31 Temmuz 2019 | 01:04
Kayitsiz
Üyelik
Bilinmiyor
Nerden?
Türkiye
Konular
60
Mesajlar
100

Zalim Babaya Nasıl Davranmalı?

İslamda sorumsuz baba

Mrb hocam utanarak size yazıyorum ve Kıssadan anlatmaya çalışacağım. Babam annemi para karşılığı biz küçükken görüştürme yaptırıyormuş. Ben yıllar sonra öğrendim 16 Ulaşımda bana da aynısı yapmaya kalktı annem evlen dedi hemen ilk görücüye evlendim o zaman bir şey anlamıyorum şu an 28 yaşındayım arrik eski olaylar yok annem boşanamadı ama ben ayrıldım esimden sürekli ailemi bahane edip beni dövüyordu.

Geceleri annem ve babam birlikteler şu an annem bana zorla olduğunu bizim için yaptığını söyledi kimse kabul etmedi dedi.

Anneannem bile beni eve almadı dedi babam şu an 60 yaşında annem 48 hala devam ediyor evlilikleri ama benim babaya tahammülüm  yok ama hala ayni ters annem korkuyor kaybedecek bir şeyim yok diyormuş babamla sürekli kavga ediyorum eski ortamları yok ama baba diyesim yok hasta bir yandan kendisi düşünmüyor değilim ama geçmiş sürekli aklımda sürekli beddua ediyormuş arkamdan ben böyle bir babanın kızı olmayı seçmedim bazen bir şey yokmuş gibi davranmaya çalışıyorum ama olmuyor bana ne olur akıl verin.

Zalim Babaya Nasıl Davranmalı?

Bir önceki yazımız olan Baba Bedduası Tutar mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...
 • Mumsema | 31 Temmuz 2019 | 01:05:12
  Mumsema

  Mumsema
  Konular
  126
  Mesajlar
  100

  Merhabalar. Kendinizi asla bırakmayın. Böyle birine de baba bile denmez. Yalnızca bir saygısızlık etmeyin. Görüşmek zorunda değilsiniz böyle bir insanla. Elbette tövbe etmiş, pişman olmuş, kendini Allah’a adamışsa bize ona yan gözle bakmak bile düşmez. Ama hali aynıysa görüşmeyin. Allah yardımcınız olsun. Allah’a emanet olun.

   
 • Konuya Bir Cevap Yazın


  Ana Sayfa
  2019, Mumsema.
  www.mumsema.com Copyright © 2019
  ...