Mumsema

Zina sadece cinsel ilişkiye girmekmidir?

  • 08 Mayıs 2021
  • 503 kez görüntülendi.
Zina sadece cinsel ilişkiye girmekmidir?
resmin alt tagı

Zina sadece cinsel ilişkiye girmekmidir?

Kayıtsız Üye
zina sadece cinsel ilişkiye girmekmidir evli olmadan yapılan öpüşme sevişme sarılma ve benzeri şeyler zinaya girmezmi zannederim giriyordur öyleyse cezası nedir


Yorum: Zina sadece cinsel ilişkiye girmekmidir?

arifselim
Büyük olan zina, cinsel ilişkidir. Ancak insanı zinaya götüren herşey haram kılınmıştır. Allah’u teala kuranı kerimde zinaya yaklaşmayın buyurarak buna işaret etmiştir. Bundan dolayı zina, göz, kulak, dokunma ve benzeri her türlü yaklaşımlarda zina günahı çeşitlerinden sayılır.


Yorum: Zina sadece cinsel ilişkiye girmekmidir?

Melike ökten
Ya dünya o kadar değişmiş ki artık evlenmeden çocuk sahibi olunuyo ve bu günah değil onlar için ..


Yorum: Zina sadece cinsel ilişkiye girmekmidir?

Kayıtsız Üye
Ben yalnis yaptim simdi pismanim ama amlimdan hiç çıkmiyor ve piskolojim bozuluyor


Kayıtsız Üye
İyi günler livata ile ilgili sorular sorucaktım. Arkadaşım bilmeden taylanta ladyboy dedikleriyle öpme ve sadece ladyboyun arkadşın cinsel organını tutması gibi durumlar olmuş herhangi bir teması yada cinsel ilişkiye girmesi olmamış bu livataya girermi yada herhangi bir hükmü nedir


arifselim
İyi günler. Bu tam bir livata olmayabilir ama buda haram ve günahtır. İllaki o günahın tamamen olması gerekmez buna götüren her ne varsa o da haramdır günahtır. Bu kişinin tövbe etmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
Ben erkek arkadaşımla cinsel iliskiye girmeden sarılması öpmesi oksamasi ve sürtüşmesi vs zina olur mu


arifselim
Erkek arkadaşın sana haramdır. Bırak sana dokunması ve öpmesi bir kenara senin elini tutması bile caiz değildir. Tam ilişki olmasa bile diğer yakınlaşmalar zina çeşitlerindendir ve haramdır. Bir adımdan sonra mutlaka ikinci adım gelir ve insanı tam bir zinaya sürükler.


Kayıtsız Üye
Hocam benim birisi istem dısı kızlıgımı bozdu sımdı bır sevgilim var ona durumumu anlattım o da ister istemez ilişkiye girmek istedi bende benden ayrılmasın dye ilişkiye girdim ama bu konustgum le evlenicez bunun günahı nedir hocam

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Adetli iken eşimle sevişince benim gusül abdesti almam gerekir mi ?

arifselim
Her iki yaptığın zina ve haramdır. Evlenmek başka zina yapmak başka bir konudur. Eski günahlarından tövbe et ve kimseye anlatmak zorunda değilsin. Sana tavsiyem hemen bu kişiden de uzak durmalısın. Eğer ciddi samimi ve evlenmek istiyorsa hemen bir adım atsın. Yoksa bu ilişkiler sana hem bu dünyada hemde ahirette asla huzur vermez.

resmin alt tagı

Kayıtsız Üye
Salam bir arkadawim var evli ama biriyle daniwirdi ama cinsel iliwkide olmaq istemirdi kiz arkadasim erkek ona zorla cinsel.iliwkiye girdi bu rada kadindami zina etmiw oluyo luften cavablayin


alice
Erkek ve kadın arkadaş olamaz birbirlerine danışman da olamaz. olursa sonucu bu ve buna benzer olur. Kadın ona bu fırsatı vermiş zinaya giden kapıları açmış ise son noktaya hayır demesinin bir anlamı kalmamıştır. Allah affetsin.


Kayıtsız Üye
Ama qiz hec vaxt cinsel iliwki istrmemiwdi ne qeder desede oglan qiz deyirdiki yox ama oglan zorla davranib neynesinki gunahlarin yusun


@hmet
Zina zor ile yapılmışsa yani kız bütün önlemleri aldığı halde zorla tecavüz edilmişse bundan sorumlu değildir yani günahı yoktur.
Önlemden kastımız bakışmamış, dokunmamış ve yalnız kalmamış olmasıdır

< Asıl zina Cinsel ilişki ile gerçekleşendir. göz zinası bakma zinası dokunma zinası yalnız kalma zinası da günahtır fakat asıl zina bunlar değildir. >


Kayıtsız Üye
Hocam benim bir kız arkadaşım var. Daha önce erkek arkadaşı olmuş ilişkiye girmemiş ama öpüşme sarılma gibi şeyler yapmış benim bunla evlenmem caiz mi ? Unutamıyorum hatırlayınca hep kötü oluyorum.


Kayıtsız Üye
Selamin aleykum ben evlilik dusunuyordum ancak bazi problemlerim vardi bunlari goze alarak evlilik konusuna evet dedim 28 yasinda bir erkegim evlilik teklifi ettim ancak bu problemler artti ve ben bu evlilik isini bitirmek istedim ancak evlenecegim kisinin intahar ederim demesi sonucu sensiz yapamam demesi beni kararimdan vaz gecirdi ancak sorunlar dahada artinca bende ki sorunlar en sonunda birakmak istedim ve ayrildik beraber olduk ama birlesma olmadi sadece opmek yada dokunmak gibi bazi fiiller oldu benim saglik sorunumda gecmeyince birakmak istedim ve dedigim gibi biraktim ileride daha da fazla sorun cikmasin diye simdi ben bu konuda mesulmuyum hem dokumak ve opmek gibi haramada bulastim bu konuda dinimiz islam ne der

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Karı-kocanın dudak dudağa öpüşmesi günah mıdır?

fth123
İkinci kez bakmak bile bir yerde zinadır, zinaya götüren her şeyden uzak duralım. Zinaya götüren şeyler sadece zinaya yaklaştıran unsurlar değildir. Çok yemek, zikirden ve ibadetten uzak kalmakta zinaya kapı açan unsurlardır.

Allah bizleri dalaletten kurtarıp hidayete erdirsin. Nefse karşı mücadele vermek, savaşmaktan daha ağır bir mücadeledir. Sonunda cennet vardır, Allah’ın gösterdiği temiz ve hayırlı yoldan şaşmayıp Allah’tan bu konuda yardım talep edin.


Kayıtsız Üye
Hocam dinen nikahın olduğu biriyle parmakla kızlığını bozması sonucu kanı o görmediği için söylediğinde de birşey olmamıştır demesi parmakla zarar görmez diyip konunun kapanması ve bunu kişi sonradan fark edince yani zarar gördüğünü öğrendiğinde şimdi o kişiye söylese inanmazsa endişesi içinde bu kişiyi namussuzlukla suçlar die korku endişe içinde ne yapmalı kızlık zarı ameliyatı olması günah mıdır ?


mum
Kendinizi elletmeyecektiniz nikahlı ve nişanlı da olsa
Evlenmeden kendinizi asla birilerine teslim etmeyiniz.
Başka diyeceğim bir şey yok


Kubra yildiz
Hocam ben sevgilimle hep bu konuyu tartisiyorum ona diyorum ki elini tutmam gözüne bakmam seni opmem bunlarda zinadan biri zinaya götüren yollar ama sevgilim diyorki hayir zina cinsel iliskidir bizim zina değil diyor. Öpmek sarilmak el tutmak zina midir?


mum
Nikah olmadan karşı cins ile bakışmak, dokunmak, yalnız kalmak ve gereksiz konuşmalar yapmak caiz değildir günahtır.

Her uzvun zinası vardır hadisi

“Hiç şüphe yok ki, Allah, âdemoğlunun zinadan nasibini yazmıştır. Buna erişecektir. Gözlerin zinası bakmak, kulakların zinası dinlemek, dilin zinası konuşmak, elin zinası tutmak, ayağın zinası da yürümektir. Kalb ise heves eder, temenni eder. Tenasül uzvu bunu tasdik eder veya yalanlar.” (bk. Buharî, Kader 9, İstizan 12; Müslim, Kader 20, 21; Ebû Dâvûd, Nikâh 43)

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Vesvese Hastasıyım Ne Yapabilirim

Kayıtsız Üye
Hocam ben erkek arkadaşımla cinsel bir birleşme yaşamadım ama öpüşmek dokunmak oral vb. Yaşadım zinaya yapmış oluyor muyum?
Ve nasıl tövbe etmeliyim? Teşekkür ederim hocam şimdiden.


arifselim
Bu yapılanlarda bir çeşit zina gibidir. Her ne kadar asıl zina gibi olmasa da bunlarda büyük günahlardandır. Tövbenin ilk adımı o günahtan şiddetle kaçınmak ve asla bir daha yapmamaktır. Ayrıca Allah’a tövbe istiğfar etmelisin.


sevişmek zina mıdır, sevişmek zinaya girer mi, sevişmek zina sayılır mı

resmin alt tagı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Hasan ertuş

Hocam ben sevgilimle zina yapmış gibi oluyormuyum bilmiyorum kızlık zari patlatmicak derecede cinsel ilişkiye girdim bu zina oluyormu

mevlana

Bu zina sayılıyor evet ve bunun dışında zina sadece nikahsız ilişki yaşamak değildir gözün elin ayağın dahil zinası var. Allah’a tövbe edin

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx