Mumsema

Günahlara Pişman Olmamak

  • 08 Ağustos 2019
  • 254 kez görüntülendi.
Günahlara Pişman Olmamak
resmin alt tagı

Günahlardan pişman olmamak

Selamün, aleyküm. Defalarca tövbeler bozdum, günahlara tekrar döndüm. Artık acaba bu günahlara pişman değil miyim, pişman olamıyorum gibi hislere kapıldım. Sanki tekrar tövbe ettiğim zaman “samimi değilim” ve ” aslında pişmanlık duymuyorum” gibi düşünceler ve hisler geliyor. Böyle düşünceler yüzünden neredeyse tövbe etmekten korkuyorum. İlk zaman tövbe ederken hissettiğim pişmanlığı sanki artık hissetmiyorum gibi.
Ama aynı zamanda yaptıklarımın günah olduğunu, yanlış olduğunu biliyorum. Ve ilerde, sonunda bu günahlardan kurtulmak isteyim var. İçimden bir ses “bu pisliklerden uzak durup normal, temiz bir hayatı tercih ederim” diyor. Ama bu ses (düşünce) kalpten mi değil mi, o konuda da şüpheliyim.
Acaba benim kalbim günahlar yüzünden katılaşmış mı? Yoksa vesvese mi geldi? Karar veremiyorum… Ne yapmalıyım?
İşlediği günahlardan pişman olmayan Müslümanın durumu nedir ?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kısmetim Kapalı Mı Nasıl Anlarım
resmin alt tagı
Bildir
guest
4 Yorum
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Misafir
Misafir
8 Ağustos 2019 03:44

Peki bi günahlardan tekrar nasıl pişman olabilirim? Bunu nasıl anlarım?

Gavsın Sofisi
Gavsın Sofisi
17 Haziran 2020 12:40

Selamün aleyküm, işleye işleye günahı küçük görmeye başlamışsınız sanırım. Bu günahın çok büyük bir günah olduğunu düşünmelisiniz, ısrarla işlenen günah günahların en büyüğüdür. Günahın büyüklüğünü zihnen düşünmenizin ve kabullenmenizin anlamı yok. Hz. Ali aklın yeri kalptir, ışığı zihindedir buyurmuştur. Günahın büyüklüğünü kalben kabullenmelisiniz. Sonrasında ölümü ve azabı düşünün sık sık. İnşallah korkuyla yavaş yavaş kalpten ayrılmaya başlayacaktır.