08 Ağustos 2019 | 04:18
Üyelik
Bilinmiyor
Nerden?
Türkiye
Konular
60
Mesajlar
100

Allah’a hesap vermekten korkuyorum

Allah’a hesap vermekten korkuyorum

çok mutsuzum içimden Allah’a sözler verdim şeytan beni çok sıkıştırıyordu. bende Allah’ın yolunda gideceğime onun bütün yasaklarına uyacağıma söz vermiştim.
sonra pişman oldum nasıl yapardım hepsine uyamazdım ki nefsim vardı. eğer o sözleri söylemeseydim Allah’a inancım olduğunu belirtmeseydim şeytan beni kandıracaktı vesvese veriyordu.
şeytanı ALLAHA olan inancımla yendim sonrası hep vesvese Allah’a küfür Allah’a sözler. yeminler etmek hiç istemediğim halde dışımdan herşeye yemin ediyordum.
Allah’a SÖZLER VERİP VESVESEYE UYMİCAM DİYORDUM UYUYORDUM iradem elimde değildi sanki ama dilimden HİÇ Allah’a küfür etmedim.
içim rahat değil Allah’a KÖTÜLÜK ETTİM bağışlanmamaktan korkuyorum cehennemlikmiyim Allah’tan korkuyorum .
hesap verememekten ne yapacağım lütfen bir akıl verin korkuyorum şimdiden teşekkürler

Allah’a hesap vermekten korkuyorum

Bir önceki yazımız olan İstemeden İçinden Allah'a Küfür Etmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • Mumsema | 08 Ağustos 2019 | 04:21:47
  Mumsema

  Konular
  126
  Mesajlar
  100

  Selamun aleykum kardeşim. İşte tam olarak şeytan insanı böyle kandırmak ve onu üzmek için çabalar. Halbuki bunun vesvese olduğunun farkında olan kimseye Allah’ın izniyle hiç bir zarar veremez. Çünkü şunu bilmek gerekir; asla bize vesveseden dolayı günah yazılmaz. Madem Allah sana günah yazmıyor bu şeylerden öyleyse neden kendini üzesin ki? Hiç umursama ve yoluna devam et kardeşim için rahat olsun. Allah seninle olsun. Amin.

 • Anonim | 27 Temmuz 2020 | 12:58:53
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  100

  Aklımdan sürekli Allah’la ilgili olumsuz düşünceler geçiyor vesvese olduğunu biliyorum ama engel olamiyorum bu durum beni çok rahatsız etmeye başladı beş vakit namazimi kılan birisiyim ama bu düşüncelerden arinamiyorum çok kötü hissediyorum

 • Konuya Bir Cevap Yazın


  Ana Sayfa
  2019, Mumsema.
  www.mumsema.com Copyright © 2019
  ...