Mumsema

Fitremi Ramazandan Önce Çıkartabilir miyim ?

  • 16 Şubat 2023
  • 547 kez görüntülendi.
Fitremi Ramazandan Önce Çıkartabilir miyim ?

Ahmet: Selamınaleyküm hocam benim sorum şu olacak bu aralar biliyorsunuz deprem oldu. Allah ölenlere rahmet ve ailelerine sabır versin. Sorum şu ben şimdiden fitremi bağışlaya bilir miyim vere bilir miyim ? Fitremi ramazandan önce çıkartabilir miyim ? Fire ramazandan önce çıkar mı ?


Mumsema: Aleykümselam çok hassas ve güzel bir soru sordun sevgili kardeşim böyle hassas ve güzel bir soru sorduğun ve vesilenle bir çok kişi aydınlanacağı için sana çok çok teşekkür ederim. Sorunun cevabı evet gönül rahatlığı ile fitreni ramazandan önce çıkarta bilir ve bağışlayabilirsin. Bunun dışından madem deprem konusu yazıldı şunu da belirtmek isterim kim 1 lira dahil bağış yaparsa onun çok büyük sevabı vardır. Yüce Allah Kur-anı kerimde derki kim bir zerre hayır işlerse mükafatını görürü. Yani bakın sevgili arkadaşlar zerreden bahsediyoruz en küçük yapı birimi zerredir kim ufacık dahil bir sevap işlerse mükafatını alacaktır bunu asla unutmayın. Allah bağışta bulunanlardan razı olsun.


Veliddin: Hocam mezhep varmı bu hükümü hangi mezhep yada imama veriri lütfen bilgi verin Allah razı olsun şimdiden


Mumsema: Bu güzel sorunuz için de Allah razı olsun sizden Hanefi mezhebine göre fitre ramazandan önce gönül rahatlığıyla çıkartılabilir.

Konu ile ilgili sorunuz veya bir yorumunuz varsa aşağıya yorum kısmına. Konu dışından sorunuz varsa Mumsema Dini soru sor kısmına veya Mumsema Dini Soru Sor Cevap Al kısmında da sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Büyük Alimden Nasihat
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx