İstemeden İçinden Allah’a Küfür Etmek 101


Allah’a içinden istemeden küfür etmek

Selamünaleyküm hocam şimdi derdimi nasıl anlatsam bilmiyorum söylemeye bile katlanamıyorum. hocam ben sürekli içimden Allah c.c ye HAŞA istemeden küfür ediyorum ama namaz kılıyorum oruç tutuyorum.

hepsi boşa gidiyormuş gibi geliyor sürekli küfür var içimde sürekli dua ediyorum bu sıkıntım gitsin diye çok korkuyorum.

kafir olacağım diye ebediyen cehennemden çok korkuyorum imanımı kaybetmek istemiyorum özellikle namaz kılarken oluyor. içimden haşa Allah’a küfür ediyorum içimde ki o sesi susturamıyorum.
bir türlü hocam Allah rızası için yardım edin ben ne yapmalıyım.
Ramazan ayındayız şeytan vesvese veriyor. desem onlar bağlı bu derdim nasıl geçecek ne yapmalıyım

İçinden Allaha Küfür Etmek

Bir önceki yazımız olan Günahlara Pişman Olmamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

101 yorum “İstemeden İçinden Allah’a Küfür Etmek

 • Mumsema

  Aleykum selam kardeşim. Bu aklına gelenler vesvesedir ve sana asla bir günahı yoktur. Bundan emin olmalısın. Allah kullarından vesvese günahını kaldırmıştır. Bırak şeytan çıldırsın hiç kafana bile takma.

 • Misafir

  Hayırlı günler hocam, bir insanın küfre girmesi için onu diliyle söylemesi gerektiğini duydum. O halde bir kişi diliyle söylemeyip de bilinçli bir şekilde tamamen içinden konuşur gibi Allah’a veya dine inanmadığını söylese; ve her ne kadar pratikte zor olsa da ölene kadar, içinden kendi kendine söylemiş olduğu bu sözü asla sesli bir şekilde söylemese, bu kişi mümin olarak mı ölmüş olur? Fakat benim bildiğim insanın kalbi de önemlidir, Allah kişinin kalbini de nazarına alır diye biliyorum. Bu meseleyi detaylı bir şekilde açıklarsanız çok sevinirim.

 • Mumsema

  Hayırlı günler kardeşim. Dili ile açıkça inkar veya küfür gerektiren bir söz söylemesi zaten küfürdür. Bilinçli ve isteğiyle vesvese hali olmadan içinden küfür etmesi de yine küfürdür. Eğer bunu gizliyorsa zaten bu münafıklıktır. Bu durum vesvese ile karıştırılmamalıdır!

 • Ziyaretçi

  İçinden Allaha küfür etmek
  Normal bir insan içinden ALLAHA küfür edermi ben ALLAHA küfrediyorum hiç istemiyorum dilimden tövbe estafuruLLAH çekiyorum ama içim sürekli küfür halinde çok rahatsızım bu konuda bunları ben nasıl yapıyorum çok pişmanım

 • Mumsema

  Kardeşim bu yaşadığın durum şeytanın sana verdiği vesvesedir.Yani şeytanın sana fısıldadığı şeylerdir.Eğer önem verirsen büyür vermezsen küçülür.Vesvese,imanlı insanları yoldan saptırmak için şeytanın kullandığı bir oyundur.

 • Mumsema

  İstenmeden içinden gelen hisler senin değildir. Bunlara vesvese diyoruz kardeşim. Vesveseyi şeytan verir, sanki senin düşüncenmiş gibi hissettirir. Bunun delili senin bu durumdan rahatsız olmandır. Estağfurullah çek. İşlerine besmele çekerek başla. Allah’a emanet ol.

 • Anonim

  İçimden sürekli Allaha küfür ediyorum
  ne olur yardım edin bir akıl verin aşırı derecede vesvesem var içimden ALLAHA küfür ediyorum oysaki ALLAHA inanan bir insanım ve küfür etmem hiç kimseye de ALLAHA DA ama sürekli içimden küfür etmek geçiyo sanki küfür ediyorum şeytana uyup sonrada pişman oluyorum içim rahat değil ALLAH kalbimi mühürledimi ama ben ALLAHA inancı olan bir insanım ALLAHA ASLA kötülük yapmak istemiyorum ama yapıyorum ölmek istiyorum yaşamak istemiyorum artık ALLAH BENİ LANETLEDİMİ ben cehennemlikmiyim ne olur yardım edin ben kötülük yapmak istemiyorum şeytana vesveseye uyuyorum böyle kötü biri değilim niye şeytana uyuyorum uymicam diyorum ALLAHA SÖZ VERİYORUM yinede uyuyorum

 • Mumsema

  Merhaba kardeşim. Bu dediklerin insanı dinden çıkarmaz çünkü bunlar vesvesedir. Vesvese senin olmayan düşünceleri şeytanın kalbine vermesidir. Şeytan sonra da insanı ümitsizliğe düşürür, bunların hepsini şeytan yapıyor. Önemseme ki azalsın bitsin kardeşim. Selametle.

 • Misafir

  İçimden istemeden allaha küfür ediyorum
  17 yaşındayım. Son zamanlarda aklıma haşa sanki birisi Allah’a küfrediyor veyahutta buna benzer şeyler oluyor. Ve ben bundan çok rahatsız oluyorum huzursuzum. Allah’a şükür 5 vakit namazımı kılıyorum. Acaba bunlardan sorumlu muyum?

 • Mumsema

  Merhabalar kardeşim. Sizin olmayan bu düşünceler şeytanın verdiği vesveselerdir. Yani size bir günahı yoktur. Günlük zikredebileceğiniz bir dua, 100 kere her defa besmele ile, Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyül aziym.
  Allah’a emanet olun.

 • Anonim

  Hocam haşa aklımdan Allah a küfür ediyorum

  Hocam OKB hastasıyım. Normal vesveseler haricinde kendi kendime Küfür ediyorum fakat bunu dil ile söylemiyorum. Tövbe etmem gerekir mi ? Bunlar vesveseden farklı sadece arada bir kendi irademle aklıma getiriyorum . Küfre veya günaha giriyor muyum ?

 • Mumsema

  Eğer buna iman etmiyorsan ki haşa demenden zaten açıkça anlaşılıyor bunlar tamamen vesvesedir. İnsan elinde olmadan yani bu tür vesveselerden dolayı gelen düşüncelerden dolayı ona günah yazılmaz. Bunlar şeytanın verdiği hilelerdir. Bundan kurtulmak için iradene sahip çıkmalısın ve kesinlikle önemsememelisin. Allah’ın izniyle geçecektir.

 • Anonim

  İnsanın içinden Allaha küfür etmesi
  Hocam bir insan Allah’a kötü söz söylese ama sinirlenipte içinden bilerek söylese dilinle söylemese içinden Allah’a bile bile kötü söz söylese ve çok ama çok pişman olup tövbe etse affolur mu ? Dinden çıkmayıp affolma şansı var mıdır ?

  • Haydar

   Hocam 15 yaşındayım sürekli içimden tövbe hâşâ Allah’a küfür etmek geliyor peygamberlere ve tövbe hâşâ Kur’an’a bile hepsini seviyorum Müslümanım Allahıma Bin sukur euzu besmele çekiyorum ama gene küfür ediyorum yardım edin hocam günah yazılıyor diye tirsmiyor değilim lütfen Allah’ı melekeri peygamberleri Özellikle Hz.Muhammedi çok seviyorum kur’an’ı da öyle ama sürekli içimden küfür etmek geliyor lütfen yardım edin lütfen

   • Diyorsun

    Ona vesvese derler sevgili kardeşim ve onu senin içine şeytan aşılıyor aslında o senden gelen bir şey değil şeytandan gelen bir şey.
    Ney mi Yapmalısın.
    1-) Bu duygu içine düştüğü an Allah’ım ben bundan razı değilim ben bunu kabul etmiyorum
    2-) Allahı zikret ve şahadeti getir zikir niyetine
    3-) Nas süresini bol bol oku

    zaten bu şeytadan geliyor sen yapmıyorsun bunu bu yüzden içi rahatlat bu ben değilim bu de kendine benden gelmiyor.
    Allahın izniyle bunları yap kurtlacaksın bu vesveseden güzel kaardeşim

 • Ziyaretçi

  İçimden Allaha küfürlü vesvese
  Selamunaleykum kardeşlerim yaklaşık 1.5 aydır Tövbe Haşa ALLAH(azze ve celle)ye içimden bir ses sürekli küfür Şirk.benzeri aşırı derece Şeyler söylüyor ve ben yaklaşık 6 aydır namaz kılıyorum ve durum beni o kadar rahatsız ettiki her dakika her saniye bunu düşünüyorum. Kardeşler içimizden getirmediğimiz şeylerden sorumlu değiliz biliyorum ama Bakara Suresi’nde içimizden geçirdiklerimizden dolayı hesaba çekilicekmişiz ayette böyle yazıyor 274 olması Lazım. Kardeşler bu durum beni o kadar yıprattı ki kendi kendime konuşur oldum takmasam yine rahatsız oluyorum , zikir çekerken bile içimdeki ses Konuşuyor biriniz ALLAH için cevapladın ihşALLAH. Selamunaleykum

 • Mumsema

  Aleykum selam kardeşim. Allah insanın iman etmediği ve asla imanının kabul etmediği vesveselerden insanı sorumlu tutmaz. Allah ancak yapmaya kastedilen ve iman edilen şeylerden dolayı sorumlu tutar. Vesvese öyle bir şeydir ki ona önem verdikçe o büyümeye yol bulur. Şeytan böyle yaparak iman edenleri üzmek ve onları ibadetlerinden uzaklaştırmak ister. Bunun şeytandan olduğunu anladıktan sonra asla ve kesinlikle önemsemeyin. Tam aksine bu tür vesveseler o insandaki imanın bir alametidir. Eğer kalpte iman olmasaydı o kalbe şeytanda girmek istemezdi. Kendinizi boşuna üzüyorsunuz rahat olun ve Allah size iman nasip ettiği için üstüne şükredin ve sevinin.

 • Ziyaretçi

  Kardeşim bende seninle aynı durumu yaşıyorum daha bugün aklımdan şarkı düşünürken kötü bir saçma sapan ses duydum. Bunun ardından bunun içinde Tövbe haşa sümme haşa Yüce Rabb’imize şirk koşan bir kelime olduğunu farkettim. Hemen ardından demem asla dedim. Fakat aklıma takıldı. Kardeş sen aklından geçen kötü düşüncelerden istersen tak takma sorumlu değilsin. Bende seninle şu anda aynı durumdayım aynı şeyler banada oluyor. Bazen yukarda anlattığım olay gibi bazen bağırır gibi bazen kendi aklımdan geçenleri düşünürken. Sen kötü düşünceleri dile getirmezsen ve kalbinle tasdik etmezsen (kabul etmezsen) hiçbir şey olmaz. Bak 6 aydır namaz kılıyorum demişsin. Bu vesveseler seni yoldan çıkarmak için. Zaten kendin de vesvese yazmışsın. Bende namaza yeni başladım.
  Mesela benden bir örnek vereyim. Daha bugün aklımdan şarkı geçerken tv izliyordum. Aklıma vesvese geldi. Sonra bunu söylemişim gibi bir düşünce geldi, aklımdan geçen şarkıyı kontrol edip tv izlerken tövbe haşa Rabb’imizle ilgili kötü bir söz geldi aklıma şarkı ritmiyle uyumlu. Bunu duydum çünkü o anda vesvese televizyon sesinden daha yüksekti. Panik oldum ve içimden demem asla demeye başladım. Fakat amma ve lakin hala aklımdan çıkmıyor. Hatta daha demin bu bloga yazdım ve cevabını bekliyorum. Sende eğer cevabını görmek istersen “Beyinden işitilen düşünceler” di sanırsam konum veya onun benzeri. Oradan bakabilirsin. Allah’a emanet ol kardeşim. Aleykümselam ve rahmetullahi ve berekatuh.

 • Misafir

  Bendede var 4 yildir.Hiç aklimdan atamıyorum.Hep dua ediyorum.Şirk ve Küfür Haşa bir arada geliyor.Ben Bıktım artık Amma Umudumu Allahdam asla kesmedim.Namaz kılar oruc tutarım

 • Ziyaretçi

  Hocam Allah rızası için yardim edin.
  Allah rızası için hemen cevap verin hocam nolur.
  Hocam uzun zmandir şeytan bana vesvese veriyor. Namaz kılarken, abdest alirken sürekli her anımda akla gelmeyecek küfürler geliyor. Din ile kuran ile Allah ile . Kurana Allahla ilgili kotu şeyler söylenirken sanki bi sehvetlenme geliyor gibi oluyor tövbe ediyorum besmele cekiyorum tuhaf birşey oluyor bi sehvetlenme geliyor sanki elimde olmadan. Namazda bile. Degisik bisey oluyor hocam Kendimi sıkıyorum öyle olmaması için gene de oluyor sanki tuhaf birşeyler oluyor hocam. Allahım çok aci cekiyorum sanki bütün bunları kendi isteğimle arzumla yapiyomusum gibi, Hocam Allah rızası için yardim edin, napmam lazim.
  Tovbelerim sanki kabul olmuyor. Eğer olmuyorsa ben kendimi oldureyim daha iyi. Nolur yardım edin hocam Allah rızası için. Psikolojik birşey mi bu tuhaf sehvetlenmeye benzer şey yoksa vesvese mi bilmiyorum. Dinden çıktım diye çok korkuyorum. Allah rızası için yardım edin . Bi insana neden böyle dini ve Allah ile ilgili konuda boyle olur neden. Hocam ölüyorum resmen birşey deyin :(( Ben iman etmeye çalıştıkça bu dediğim şeyin hepsi oluyor.

 • Mumsema

  Selamun aleykum kardeşim. Bu aklına gelenlerin tümü vesvesedir. Hiç bir günah ve sorumluluk yoktur. Tam aksine bunlar sendeki imanın bir alametidir. Eğer iman olmazsa şeytan neden uğraşsın. Her imanlı insanla uğraşacak diye de bir şey yoktur ama şeytan elinden geldikçe insanın en zayıf yerinden yaklaşır. Bunların sana bir günahı olmadığını bileceksin ve yoluna devam edeceksin. İçin rahat olsun Allah’a emanet ol.

 • Ziyaretçi

  Hocam Allah razi olsun. Öncelerden istimna yaparken de bunun gibi vesvese geliyordu ( dini konular, kuran vs.) sanki ben o vesvesenin verdiği şehvetten zevk aliyormusum gibi bi hissiyata kapıldım (haşa). Bilerek ve isteyerek tabi ki yapmadim.Nedense önceden olmuş şeyler aklıma takılıyor ve vicdan azabı çekiyorum. Hocam bunun gibi şeylere tövbe etmem yeterli midir.
  Tövbe ettim istimnaya ve tüm kotu şeylere. Tövbe ettiğim şeyler daha çok takılmaya başlıyor aklıma. Tovebm yeterli olur mu hocam. Allah tüm tovbeleri affeder mi benim durumumdakileri gibi…
  Allah tealaya daha iyi bir kul olmaya calisiyorum , lütfen bu sorumada cevap verin hocam..
  Hayırlı sahurlar…

 • Mumsema

  Vesveseden insana günah yoktur günah olmayan bir şey için tövbe yoktur. Hiç bir vesvese için tövbe etmeye gerek yoktur sadece diğer istimna gibi günahlara tövbe edilmelidir.

 • Misafir

  Selamun aleyküm ilk namaza basladıgımda aklıma haşa Yüce Allah’a karşı küfürler geliyordu önemsemedim geçmişti bıraktım kısa süre önce namazı tekrar başlıyım dedim akşam namazını kıldım haşa Allah’a karşı ağır küfürler gelmeye başladı nasıl anlarım vesvese oldugunu Acil yardım zaten küfürler geldikçe Allahı zikrettim geçmedi Allah pek yücedir falanda demistim birde Allah kendisine küfür edeni affedermi

 • Fatih

  Allah razı olsun hocam tuttuğunuz altın olsun hocam , Eğer içimden gelerek etseydim zaten haşa etmem onu mutlaka dışarı vururdum rahatsız olup buraya yazmazdım dimi hocam sizce

  Hocam kusura bakmayın çok ciddi bi hal aldı bende fazla soruyorum sonkez söylediğimide cevaplarmısınız hocam Allah razı olsun

 • Mumsema

  Aynı ve cevap verilen şeyleri sormanın nedenini anlamakta zorluk çekiyorum. Yani ben sana az önce bunun vesvese olduğunu söylediğim halde neden bir daha bu vesvesedir diyeyim benim aklım almıyor. Bu vesvesedir Allah yardımcın olsun kardeşim.

 • Anonim

  Hayırlı günler selim hoca Benim de sorumu cevaplayın lütfen.

  Yaklaşık Ben de de uzun zamandır BU çaresiz sorun gar. Çok üzülüyorum Çok ağlıyorum Kendime zaman zaman vuruyorum kafamı susturmaya çalışıyorum Ama yapamıyorum. ailem çok üzülüyor halime Ben artık BU vesveseleri zamanla hastalığa dönüştürdüm ve şimdi artık Ben kendim aklıma getiriyorum Ama bunun Böyle olmasını istemiyorum tabi. Bundan dolayı Ben günahkar mıyım Çok üzülüyorum ve korkuyorum ..

 • Mumsema

  Hayırlı günler kardeşim. Yukarıdaki cevapları da okumuşsan bütün bu sorunlar vesveseden kaynaklanmaktadır. Bunun farkında olman sorunun yarısını çözdüğün anlamına geliyor. Bundan sonra sana kesinlikle bu tür düşüncelerden asla günah yazılmadığını bileceksin. Seni Allah bile bir konuda sorumlu tutmuyorsa şeytanı sevindirmenin anlamı nedir?

 • Anonim

  İçinden Allaha küfür etmek günah mı
  Arkadaşlar içimden hep Allah’a küfür peygambere küfür geçiyor . Bende hep sesli şeytana küfür ediyorum bugün yanlışlıkla 3 4 kez Allah’a peygambere küfür ettim ağzımdan çıktı. Şeytana ederken namaz zor geliyor aklım veremiyorum başka şeylere Risale fayda vermiyor normal bir insan olmak istiyorum. Küfüre çok alıştı ağzım yardım edin.

 • Mumsema

  Müslüman için asıl olan şey iman ettiği şeydir. Eğer birisi iman ediyor ama elinde olmadan aklına türlü türlü vesveseler geliyorsa bundan dolayı ona vebal olmaz. Bazı kimselerde bu durum daha şiddetli kendisini gösterebilir bu konuda bilinçlenmek ve bu düşünce ve küfürlerin kendisinden değil şeytandan geldiğini bilmekle Allah’ın izniyle geçecektir. Kendilerine buna benzer vesveseler gelen sahabeler durumlarını peygambere arz ettiklerinde onlara vallahi sizler müminsiniz diye cevap vermiştir. Yani şeytan ancak iman olan kalbe girmeye ve rahatsız etmeye çalışır. Sizde kendinizi boşuna üzüyor ve zorluyorsunuz. İçiniz rahat olsun ve emin olun ki kalbinizdeki güçlü imandan dolayı şeytan üzülüyor ve sizi rahatsız etmek istiyor, ancak güzel yönü bu verdiği huzursuzluktan dolayı size hiç vebal yok aksine imanınıza alamettir.

  Size verilen cevap ile ilgili daha fazla soru sorabilir veya yorum yapabilirsiniz. Aynı sorunuz için bu sorunun altına yazabilirsiniz.

 • Ziyaretçi

  Allaha küfür etmek vesvese
  durmadan kafama takılıyor ne yapacağımı bilmiyorum yardım et AKLIMA kötü küfürler geliyor ALLAH hakkında haşa çok üzülüyorum bu ramazan günü vesveseyi kim veriyor 2 aydır namaz kılmaya başladım orucumu da tutuyorum hiç bırakmıyorum kendimden korkmaya başladım acaba ben dinden çıktım mı diye yardım et hocam 30 yaşındayım bu arada

 • Mumsema

  Aklı güzel seylerle iştigal etmek gerekir. Zikir cekmeli, dua etmeli…
  Küfür ve kötü şeyler ogretilmeyen bir bebek bunları aklına getiremez. Duyulan öğrenilen her şey akılda kalıcı kalır. Ve şeytan bunları kullanabilir. Bilmeden yapılması günah değildir. Engellemek ancak dirençli irade ile sağlanır. Yolda yürürken otururen is yaparken zikir çekerek bunun önüne geçilebilir.

 • Mumsema

  Aleykum selam. Allah’a, tövbe haşa küfür etmek haddi aşmak ve büyük günahtır. Böyle bir insan, ömrü boyunca devamlı tövbe etmeli, bol bol hayır yapmalı, insanlara ve hayvanlara yardımda bulunmalıdır. Ayrıca da farz ibadetlerini asla bırakmamalıdır.

 • Anonim

  Hocam selamin aleykum hocam çok kötü durumdayım vesvese hastaligna yakalandim devamli aklkmdan HAŞA küfür geciyor HAŞA yazdiysam bile öyle oldugunu bildigkm için gündür başladı küfür ediyorm aklima yerleşti küfürler basima herne gelirse ALLAH’TAN biliyorum yani bu düşünce geliyor aklıma daha neler neler ne yapmalıyım uzulmuyormda bu durumdan $ gün once boyle degildim yeni basladi nmaz kiliyorum nafifele namazlari zikir cekiyirhm hepsi bos geliyor bana ben ne yapayım selamin aleykum

 • Anonim

  Selamun aleyküm hocam Allah’ın rahmeti bereketi bütün müminlerin üzerine olsun hocam ben 8 9 aydık namaz kılıyorum çok şükür orucumuda tutuyorum ve elimden geldiğince ağzımdan kötü söz küfür gibi şeylerin çıkmamasına özen gösteriyorum ve elimden geldiğince yüce Allah’ın yolundan gitmeye çalışıyorum hocam ben sürekli içimden Allah’a küfür ediyorum dinime peygamberime kutsal değerlerime bu durum beni mahvediyor geberiyorum adeta çok üzülüyorum ben kimim ki böyle şeyler aklımdan geçiyor haşa böyle şeylere karşı içimden küfür geçiyor çok üzülüyorum ve allahı zikretmeye çalışıyorum övgüler ediyorum ama bu kötü sözler aklımdan çıkmıyor ben Allah’a yaklaştıkça bunlar daha fazla gelmeye başlıyor delirecem kafayı yiyecem ben rabbimi her şeyden çok seviyorum peygamberimi dinimi ve kutsal değerlerimi hocam bana bi nasihatte bulunun ne yapmam gerekiyor

 • Öğretmen

  Allah, sizden razı olsun. Benim de içimi rahatlattınız, yeni başladım namaza ve tövbe haşa rahatça namaz kılamıyorum kalbimden, aklımdan geçen iğrenç şeyler yüzünden. İnşallah vesvesedir ki öyle umuyorum ben de.

 • Ahmett

  Merhabalar 29 yaşındayım 2 aydır 5 vakit namaza başladım bu süreçten önce namaz kıldığım zamanlar oldu ama bu sefer isteyerek ve kararlı bir şekilde başladım içimden bir ses (2.bir ses ) sürekli Allah’a küfür ediyor etmek istiyor tövbe etmekten namaz kılamıyorum tesbihat çekiyorum sürekli tövbe ediyorum ve gün geçtikte daha şiddetlenmeye başladı artık sinirlerim bozuldu bu durumdan kendimden nefret etme derecesine geldim kendime lanet okuyorum artık nasıl böyle bir şey yaşarım diye ! Özellikle namazda dua okurken bu durumu daha fazla yaşıyorum ve dilimle dua okurken içimden estağfirullah demeye yada tövbe etmeye çalışıyorum beynim artık bu düşünceyi kaldıramaz hale geldi çok rahatsızım bu durumdan ne yapmalıyım

 • Anonim

  durumum çok vahim sizin gibi değil içinizi bilemem ama herşey namaza başladığım bir dönem oldu dini araştırıp dinimle tanışma dönemimde namaz kolmaya karar verdim 20 ki yaşlarda bir kızdım bunj söylemem hiç aklıma gelmezdi hiç başlamasaydım şuan 6 yıldır boğuştuğum cehenemi yaşatan düşünceler herşeyimi yitirtdi tedaviye gitmek istedim pisikoloğa yine aynı pisikiyatriye ilaç yazıp gönderdi ne boyutta inçinizden küfür gelir bilmem ama şuraya yazsam çoğunuz tiksinirsiniz benden dışkıyla ilgili küfür sürekli iğreniyorum her Saniye her gün her bişey yapmak istediğimde hayattan sağudum ne yazık ki inanıyorum sanki varmı gerçek bir cevabınız hocam

  2013 yılında namaza başladıktan 2 ay sonra aynı yukarda yazanlar gibi imani ve itikadi koularda vesvese yaşadım daha sonra bu bende Takıntı haline geldi. Bir dönem 3 yıl namaza ara verdim vesveseler kesildi ama iç sıkıntısı hayattan tat almama kısacası hayatım kabusa döndü 2016 da tekrar namaza başladım artık sadece namazda ufak tefek vesveler geliyordu. sanki %90 bitmişti bende vesvese olayı. öncesinde hocaya da gittik psikiyatriye gidip 1 yıl da iliç kullandım. Hepsi boş kısacası. Sakın hocaya psikiyatriye gitmeyin sahtekar hocalar sana cin musallat olmuş der paranı koparmaya çalışır doktorlar da ilaç manyağı ederler.

 • Mert

  Ben 13 yaşına yeni girdim 3 gündür içimden bir ses Allah Cc.ye hep çok kötü sözler söylüyor Allah’a dua ediyorum kafir olmaktan korkuyorum bu vesvesemidir nedir bilmiyorum namaz kılmayı yakında öğrenmeye başlıcam İNŞALLAH cehennemlik olmaktan ve günaha girmekten korkuyorum sürekli küfür ediyorum içimden ama kendi isteğimle değil lütfen yardım edin napabilirim

 • Marazz

  hiçbir şey yapma ne hocaya git ne de doktora korkma sadece kafanı başka işlerle meşgul et hepsi şeytanın oyunları istediğini söyle senden korkmuyorum de her geldiğinde mantıklı cevaplar verme kale almaz umursamaz cevaplar ver sizi umursamıyorum de

 • 61

  Merhaba! Hocam uzun zamandır Okb hastasıyım namaza ilk başladığım zamanlarda her şey yolundaydı saki vesveseler gelene kadar ama bunların vesvese olduğunun farkında değildim kendim söylemiş gibi geliyordu aklıma Haşa Allah’a küfürler Peygamberimize küfürler cinsel düşünceler hiç durmadan gelen sesler kafamın içinde kalbimde hayatımda engellemeye çalıştım olmadı gelen sesleri değiştirmeye çalıştım farklı şeyler düşünmeye çalıştım olmadı engel olamadım kafamın içi öylesine yoğun öylesine karışıktı anlatamam milyonlarca karınca geziyordu sanki kafamın içinde defalarca abdest alma banyoda saatlerce boy abdesti alma her şeyin olumsuzunu düşünme olumlu Bakamamak hayata hocam kendimi hep günahkar hissediyorum Hiç bir şekilde Allah’ın huzuruna lokmaya kendimi katık görmüyorum Allah’ı hissedemiyor artık bu küfürleri sahiplendim bende takıntı oldun susturamıyorum susmuyorlar abdest alırken zaman kılarken elimde olmadan O düşünceler küfürler geliyor aklıma düşünüyorum yine değiştirmeye çalışıyorum olmuyor hocam ben namaz kılarken ilk başladığım yıllarda bu hastalığın. Bulaştığı zamanda içimde bir ses şeytana secde et dedi içimden O düşünce geçti ama o ses çok yakındı anlatamam tamam dedim o irade benim miydi o hatayı yaptım mı inanın bilmiyorum. Allah’ın hiç affetmeyeceğimi kul gibi hissetmiyorum kendimi kurtulmak istiyorum kurtulamıyorum hocam o zamanlar çok kötüydüm uyumayı kurtuluş olarak görüyordum uyudukça kurtuluyordum? hocam yine namaz kılarken ahan şeytana secde ettim ne olacak bir şey olmuyor diye söylendim bunları inanın isteyerek söylemedim söylemek istemediğim şeyleri yaşadım hala yaşıyorum O irade inş benim değildir çıkış yolu kurtuluş yolu arıyorum bu sesleri susturacak bir yardım dertleşecek. Kişi arıyorum doğrunuzla göndermesi doğruyu anlatması için bu hastalıktan beri 9 yıldır hayattan tat almıyorum asabilik anlayışsızlık hep üzerimde Lailahe İllallah çekiyorum kalbimi rahatlatmak istiyorum Türkçe’sini düşünüyorum söylüyorum kalbim onaylamıyor yasa iradem ama ben Allah’ı biliyorum hocam inanıyorum Allah’tan uzaklaşmak kopmaktan Allah’ı bilmemekten korkuyorum cehennemde yanmaktan Aileme layık olamamaktan çok korkuyorum anlayamıyorum pişman olamıyorum bu duyguları yaşamak o kadar çok istiyorum anlatamam size pişmanlığı yaşamak kalbimi tekrar hissetmek o kadar çok istiyorum tarif edemem size inş Allah beni bu hastalıktan kurtarır affeder benden razı olur inş tekrardan ağlarım pişman olurum inş
  Hocam bu konuda bana yardımcı olursan çok sevinirim Allah kimseyi kalp sağlığından iman sağlığından mahrum eylemesin. Herkese imanın değerini bilmeyi nasip etsin
  Allah’a Emanet olun.

 • Hlya

  Hocam bende aynı durumdayım namaza başlıyorum hevesle imanla huşuyla kılmak istiyorum aklıma böyle şeyler geldikçe deliriyorum kendimi koparıyorum kendi kendime konuşuyorum Allah’imi seviyorum diye bağırıyorum .sanki bir daha olmayacak öyle dersem içimdeki ses gidecek gibi dinden çıkmaktan korkuyorum haşa çok dua ediyorum bunu motoruna yazmaktan bile çekindim çok ya tek bensem dinden çıkmışsam ya diye bu durumda olan diye artık ne yapacağımı şaşırdım ama durmadan dua ediyor tesbih ediyorum dışarıda yürürken yatarken hep ediyorum ne yapabilirim ne olur yardım edin deli gibi hissediyorum kendimi.kafama vuruyorum kendime zarar vermekten korkuyorum

 • Sana ben yardım edeyim

  Kardeşim bak bende aynı şeyi yaşadım küfür ler geçti ben bunu 2 yıl çektim piskayetri gittim uyum bozukluğu dedi gitme ilaç verip beynini uyuşturuyor korkumani istemem ama bir cin alemeti gecirmişin bunu hemen tedavi uygula hocaya git köklü bir hoca varsa etrafında yada bulursun dediklerimi diyecek senin cekitigini bende suan bile çekiyorum ama az kaldı atlatacagim inşallah namaz kıl yatmadan abdest al küfür geçse bile al namaz kılarken bile küfür geçerse bile kılmaya devam et haydir Allah de bu bir cin Alemetidir bunu bir bilin uyuyacagin zamanda kulaklık tak kuran dinle uyu sabaha kadar ben öyle yapıyorum sana şunu diyim tak diye hemen geçmez

 • cetin

  merhabala. ben bilgisayar oyunları oynayan biriydim ve oyunlar aşırı şekilde sinirlendirebiliyor. sinirliyken karşıdaki kişiye küfür ediyordum ama kalbimde böyle şeyler olmuyordu. Allaha küfrediyorduım peygambere küfrediyordum kitabına kuranına sövüyordum ama aynı zamanda 5 vakit namazlarımı da kaçırmazdım. daha sonra Rabbimin izni ile Nasuh Tövbesi ettim. bu pis şeyleri söylerken dinden çıkmış olur muyum şu anda Allahın izni ile iman doluyum. çok pişmanım ve bunlardan dolayı kendimin kesin bir azaba maruz kalıcağını düşündüğümden boşlukta hissediyorum. Rabbimi düşünmeden geçirdiğim bir vaktim yok artık yaptığım şeylerde günahlarım aklıma sürekli geliyor ve mutlu olamıyorum. elimden geldiğince muazzam kitabımız Kuranı Kerimi okuyorum Peygamberimiz sav ın sünnetine uymaya çalışıyorum ona her zaman salat getiriyorum ve Rabbimi her vakit zikrediyorum. içim bir ferahlıyor daha sonra ya Rabbin küfründen dolayı seni bağışlamaz da azap ederse diye geçiriyorum. inanılmaz vesveseler gelmeye başladı imanımın çok arttığını Allahın izniyle biliyorum bu vesveseler bir süre sonra kendiliğinden gider mi.

 • Okan

  Merhaba hocam ben yıllardır bi sıkıntıyla uğraşıyorum içimden haşa sürekli Allah hakkında o kadar kötü şeyler geçiyoduki namazımı bıraktım günahlara daldım şeytan beni aldattı kalbimi iyice kirlettim son zamanlarda tekrardan namaza başladım ama bu durum çok daha arttı sürekli içimde peşimde kalbim taş gibi oldu hiçbişey hissedemiyorum dilimle tövbe ediyorum ama kalbimle edemiyorum o şeylere iman etmedim ama işlediğim günahlar kalbimin ölümüne sebep oldu gibi ruh gibi dolanıyorum ortalarda içimden sürekli küfür geçiyo hiçbir şekilde dile getirmedim kalbimi temizlemek istiyorum zikir çekerken namaz kılarken içim çok daralıyo kendimi aşşalık lanetli bi varlık gibi görüyorum islama müslümanlara karşı o kadar kötü şeyler geçiyoki içimden çok huzursuzum bazen çok iyi oluyorum islama müslümanlara karşı bazende çok büyük bi nefret oluşuyo küfürler başlıyor her küfürde kalbim çok daha katılaşıyor sanki taştan bir duvar oluyor adeta bana yardımcı olun hocam napmam gerekiyo içimde bişey dinle alay ediyo engel olamıyorum

 • Anonim

  Bende aynı şekli yaşıyorum 1 aydan beri günahı varmı diye ve hemen ölürüm diye korkuyorum ve çok korkunç bişey soylicem yazarken ayağım birden sallandı kuran ikerim ben sallamadım birden sallandı acaba allahın işaretimi çok korukorum coooook??????????????

  Seleymun aleyküm ben herzaman istemsizce haşa haşa haşa Allah a küfür ediyorum haşa haşa haşa ama haşa haşa haşa haşa haşa haşa haşa haşa haşa haşa haşa haşa salak gibi küfürler değil çok daha kötü tövbe nauzulah ben hiç böyle değildim intihar etmek istiyorum namaz kılıyorum 4 vakit 12, yaşındayım yakın zamanda intihar edcem yeter çünkü istemiyorum yaşamak

  Evet kardeşim sen hiç günah yazılmaz bende öyleyim sabah uyandığımda bile korkuyla uyanıyorum ben intihar veya corena ile ölmek istiyorum veya deprem çünkü içimdeki ses durmuyor ben zorlamamayi yani intihar etmeyi düşünüyorum yani dinden vazgeç kek değil yanlış anlama hem çocuk yastayım ölürsem cennete giderim diye düşünüyorum pardon bende kendi derdimi anlatmıştım ¯\_༼ ಥ ‿ ಥ ༽_/¯ yani öyle sen yinede tövbe et namaz kıl hayırlı bil şer yapma

 • Cok yoruldum hayat

  Selamlar ben çok yoruldum ya hayattan da her şeyden de çok yoruldum hayattan sanki hiç bir şey beklemiyorum hayattan Allah’a karşı çok kötü şeyler söylüyorum kendimi çok üzülüyorum geçmiyor geçmiyor her şeyle denedim geçmiyor bir an bile olsa gitsin bu kötü düşünceler hiç bir şey istemiyorum çok yoruldum çok yorgunum Allah affetsin bizi her dedim sözler Tövbe ESTAĞFURULLAH diyorum Allah beni ve herkesi affetsin inşallah ????

 • Temel Karesioğlu

  Merhaba kardeşim.Bende de aynısı oluyordu.Hatta uyuyamıyorum da.Sonra araştırdım ve bir dua buldum.Kesin çözmüyor ama çok rahatlatıyor.Aklınıza geldikçe okuyun.Hatta telefonunuzun sekmesine koyabilirsiniz.İş masanıza öğrenciyseniz okul masasına yapıştırabilirsiniz.Okuduktan sonra vesvese artıyor ama sonra 3-4 saat nerdeyse gelmiyor.

  Kelime-i şehadet
  Euzu besmele ile okuyun : (Ya Allah-ür-rakib-ül-hafiz-ür-rahim. Ya Allah-ül-hayy-ül-halim-ülazim-ür-rauf-ül-kerim. Ya Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kaimü alâ külli nefsin bima kesebet, hul beyni ve beyne adüvvi!)

  Felak-Nas-İhlas
  Allah şifa versin

 • Ahmet

  SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM benim başıma çok geliyor ama umursamıyorum ve kendime diyorum ki bu vesvese beni ALLAH’ima RABBİM’e yakınlaştırıyor elhamdülillah ve bu dünya imtihan yeri zaten rahat geçse şu hayatımız sıkıntı olur her istediğimiz olmaz bu KURAN-I KERİM de geçiyor herhalde şöyle”Her istediğin olacak mı zannettin ?” Tam çevirisi değil okumuştum bir sayfada buradaki anlam Alemlerin sultanı yüce ALLAH seni deniyor bu kulum bana bu vesvese ile yakınlaşacak mı ? Yoksa benden uzaklaşacak mı? Bakın kardeşlerim ALEMLERİN RABBİ ALLAH kullarının kötülüğünü ister mi ? Biz ona iman ettik somut olarak görmedik ancak delillerinden ve şüphesiz iman ettik hepimiz ettik belki geçmişte günahlarımız olabilir ama zaten Alemlerin rabbi ALLAH şöyle diyor tam çeviremiyeceğim”Ben kusursuz bir topluluk yaratsaydım onları helak edip kusurlu bir topluluk yaratırdım” buradaki anlam insan kusurlu bir canlı ve yaşayarak öğrenen evet günah işlemiş olmuş olabiliriz geçmişte ve her geçen gün onun acısı pişmanlık kalbimizde unutamıyoruz ama Şu ayet gelsin aklınıza: Ey aşırıya giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin şüphesiz o çok bağışlayan ve rahmet edendir.” Bir anne bir evladı için her şeyini verirken merhametlerin merhametlisi bizi unutabilir mi ? Kardeşlerim şu ayet aklınıza gelsin;”Rabbin sana darılmadı ve seni terk etmedi.” Tam çevirememiş olabilir hakkınızı helal edin ben çok vesvese altındayım sizin kadar olmasam da yaşım 16 ve şeytan bizim apaçık düşmanımız bu bizi bırakmayacak yaşam boyu ve bırakması bırakmasın ki biz RABBİMİZİ unutmayalım kardeşlerim ALLAH bize merhamet etsin son bir ayet bu ayet tüm olayı özetleyen;”Muhakkak ki kafir olan kavimden başkası Allah’ın rahmetinden ümidini kesmez.” Bu ayet Yusuf (12;87) ve tam hepsini yazmadım kardeşlerim hepimiz birbirimize dua edelim şu vesveseden kurtulalım bizim için daha hayırlıysa ve Rabbimizi unutmayalım selametle.

 • Temel Karesioğlu

  Merhaba kardeşim.Vesveseler öyle bir anda kendiliğinden gitmez.Ama vesvese öyle boş insana gelmez.Demek ki imanlısın.O yüzden vesvese veriyor.Ama vesvesen kurtulmak için dualar var onları yazıyorum.Tam geçirmiyor ama rahatlatıyor.İlk önce vesvese artıyor sonra bitiyor.Onları yazıyorum:
  Aklına geldikçe oku hatta masana,ya da telefonun sekmesine kolayca erişebilmek için koyabilirsin.

  Kelime-i şehadet
  Kelime-i tevhid
  Euzu besmele ile

  Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî! (22)
  Felak -Nas-İhlas

 • Anonim

  Öncelikle selamün aleyküm kıymetli arkadaşlar inşallah buraya yazacaklarımı herkes okur..Şu an hepinizin çektiği sıkıntıyı ben hala çekiyorum l.Önceden kafama o kadar takıyordum ki intihar edecekken annem engelledi. Sonrasında derdimi paylaştım annemle..Bakıyorum şimdi taktıkça daha çok geliyor içimizdeki o kötü düşünceler susturamıyorsun bir türlü olmuyor.. Bu kez düşünmeyecem diyorsun ama ne hikmetse bir türlü o içimizdeki kötü düşünceler susmuyor..Ne yapmak lazım konuya farklı bakmak lazım ya rabbi ben sana iman etmişim bu da benim kaderim demekki lütfunda hoş imtihanında hoş..İçimden sana geçen küfürler bana ait değil bilirim ki şeytanın vesvesesi..Huzursuz oluyorsan mutsuz oluyorsan sürekli ağlıyorsam kesinlikle sorumlu değilsin kardeşim bunu idrak et önce..diliyle söylemediğin sürece kalbinle tasdik etmediğin sürece cenabi hak inşallah sorumlu tutmaz..Şeytan görevini yapıyor onun işi o..sende görevini yapacaksın mücadele edeceksin..Ve şunu bilmenizi isterim kardeşlerim benim aklımdan geçen küfürleri bi bilseniz mideniz bulanır..Ama sonradan akıllı ve mantıklı birşekilde düşündüğünüz zaman bu ses bende değil diyorsunuz çünkü insan en şerefli mahluktur Arkadaşlar bu işler şakaya gelmez mazallah bir an önce kendimize çeki düzen vermemiz lazım..selâmet le kalın Allah’a emanet olun

 • Svl

  Tamda hissettiklerimi yazmışsınız namaza 3 4 ay kadar önce başlamak nasip oldu bugün ilk defa namazda kafamın içinde hasa Rabbime küfürler geçti ,sürekli namazı nasıl utanç içinde kıldım nasıl ter döktüm nefes nefese kaldım anlatamam Rabbim biliyor o ben değilim şeytanın vesvesesi hep bir şekilde çaldırmaya çalışıyor , inşallah kazanan bizler olacağız ,pes eden iblis olacak LA İLAHE İLLALLAH

 • Vera

  Bende aynı şekildeyim kardeşim. Hiç bir şekilde susmuyor sürekli konuşuyordu, şimdi gitti sözleri sahiplenmişim gibi sürekli söylüyorum. Bir kaç kez düşünürken istemsizce ağzımdan kaçtı. Düşünmeye korkuyorum hiç bağdaşmayan şeyler bağdaşıyor kafamda. Ağladığımda sürekli sen içini rahatlatmak için ağlıyorsun diyor. Her geçen gün İnancımı yitiriyor gibi hissediyorum artık inanmak isteyip de inanamıyorum gibi geliyor. Saçmalamalarım devam ediyor her geçen gün daha fazla. Bu dönemin buhranıyla söylenmeyecek bir çok şeyide zikrettim. Bilmiyorum galiba riyakarım diyorum artık dönüşüm yok ben kurtulamadım sen kurtulursun. Pes etme. Allah’a emanet ol.

 • Hesabimwar

  Bu sendeki apacik imanin belirtisidir bu konuda acik ayet hadis var
  Ayet. Allah istemeden yaptiklarindan sorumlu tutmaz ancak kalbinden gecerek isteyerek yaptiklarindan sorumlu tutar diyo

  Hadis. Bi sahabe ya rasulallah bazen aklima oyle dusunceler geliyoki daglardan yuvarlansam uzerime taslar dokulse daha iyi diyo peygamber iste bu apacik imandir imanin sslidir diyo

  Emin ol bu yasadiklarin imandandir

 • yardimedinpismanim

  Selamün Aleyküm.. bir kere ben tuvalete gittim. Akşam namazını kılmak için. Önce tuvaletimi yaptım sonra suyla yıkadım sol elim yardımıyla sonra tuvalet kağıdıyla sonra bu arada ilk defa elim yardımıyla yıkayarak temizleniyordum sonra o kadar çok yıkadım ki sol elimin yardımıyla bu arada bu yöntemi bana annem kendi odasına alıp konuşarak öğretti ve çok israf yapan birisiyim ve aşırı derecede vesveseli bir kişiyim sonra kağıtla sildim afedersiniz hoam kağıda kaka geliyordu sonra tekrar elimle yıkadım sonra tekrar sildim tekrar kaka geldi 3. kez yaptım tekrar kaka geldi ve bende içimden of ya hiçbir işe yaramıyor bu elle yıkamak sonra devam ettim [anne] ya da [Hz. Muhammed] sonra 2 kelimelik küfür ettim. Sonra durdum içimden söylemeye. Sonra sanırım bir de Hz. Muhammed’in sünnetiymiş dedim 5-6 kere falan. Sonra temizledim kağıtla. Ondan sonra abdest alıp akşam ve yatsı namazını kıldım. Akşam namazını kıldıktan hemen sonra ağlamaya başladım. Aynı zamanda ezan da okunuyordu ben ağlarken. Aslında ezan okunurken ağlamaya başladım. Ebedî cehennemlik olduğumu ve kafir olduğumu düşünmeye başladım bu durumdan dolayı sonra da ağlamayı bıraktım en az 7-8 dakika ağladıktan sonra. Bir de bir sitede Hz. Muhammed’e küfreden kafir olur ve tövbesi kabul olmaz çünkü küfür ettiği için Hz. Muhammed’in kul hakkına girmiş olur ve tövbesi asla kabul olmaz ve ebedî cehennemlik olur gibi bir şey yazıyordu sitenin adı da Kerem Önder’di. Kendisini izliyorum bazen. Bu arada 12,5 yaşındayım bütün dini konuları öğrenmeye çalışıyorum bu arada bunu yazarken içimden küfür etmedim dışımdan küfür ettim gibi geliyor ve anneme mi küfür ettim yokda Hz. Muhammed’e mi lütfen yardım edin aşırı belgeseliyim içim içimi yiyor bunu aileme de anlatamıyorum 12,5 yaşındayım 2 ay sonra doğum günüm var ve erkeğim…

 • tly

  Sakin sakin intiharı çıkart aklından.! O aşağılık şeytanın derdi şunu ispatlamak ” bak gördün mü secde et dediğin insanoğlu bu işte” Allah’a isyanını sürdürürken bizi yem olarak kullanıyor nefret ediyor bizden çünkü.Benim bu konuda neler çektiğimi kelimelerle izah edemem ot gibiyim sadece korku ve ya imanım giderse ya kalp mühürlenirse vs.. Seni ve bu illete düşen herkesi dönüşü olmayan günahlara sürüklüyor ve vazgeçmeyecek kıyamete kadar. Şeytan denen pislik sana bunu yaptırırsa Rabbının verdiği canı sen ne hakla alırsın derse ne olacak cevabın” şeytanın gazıyla mı yaptım diyeceksin. Sakin güzel kardeşim bu çok zor bir sınav biliyorum bunu sakin teslim olma. En azından Allah’ın huzurunda Rabbim günahkarım affet ama bununla ölene kadar mücadele ettim sen şahitsin diyebilmelisin belki bu bile Rabbimin merhametle muamelesine vesile olabilir. En doğrusunu Allah bilir her zaman ve her şeyin. Şeytan denen pislik bu haline bakıp gülüyor sakin onun yüzünden canına kıymaya kalkma.Her an her şeyi gören bilen Allah biliyor zaten kulunu.

 • Anonim

  Merhaba Ben içimden nedense hep yanlışlıkla RABBİME küfür ediyorum tabiki bunu istemiyorum Ben bu sesi hep bastırmaya çalışıyorum ben imansız yaşamak istemiyorum Sadece bana uykuda rahat var Namazda kılıyorum Ramazan’da oruç tutuyorum Kuranı Kerim Ayelerinden okuyorum Namzda belki bir 30 dakika belkide 30 dan çok dakika Ağlıyorum ALLAHADAN BENİM İMANİMİ ALMASINİ İSTEMİYORUM HAKİKATAN BEN ALLAH CC Yİ ÇOK. SEVİYORUM

 • Yoruldum

  Bende öyleyim Allah’a ne güzel dua ediyordum sonra birden bire aklıma istemden haşa anlatmışımdır innşalaha içimden geçirdim sessizce söyledim am normalde asla ama asla öyle bişey demem sonra arkası geldi haşa Allah’a küfürler yoruldum bimiyorum bu vesvesenizi kendi irademlemi söylüyorum yoruldum normalde normal bir insana bile öyle küfürler etmem namazımı kılarım orucumu tutarım hayvanlara yardım çocukları sebindirmeye çalışırım ama asla ama asla Allah’a küfür etmem Allah rızası için bilenleriniz varsa cevap yazsın ??

 • Kvr

  Merhaba ben 10 yaşındayım ve içimden sürekli ALLAH C.C’yi çok sevdiğim inandığım sevdiğim kudretine merhametine inandığim halde içimden sürekli ALLAH C.C’ye kufrediyorum bu durum yüzünden çok ağladım ve üzüldüm Bazenleri Aklıma geldiği gibi ALLAH C.C’ye içimden bazende sesli küfrettim ama kötü bir amacdan dolayı etmedim bu düşünceler yok olsun diye ettim bazende ALLAH C.C,kötü birisimidir gibi düşünmeye başladım.Bazende belkide oratada bir düşünce yokken bile garip bir şekilde ALLAH C.C’ye bilerek küfrettim diye hatırlıyorum. Ama kötü bir amacdan dolayı asla etmiyom. Cehenneme gitmekten de çok korkuyorum. Günah olmuşmuştur ne yapabilirim. Bazen başka bir kişiye küfrettiğim zaman o küfrü içimden ALLAH C.C’ ye etmiş gibi hissediyorum.

 • Anonim61

  Yollardır aynı sıkıntılılar yaşıyorum kurtulabileceklerini biliyorum hayattan yaptıklarımdan hiç zevk almıyorum tat almıyorum yaptıklarımdan dolayı Allah’ın beni affetmeyeceğini kendimi şartladım bu şartlamadan kurtaramadım kendimi aklıma hep kğfür geliyor Allah’a karşı istemiyorum elimde değil sus uyur kalbim Allah deyince insanın aklına hala şeytan gelir mi ne olur yardım edin kurtulamıyorum lailahe illallah deyin besmele çekince insanın aklına şeyran gelir mi kalbinden Şeytan geçer mi kalbimi hissetmiyorum kalbime ulaşamıyorum ağlayamıtprum pişman olamıyorum kalbimi yumuşatamıyorum Bu hayattan yoruldum bilmiyorum Allah affeder mi beni tekrar hissedebilirmiyim Allah’ı imanı yaşayabilirmiyim bilmiyorum affım varmı Allah küfürden şirk koşmaktan abdest alacağım zaman aklıma gelen kalbimden geçen vesveseden küfürden takıntılardan bu hastalıktan yoruldum kalbim taş gibi ağır geliyor göğsüme insan neden Allahtan uzaklaşır Benn rabbime Allah dönmek istiyorum yoruldum arkadaşlar? yalnızca kurtulmak istiyorum insan uyuyarak kurtulmaya çalışmak ister mi Hayata dönmek istiyorum bunsıkımtıtdan kurtulmak için düşünemiyorum aklım donmuş gibi güzel yada iyi düşünemiyorum aklımdan hep küfür geçiyor olumsuzluklar Geçiyor kendime güvenim azaldı ayağa kalkmak içim yardım lazım içimdekinden kurtulmak şeytandan kurtulmak nefsimden kurtulmak kendime tamın yaptığım herşeyden kurtulmak için yardım istiyorum Allah dediğim zaman besmele çektiğim zaman kalbimden s adete Allahı hissetmek istiyorum şeytanın değil
  Allah kimseyi kalp sağlığımdan iman sağlığından etmesin herkes şmanın kıymetimi bilsin

 • Anonim

  Merhaba ben bir tiktok hesabindan allaha birisinin kufur ettiğini izledim istemsizce karşıma çıktı izledim o günden sonra sürekli oo kufur aklımdan çıkmıyor ben isteyerekmi söylüyorum yoksa içimden birses mi söylüyor anlayamıyorum bu durumdan çok rahatsızım aklıma gelince tobe estağfurullah çekiyorum icim çok daralıyor nefes alamıyorum kötü hissediyorum sizce vesvesemi yoksa takıntı mi ve günahı varmi lütfen yazarsanız sebinirim bu kuran okurkene de kötü küfürler geçiyordu aklımdan.

 • Vesveseçokzor54

  Sa. İlk zamanlrda vesvese geliyordu önemsemiyordum işle meşgul olunca aklıma gelmiyordu ama sonra bu virüs döneminde kendimi sadece ibadet etmeye kapattım hiçbirşey yapmıyodum sadece ibadet etmeye çalışıyodum ama vesveseler artmaya başlamışdı. Artık takıyordum birgğn mutlu birgün mutsuz oluyordum bu hep böyle devam ediyordu . Birgün yatarken dua ederken sanki tamamen kendi iradrmle bilw bile vesveseyi kendim düşünmüsüm gibi hissettim ve o düşünce aklıma gele gele hep kendimi çaresiz artık sonumun cehwnnem oldugunu bikirmiş gibi ibadrt ediyordum ve 5 aydır ne yapyığımı nasıl namaz kıldğımı nasıl ibadet ettiğmi bilmiyorum keşke vesveseyi takmasaydım diyorum ama kurtulamıuorum .artık çok yoruldum hayattan zevk alamıyorum ama allahın izniyle ibadetlerimi bırakmıcam inşallah

 • Üye değilim

  Selamın Aleyküm. Ben 17 yaşında bir gencim. Orucumu falan tutarım dua mı ederim çok şükür ALLAH’ım kabul etsin. Ben Mart ayına yakın namaza başlamıştım. Sonra başta gusül vesvesesi sonra normal abdest vesvesesi derken iyice sıkıntılı bir durumun içine girdim. Allah’ım kıldığım, kıldığınız namazları kabul etsin. O zamandır bu takıntılar la uğraşıyorum. Bi ara atlatmıştım bu takıntıları. Tekrar başladı hem de artarak. İçimden HAŞA ALLAH’A küfür geliyor ve bu benim tüm mutluluğumu falan bitiriyor. Başta tek tük geliyordu başıma şimdi ise her saat her dk geliyor. Hele bu gece hiç uyuyamadım. O kadar çok ki artık vesvesemi, HAŞA kendim mi söylüyorum ayırt edemiyorum. Dinden çıkma korkum var aklımdan öyle şeyler geçtimi Kelime-i Şehadet getirmeye başlıyorum ve bu da takıntı haline geldi dinden çıkma korkum olduğu için nerdeyse her dk da Kelime-i Şehadet getiriyorum. Şuan mesela o kadar sıkıntılı hissediyorum ki kendimi nefes alamıyorum.

 • Yasin

  Kardeşim ben hatrı sayılır âlim bir hocayla bu konuyu detaylıca konuştum yapmamız gereken sürekli euzü besmele çekmek estağfirullah demek salavat getirip Allahım beni bu olumsuz düşüncelerden ve şeytanın vesvesesinden kurtar deyip tekrar salavat getirip Allahım senin yüce zatının hatrı hürmetine bana yardım et beni koru beni kurtar diye dua etmeliyiz kardeşlerim bu olumsuz düşünceler şeytandandır. Allah hiçbir kuluna lanet etmez kötülüğünü istemez cehennemde yakmak istemez aksine cenabı Allah sonsuz şefkat merhamet sevgi ve muhabbet sahibidir tüm kullarını sever. Allah sevmediğini yaratmamıştır sevip öyle yaratmıştır yani yarattığı varlıklar içerisinde şeytan ve nefis hariç tüm yarattıklarını seviyor şeytan ve nefis sonradan Allah’a isyan etmişlerdir ondan sevmiyor. Korkmayın rahat olun Allaha sığının Allahtan yardım isteyin problem cözülecek şeytana değil Allaha teslim olun ve mümkünse her daim abdestli gezin şeytan abdestli insana yaklaşamaz sevgilerimle kardeşlerim.

 • Abdul kadir

  Mesul değilsiniz.
  Allahu teâlâya ulaşırken ve allahu tealanın nefis basamaklarını çıkıp nefsimiz temizlenirken böyle imtihanlarla karşılaşırız.
  Sabır.
  Allahu teala bizi imtihan etmektedir.
  Büyütmeden yolumuza guslümüze namazımıza oruçlarımıza devam edeceğiz.genellikle levvame ve mülhime gibi kurtuluşa ermiş ve ilerleme olan nefislerin takıntısıdır.
  Allahu teala mükafat verecek ve cennetteki derecemizi artıracaktır.
  Nefsin sıfatları :1 emmare nefis :kötülüğü emreder2,levvame nefis,pişmanlık duyup kendini günahlardan kınayan nefis.3:nefsi mülhime:melekler ,allahu teala dan ilham alan nefis.4 mutmainne nefis:kurtuluşa ulaşmış ,mutmain olmuş nefis.5 raziye nefis 6 marziyye 7 safiyye nefis.

 • Anonim

  ALLAHIN SELAMİ ÜZERİNİZDEN EKSİK ETMESİN Merhaba yaklaşık 1 aydır aklıma haşşa tovbe ALLAH’A istemsizce kufur ediyorum sonra tovbe ediyorum Sizce ALLAH beni affederimi hayattan bezdim sureli aklıma geliyor tovbe ediyorum 10 dakika sonra bidaha aklıma geliyor sizce ne yapmam gerekiyor akşam Ayetel kursi okuyorum Fatiha okuyorum sonra bişman olutiyor dün gece akşam agladım tövbe ederim ve KURANI KERİMİ öpüp başıma koydum sadece bu olayı yengeme anlattım yengem dediki şeytan vesvese veriyor ddedi birde dediki eyzu besmele cek surekliben korkuyorum içim hiç rahat degil açaba ALLAH BENİM TÖVBEMİ kabul eder mi ?

 • Yunus Emre

  Hocam 13 yaşındayım 3 yıldır oruç tutuyorum namaz falan kılıyodum 5 6 ay kılmadım bilmiyorum nedense sonra bana bi haşa allaha dine kitaba küfür geldi ses geliyodu hep bende çok korkuyodum 3 gündür agladım dua ettim ara sıra allaha hatta kendime dedimki bu hayatta bosuna yasamısım baksana şeytan bana neler yapıyor dedim sonra bu böyle devam etti bende agladım annemin yanında annem noldu falan dedi bende derdimi anlattım aksammları yatarken ihlas okuyorum sonra bu düşüncelerden dolayı namaz kılmaya başladım ve hala geliyo ve bide her sabah 6 – 7 arası kalkmaya başladım kalktıgımda ise kalbime heyecan gibi hızlı atıyodu bu durum maahvettiki araştırmaya başladım vesvese falan diyolar bende korkuyorum ya vesvese deilse vesvese deilse ben mahvolurum çünkü bitik bi haldeyim bu durumlar beni dinden cıkma korkusu oluyor evet arasıra küfür ediyodum ama az ediyodum bırakmaya başladım bıraktıgımda ise elmeye başladı bıktım be bu hayattan

 • Özlm

  Merhaba bende çok kötüyüm istemsizce şirk koşuyorum Allah’a yemin ederim uyku bile uyuyamıyorum aklımda hep o kötü sözler kendimden nefret ediyorum hayattan kopuyorum yaşama isteği gelmiyor böyle şirk ve ortak koştuğum için hiç istemiyorum bu sözleri söylemek ama kafamın içinde sürekli bir ses söyletiyor bana Gerçekten kendimi çok kötü hissediyorum uyku bile uyuyamıyorum böyle çok kötü olduğum zamanlar namaz kılıyorum namaza başlıyorum yine içimden onlar geçiyor kötü kötü şeyler Allah’a karşı ama ben gerçekten Rabbime çok inanıyorum sürekli Rabbim affet diye dua ediyorum tövbe ediyorum namazı bi süre sonra bırakıyorum iyi gibi oluyorum yine içimde bu sesler geliyor şimdi tekrar namaza başlayacağım ama ben çok korkuyoru Rabbim beni affetmezse diye şirkin affı yok yazıyor bazı yerlerde sonsuz cehennemlik diyor ben çok korkuyorum sürekli dua ediyorum kurtulmak istiyorum içimdeki bu seslerden gerçekten kendimi çok kötü çaresiz hissediyorum.

 • Kul yolcusu

  Yukaridaki kardeslerin yazdiklarini okuyunca icim biraz ferahbadi. Ayni bela benimde basimda var. Ilginc olanda herkese ayni sekide musallat olmasi. Kendime ozel zaNnettigim tum muslumanlik yolunda adim atanlara bulasiyormus. Buda kufrun nefsin vesvesesinin bir isi oldugunuacikca ortaya cikariyor. Dusuncelerden su anda kurtulamaZsamda imanim guclendi. Cunku her iman yolcusu belliki bu yoldan gecmis buda Allah c.c olan inancimi hic kufur sevmeyen insanlara bile bulasan bu veba mikrobunun seytanin vesvesesi olduguna kalbimi inandirdi. her seyi alamasamda hocmin dedigi iman yolculugum baslamis. Allah hepinizden razi olsun. Bir duvari daha gectim.

 • Mert İbrahim

  Hocam ben (Haşa)istemeden içimden bişey kurana fln tövbe estagfurullah Allaha küfredyor (Haşa)bunu derken bile vesvese geliyor Kelime-i Şehadet getirim diyom azaltır belki diyom vesveseyi Kelime-i Şehadet ederken bile vesvese geliyor acaba düzgün Kelime-i Şehadet getirebildimmi diye rahatsız oluyorum Gidiyorm Youtubeye Ehl-i Sünnet hocalarını diniliyim diyom oradada geliyor. Abdest alırken bilen geliyor ya bıktım çözümü nedir DAHA YAŞIM 13 çOK korkuyorum hatta dinden çıktıysam diye gidip gusül abdesti almak geliyor içimden sürekli vesevese olunca gusül abdesti alıp tövbe etmeden az da olsa rahatlayamıyrum

 • MERT İBRAHİM

  Merhabalar bir sorum olacakti ben şimdi her türlü konuda vesveseliyim derdimi babama ve babaanneme anlattim . Babaannem dediki bizim bir akrabadada oyle oluyormuş hocaya gitmişler düzelmiş dedi ben hiç istemedim güvenmedigim birine niye kendimi okutim dedim ya büyü yaparsa dedim istemiyorum dedim. Zorla beni ertesi gün oraya göturduler 2 saat yol gittik bide 2 şehir gittik . Adama vardik ben korkuyodum . Ben istemiiyorum dedikce onlar beni zorladilar her neyse hoca Anne ismi istedi bu Arada yaşim 13 Her neyse ben vermedim Babannem illada Anne ismini verdi her neyse sende korku var dedi beyinde felan filan kagida bir arapça bide garip bil dilde bişiler yazdi biriniboynuma asmami digerinide evde çörek otu ile yakin dedi ben Sanmiştim Kuran okur demiştim ama yapmadi ben hiç inanmadim hocaya Araştridim ztn boyle Şeyler günahmiş ben adamin yaptiklarini uygulamadim ve kagitlari ailemden gizli attim içimde şoyle bir his kaldi acaba o hoca hatta hoca bile demiyim o adam bana ve anneme büyümü yazdi o kagitlara diye çok korkuyorum napmaliyim ailem beni goturdu ztn ben inanmadim hoca denen adamin yaptiklarina her neyse büyülendimmi ve annemdemi büyülendi diye korkuyorum hocam 5 vakit Şükürler Yüce Rabbime namazimida kılıyorum bu hocanin yaptiklarink istemiyordum ailem zorladi ama verdigi kagitlari hocanin ztn attim ailemden gizlice iyiki atmişim her neyse hocanin yaptiklarindan bana günah yazilirmi?

 • Yakut efsa

  Arkadaşlar öncelikle size tek uyarım hiçbir şekilde hayalinize gelen görüntüleri küfürleri umursamadan zikir çekmeniz. Zikir olarak La ilahe İllallah, estağfurullah, hiçbir şekilde içinizdeki cümlelere kulak aşmayın. Aksi takdirde vesvese şiddetleniyor ve bir yere geliyor ki, artık kendi isteğinizle küfür ediyorsunuz. Bunun için lütfen umursamayın. Eğer biri sizin aklınızı kurcalayıp şunu de derse ve bu sizde tuhaf cazibeli bir his bırakırsa sakın söylemeyin. Allah’a sığınırım deyin, bu kadar. Çok fazla deşerseniz düştüğünün kuyudan bir daha kurtulmanız imkansız olur.

 • vesvese intihar ettirecek

  kafayı yiyeceğim anlamıyorum hiç birşey Münafık olan insan içinden söylemiyormu e içinde olan herşey affedilmiş bu durumda nasıl münafık olunuyor yada insanın sinirli bir anına haşa Allaha küfür aklına geliyor o durumda iken ya kendisi söylüyor yada kendisi söylemiş gibi hissediyor ben iyce münafık gibi hissetmeye başladım yada dinden çıkmışım gibi şehadet getirince sanki dine giremiyorum vesveseyi Allaha dua ettim geçmiyor ne bir iş yapabiliyorum ne başka birşey sanki başıma bir kaza gelse sinirlenince aklıma gene Allah gelecek ve ben Allaha küfredecekmişim gibi hissediyorum sanki ben bu durumda çok günaha giriyorum gibi her an Allaha isyan edebilme ihtimali var ama sanki dinden uzaklaşırsam bu günahlardan sakınabilirim gerçi büyük ihtimal öyle olur galiba ben artık bıktım böyle tehlikeli bir durumda olmaktan sanki bir bıçak sırtında yürüyorum gibi düşünce cehennemw gidecekmişim gibi

 • Yakut efsa

  Özlem kardeşim senin yaşadığın durumu ben de yaşadım intihar etmeyi düşünüyordum ama sonsuz rahmet sahibi rabbim beni öyle güzel kurtardı ki… Bir bilseniz Allah siz kendinizden vazgeçseniz bile vazgeçmez sizden. Şu an bu düşüncelere kötü diyorsan bunu kabul etmediğin anlamına gelir. Bu yüzden hata yaptıysan, tövbe çek. Bir de bu durumun başında olan insanlar lütfen kafanızdan geçen küfürleri ciddiye almayın. Eğer ciddiye alırsanız bir zaman sonra vesvese öyle bir büyüyor kadar bu sefer şeytan size söyletebiliyor istediği cümleyi. Ben zikir çekmeyi bilmediğim için bu duruma düştüm. Siz düşmeyin. Estağfirullah, La ilahe illallah, sübhanallah, Sübhanallahi ve bı hamdihi, bir de yatmadan önce kafirun süresini okuyun. Allah sizin kalbinizi bilir, o size yardım etmek için sadece tek bir adımınızı bekler. Bir de eğer Allah’a küfür etmek isteği verirse, şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım deyin hiç dinlemeyin şeytanı. Hemen deyin ama aksi takdirde vesvese ilerliyor. İçinizden kötü bir cümle duyduysanız hemen böyle deyin. Şeytanın tuzaklarına düşmeyin. Allah’a edilen bir küfür ne kadar cazip gösterilirse gösterilsin güzel bir şey değildir.

 • Anonim

  İnşallah vesvesedir bazen deliriyormuyum diye düşünüyorum bu içimdeki benim olmayan düşünceyi küfrü ben ediyorum gibi olunca kendimi kötü hissediyorum allahım bizi affetsin, inşallah tamamıyla hepimiz bu köyü vesveseden kurtuluruz arkadaşlar ?

 • Fransız

  Cinsellik küfür hakaret aklından geçen veya hayaline gelen arkadaşlar buraya bir baksın. Timsah hayvanını düşünmeyin dersem bunu okuyan kardeşim istemeden timsah düşünecektir. Düşünceye hükmedilmez düşünme dersin düşünür. Haşa estağfirullah deyip geçin. Vesveseden günah yazılmıyor. Fazla sallamayın Allah’ın izniyle bir zaman sonra aklınıza hiç gelmez.

 • Cevap

  Bendede aynı vesveseler var kardeşlerim ama içimizi rahatlatmak için Allahın her şeyi bilen gören ve duyan olduğunu unutmayalım biz bu vesveselerden dolayı üzüntü duyduğumuzu Allah biliyor bu vesveseyi kalbimiz tasdik etmiyor yani onaylamıyor üzüntü duyuyoruz onun için kalbimizle tasdik etmediğimiz bir vesveseden sorumlu değilmişiz bende çok araştırdım.Peygamber efendimiz (s.a.v) vesvesenin zarar vermediğini söylüyor.Onun için biz elimizden geldiğince doğru olalım Sadece aklımızdan geçen vesveseyi yani o kötü sözleri dilimizle söylemeyelim ve anlatmayalım ağzımızdan çıkmasın.Ve Allaha tevekkül etmemizi ve teslim olmamızda çok önemli yani biz elimizden geleni yapıp takdiri her şeyi gören bilen ve duyan Allahımıza bırakacaz Allah içimizi biliyor herşeyi biliyor ve bunu aklımıza getirerek mutlu olmaya çalışalım Allahım bu aklımıza gelen vesveselerden ve bütün noksan sıfatlardan uzaktır bunu bilmemiz lazım bunu aklımıza getirelim…

  Peygamber efendimiz (s.a.v) tavsiye ettiği ve faziletli zikir=Sübhanallahi ve bihamdihi(Sübhanallahil azim)aklımıza geldikce söyleyelim çünkü bu zikirle Allaha hamd ediyoruz ve noksanlıklardan tenzih ediyoruz.

  İhlas-Felak-Nas Surelerini okumamız lazımmış.Birde Kelime-i şehadet- Kelime-i tevhid öneriliyor internetten bakın.
  Birde şu dua var=
  Ya Allah-ür-rakib-ül-hafiz-ür-rahim duası var internete yazıp bu duayı bulun ve okuyun buda önerilen dualardan biri.

 • Cevap

  Kardeşlerim bendede var tek yapmamız gereken biz bu vesveselerden dolayı üzülüyoruz kalben zaten bunları tasdik etmiyoruz Allah her şeyi bilendir sadece bunu aklınıza getirin ehemmiyet vermeden içten bir şekilde gönülden Allahı tesbih etmek böyle yapınca geçiyor Allah her şeyi gören ve bilendir Allaha sığınıp içten bir şekilde “La ilahe illahlah” deyin çünkü Allah vardır vesvese yoktur Allah vardır sıkıntı yoktur ve “Sübhanallahi ve bihamdihi” bütün tesbihlerin zikirlerin faziletleri var bu attığım zikirlere internetten hem anlamına hem faziletlerine bakın birazda olsun ehemmiyet vermeden bunları yapınca azalıyor dualara bakın dualar var vesvese için ama ilk başta geçeceğine kendimiz inanmamız lazım ve bu vesveseleri ehemmiyet vermeden Allahı tesbih edin Allah herşeyi bilendir içimizi böyle rahat tutarak geçeceğine inanınca gerçekten azalıyo ehemmiyet vermeden bu vesveselere savunmaya geçip Allahı tesbih etcez peygamber efendimiz (s.a.v) vesvese hakkındaki müjdesi yazın internete araştırın.Bide internette vesveseden kurtulmanın yolu var youtube nur mektebi uğur akkafa vesvese yazın çok iyi dersleri var izleyin.

 • çokzor

  merhaba . bendede bu küfürler var istemeden beynim sürekli küfür ediyor bütün dini şeylere. tabikide bunları hiçbirimiz kalbmizden etmiyoruz biliyorum. aslında bunlar bizim korkularımız. beynimizin bize bir oyunu. ama benim hayatım çok kötü çünkü beni çok kısıtlıyo neyaparsam yapayım o işi çevirip küfre döndürüyorum. sabit olduğum zaman daha az ediyorum ama öbür türlü felaket küfürler ediyor beynim. inanılmaz bir hastalık bu.

 • İsim yok

  Kardeşim seni çok iyi anlıyorum bu şeytanın vesvesesi bende çok oluyor bunları sen demiyorsun şeytan içinden geçiriyor asla günah değil böyle içinden vesvese geçince(Allah’a küfür ve benzeri şeyler) Estağfirullah de asla takma takarsan daha beter olur şeytan imanlı kişilere vesvese verir ve içinden sen küfür ediyorsun bu yüzden günah değil (yalan olmasında)

 • Cevap

  Bu şeytanın vesvesesi oda zihnimize yansır ama biz bundan dolayı korku duyuyoruz kalbimiz rahatsız bunları kalbimiz tasdik etmiyo ağzımızdan bu vesveseler dışarı çıkmıyor sadece zihnimizden geçiyor üzülüyoruz önemli olan zihnimizden geçen değil kalpten geçen kalp tasdik etmiyo kalbimiz rahatsız bunların hepsi şeytanın vesvesesi hilesi biz Allahdan yardım isteyip ehemmiyet vermicez ve bunlar şeytanın vesvesesi deyip kafaya takmıcaz bunları düşünmedikce bunlarla meşgul olmadıkca korkmadıkca ve odaklanmadıkca azalıyo yavaş yavaş.Hepimize Allah yardım etsin.Allah yardımcımız olsun.
  Peygamber efendimiz s.a.v bu korkunun imandan geldiğini vesvesenin zarar vermiyeceğini söylüyor.

 • İsim vermek istemiyorum ben

  Merhaba hocam cidden geceleri yatamıyorum miraç kandilimdeyiz aklıma 2 yıl geçen dilden çıkan Allah’a küfür ettim ben kendim konuşurak ettim ve ben bilgisiyar oynıyorum bunların ben allahlarını Bilmem ne dedim aklıma geldi ağladım allaha dua ediyorum her aklıma geldiğinde allahım sen beni affet diye

 • Liyana Aydın

  Merhaba ben 8 yaşında bi çocuğum.Mumsema abimin dediklerine uyuyorum.Ama hala yanlışlıkla Allah’a küfür ediyorum.Allah’a istemeden küfür ettiğimde hep Allah’ım sana kurban olayım diyorum.Cehennemden çok korkuyorum.Allah’ı çoooooook seviyorum inşallah bu olay bir daha hiç kimsenin başına gelmez.Mumsema abi senin dediğin şeyleri her gün okuyorum.Ama Allah’a istemeden küfür etmeye devam ediyorum.Mumsema abi bana bunu anlatır kısın lütfen abi cehennemdem çok korkuyorum.Allah yardımcınız olsun

 • Adı nefsim

  Mesajım sana cevap değilde .bir bilen varmı .diye kendi hayatımı yazıcaktım. Ve nasıl nereye yazıcam bilmiyorum .Ama sana cevabım şöyle .bende bilgisayar oynarken . Sakat hasta insanlar görürken tövbe haşa haşa hep YÜCE ALLAH CC .isyan ettim .kötü sözler ve fiiller yaptım .Sonra O beni affetti ve bana ilham verdi ama benim aşağılık nefsim .o yüce ilhamıda reddetti . Canım yüce ALLAH CC seni şüphesiz affeder .Çünkü benim gibi adi bir kulu affetti. Ama ben o ilhamını yapmayınca bütün belalar yine geri geldi .Şimdi ben çok acı çekiyorum
  Çünkü bazı görüntüler gördüm .ALLAH CC zannettim
  20 yıl gördüm .ALLAH CC zannedip beni affetti zannedip KENDİSİNİ bana gösterip tecelli buyuruyor zannettim .Meğerse şeytanmış . bana yanlış işler yaptırttı ve bunları hakettim. Yanlış derken fiil olarak
  Yani israf ben ALLAH CC zanettip hep kendime alışveriş yapıyordum .sırf israfta değil .beni RABBİM CC seviyor zannettim .Ama RABİM CC değilmiş .ben 20 yıl sonra anladım
  Bu arada 53 yaşında bayanım.Şimdi şeytan kalbimin üzerinde oturuyor ve bana azap veriyor . ALLAH. CC tövbe ediyorum . Sanki lanetledi beni diyorum ..ŞİMDİ bir bilene soruyorum.yemek yiyemiyorum .uyuyamıyorum .şeytan hep içimde kalbimde sıkıntı veriyor.Kendim 20 yıl hep namaz kıldım .zikir yaptım .ve ama şimdi hiç birini yapamıyorum.Sorum bir bilene şu .YÚCE ALLAH CC beni affedermi ? Sadece canım bedenimde ne kalbim var ne iç organlarım .Kalbim atmıyor .durmuş .Ama ben yinede ALLAH CC ve Rasulunu çok seviyorum . Ebedi cehennimlik oldum . Çok acı çekiyorum .Ama yinede ALLAH CC beni affeder mi .Af ve tövbe ediyorum hala ONDAN ama O bana bakmıyor beni. duymak istemiyor . Çok acı çekiyorum . Ne olur bana yardım edin .lütfen bana bilgi verin .cehennemden kurtulmak ve YÜCE.ALLAH CCun kulluğuna geri alınmak istiyorum .Her türlü duayı okudum ama .O sanki beni istemiyor sevmiyor . ben RABBİMİZE yanlışlıkla şirk koşmuşum.20 yıl .bilerek değil ama bu şirk belası gençken ettiğim kõtü sözlerden dolayı gelmiş başıma yeni anlad ım . ALLAH CC beni affeder mi yinede . Yaşayamıyorum hep yataktay ım .şeytanlar cinler bana rahat vermiyor
  Ne olur bana cevap verin .beni YÜCE RABBİM CC affedermi
  ? ben haddinden fazla ümitsizim..Ve çok korkuyoru m ebedî cehennem den .Ne olur bana yardım edin.

  .
  .

 • Nar çiçeğim

  Hocam arkadaşların söylediği aynı konu bende de var ve ben bundan çok rahatsız oluyorum sürekli Rabbim beni affet diye dilimde seviyorum ama ben bundan nasıl kurtulurum bilmiyorum lütfen yardımcı olun

  • Mumsema

   Bu şeytandan gelen bir sestir tek yapman gereken o his geldiğinde inkar et Allah’ım ben bu hisleri inkar ediyorum şeytandan geldiğini biliyorum de ki şeytandan geliyor bu hisler. Peygamber efendimize de sahabi ikramlar aynı soruyu sormuşlar ve peygamber sallahualeyhivesellem bu imanınızın sahih olduğuna bir işarettir şeytan sahih imanınızı bozmak istiyor ve içinize o türden vesveseler bırakıyor demiştir.

 • Selcan çelik

  3 aydır evlendim bi haftadır sürekli tövbe estağfurullah Allaha küfür ediyorum allah bnm belamı versin istemeden oluyor bu durumdan kurtulmak istiyorum psikolojimi bozacam die çok korkuyorum nolur bi çare bulun kurtulmak istiyorum bu derten

 • ADI NEFSİME CEVAPYAZIYORUM

  ALLAH AZZE VE CELLE’NİN RAHMETİNDEN ÜMİT KESİLMEZ. SEN ŞÖYLE DUA ET ABLA. ” YA MUKALLİBEL KULUB, SEBBİT KALBİ ALA DİNİKE” EY KALPLERİ HALDEN HALE ÇEVİREN RABBİM. KALBİMİ DİNİN ÜZERE SABİT KIL. BİR DE “RABBİM ÜRPERMEYEN KALPTEN SANA SIĞINIRIM” DE…

  • ADI NEFSIM

   BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM. Degerli kardesim .yazinizi simdi okudum ve sevincten sadece 1 saattir agliyorum,YARABBIM CC umidim yokken bana melek gibi bir insandan mesajmi yolladin diye. YUCE ALLAH CC sizden her iki cihanda ebedi razi olsun ve ALLAH CC sizi ve tum insanlari ser ve kotuluklerden korusun amin, bundan sonra verdiginiz duayi hep okuyacagim ve sizede hep dua edip minettar kalacagim.Kimsiniz bilmiyorum ama benim icin YUCE ALLAH CC Dostusunuz ,bundan eminim,Su anda sirf agladigim icin ve size icmden cok tesekkur ettigim icin kafami toparlayamiyorum aslinda toparlamakta istemiyorum ama sizi derman gibi gordum. YUCE ALLAH CC ya emanet olun .pek inanamiyorum ama ALLAH CC tan umit kesme dediniz INSAALAH sizi RABBIM beni affederse cennettede sizi gorurum.ALLAH ALLAH YA ALLAH.Hukum ONUN