yüzden sorıyım dedim

arif selim abi sabah kalktığımda biraz şehvetliydim ve küçük abdestimi yapmadan önde ucunda dokunduğumda bir kaygalık hiisi vardı gusül gerektirimi yardımcı olusan sevinirim


emre
Arifselim zaten mezi olduğunu söyledi. Bu teşhisleri kendin yapmayı öğrenmelisin.


Kayıtsız Üye
Hocam uyandığımda böyle pet şişesinin altı büyüklüğünde parlayan ve sarı olmayan bir sıvı gelmiş.Kokusunu tam alamadım ama böyle ışığa doğru yöneltince sim gibi parlıyor.Bide böyle sanki su dökülmüş gibi.Meni midir Mezi midir


Sabır
Bu büyüklükte bir sıvı meninin meni olduğunu düşünüyorum. Yani gusül almalısın.


Kayıtsız Üye
Okudugum bi kitapda erkekle kadinin yakinlasmasini okudum ve sefaf bi ıslaklık oldu gusül almam gerekirmi


Adil
Gusül gerektiren menidir. eğer meni geldi ise gusül alacaksın. Yok eğer mezi ise kirlenen yerleri yıkaman yada değiştirmen yeterlidir.


Kayıtsız Üye
Mezi olan durumlarda gusül gerektirmez sadece temizlemen gerekir demişsiniz peki bu temizlik nasıl olmalı(vesveseye düşmemek için)


Adil
Mezinin değebileceği çamaşırı değiştirmek ve yine mezinin değebileceği vücudundan olan kısımları yıkamakla olur.


Kayıtsız Üye
Peki o mezi bokxerdan pantolona değermi bide mesala bokxerımıza değdi suyla yıkadık genede pis kalmazmı çünkü ben temizlendiğine bir türlü emin olamıyorum kendimi pis hissediyorum


Adil
Pantolonuna değip değmediğine bakacaksın pantolon sende bilemem. Su ile yıkayınca namaz kılabilirsin. Namazın geçerli olur. Her mezi değen giysiyi de çöpe atacak değilsin elbette.


Kayıtsız Üye
Şehvet farkını ayıramıyorum gelen şey bembeyaz değil filmlerdeki gibi şeffaf ama çokta az gelmiyo hangisi ayırt edemiyorum 16 yaşındayım hala beyaz olanın gelmemesi normal mi


arifselim
İlk olarak böyle bir şeyi izlemen haramdır caiz değildir. Yaşın hala ergenliğe girmek için uygundur. 18 yalına kadar da gecikmesi normal bir durumdur.


Kayıtsız Üye
S.a. hocam ben önceki yorumlara baktım da anlamadım yazan kişiler ince bir sıvı demişler neye bakarak ince oluyor ve yogun demissiniz yogundan kastiginiz ne çünkü ben sabah kalkınca görüyorum 2 dir ama ne bir şey hissediyorum ne de bı şey hatırlıyorum
İç camasirindaki lekeyi ayırt etmemiz nasıl olur


arifselim
Aleykum selam. Mezi ince ve şeffaftır. Şeffaf demek renksiz su gibi olması demektir ama bununla birlikte hafif yapışkan demektir. Bu özellikte meni ile karıştırmak mümkün değildir.


Kayıtsız Üye
S.a sürünerek zevk aldığım sırada bi anda zevk gelirken organımı sıkıştırdım sonra geçince zevk bıraktım hocam. bir şey cıktığını hissetmedim ve uyudum sabah wc gidince pek ıslak bi yer görmedim ama bir koku vardı sizce gusül gerekirmi. Şimdiden teşekkürler.


arifselim
Aleykum selam. Sürtünerek de olsa mastürbasyon yapmak haramdır Eğer meni görmemişsen ve erkek isen gusül almana gerek yoktur. Ama kadınlarda meni görmese bile eğer orgazm olmuşsa gusül alması gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamın Aleyküm 13 yasındayım yasım gereği mastrbasyon yapmayı bırakamıyorum ama meni ile mezi yi ayırt edemiyoru içim hep huzursuz acaba gusül almalımı almamalı yı mı bilemiyorum lütfen alıp almayacağını söyleyin

ALLAH RAZİ OLSUN…


Kayıtsız Üye
S.a Masturbasyon yaptıktan sonra kendimi zorladım ve birseyin çıkmasını engelledim.sonra iç çamaşırıma bakınca az biraz sanki su değmiş gibi yer vardı birazda koku beyaz bir şey görmedim sizce bu meni midir mezimi gusül almalımıyım.Birde zorda kalıp yaptığımda bu şekilde meniye benzer bir şey göremiyorum eğer bu meni değilse 17 yaşındayım bu normalmi.


Arkat
17 yaşındasın artık meniyi ve meziyi bileceksin. Sıvıyı sen görüyorsun kararı sen vereceksin. Sitede tarifleri var.


Kayıtsız Üye
S.a. sabah kalktığımda çamaşırımda buyuklugu 50 Kr ile 1tl arası bı leke vardi.O kadar büyük olunca meni olduğuna kanaat getirdim.Daha önce de uykuda olmuştu ama uyanmistim çıkarken ve rüya gördüğümü de sanmiyorum. ama bu sefer yeni olmuştu ve organimin üzerinde hala sıvı vardı sivazlayinca meni gibi beyaz değil de daha şeffaf bir sıvı geldi ben de şüphede kaldım namazlarımi aksatmak istemiyorum.Meni midir meni ise bilmediğimden dolayı gusül gerekir mi ?


arifselim
Aleykum selam. Eğer bir kere meniyi görmüş ise artık onu tanırsın. Meni yoğun kıvamda ve beyaz renktedir. Kuruyunca kabuk gibi olur ve kokusu da ağır olur. Eğer buna benziyorsa gusül almalısın.


Kayıtsız Üye
S.a hocam bende mezi çıktı anlatmına uygun ama arasında küçük beyaz bı leke vardı yani organımı sivazlarken tabirinize göre mezi çıktı ama içinde çok az bı beyazlık vardı anlatıma göre meni fışkırarak,fazla ve şehvetle çıkar ve ben bunları yaşamadım ama o lekeyi görünce şüphe oldum vaziyet nedir ?


abdullahbiri
A.selam. ne olmuş yani bir damla bir şeye. özellikleri gayet iyi biliyorsun yine de soruyorsun.


Kayıtsız Üye
Yaklaşık 15 yaşındayım ergenlik dönemlerindeyim.Nerdeyse her gün uykudan kalktığımda rüya falan hatırlamıyorum donumda da iz olmuyor.Ama yoğun bir kokuyla karşılaşıyorum.Hergün gusül almaktan hasta oldum ne yapmalıyım


Prens
Gelenin menimi yoksa mezimi onu öğren. mezi ise gusle gerek yoktur. meni ise rüya hatırlamasan bile gusül gerekir.


Kayıtsız Üye
S.a bende mezi gibi meni çıktı.Çıkışı mezi gibiydi.Cikan sıvıda beyazlıklar ve koku vardı.Bunun oluru nedir.
Bı de bu meni dememiz için 3 şart vermişsiniz meni dememiz için bu 3 şartta olacak mı yoksa bu sartlardan birisi olursa mı meni deriz.Şimdiden teşekkürler


suheda
Meni fışkırarak çıkar çok net şekilde anlarsın mezide fark etmezsin.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm 13 yaşındayım hocam tüm ibadetlerimi yapıyorum fakat mastürmasyonu ara sıra yapıyorum ve mastürmasyon yaparken şeffaf renkte sıvı akıyor güsül gerekir mi ve abdest aldıktan sonra namazımı kılabilirmiyim?


Hassan
Aleykümüsselam. Bu şeyi yapmanın amacı meniyi getirmek değilmi zaten. onca cevap var konuda araştır. meni ise gusül almadan namaz kılman haramdır.


Kayıtsız Üye
Sabah uyandığımda kilodumda bir kaç tane küçük damlacıklar oluşuyor ama gece rüyalaramayı hatırlamıyorum ve o damlacıklardan koku geliyor ne olduğunu çözemedim ama damlacıklar büyük bir alana yayılmamış bir kaç tane gusül edilmeli mi


arifselim
Rüya gördüğünü hatırlamıyorsan ve bu akıntılar küçük bir kaç iz bırakmışsa bunlar meni sayılmaz ve gusül almana da gerek olmaz. Meni öyle ufak iz değil çok daha fazla çıkar ve meni olduğu hemen anlaşılır.


Kayıtsız Üye
Sabah kalktığımda küçük tabaka halinde bir leke ile karşılaştım.Meni gibi fazla değil ama tabaka olmuş.Kuruyken de ıslattığımda da lekenin ortasının sari olduğunu gördüm.her ikisini de yapan bir durum ama az olduğu için mezi kanaatine vardim.Sizce durum ne


Hatt
Neye kanaat getirdiysen odur.


Kayıtsız Üye
1-mezi olursa oruç tutabiliyormuyuz
2-birden fışkırınca mezi mi oluyor yoksa meni mi


arifselim
1- Mezi ince şeffaf ve yapışkan bir sıvıdır. Mezi geldimi cünüp olmazsın. Oruç tutabilirsin.

2- Meni şehvetle çıkar ve erkekte fışkırır. Meni cünüp yapar.


Kayıtsız Üye
Hocam avret yerimizi oynadık 10-15 Saniye oynadıktan 1 buçuk 2 dk sonra sicramadan saydam az bir sıvı çıktı dağıl madı etrafına bu meni midir yoksa mezi midir bide gusül gerekir mi

Oruçlu iken biraz müstehcen bir hikaye okudum. Hafif bir ıslaklik vardı camasirimda. Sanırım mezi tam anlayamadım. Oruç bozulmuş mudur


arifselim
Bu anlattıklarınız mezidir, meni değildir. Mezi, cinsel düşünceler veya etkilenmeler sonucunda akar. Mezi ince şeffaf ve yapışkandır. Mezi sizi cünüp etmez. Müstehcen yani haram şeyleri okumak veya izlemek günahtır.


Kayıtsız Üye
1.sa.hocam oruçluyken sevgilimi yanaktan öptüm iç çamaşırımda hafif bir ıslanma oldu.bu şekilde orucum bozulmuş mudur kefaret gerekir mi?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Eş ile münasebette günahlar

2.Oruçluyken iki kez farklı günlerde mastürbasyon yapmıştım ama bunun bozduğunu bilmiyodum.öğrendikten sonra bi daha yapmadım.buda kefaret gerektiriyor mu?


arifselim
1- Aleykum selam. İlk önce bu yaptığın oruçlu veya olma haramdır. Bu hafif ıslanmalara mezi denir ve oruç bozulmaz cünüpte olunmaz. Sadece namaz abdestini bozar ve sevabını azaltır.

2- Helal ve haramlar konusunda bilmemek mazeret değildir. Oruçluyken bunu iki sefer yapmışsan sana hem 60 gün kefaret ve hemde 2 gün kaza gerekir.

 


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm değerli kardeşlerim.Size iki tane sorum olacak.

1. Ilk olarak gözle zor gorülecek bir beyazlıkta,kokmayan ve cikarken şehvet vermemiş bir sivi meni midir? Mezi midir?

2.Ikinci olarak Ramazanın iki farklı gununde yapilan istimna kefaret gerektirir mi?

Simdiden Tesekkur ederim.


ACİLSERVİS
A.selam bu konuyu baştan itibaren oku.
1- Bir iki damla gelen şey mezidir
2- Evet kefaret gerekir.


Kayıtsız Üye
1 – masturbasyon sonucu çıkan mezi orucu bozar mı

2 – Merhabalar ben hiçbir cinsel arzu vs gerçekleşmeden oturduğum yerde birden bişey fışkırdığını farkettim sonra baktığımda bildiğimiz beyaz renkte tırnağım kadar sert ve yapışkan bir sıvı geldi bu nedir ve gusül gerektirir mi ? Şimdiden teşekkürler.


ACİLSERVİS
1 – Mast sonucunda mezi değil meni gelir. menide orucu bozar. Ama senin dediğin gibi olmuş diyecek olursak mezi orucu bozmaz.

2 – Gelen mezidir nereye bulaştıysa sadece orayı yıka veya değiştir. Gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye

– Selamun aleyküm ben 15 yaşındayım ve gecikmeli ergenliğe giricem. Henüz girmedim. Mezi birkaç senedir geliyo. Ama ben bazı zamanlarda gelenin ne olduğunu ayırt edemiyorum. Mastürbasyon anında aynı boşalma hisseyle geliyor ve fışkırarak çıkıyor. Ergenliğe girmeden meni gelme ihtimali var mıdır? Cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim. Uzun süredir bu soruma cevap arıyorum. Hayırlı günler 🙂


ACİLSERVİS
A.selam.

– Bir kaç damla olan şey mezi olur. Meni çok olur. Forumdaki konuları oku tarifler var.

– Mennin ilk geldiği günden itibaren ergenliğe girmiş oldun. Zaten 15 yaşına pek nadir kalınır genelde erkekler 12ye girmeden buluğa girmiş olurlar. Fışkırarak gelende meni olur.

Orucunuzu ve namazınızı aksatmayın.


Merak ettim
Hocam merhaba utanarak birşey sormak istiyorum bayanım ve istemsiz bazen yoğun bir şekilde akıntım geliyor. Ara ara şehvetle geliyor idararımı yaparken. Ben ayırt edemiyorum meni mi mezi mi gusül gerektirir mi ? Yardımcı olursanız çok memnun olurum iyi günler


arifselim
Merhaba. Meni öylesine basit bir şekilde gelmez. Meni geldiğinde erkek olsun kadın olsun orgazm hali yaşanır ve öyle meni çıkar. Orgazm olmadan meni gelmez. Zaten şehvetsiz meni gelse bile gusül gerekmez. İhtimalle bu bu gelen mezidir.


Kayıtsız Üye
– Yatakta yatarken üzerimde bi ağarlık hissettim ve damarım attı birkaç kez. Uykuda değildim sanki. Bu ne olabilir? Gusül abdesti almam gerekir mi?

– Sabah kalktığımda 1 damla veya küçücuk 2 damla yoğun olmayan kokusuz gibi hafif ı ama şeffaf gibi bir sıvı geliyor kokusuz fışkırarakta gelmedi biliyorum yoğun deil 1 damla bu menimidir mezimidir acil cvp verin lütfen
sırada cünüp olduğu için, Rasulullah (s.a.v.)’in yanından sıvışıp gitti ve yıkandıktan sonra da geldi


arifselim
Selamun aleykum. Meni ve mezi birbirine kesinlikle benzemez ve karıştırmak mümkün değildir. Hem kadın hemde erkekler için kesin bir şekilde bilinmesi zaten orgazm olmakla belli olur. Orgazm, şehvetin en üst sınıra ulaşması ile zevk hissedilmesi ve boşalmanın gerçekleşmesidir.


Kayıtsız Üye
hayırlı sabahlar hocam bu sabah bişiler oldu bana şeytana uydum:(mastırbasyon yaptım oruçluyum ve bunu bugün 2kere 10dk arayla yaptım gelen şey şeffaf yapışkan kokusuzdu orucum bozuldu mu?ve 61gün mü oruç tutucam yoksa 1tane kaza orucu mu?gusül almam lazım mı?bu arada bayanım:((


ACİLSERVİS
Sadece bugün yaptıysan bir gün kaza et.


Kayıtsız Üye
Hocam rüya görmüyorum, uyandığımda ağır kokuyordu ama ıslaklık yok, oruçken şu kaçar diye gusül alamıyorum ne yapmalıyım? Meni istemeyerek çıkarsa gusül gerekir mi ? Rüya hatırlamıyorum.


ACİLSERVİS
Bir hastalık yoksa meni durduk yere çıkmaz. Ya rüyalanma ile yada cinsel ilişki ile yada el ile sürtme vs. ile çıkarılabilir. İstemeiyerek çıkması mümkün değil.


Kayıtsız Üye
– Merhaba, ben meni olduğundan emin olmadığım zaman yani rüya görmediğim zaman altımı kontrol etmesem ve gusül almasam olur mu, sorumluluğu var mı?

– Selamun Aleykum.Ben kadın dövüşü diye bir oyun var onu oynuyorum ve oyunda can berabere gittiği zaman penisimden bir sıvı geliyor sıvının kokusu sanki su dökülmüş gibi kokuyor orucum bozulur mu lütfen hemen cevaplayın eğer orucum bozulduysa kefaret gerekir mi mezi mi meni midir?


arifselim
– Merhaba. Emin olmadığım zaman derken ne demek istiyorsun bilemem. Ama her uyandığında gidip kontrol etmeye gerek yoktur.

– Aleykum selam. Bu tür akıntılar mezi olur. Çünkü meni şehvetle ve fışkırarak çıkar.


Kayıtsız Üye
Allah razi olsun.Ben eskiden meziyi meni zannediyorum ve en ufak bir şeffaf sıvı geldiğinde bir bahaneyle banyo yapıp gusül alma ihtiyacı duymuyordum.ÇOK TEŞEKKÜRLER


Asdasdasd
bu gün rüyadan uyanır uyanmaz bi sıvı aktı şeffaf yapışkan olmayan kokusuz bazen dölüm şeffaf cıkıyor simdi bu mezi mi yoksa menimi cenabet kalmak istemiyorum ama gusül abtestinı 2 saate alıyorum rüyamda acık kadın görmedim


Kayıtsız Üye
Selamun Aleykum Arkadaslar Öncelikle Hayırlı Cumalar Benim Sorum Olcaktı Artı Cıldırma Noktasına Geldim Ben Beyaz giysi giydigimde Lekeler Oluyor Sarı Renkli Ilk Once idrar Diyorum Ama Aklıma Takılıyor Meni Beyaz Giyside Hangi renk olarak kurur nolur cevaplayın Saygılarımla…


Kayıtsız Üye
Selam aleyküm hocam yorumları okudum anladığım kadarıyla Mezi:Şeffaf su gibi olan.Meni ise:Beyaz olan.Hocam ama bende ara sıra sabah kalktığımda beyaz beyaz nokta gibi sıvıyla beraber karışık ama beyaz daha çok belli ediyor acaba gusül gerekirmi.


Apocam27
Selamun Aleyküm hocam bir sorum var Ben 16 yaşında bi gencim ve yaklaşık 1 haftadır her akşam gusül abdesti alıp yatsı namazını kılıp yatıyorum ve sabah kalktığımda ise iç çamaşırımda lekeler görüyorum ama böyle 2 3 yerde iğne kadar ve ben bunun ne olduğunu anlamıyorum rengi ayran içilen bardağa su katilinca ortaya çıkan renk gibi rüyamda bişey olduğunu hatırlamıyorum lütfen bana yardım edin


arifselim
Aleykum selam. Bu anlattığın lekeler meni değildir. Bunlar mezidir. Çünkü mezi ince ve şeffaftır. Bundan dolayı gusül almak gerekmez. Sadece kirlenen yer temizlenir. Meni ise çok yoğundur ve kokusu vardır. Meni zaten orgazm halinde iken çıkar ve asla başka bir sıvı ile karıştıramazsın.


Kayıtsız Üye
Merhaba tuvaletten 2-3 dakika sonrasında tenasül uzvu azıcık yukarı şekilde dikti ancak meni sıvısı çıkacak kadar büyük değildi bir sıvı çıktı hafiften beyinde titreme oldu sıvının çıkışını hissetmedim bakmak istedim sadece emin olmak için kokusuz bir sıvıydı sidik gibi koku geldi en belirgin koku olarak büyüklük olarak 1 lira kadar bile değildi.Ben mezi olduğunu düşünüyorum ama bide sizden duymak istedim bu mezi midir?

Uyandıktan sonra artık ya şehvetli ya da şehvetsiz meni çıkma korkusu ortaya çıktı bir damla hissetsem sırf uyandıktan sonra olduğu için o his gelecek bir korku geliyor ne yapmalıyım?


Nafizz
Selamun aleyküm hocam
-gün içinde idrarım ikili akıyor bu mezi mi meni midir
-malum yerim gün içinde hareketli olduğunda bir an zevk oluşuyor şehvetim kesilmiyor ve kaygan bir sıvı akıyor bu nedir ?
-son olarak bunlardan dolayı şüphe duyorum ama bu gelen mezidir deyip namaz kılmaya devam ediyorum bu yaptığım doğrumu


ACİLSERVİS
Mezi ve meni konularını araştırıp oku kararları sen kendin vereceksin. Forumda onlarca konu mevcut.


Kayıtsız Üye

Selamunaleyküm benden mezi gelmesi durumu oldu,yürüdükçe damla damla gelmeye devam ediyordu,en son küçük abdestimi yaptım,biraz daha zorlayıp abdest alıp namaz kıldım.Namazdan sonra yine şüphe oldu,tekrar zorlayınca bir damla daha geldi,şimdi vesveseye düştüm,organdan çıkmayan sıvı abdesti bozar mı,yoksa çıkmasına gerek yok belden aşağı düştü mü abdest bozulur mu?


arifselim
Aleykum selam. Meni ile mezi birbirine asla karışmayacak kadar farklıdır. Meni bir orgazm hissi ile çıkar. Mezide öyle bir his zaten olamaz. Bu gelen sıvı eğer yapışkan ve şeffaf ise bu mezidir ve sadece namaz abdestini bozar.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm,
Ben genç bir kızım ve meni ile meziyi bütün konuları okumama rağmen bir türlü ayırt edemiyorum çünkü günlük akıntılarım zaten çok yoğun (sarı, beyaz, sümüksü akıntı vs…) bunların içinde bir de meni ile meziyi ayırt edebilmek çok zor. Çok fazla rüyalandığım için de bu konu biraz canımı sıkıyor çünkü her rüyalandığımda gusletmek zorunda kalıyorum neyin ne olduğunu anlamadığım için. Sabah uyandığımda çoğu zaman akıntılarım yüzünden ıslaklık var zaten ama rüyalanınca bu akıntılar günlük mü yoksa meni veya mezi mi anlayamıyorum. Her gün gusül almak da çok zor oluyor malum evdekiler yanlış anlar diye korkuyorum ama buna rağmen neredeyse her gün banyo yapıyorum zor durumda kalsamda. Ne yapabilirim ? Bir de bir kızda bu kadar akıntı normal mi ? Lütfen yardımcı olur musunuz ?
Allah razı olsun hepinizden.


mum
< kızım ve meni ile meziyi bütün konuları okumama rağmen bir türlü ayırt edemiyorum >
Bayan bir hocanın yanına git bilgi al bu en doğrusu bizim vereceğimiz cevaplar zaten okuduğunuz sitede olan cevaplardır.
Size yakın bir müftülüğe gidin vaiz bayan hocalar vardır sorun ayıp değildir utanmayın


Kayıtsız Üye
Selamin aleyküm ben cinsel içerikli şeyler izlemiştim.Sonra kontrol etmek amaçıyla tuvaletw gittim toplam 2 tırnak boyu hadi taş çatlasa 3 tırnak boyu bir sıvı cıkmıştı bu sıvı en az 10 dk sonra kurudu orada ne bir tabaka ne bir leke kalmıştı normal gene iç çamaşır rengi olmuştu bu sıvı iç çamaşıra su dökülmesi gibi bir lekeydi şimdi bu mezi midir menimidir nedir anlatırsanız sevinirim birde benim vesvese problemim var vesveseden dolayı günlük en az 20 defa tevbe ederim.Allaha emanet olun


ACİLSERVİS
Ve aleykümüsselam. konulardaki tarifleri okumaya üşenmeyelim. teşhisi kendin koyacaksın. Gelenin mezi olma olasalığı daha yüksek.


Kayıtsız Üye
Birde bundan sonra idrarımı yaptım idrar su gibi geldi ve Emin olmak amaçıyla sormuştum galiba okb hastasıyımda önce yazulan 18 sayfa yazıdan 3 4 sayfasını okudum ama emin olamadım mezi olduğuna eminsiniz değilmi bu soruyu vesveseden dolayı soruyorum kusura bakmayın

Son sorumu sorayım sizide akşam akşam yormayayım kusura bakmayın bu gelen sıvı mezimidir siz üşenmeden okuyun dediniz okudum fakat cevap alamadım lütfen Allah rızası için yardım edin


ACİLSERVİS
Vesvese sorularını cevaplamıyoruz adı üzerinde vesvese yani saçma düşünceler.


Kayıtsız Üye
Selam, ben masturbasyon yapıyordum, ama yarıda bıraktım, sıvı geldi. biraz orgazm da olmuştum sanırım. Siz bir cevapınızda “orgazm olununca meni gelmese bile cünub olursun” yazmışsınız, ama benden gelen sıvı yapışkandı, yani mezi olduğunu düşünüyorum. Bazen hayel ederek düşününce de çok şehvetli oluyorum, sıvı geliyor yapışkan gibi. Bunlar orgazm mı sayılıyor?


arifselim
Aleykum selam. Orgazm olan kişi cünüp olur. Orgazm olmadan çeşitli düşüncelerin gelmesi ile meydana gelen şehvetlenmeler guslü gerektirmez. Şehvet anlarında gelen sıvı mezidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar ve temizlenmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm hocam.bugün yataktan uyanıp her zamanki gibi idrarımı yapmaya gittim. Ne rüya gördüm nede bi his vardı. Nedense idrarımı yapmadan önce penisime baktım az sıktığımda 2 damla bi şivi çıktı dikkatli bakmak için penis deliğini oynattım hem şeffaf hemde bulanık beyazımsı bir şeyde vardı. Ama ben daha önce rüyalandığımda boşaldığımı hissediyordum ıslanıyordu. İç çamaşırımda leke bile yoktu sadece penis ucunda 2 damla hem şeffaf hemde meni gibi beyaz şeyler vardı. Gusul almadım almama gerek var mı


ACİLSERVİS
Sadece meni gelmesinde gusül gerekir diğer akıntılar için gusül gerekmez.


mezi ile meninin farkı, mezi ve meninin farkı, mezi nedir

resmin alt tagı
Haberdar Et
Bildir
guest

5 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
admin

emo
selamun aleykum ben uyandım ve bidaha yatım kalktım lavaboya gitmedim zaman geçti üzerinden lavobaya gittim dedimki acaba meni veya mezi varmı dedim sıktım birz denedim geldi ilk görüşte sefaf geldi sonra beyazımsı gibi böyle bizim ışık beyaz ondan olabilirmi acaba ama çok beyaz deihi çok az böyle donumdada hiç bir iz yok bir daha denetim baktım az çıktı diğerindende rengi yoktu kokuda yokru şehvetlede çıkmadı ama ben hersabah uyandıktan sonra sıkıyorum çünkü orada birşey kalmasın diye ve anlamak için bunu birdaha yapmalımıyım bide


muvaffak
Bu şekilde kendinizle uğraşmanızın anlamı yoktur. Mezi gelirse zaten dışarı doğru çıkar ve siz ıslaklıktan farkedersiniz. Kendinizi yormak ve beyhude uğraş peşinde olmak dışında bu yaptığınızın anlamı yoktur.

C.e 15

A.selam Hocam mastürbasyon sonucu tenezzül uzvundan şeffaf,ince,yapışkan,su rengi bişey çıkıyor beyaz değil bildiğimiz su rengi ama yapışkan
Bu gusül gerektirirmi?

Öylesine bir adam

Bugün cinsel organım 2 defa şişti ikisinede bakmadım sonra baktiğımda sadece kurumuş beyaz leke vardı hiç bir şekilde fışkırmadı ve kokusunuda anlayamadım sizce bu meni mıdır? (Erkeğim)

5
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx