İman Konusunda Vesvese 1


İmani konularda gelen vesvese

Selamun aleykum benim ailem beş vakit namazını kılan insanlar, ben de son 3 aydır olabildiğince vakit kaçırmamaya çalışıyorum.
Bir gün ailemle beraber otururken aklıma haşa Allahın olmadığına kuranın insanlar tarafından yazıldığına ahiretin olmadığına dair kötü düşünceler geldi.
Ben namazımı kılmaya devam ettim ama bu düşünceler gitmiyor. Benim gecen sene bir arkadaşım ateist olmuştu ve bana böyle şeyler söylemişti.
fakat ben pek önemsememiştim arada sırada bu düşünceler gelse de pek kafamı yormamıştım ve onunla arkadaşlığımı da kesmiştim ama bir anda bütün bunlar aklımı kemirmeye başladı.
Bazen düzenliyorum ve bunun şeytanın oyunu olduğunu bir gün iyileşeceğimi düşünüyorum ama yeniden hastalanıyorum.
2 ay önce anksiyete hastalığına yakalamıştım ve atlatmıştım bununla bir alakası var mıdır ne olur yardım edin.
İmani konularda vesvese

Bir önceki yazımız olan Sevgilimin Çok Erkek Arkadaşı Var başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkında yorum “İman Konusunda Vesvese

  • Mumsema

    Şeytan tıpkı sinsi bir hırsıza benzer. Hırsız yıkık dökük ve harabe olan yerlerden hırsızlık yapmaya gerek olmadığını bilir ama zengin bölgelerdeki villalardan ve saraya benzer yerlerden hırsızlık yapmaya çalışır.
    İşte müminin kalbindeki iman çok zengin olan bir saraya benzer ve şeytan da sisi hırsıza benzer. İman ve değerli bir şey eğer kalpte yoksa zaten şeytan vesvese vermeye çalışmaz. Siz ne zaman imanınızı ve amellerinizi arttırmaya çalıştınız.
    Şeytan da hemen size yapışıp aklınızı karıştırmaya ve iman hakkında sizi yanıltmaya başlamış. Siz vesveselere kulak asmayın ve yolunuza devam edin.