Mumsema

Kaza namazından sonra tesbihat yapılır mı ?

  • 13 Şubat 2023
  • 379 kez görüntülendi.
Kaza namazından sonra tesbihat yapılır mı ?
resmin alt tagı

Anonim: Kaza namazlarından sonra tesbihat yapılırmı


Mumsema: Tesbihat yapmak kazadan sonra yada normal namazdan sonra bile kişiye yapması farz olmayan ve yapmasa bir sakıncası olmayan ama yapsa yüksek sevabı olan bir ameldir. Dilersen yap dilersen yapama ancak çok fazla kaza varsa üzerinde oturup tesbihat yapacağına kalk ve borcunu üzerine farz olanı yap. Farzları yapmasan diğer dünyada hesaba çekilirsin ama sünnetleri yapmasan üzerine bir günah yazılmaz ve sünnetler için hesaba çekilmezsin.


M.Musab: Hocam cevabınızdan anladığım kadarı ile üzerinde farz olan namaz varsa farzı bırakıp sünnete yönelmeyin ilkin farzı halledin sünnet sonra yapılır diyorsunuz değil mi ? Kusura bakmayın iyi anlamak için soruyorum


Hacıbayram: Evet segili kardeşim doğru anladın mum hoca aynen öyle demek istiyor. Çok mantıklı ve hassas bir şey söylüyor ki ölmeden önce üzerinizde borç ile gitmeyin diyor kısacası.


M.Musab: Allah Razı olsun sizden hocam çok iyi anladım ve çok mantıklı bir cevap oldu Rabbim bu sayfanın sahiplerinden razı olsun.


Mumsema: Kesinlikle öyle dedim Musab kardeşim Allah sizden de razı olsun Rabbim sizi bizi Cennet ehlinde eylesin.


Mevlana: Konu anlaşıldıysa kapatıyorum sevgili hocalarım ve sevgili okuyucular sorusu olan varsa aşağıya yorum kısmına yazabilir. Allah hepinizden razı olsun

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Müslümanlara Dua ve Kuran Okumanın Fayda Vereceği Hakkında bilgi verir misiniz ?
resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx