Mumsema

Allah’a Küfür Etmek İstemeden Allah’a Küfür Etmek

  • 12 Ağustos 2022
  • 246 kez görüntülendi.
Allah’a Küfür Etmek İstemeden Allah’a Küfür Etmek
resmin alt tagı

Allah’a Küfür Etmek

Mumsema: Allah’ha küfür Etmek alenen küfürdür ve insanı dinden çıkartır bu yüzden bilerek, isteyerek, yada sinir anında Allah’a küfür etmek kesinlikle dinden çıkmaktır. Peki bu fiillerde buluna şahıs ne yapabilir ne yapmalı ki İslam gölgesine geri dönsün ? Cevabı şu şekilde verebiliriz derhal 1 saniye dahil gecikmeden İslam dine girmek için Şahadet’i getirmesi gerekir. Böylece bu durumda İslam sancağı altına geri döner.

Ancak ne yazık ki şöyle bir durum var ki işlediği tüm sevaplar küfre düşmüş olan şahıstan alınmış olur. Evet şahıs Şahadet’i getirdi tekrar İslam gölgesinde ama bu sevaplarının geri gelmesi için bir sebep değildir. Bu yüzden insanlar diline hakim olmalı dikkat etmeli dine muhalif bir şey söylememeli Allah’a Peygamber hakkında Din konusunda kelime sarf ederken çok dikkatli olmalı.

İstemeden Allah’a Küfür Etmek

Eğer kişi deli değilse yani akıl sağlığı yerindeyse Allah’a küfür ederse Dinden çıkar ve üstte yazdığımız gibi acilen Şahadet’i getirmeli. Ancak şöyle bir konu var ki İçinden Allah’a Küfür Etmek  Kişi içinden dahil olsa kalbinde Allah’a küfür ederse Dinden çıkmış olur ve Şahadet yine şart olur. Ancak Vesvese Gibi durumlar da kişi İstemeden kendi İsteği Dışında Düşünceler Geçiyorsa Bu durum şeytandan geliyordur zaten adı üstü Vesves bu durumda kesinlikle içinden geçen his ve durumlara onay vermemesi kaidesi ile dinden çıkmaz. Hatta bunları reddetmekle ve kabul etmemekle büyük bir sevaba hasıl olur ve asla dinden çıkmaz. Ancak içinden geçen o küfürlere onay verirse dinden çıkar ve tekrardan dine İslama tek dönüş anahtarı olan Şahadet’i getirmesi gerekir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Adet günlerinin bitiminde abdest almadan cinsel ilişkiye girilir mi ?
resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx