Mumsema

Hanımının Cinsel Organını öpmek

  • 08 Mayıs 2021
  • 724 kez görüntülendi.
Hanımının Cinsel Organını öpmek
resmin alt tagı

Hanımının Cinsel Organını öpmek

Kayıtsız Üye
Hanımının Cinsel Organını öpmek caiz midir bir sakıncası var mı bilgi verir misiniz


Cevap: Hanımını Cınsel Organını öpmek

imam
Eşler arasında birbirlerinin cinsel organlarını öpmesi konusunda açık bir yasaklama yoktur. Bu durum eşlerin kendi karşılıklı rızalarına kalmıştır. Bu durumu ileri götürmenin caiz olmadığını söyleyen alimlerde olmuştur. Eşler bedeni ve manevi temizliğe ve saygıya riayet ederlerse bu onlar için elbette daha hayırlı olur.


Yanıt: Hanımını Cınsel Organını öpmek

imamhatipli42
< Hanımını Cınsel Organını öpmek >
Dini bir engel yok ama edeb sınırlarını aşan bir davranış. Kur’anı Kerim okunan ağızla yapılacak daha hayırlı işler var.


Soru: Hanımını Cınsel Organını öpmek

S@HR@
Arkadaşlar fıkıhta ayıp yoktur.Böyle tepki gösterilirse insanlar sormaktan ,dolayısıyla öğrenmekten uzak kalırlar bizim amacımız bilmeyenleri doğruya yönlendirmek olsun.Sonra aklı kıt ağzı çok laf yapan insanlardan öğrendikleri hiçte dinle alakası olmayan fikirleri benimsiyorlar sizce böyle davrandığımızda sorumlu olmuyormuyuz?Ne maksatla sorulduğunu irdelemeyelim en doğru cevap neyse sağlam kaynaklardan vermeye çalışalım Allah rızası için,o halde biz yükümlü olmayız aksitaktirde bizde mükellef oluruz.Biraz hoşgörü lütfen…Allah hepinizden razı olsun…

Bununla ilgili!…
Öncelikle böyle bir davranış onurlu ve kişilikli olmaya aykırı bir davranıştır, tiksindiricidir. İkinci olarak, cinsel organlardan sürekli olarak bir takım maddeler çıkmaktadır ve bunlar pis olan akıntılardır. Böyle bir durumda kişi, Hz. Peygamber’in (sa): “Ağızlarınızı tertemiz yapın çünkü onlar Kuran yoludur’ diye nitelendirdiği ağzına pis maddeler almış olacaktır. Üçüncü olarak, İslam’ın insan sağlığına ne kadar değer verdiğini herkes bilmektedir. Oysa bu yolla insan bir sürü mikrobu ağzına almış ve kendisini tehlikeye atmış olacaktır. (Prof.Dr.Faruk Beşer)
Ağız da cinsel temas için değil, başka işler için var edilmiştir; oradan cinsel temas yaratılış amacına da, fıtrata da ters düşer, fıtratları bozulmamış olanlar bundan nefret ederler. (Prof.Dr.Hayrettin Karaman)

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Eşler birbirlerinin cinsel organları yalamak günah mı?

Her iki cins içinde Önemli!…
Oral seks, ağız tümörlerine yol açabiliyor. Son yapılan bir araştırmaya göre insan papilom (meme başı gibi çıkıntılar yapan selim tümörler) virüsü ağız kanserine yol açabiliyor. Bilim adamları uzun süredir papilom virüsünün ağız kanserine neden olduğundan kuşkulanıyordu. Ağız tümörü her yıl 10.000 kişiden birinde görülüyor. Ve bu vakaların pek çoğu sigara ve içkiye bağlı olarakta ortaya çıkıyor.


Şema
Bunları öğrenmenin tek yolu sormak ve okumak elbette sorulması gerekir


Kayıtsız Üye
Eşler arasında cinsel organı görmek resmini veya videosunu çekip bakmak caiz midir?


arifselim
Eşlerin birbirlerinin cinsel organını görmeleri caizdir günah değildir. Ama resmini veya videosunu çekmek asla doğru değildir. Özellikle günümüzde her konuştuğumuz şeylerin bile dinlendiği ve özel telefon ve bigisayarlarımıza bile girildiği böyle bir ortamda bir insan nasıl eşini böyle bir riske sokarak resimlerini çekebilir.


Kayıtsız Üye
Merak edip geldim ama kimse doğru düzgün bir kaynağa dayandırıp cevaplamamış. Yahu din sizin hisleriniz ya da fikirleriniz değildir. Allah’ın dinini nasıl kendi kafanıza göre yorumlayıp doğru değil diyebiliyorsunuz? Mantık olarak bakacak olursanız ağız yoluyla alınan hastalık vs. cinsel organ yoluyla da alınır. Onu da geçtim Kur’an okunan ağızla o yapılmaz tarzı argümanlarla geliyorsunuz? Bunu nerede gördün arkadaşım? Nerede okudun? Allah’ın sana bu haramdır ya da doğru değildir yapılamaz demedigi şeyi kendi mantığınla nasıl yasaklıyorsun? Belki Allah katında hiçbir sakıncası yok bunun nereden biliyorsun? Her ipini koparan hoca kesildi başımıza. Rabbim sonumuzu hayır etsin.

resmin alt tagı

Kayıtsız Üye
Sorulara verilen cevaplarin digrudan kuran ile teyid edilmesi gerekir. Kurana kuranda olmayan anlamlari yuklemek bir cesit mealde tahrifat demektir. Maide 101-102 ayetler isigi altinda kuranda zikredilmemis konularda hukum vernek soru uretmek de kurana şirktir. Sirular kuran ayetlerinin aciklanmasi seklinde olmalidir. Kuranda olmayan konularda sorular uretip uyduruk hadis veya rivayetlerle ucuk kacik kisisel mantiga dayali cevaolar verilmesi kuranin maide 101 ve 102. Ayetlerine ters dusmektedir.en nihayet cevaplar kurandan olmalidir. Allah bu konuda boyle buyuruyor demek icin kurandan ayet belirtmeniz gerekir. Peygamber din hakkinda hukum veremez . hukum sadece Allah’a aittir. Petgambercde kurana uygun konusmustur. Bilinmeyen konuda ise vahiyle cevap verilmistir. Ve maide 101 ve 102 de vahiy devam ederken sorunuz varsa sorun vahiy tamamlandiktan sonra kuranda olmayan bir konuda peygambere dahi soru sormayin deniyor. Cunku boyle sorular soranlar ateist olmuslardir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cisel organ büyütücü ilaç kullanmak günah mı?

Cınsel, islamda cinsiyeti opmek, cinsel organı öpmek gusül gerektirirmi

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx