Mumsema

Rüyada ağlamak

  • 01 Kasım 2021
  • 615 kez görüntülendi.
Rüyada ağlamak
resmin alt tagı

Rüyada ağlamak

Genellikle  yaşam içinde olumsuz bir duygunun bize hissettirdiği etki ,cevap verememe hali ,kendini ifade edememe gibi durumlar ağlamamıza neden olur .Strese girdiğimizde bir olaya veya duruma üzüldüğümüz de  gözyaşları yanağımızdan süzülüverir. Bazen gülmekten de ağladığımız  olur elbette , çok sevinçli bir haber aldığımızda o haberi beklerken ki adrenalin stres ,pozitif bir sonuca dönüştüğünde yaşadığımız duygu boşaltımıdır ağlamak. Fakat genellikle ağlamak eylemi kafalarımızda olumsuz bir  duygu aktarımı gibi sembolize edilir .Fakat kelimenin kulağa olumsuz gelen anlamını bir kenara bırakacak olursak. Rüyada ağlamak genellikle güzel şeylere işaret eder.
Rüyada ağlamak  ,sevinçli bir haberin müjdecisidir. Rüyanızda normal bir şekilde ağlıyorsanız yakında beklediğiniz içten içe olmasını dilediğiniz ne varsa gerçekleşecek beklediğiniz o haber kapınızı çalacak demektir. Rüyada kişinin tanıdığı bir insanın vefat ettiğini ve buna ağladığını görmesi ise kişinin gerçek hayatta da böyle bir olay yaşayacağına, keder ve hüzün göreceğini gösterir.

Rüyada önce ağladığını sonra da güldüğünü görmek; ne yazık ki kişinin ecelinin yaklaştığına işaret eder. Rüyada Allah için ağlamak günahların affedilmesine, tövbelerinin kabul edilmesi anlamını taşır.
Rüyada ağladığını fakat  gözünden yaş yerine” kan “geldiğini görmek, daha önce yapmış olduğunuz bir işten dolayı pişman olacağınız anlamına gelebilir.

Rüyada ” bebeğin ağladığını görmek” , her şeyin yolunda gideceğine, anormal gibi görünen şeylerin hayata olumsuzluk getirmeyeceğine işaret eder. Rüyada sevdiğiniz bir kişinin  sizi bıraktığını görüp bu sebeple  ağlamak, gerçek hayatta bir ayrılık acısı yaşayacağınızın göstergesidir.
Rüyanızda tanıdığınız bir kişi vefat etmişse ve siz buna kederlenip ağlıyorsanız bu durum rüyada  gördüğünüz kişinin başına bir musibet geleceğine işaret eder.

Rüyada hıçkıra hıçkıra ağlamak

Eğer rüyanızda kendinizi hıçkıra hıçkıra ağlarken gördüyseniz, ne yazık ki gerçek hayatta da biraz gözyaşı dökecek, ağlayacaksınız demektir. Aynı zamanda üstünüzü başınızı yırttığınızı görüyorsanız  istemeden de olsa bir belaya, bir sıkıntıya bulaşacağınız anlamına gelir.

Gözyaşının süzülmesi

Eğer rüyada ağlıyorsanız ve gözyaşlarınızın sıcaklığının ılık bir şekilde yanağınızdan süzülüp aktığını hissediyor ve görüyor iseniz, çok kısa bir zaman için de muradınız , kalpten istediğiniz dileğiniz ne ise onun gerçekleşeceğinin göstergesidir.
Fakat rüyada ki gözyaşınız yanaklarınızdan süzülürken sizi soğutuyor ise niyetiniz ne ise gerçekleşmesi için biraz zahmet çekeceğiniz ,uğraş göstereceğiniz anlamındadır  .Bu zahmetlerden sonra iyi günler sizi bekliyor demektir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Ebu Leheb ve diğer kâfirlerin azabı hafifletilmez

Toplumun veya büyük bir grubun tek bir kişi için ağladıklarını veya elbiselerini yırttıklarını görmek ağladıkları kişinin kötülük yapacağına işarettir. Bu kişi devlet büyüğü olabilir, bir grup lideri, patron v.b. bir kişi olabilir.

Gözyaşının akmaması

Eğer ağladığımız halde gözyaşımız akmıyor gözpınarlarımızda hapsolmuş bir türlü atamıyor isek, bu durum büyük bir hüsran büyük bir sıkıntıya düşeceğimizi gösterir.
Eğer rüyanızda sağ gözünüzün yaşı akıp sol gözüne giriyorsa bu durum yakın zamanda yakınlarınıza kavuşacağınızın  göstergesidir.

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx