Mumsema

Mezi mi meni mi nasıl ayırt edilir

  • 09 Mayıs 2021
  • 722 kez görüntülendi.
Mezi mi meni mi nasıl ayırt edilir
resmin alt tagı

Meni mi Mezi mi Ayırt Edememek

Crowley
Yarı uyanık, setleşmiş halde, isteyince durdurula bilen,o anda cinsel bir şey düsünülmeden gelen yumuşak beyaz sıvı hangisi ? Meni mi mezi mi? Ayırt edemeyince almak gerekiyormuş ama malum ramazan ayı sıkıntı oluyor?


Cevap: Meni mi Mezi mi Ayırt Edememek

AmiralBristol
Meninin üç özelliği vardır:

1- Sıçrayarak çıkması,
2- Hazzın hasıl olması.
3- Yaş iken hamur kokusunu, kuru iken yumurtanın beyaz kısmının kokusunu vermesidir. Ayrıca meni kalın beyaz bir sıvıdır(erkeklerde)

Mezi, meni gibi şehvetle akmaz. Aktığı zaman, insan tarafından hissedilmez. Mezinin akması ile şehvet kesilmez (Ahmed b. Muhammed b. İsmail et-Tahtâvî, Haşiye ula Merakil-Felâh Şerhu Nuril-İzâh, Mısır 1970, s. 80). Mezi çıkınca gusül gerekmez. Ancak abdesti bozar. Mezi necistir. Bulaştığı yeri yıkamak icab eder.


Vedi mi meni mi nasıl ayırt edilir?

rey_146
sa arkadaşlar ben büyük tuvaletimi yaparken bir sıvı gelmiş ve çamaşımı giyerken fark ettim. Yaş tı. Kokladım meni mi diye koku gelmiyordu. Kuruyunca da kokladım koku gelmiyor. Ama beyaz ve iz bırakmıştı. Meni de aynı izi de bırakıyor. Arkadaşlar nötür yardım edin

Abi yok mu cevap gönderen. Meni diye vesveseye kapılıyorum. Çünkü iz meni izi gibi ama kokmuyor. Ama içimde vesvese var acaba meni midir diye ?


Cevap: Vedi mi meni mi nasıl ayırt edilir?

Şema
Büyük abdestle değil de idrarla genelde vedi bazen de mezi çıkar.
Vesveseli biri değilsen Şüpheden kurtulmak için yıkan ama vesveseli isen yıkanma.


Kayıtsız Üye
Mezi mi yoksa meni mi bilmiyorum, şehvet hissi var mıydı onu da bilmiyorum. Uykuda Olduğum için hiç birşeyi hatırlamıyorum ama ıslaklık vardı ne yapmalı

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Yanlış Bir Duaya Amin Dedim

Gece uyandığımda bi ıslaklık hissettim. Mezi midir, meni midir bilemiyorum. Şehvetle çıkıp çıkmadığını da hatırlamıyorum. Sadece birtakım ıslaklıklar olsuğunu Hatırlıyorum. NAMAZI kılsAm mı kılmasam mı diye Şüphe ediyorum . Ne yapmalıyım


Darusselam
Islaklık miktarı bir avuç içi kadar ise mu menidir ve gusül abdesti alman gerekir. Bir kaç damla ise bu mezidir.

resmin alt tagı

Moon
Ben uyurken organım hep uzuyor. Uyanınca tuvalete gittim. Baktım ıslak olmuş , çok büyük bir yeri ıslandı ama yapışkan değildi. Ayrıca haberim de yoktu geldiğinden.

Yapışkan değildi , su gibiydi. Büyük bir yeri ıslatmış. Hatta önceden büyük bir yeri ıslatınca yapışkandı o meniydi ,
Ama bu sefer yapışkan değil su gibiydi. Öncekiyle aynı değildi , hatta zevk almadım ve sonrasında bitkinlik olmadı. Yani boşalma sonrası organ uyuşuyor ya o bende olmadı.

Sizce meni mi mezi mi? Yoksa idrar mı?


Şem’a
Sabahleyin uyandığınızda iç çamaşırında avuç içi kadar leke gördüğünüzde yıkanın, mezi veya meni fark etmez.
Çünkü şu an içine düştüğün şüpheler oluşur ve rahat edilmez.


Kayıtsız Üye
Es Selamün Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berakatüh.

Ben bir rüya gördüm sonra rüyanın sonlarına doğru affedersiniz bir kadın gördüm ve rüyamda yine affedersiniz azdım. Sonra uyandığımda kilodumu inceledim bir meni veya mezi lekesi yoktu sadece küçücük sarı bir leke vardı bunlar sanırım idrar lekesi neyse sonra tuvalete gittim, işemeye başladım böyle sidik gibi beyaz su gibi bir şey bilmiyorum ama sanırım hatırladığım kadarıyla meni değildi yani bembeyaz değildi büyük de değildi incecik idrar gibi bir şey idi bu idrarımı yapmadan önce geldi idrar gibi fırlayarak hemen ardına idrarımı yaptım.

Lütfen bilen biri yardım edebilir mi? Bu meni değildir büyük ihtimal ama ben şüpheye kapıldım Kur’an-ı Kerim kursuna gidiyorum Allah göstermesin cenabet olmamışımdır değil mi? Bu meni midir mezi midir yoksa idrar mı? İdrarımdan sonra ise bir akıntı gelmedi.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Zinaya düşmemek için masturbasyon yapmak caiz midir ?

İyi günler. Son zamanlarda ne olduğunu tespit edemediğim sıvı geliyor penis ucumdan. Ucunu sıktığım zaman yada çamaşırıma değdirdiğim zaman oluyor. Nadiren kendiliğinden de çamaşıra bulaşabiliyor. Öyle ince sıvı ki çamaşırda iz kalmıyor 2 dakika sonra. Nadiren de zevk suyu gibi beyaz iz kalıyor. Hissedemediğim için ne sıklıkla olduğunu bile bilmiyorum. Namaz aralarında devamlı kontrol ediyorum ama namaz esnasında gelmiş olsa bile fark etmem mümkün olmuyor ve hemen kuruduğu yada görünmeyecek kadar küçük olduğu için
Fark edemeyebilirim. Yardım eder misiniz?


ACİLSERVİS
Zevk suyu denilen şey mezidir bu gelen sıvı odur. Namaz aralarında gelmez. Cinsellik ile ilgili durumlarda gelir. Gusül gerekmez. Namaz abdesti bozulur. Çamaşıra değerse namaz kılmak için çamaşırını değiştirmen gerek.


Kayıtsız Üye
Merhaba,
öncelikle hayırlı ramazanlar.
Bu konulardan çok var ama aradığım cevabı maalesef bulamadığım için bu konuyu açmam lazımdı. Ben çok vesveseli biriyim cinsiyetim kadın. Neredeyse her gün gusül abdesti alıyorum sabahları iç çamaşırımda lekeler gördüğüm için. İç çamaşırıma hep peçete koyuyorum bu sabah uyandığımda peçete de az birşey sarılık vardı emindim yani meni olmadığından çünkü rüya falan da görmedim daha doğrusu hatırlamıyorum ve vesveseye düşmekte istemedim.
Uyandıktan hemen sonra idrarımı yaptım ve iç çamaşırıma peçete koydum. 1 dakika geçti veya geçmedi sarı sıvı akıntı gelmişti. Şimdi emin olamıyorum meni miydi yoksa vedi miydi acaba diye ve yine vesveselerle boğuşuyorum ya meniyse diye. Kokusu yoktu serçe parmağım çokluğunda bir akıntıydı yani ara ara gelmeye devam ediyordu idrardan sonra. Ne olur ne olmaz gusül abdestimi alacağım ama ileride de tekrar vesveseye düşmemem için bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Hayırlı günler


Kayıtsız Üye
Sabah kalktığımda çamaşırımda, minik 2 adet pamukumsu, parmakla hareket ettirebildiğim kuruluk oldu ama yara kabuğu gibi değil . Gusul için avuçiçinden bahsediyorlar. Bu 2 milimetre civarındaki pamukumsu kuruluk için gusül gerekir mi, bu meni midir mezi midir ya da nedir bir anlam veremedim ve bu bazen oluyor …

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir

Ensar
Eğer çamaşırdaki bu sıvı avuç içi kadar büyüklükteyse gusül alman gerekir. Çamaşırdaki sıvı küçük bir lekeden ibaretse mezidir. Bu durumu sizin belirtmeniz gerekmektedir meni genel olarak çamaşıra bulaştığında avuç içi büyüklüğünde olur.


Kayıtsız Üye
Selam…
o sabah ki pamukumsu 2 leke mezi olabilir diyorsunuz. o gece rüyalanıp rüyalanmadığımı hatırlamıyorum ve zevk duyduğumu da hatırlamıyorum. sabah uyandığımda öyleydi. zaten rüyalanıyorsam o an hemen uyanıyorum büyük çoğunlukta. az bir zevk duymuşsam bile çamaşırda bazen bir şey olmuyor bazen oluyor ama hiç avuç içi kadar olmadı zaten bundan dolayı şüphedeyim. sıkıntı avuçiçi kadar değil 2 küçük leke olsa ki bunlar ufak tabaka gibi ama kabuk değil pamukumsu. (valla ben de ne yazıcağımı şaşırdım. çamaşırda çok olsa zaten gusledilir mesele küçük olunca ne yapılacağı). beklemedeyim..
Allah ‘a emanet..


mezi, meni mi mezi mi, mezi mi meni mi

resmin alt tagı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Anonim

SelamünAleyküm Ben sabah kalktığımda iç çamaşırimda küçük bir leke vardı avuç içi kadar değil ama küçük yara kabuğu gibi tabakaydi yanj gece ihtilam olduğunu tam… Daha Fazlası »

Sizden

Aleykümüsselam
Meni bir iki damladan çok daha fazlasıdır. Bir şey hatırlamıyorsan ve ıslaklık bir kaç damla ise rüyalanmamışsın demektir. Çamaşırını değiştirmen yeterlidir.

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx