31 Temmuz 2019 | 01:02
Kayitsiz
Üyelik
Bilinmiyor
Nerden?
Türkiye
Konular
60
Mesajlar
100

Hiçbir İşim Rast Gitmiyor Neden?

Hiçbir İşim Rast Gitmiyor Ne Yapmalıyım?

İyi akşamlar ben 16 yıl önce annemi babamı trafik kazasında kaybettim. şu an 30 yasındayım ailemi kaybettikten sonra hiçbir işim rast gitmedi.
okulumu yarım bırakmak zorunda kaldım evlendim eşim başka bir kadına gitti. 5 yaşında bir oğlumla yalnız basıma kaldım. farklı işlerde çalıştım her yerde bana asılanlar oldu şu an çalışmıyorum.

2 ay önce namaza başladım çok şükür sağlığım yerinde aç değilim açıkta değilim ama tanıdığım o kadar kötü insanlar var.
bakıyorum çok iyi yerlere gelmişler ben sessiz sakin hep karşısındakini düşünen genelde ezilen bir insanım.
kimseye kötülük yapmadım yapamam belki bu bir imtihan diyorum belki birinin bedduasını aldım diyorum ama hiçbir işim rast gitmiyor.
tam bir şeye adım atıyorum olacak diyorum hep bir engel çıkıyor. sürekli dua eden bir insanım isyan etmiyorum ama neden bu kısmetsizlik bu şanssızlık?

Hiçbir İşim Rast Gitmiyor Neden?

Hiçbir İşim Rast Gitmiyor Neden?

Bir önceki yazımız olan Zalim Babaya Nasıl Davranmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...
 • Mumsema | 31 Temmuz 2019 | 01:13:24
  Mumsema

  Mumsema
  Konular
  126
  Mesajlar
  100

  Hayırlı günler. İnsanın hayatının kötü olması, beddua almış olduğunu göstermez. Zaten bizler elhamdülillah müslüman olduğumuz için imtihanlarımız da ağır olacaktır ki Allah’ın rızasını kazanalım, imanımızı kurtaralım. Allah’ı haşa unutmuş olduğu halde refah içinde yaşayan, bir sıkıntısı olmayan insanlara asla gıpta etmeyin zira Allah da o insanları unutmuş olabilir. Sizin çektiğiniz acıların hiç bir zerresi boşuna değildir. Siz bilmezsiniz; Allah günahlarınızı bu şekilde siliyor olabilir. Bu da insan için bulunmaz bir nimettir. Siz yalnız Allah ile olun, Allah’a dayanın ve güvenin. O’nun dostluğu dünya ve üzerindeki her şeyin üstündedir ve her şeye kafidir. Selametle.

   
 • Konuya Bir Cevap Yazın


  Ana Sayfa
  2019, Mumsema.
  www.mumsema.com Copyright © 2019
  ...