Sevgilimin Çok Erkek Arkadaşı Var 1


Çok erkek arkadaşı olan sevgili

Hocam selamün aleyküm. Yıllardır evlenmek için dua ediyordum. Allah karşıma birini çıkardı başını örtmüş ama pantolon giyiyor. namaz kılıyor kuran okuyor sosyal medyada başı açık fotoları vardı.
sildirdim bozuldu ama sildi. pantolon yerine uzun pardösü giymesi gerektiğini ayetten örnek verdim. ama 13 yaşında aile zoruyla kapandığını.
çocukluğunu yaşayamadığını şimdi başı kapalı olduğunu ilerde belki tamamen tesettüre girebileceğini. onu kendi haline bırakmamı bu işlerin zorla olmayacağını söyledi.
sosyal medyada normal arkadaş olarak konuştuğu. bir sürü erkek vardı okuldan vs
hepsinle muhabbetini kestirdim. Ama bir bayanın bu kadar çok erkek arkadaş. edinmesini de anlamlandıramıyorum benim 1 tane kız arkadaşım yok hocam beni çok sevdiğini çok aşık.
olduğunu söylüyor ama galiba sünnete bağlı yaşayan bir aile olamayabiliriz böyle olursa hocam.
Allah yıllardır kimseyi çıkarmadı buda kaçarsa evlenemem yaşımda geçti sayılır. ama yüzde yüz ehli iman yaşamak istiyorum.
bunlar çok ters geliyor reddetsem yalnızlıktan intihar edeceğim. o boyuttayım Allah rızası için akıl verin bana nolur.
Sevgili yapmak günah mı

Bir önceki yazımız olan Kadınların Pantolon Giymesi Günah Mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkında yorum “Sevgilimin Çok Erkek Arkadaşı Var

  • Mumsema

    Aleykum selam kardeşim. Öncelikle şunu bilmelisin ki eğer bu insan sana aşık ise gözü senden başkasını göremez ve maddi anlamda sen ona yetersin yani aşık olan, maşuğunun isteklerini düşünmeden kabul eder, kaldı ki senin istediğin şeyler zaten olması gerekenlerdir.
    Maalesef bazı insanlar, evlenince ya da ileride yaparım dedikleri konuları, rahata erince ve sevdiğine sahip olunca hiç yapmıyorlar. Sırf evlenmek için evlenmek çoğunlukla hüsran ile son bulur. Bunları hesap ederek ve uzun vadeli düşünerek kararını ver. Nasibi veren Allah’tır. O yüzden sen Allah’a güven, Allah’tan hayırlısını iste.