Mumsema

Karı-Koca, adetliyken sürtünmek

  • 08 Mayıs 2021
  • 6.403 kez görüntülendi.
Karı-Koca, adetliyken sürtünmek
resmin alt tagı

Karı-Koca, adetliyken sürtünmek

Kayıtsız Üye
adetliyken eşimle ilişkiye girmiyorum sürtünüyorum eşimden sıvı geldi hükmü nedir


Cevap: adetliyken sürtünmek

mumsema
< adetliyken eşimle ilişkiye girmiyorum sürtünüyorum eşimden sıvı geldi hükmü nedir >
Kocanın, karısı adetli iken ilişki dışında sevmesi/sürtünmesi ve boşalmasında bir sakınca yoktur.
önemli olan kadının diz ile göbek arasına dokunmamaktır.
< Hz. Aişe (r.anha.) şöyle anlatıyor.
” Eşleri olan bizlerden biri adet gördüğü zaman Allah’ın Resulü (göbekle dizler arasına örten) genişçe bir örtü örtünmesini emreder, sonra da onun göğüslerine yönelirdi.”
>


Yanıt: Karı-Koca, adetliyken sürtünmek

DZALBAY
Buradan anlaşılan;örtüsüz sürtünme var…


Yanıt: Karı-Koca, adetliyken sürtünmek

Şema
< regl dönemimde kocamla sürtünme yönüyle ilişki yaşıyoruz .bunun zararı varmı sonucta nıkahlımka bıseyler yasıyorum ne fılım nede kendı kendını tatmın etmemıs oluyorum ama sonuta yasak olan bırlesmeyı yapmıyoruz!bızı aydınlata bılırmısınız bu konuda sonucta ılıskıye gırmıyoruz ve baskası deıl karı kocayız >
Adet döneminde karıkoca sevişebilirler ve bu sırada boşalmaları caizdir kardeş


Kayıtsız Üye
arkadaşlar herkes diyorki diz ila göbek arası sürtünmek nasıl oluyor vajinal bölgeye sürtünmek ama içine girmemek bu günahmıdır günahı ndir kefareti nedir onuu örene bilirmiyiz


Şema
İlişki olmadıkça adetliyken sürtünme caizdir


Kayıtsız Üye
Ben adetliyken kocam arkamdan sürtü o boşaldı ben boşalmadım haliyle benim gusül abdesti almam mı gerek


arifselim
Bu sürtünme esnasında erkek organının sünnet edilmiş kısmı kadının sünnet kısmına girip kaybolmadı ise gusül gerekmez. Ancak erkeğin boşalacak derecede olması durumunda sizinde gusül almanız herhalde tedbir için iyi olacaktır.

Hanefîlere göre:

Guslü vâcib kılan sebeblerden biri de, inzal vaki olmaksızın iki sünnet yerinin kavuşmasıdır. Çünkü Cenâb-ı Peygamber (a.s.) Efendimiz, “sünnet yerleri buluşup haşefe (penisin baş kısmı) kaybolup belirsiz olunca, inzal vaki olsun olmasın gusül vâcib olur,” buyumuştur. Hem böyle bir birleşme inzalin başlıca nedenleri arasında bulunuyordur. O bakımdan mücerred haşefenin kadının cinsel organına girip belirsiz olması, inzal yerine geçer. Dübürle kavuşması da öyle.

resmin alt tagı

Kayıtsız Üye
Adetliyken giyinik halde kocamla sürtünerek boşaldık dini hükmü nedir lütfen cevap

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kadın adetliyken eşler arasında oynaşma esnasında kadın tatmin olursa gusül gerekir mi?

arifselim
Teniniz birbirine değmemesi şartıyla bu caizdir. Adetliyken kadının diz ile göbeği arasına dokunmak haramdır caiz değildir.


Kayıtsız Üye
Salam men adet zamanı eşimle adet olduğunda günah olduğunu bilmiyordum sizce bu günah sayılır mı


arifselim
Helal ve haramlardan sorumlu olan birisinin bilmemesi geçerli bir mazeret değildir. Adetliyken eşinle sürtünmüş iseniz ve cinsel ilişkiye girmiş iseniz bu haramdır. Bunun için tövbe edin ve bir miktar sadaka verin.


Kayıtsız Üye
10 gunden sonrasi ozur hali oluyor gusül almadan beraber olmak gunahmdir


arifselim
Adet 10 gün doldu mu artık eşlerin cinsel ilişkiye girmeler günah değildir. Adet bittikten sonra veya en fazla 10 gün doldu mu artık aradaki haramlık kalkmış olur.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum. Benim sormak istedigim sey şudur: masturbasyon yaptıktan sonra gusül almadan namaz kılmısım cok kere, bu gunahım için nasıl tövbe etmeliyim yada sadaka gibi bişey mi vermeliyim?cok korkuyorum hızlı cevap verirseniz sevinirim


arifselim
Aleykum selam. Bunun için tövbe etmelisin ve bu şekilde ne kadar namaz kılmışsan bu namazlarını kaza etmen gerekir. Mastürbasyondan sonra gusül etmek şarttır.


Kayıtsız Üye
Adetim bitmişti az az gelyordu sürtünme yoluyla ilişki yaşadım gusül aldım ama çok korkuyorum kendime gelemedim tövbe ettim şimdi bi fakir birine para vermek istiyorum kefaletini ödemek için ama ne kadar vermeliyim nişanlımla olmuştu korktugum için yüzüğü attım görüşmüyoruz kendisi alevi olduğu için ne yaptı vercek mi para bilmiyorum ben kendim için birine para versem kefaletini ödemiş olur muyum ne olur bir cevap verin çok korkurum 🙁


arifselim
Bu durum için tövbe istiğfar et ve bir miktar sadaka verebilirsin. Bunun miktarı önemli değil, örneğin 20- 30 veya daha fazla olabilir. Öncelikle dini nikahın olmadığı için yakınlaşmanız haramdı ve bundan samimiyetle tövbe et.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Mevlid Kandilini Kutlamanın Hükmü Nedir ?

Kayıtsız Üye
Cima da iken televizyonda ayetler dinlemek mekruhmudur. Eğer mekruh ise neler yapilmali


arifselim
Eşlerin cinsel ilişki esnasında televizyonda da olsa kuranın okunduğu bir esnada ilişkiye girmemelidirler. Bu kıraati kapatarak birlikte olmaları gerekir. Bu kuranı kerime saygıdan dolayı mutlaka dikkat edilmelidir.


Kayıtsız Üye
Selam aleykum. Arkadaslar erkek kardeşim belcikali bir kizla evlilik dışı cocugu oldu. Su anda evine taşınıyor ve orda 3u beraber yaşamak istiyorlar. Kiz Allah’a inaniyor yani tek ilah var bunu kabul ediyor ama Islama girmek icin arastirmak istiyor ve zamana ihtiyaci var. Su anda imam nikahi yapilabilir mi? Yoksa kelime i şehadet mi getirmesi gerekiyor. Bunun icin zaman alabilir ve zinaya girerler diye korkuyorum. Tabi geçmiş teki buyuk gunahlari icin tövbe etmeliler ama su anda müslüman degil gelin hanım. Herkes ayrı birşey soyluyor. Kafam karıştı. Yardim ederseniz memnun olurum Allah razi olsun.


arifselim
Aleykum selam. Dini nikahı olmadan aynı evde kalmaları haramdır zinadır ve büyük günahtır. Tek olan Allah’a iman ediyorsa yani Allah’ın bir olduğunu kabul eden bir Hristiyan ise bu kişi ile dini nikahı kıyabilirler. Hemen vakit geçirmeden dini nikahlarını kıysınlar.


Kayıtsız Üye
biz üç aylık evliyiz eşim adeteyken iç çamaşırı olmak şartıyla sürtünerek boşaldık haramıdır ve bayanın adeteyken boşaldığı zaman gusül alması gerekiyormu?bide göbek ile diz arası dokunmak haramdır diye duydum ama diz ile göbek arası nedir ve ne için haramdır tam anlayamadım cevap lütfen.


arifselim
Adetliyken eşlerin sevişmesi haram değildir ama diz ile göbek arasına çıplak olarak dokunmak haramdır. Eğer bu alan açılmasa eşler sevişebilir bu caiz olur. Kadın adetliyken boşalırsa ona gusül gerekmez.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cinsel Hayal kurmak günah mıdır ?

Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm…eşine arkadan yaklaşmak konusunda çok şeyler yazıldı ..eş hamileyken arkadan sürtünmek sadece sürtünmek koşuluyla ve bu sayede boşalmak (ilişkiye girmemek kaydıyla) caiz midir ..bir hükmü varmıdır?


mum
Adetli veya hamile olan karısına cinsel ilişkide bulunmadan sevişmek sürtünmek caizdir.
Lakin diz ile göbek arasını örtüp geri kalan yerle yetinmek sünnettir.

Hz. Aişe (r.a.) şöyle anlatıyor:


Kayıtsız Üye
Benim 2 sorum olacak ..? Örtü kullandığım da eşim boşanmada sıkıntı çekiyor ve olumsuz etkiliyor.. uzun bir süre .. örtü olmadan cinsellik olması bir sakıncası var mı ? Ve diğer sorum bazen normal temiz iken ilişkide sıkıntılı olabiliyor normal bir ilişki esnasında eşimde boşalma olmuyor bu yüzden sürtünme yolu ile deneme yapıyor ve boşalma gerçekleşiyor bunda da sakınca var mı ?


Ensar
Cima esnasında örtünmek ve belden aşağı olmasına sakınca da yoktur. Ancak örtünün de hiç olmaması haram değildir sadece cimanın edeplerindendir. Odanın kilitli kapalı bir yerde yapılması da bir nevi sizin için setir dir. Adetli iken dahi olsa temiz sürecinde de olsa sürtünme yoluyla boşalmakta da sakınca yoktur.


adetliyken sürtünme yoluyla ilişkiye girmek günahmı, adetliyken surtunme yoluyla iliski gunahmi, adetliyken sürtünme

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx