Mumsema

Uygunsuz görüntüler içeren video izlemek günahmı?

  • 08 Mayıs 2021
  • 777 kez görüntülendi.
Uygunsuz görüntüler içeren video izlemek günahmı?
resmin alt tagı

Uygunsuz görüntüler içeren video izlemek günahmı?

Kayıtsız Üye
Uygunsuz görüntüler içeren video izlemek günah mı? ayıp video izlemek günah mı?


Cevap: Uygunsuz görüntüler içeren video izlemek günahmı?

Desert Rose
Avret sayılan uzvun açılması ve bakılması, kimden olursa olsun haramdır ve günahtır.

Ancak haramlık ve günah en mahrem noktalara yaklaştıkça artar ve ağırlaşır. ( Fetâvây-i Hindiyye V/288; Dürer Hâsiyesi Abdülhalîm I/199)


Cevap: Uygunsuz görüntüler içeren video izlemek günahmı?

Kayıtsız Üye
Uygunsuz görüntüler izlemek günahtır.


Cevap: Uygunsuz görüntüler içeren video izlemek günahmı?

Kayıtsız Üye
ergen olsanda olmasanda geçerli
yada ergen ol olma izlenmemeli hepsi günah!


Kayıtsız Üye
Peki hayal gücüyle, günah mıdır ?


Şema
< hayal gücüyle, günah mıdır ? >
Kötü şeyler hayal etmek günah olarak yazılmasa bile ahlaken doğru değildir.


Kayıtsız Üye
peki çıplak ama. kötü bakılmazsa. yani meraktan o damı günah


arifselim
Meraktan olsun veya başka bir nedenden dolayı olsun helal olmayan bir şeye bakılırsa yinede günahtır bakmamalısın.


Kayıtsız Üye
peki çıplak deyilse ama tahrik ediciyse bakılır mı ?

resmin alt tagı

arifselim
İnsanın nefsini tahrik eden ve şehveti harekete geçiren şey açık olmasa bile helal değildir haramdır.


Kayıtsız Üye
Bunları izlemişsin önceden yaşın küçükmüş daha sonra tevbe etmişsin ve pişmansın böyle şeylere baktığın için fakat havızandan da silemiyorsun ne yapılmalı


arifselim
Bu tür düşünceler aklına geldiği zaman euzu besmele çekerek Allah’a sığın. İsteyerek düşünmedikten sonra sana bir günahı artık olmaz Allah’ın izniyle.


Kayıtsız Üye
Öneceden bir kaç defa zina etmiş sonradan çok pişman olmuş bir insan tam nasıl tevbe etmelidir tskler.


arifselim
Zina en büyük günahlar arasındadır. Öncelikle bütün kalbiyle Allah’a tövbe edecek yani söz verecek. O günahından uzaklaşacak. Onu o günaha ileten bütün bağlarını koparacak. Gerekirse o çevreden veya o insanlardan uzak duracak. Bunlar her tövbenin şartlarındandır.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kıyamet Günü

Kayıtsız Üye
tövbe ettin blr daha yapmamak üzere önceden yaptığımız günahları silmenin hükmü varmı yoksa geri dönüşü yokmu


arifselim
Tövbe eden ve tövbesinde duranın günahları artık Allah’ın izniyle geri gelmez. Ama insan tövbesini bozar ve tekrar günahları işlerse o günahları Allah korusun geri döner.


Kayıtsız Üye
Ama nefsim ne zaman canım sıkılsa boş dursam bana diyorki ne duruyon …… açda bak işte diyo.Ben napıym hiç bilemiyorum.Lütfen yardımcı olun.


hakan3428
Herkese selamlar arkadaşlar Ramazan ayınız hayırlı olsun benim sorularım olucaktı;

1)Ramazanda iftardan sonra dayanamayıp video izlersek ve boşalırsak(elle yani mastürbasyon) sonra gusül alıp Allah u Tealaya tövbe edersek Allah tövbemi kabul eder mi?

2)Ramazanda günahlar 1000 kat daha fazla,sevaplarda 1000 kat daha mı fazla yazılıyor her ikiside? bir yerde görmüştüm merak ettim.

Beni aydınlatın lütfen hepinizden Allah Razı olsun,Hayırlı iftarlar,Hayırlı akşamlar.


arifselim
Aleykum selam.

– Tövbe edip pişman olan kulunu Allah tövbesini kabul eder. İftar ile imsak arasındaki durumların oruçla ilgisi yoktur.

– Ramazanda mükafatlar kat kat daha fazla olur. Bu on olabileceği gibi binde olabilir. Ona göre de işlenen günahlar daha çirkin olur. Ama sayı hakkında kesin bir şeyi sadece Allah bilir.


hakan3428
Ben iftardan sonra dediğim orucu bozduktan sonra demek istemiştim.Allah razı olsun devamlı içim içimi yiyordu Ramazan ayında yaptığım için ömrüm boyunca Allah benden nefret edecek sevmeyecek gibi hissettim.Çok sağ olun Allah Razı olsun sizden.


Kayıtsız Üye
Nefis bir zumrutür, bilene size ibni arabinin, nurlar hazinesi kitabını oneririm kusa alıntı aklına gelirse dusunme gecer gider.

———–

Yani internetten ayip videolara bakinca butun sevaplar siliniyormu ve baska bir sorum da var sevaplar silinebilirmi ve nasil?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kız Yada Erkek Cenabetken İmam Nikahı Kabul Olur Mu ?

ACİLSERVİS
Videodan kasıt haram işlerdir. Ne haram bir iş olursa olsun yapıldığında orucun sevabı azalır veya kalmaz. Oruç aç kalmak için mideye tutturulmuyor. Tüm organlarınla oruç tutmak gerekir.


Kayıtsız Üye
Böyle birşey tabikide günahtır. Böyle şeylerin ne internette nede televizyonlarda yayınlanmaması gerekiyor ama yayınlıyorlar bunları şikayetbi etmek gerekir ve gerçekten şikayet edilecek yeri bilsem inanın şikayet edicem Allahsız dinsiz imansızlar bunlar.


AfAllahım
23 yasında bir bayanım 5 vakit kılan nafile namazlar dâhil, meal okuyan kuran okuyan, bilgim de var imam hatip mezunuyum sosyal hizmetler okuyorum ve kuran kursu hayatım da oldu. Şuan eğitmenlik yapıyorum de yapıyorum ek olarak. Zikir ederim sabah ezanından sonra uyumamaya dikkat ederim. Yani kısacası Allah’ın hoşuna gidecek şeyler yapmayı isterim ama bir şeye engel olamıyorum. Allah’a sığınarak yazıyorum kendimi bastırmaya çalışıyorum ama olmuyor nefsi isteğim geliyor aklıma o tür şeyler geliyor düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyor. Sadece çok detaylı olmayan kötü videolar izliyorum izlemeyeceğim diyorum yok olmuyor işte. İzledikten hemen sonra çok korkup Allah’a yalvarıyorum ama o an nefsime yeniliyorum. Düşmeyeceğim nefsime yenik düşmeyeceğim diyorum olmuyor. Ne olur bana yardım edin Allah rızası için dua edin. Tesbih var mı her gün çeksem bu dürtüden kurtulmam için:( evlenemiyorum da evlenmeyi düşünmüyorum tek çare evlenmek mi? 🙁


vel Fecr
Allah hepimizi bu tür amellerden muhafaza eylesin. zor bir durum.
kişi şeytan ve nefsi ile başbaşa kalınca direnmeside zor oluyor.

yapabiliyorsanız ki yapabilirsiniz internet erişimini kesin. bu setti zeraidir. bu şekilde bir nevi set çekmiş olursunuz.
ve bunun önüne evlenmek ile büyük oranda geçersiniz. hayırlı olduğunu düşündüğünüz kısmetiniz varsa değerlendirin derim.


emirhan uysal
Evlenmek hem sünnettir.Hem de nasip işidir.Evlenmeye gücü yeten evlensin der Efendimiz (sallAllahu aleyhi vessellem).Yetmeyen oruç tutsun buyurmuştur.Bu dürtüden kurtulmanın yolu zikirdir.Boş vakitleri doldurmaktır.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Eşcinsel ilişki haram mıdır ?

fes2356
Tek yol sabır ve evlenmektir kardeşim.Her insanın en az yemek içmek uyumak kadar cinsel ihtiyaçları da olur bu insani bir durumdur.Ancak bu cinsel isteklerimizi haram yollarla bastıracağımız anlamına gelmez.Hepimizin aklına böyle görüntüler izlemeyi şeytan vesvese eder.Bazen yanılır ve bu hataya düşeriz sonrasında tövbe eder ama yine dayanamayıp bu kötü yola düşeriz ve böyle böyle şeytan bizi umutsuzluğa sokar ve bir süre sonra “Bu pislik işi yapmadan duramıyorum namaz kılmam doğru değil hiç kılmıyım daha iyi” gibi bir düşünce belirir ve şeytan bir taşla iki kuş vurmak ister.Ancakk Müslüman akıllı olmalıdır bir kere sokulduğu delikten ikinci defa sokulmamalıdır.Hepimiz hata yaparız bizler yanlışlara müsait yaratıldık hadistede belirtildiği gibi “Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı.” bizler hata yaparız ama sonrasında hatamızı anlar hemen tevbe eder o hatamızdan uzaklaşmaya gayret gösteririz.Son olarak kardeşim bu ihtiyacımızı helal yolla karşılamanın tek yolu ise evliliktir erken evlilik bizleri bir sürü günahtan alıkoyar.Allah cc size hayırlı bir yuva ve eş nasip etsin.”Evlenen imanın yarısını tamamlamış olur”HZ. Muhammed s.a.v.


sapık şeyler izlemek günah mı, sapik seyler izlemek günahmı, cinsel video izlemek günah mı

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx