Mumsema

Eşler arası cinsel fantazi

  • 08 Mayıs 2021
  • 875 kez görüntülendi.
Eşler arası cinsel fantazi
resmin alt tagı

Eşler arası cinsel fantazi

viast
Eşler arasında oral yol ile yapılan fantaziler günah mıdır ?


Cevap: Eşler arası cinsel fantazi

ikindi
o agizla sen dua ediyorsun, namaz surelerini okuyorsun, ALLAH diyorsun, MUHAMMED diyorsun, yemek yiyorsun, su iciyorsun, KURAN okuyorsun. ve bu nedenden dolayi oral fantaziler uygun degildir


Cevap: Eşler arası cinsel fantazi

HAMMADUN
Oral sekse dikkat!

Wısconsın Üniversitesi Tıp Fakültesi, son yıllarda artan baş ve boyun bölgesi kanser vakalarını oral seksle ilişkilendirdi.

İnternetten Oral nedir diye yazdım….. Karşıma ilk olarak bu çıktı.

Not: Milliyet gazetesinin bir sayfasında bu bilgi aktarılıyor.


Cevap: Eşler arası cinsel fantazi

mhyilmaz
Tam anlamıylaiğrençbişey böyle bişeyi hangim miğde kaldırır.


Qusai
Dualan alakası yok erkek ve kadının dizi ile göbeği arası pis yerdir.İslam temizlige önem vermiştir.Zaten o işi ancak namussuz kadınlar yapar.


imam
Cunnilingus (oral ilişki) caiz midir?

CUNNİLİNGUS CAİZ MİDİR ? HARAM MIDIR?

resmin alt tagı

Oral seks (cinsel organın ağza alınması, öpülmesi vs,), bu konuda açık bir hüküm bulunmamakla birlikte, cinsel organlar necaset mahalli olduğundan bu tür ilişkilerden kaçınılması gerekir. Çünkü her müslümanın kesin olarak haram olan hususlardan kaçındığı gibi haram şüphesi olan konulardan da uzak durması gerekir.

Nitekim Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: “Helâl olan şeyler belli, haram olan şeyler bellidir. Bu ikisinin arasında, halkın birçoğunun helâl mi, haram mı olduğunu bilmediği şüpheli konular vardır. Şüpheli konulardan sakınanlar, dinini ve ırzını korumuş olur. Şüpheli konulardan sakınmayanlar ise gitgide harama dalar. Tıpkı sürüsünü başkasına ait bir arâzinin etrafında otlatan çoban gibi ki, onun bu arâziye girme tehlikesi vardır. Dikkat edin! Her padişahın girilmesi yasak bir arâzisi vardır. Unutmayın ki, Allah’ın yasak arâzisi de haram kıldığı şeylerdir. Şunu iyi bilin ki, insan vücudunda küçücük bir et parçası vardır. Eğer bu et parçası iyi olursa, bütün vücut iyi olur. Eğer o bozulursa, bütün vücut bozulur. İşte bu et parçası kalbdir ” (Buhârî, Îmân 39, Büyû’ 2; Müslim, Müsâkat 107, 108. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Büyû’ 3; Tirmizî, Büyû’ 1; Nesâî, Büyû’ 2, Kudât 11; İbni Mâce, Fiten 14). (Diyanet İşleri Başkanlığı)

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Dört Büyük Mezhep Hakkında Bilgi

Oral ilişkinin olabileceği ya da olamayacağı konusunda Kurân-ı Kerim’de ve sünnette açık bir delil yoktur. Buradan hareketle bazı fıkıhçılar ve tefsirciler; madem ki karı kocanın her yerleri birbirlerine helaldir ve madem ki, eşyada aslolan mubah/helal olmaklıktır, çünkü her şey insan için yaratılmıştır, öyleyse karı kocanın oral ilişkileri de helal olmalıdır, diye bir sonuç çıkarmışlardır. Bunu çeşitli tefsir ve fıkıh kitaplarında bulmak mümkündür. Bunun yanlış olduğunu söyleyecek değiliz, ancak bunun hem dinen hem tıbben bir takım çekincelerinini olduğunu da bilmeliyiz. Öncelikle böyle bir davranış onurlu ve kişilikli olmaya aykırı bir davranıştır, tiksindiricidir. İkinci olarak, cinsel organlardan sürekli olarak bir takım maddeler çıkmaktadır ve bunlar pis olan akıntılardır. Böyle bir durumda kişi, Hz. Peygamber’in (sa): “Ağızlarınızı tertemiz yapın çünkü onlar Kuran yoludur” diye nitelendirdiği ağzına pis maddeler almış olacaktır. Üçüncü olarak, İslam’ın insan sağlığına ne kadar değer verdiğini herkes bilmektedir. Oysa bu yolla insan bir sürü mikrobu ağzına almış ve kendisini tehlikeye atmış olacaktır. (Prof.Dr.Faruk Beşer)

Ağız da cinsel temas için değil, başka işler için var edilmiştir; oradan cinsel temas yaratılış amacına da, fıtrata da ters düşer, fıtratları bozulmamış olanlar bundan nefret ederler. (Prof.Dr.Hayrettin Karaman)

Tabi bir sevişme tarzı olmadığı için, oral ilişkinin bir süre sonra nefretimsi duygulara sebep olabileceği ve dolaylı olarak cinsel mutluluğu olumsuz yönde etkileyebileceği gerçeğini de hatırlatarak, kaçınılmasını öğütleriz.

Oral Seks ve Ağız Kanseri

Oral seks, ağız tümörlerine yol açabiliyor. Son yapılan bir araştırmaya göre insan papilom (meme başı gibi çıkıntılar yapan selim tümörler) virüsü ağız kanserine yol açabiliyor. Bilim adamları uzun süredir papilom virüsünün ağız kanserine neden olduğundan kuşkulanıyordu. İyi haber bu riskin çok küçük olması. Ağız tümörü her yıl 10.000 kişiden birinde görülüyor. Ve bu vakaların pek çoğu sigara ve içkiye bağlı olarak ortaya çıkıyor.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cinsel organına dokunmak gusül gerektirir mi

İnsan papilom virüsü (HPV) cinsel yolla geçen virüslerin en yaygını. Bu virüsün servikal kansere (rahim boynu kanseri) yol açtığı biliniyor. Bazı araştırmalar bu virüsün ayrıca ağız ve anal kanserlerine de neden olabileceğine işaret ediyor.

Fransa, Lyon’daki Uluslararası Kanser Araştırmaları Kurumu’nda çalışan bilim adamları ağız kanserine yakalanmış l670 deneği, l732 sağlıklı denekle karşılaştırdı. Hastalar Avrupa, Kanada, Avustralya, Küba ve Sudan’da yaşıyordu. Servikal kanserlerde görülen HPV-l6 olarak bilinen virüs, ağız kanserlerinde de tespit edildi.

HPV-16 virüsü taşıyan ağız kanserli hastaların arasında oral seks yaptığını açıklayanların sayısı, tümörlerinde HPV-16 virüsü bulunmayan hastalara oranla 3 misliydi. Virüsün kanserlere nasıl yol açtığı konusunda kadın ve erkekler arasında bir fark saptanmadı.

Söz konusu araştırmanın sonuçları “Journal of the National Cancer Institute” isimli bilim dergisinin aralık sayısında yayınlandı.. Bu sonuçlar HPV ile ağız kanseri arasındaki ilişkiyi kesinleştirdi.

Jenital (cinsel organ) HPV enfeksiyonu çok yaygındır. ABD’deki 25 yaşındaki kadınların yaklaşık üçte birinde bu virüs mevcuttur. Bu enfeksiyonların yalnızca yüzde 10’u kansere yol açan türdendir. Bu virüsü taşıyan kadınların yüzde 95’i bu enfeksiyondan bir yıl içinde kurtulur. Ancak bu bile niçin bu kadar az sayıda insanda kanserin geliştiğini açıklayamıyor.

Bu son bulgular ağız kanseri tedavisini de kolaylaştıracak. Dolayısıyla virüs kaynaklı ağız kanserli hastalara antiviral ilaçlar vermek iyileşme olasılığını artırabilir. Bu arada önlem olarak aşı üzerinde çalışmalar yapılıyor. Aşıların ağız enfeksiyonunun yanı sıra jenital enfeksiyonlara da iyi geleceği umut ediliyor. (TR.NET)
Selam ve dua ile…
Sorularla İslamiyet


NURİMERCAN
cinsel fantezi derken….kadının çeşitli çamaşır giymesi yada erkeğin..yada sözlü…bence hepsi sakıncalı kadının kocasına kocanında kadınına gizlisi olmalı..herşeyi fantezi deyip paylaşırsan o koca ömürde paylaşacak ne kalacakki herşey dozunda olmalı..

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Acaba Allah Beni Seviyor Mu

Hiss1
Eşler arasında kadının elini erkeğin cinsel organına sürtmesi(tek başına istimna dediğimiz şey) caiz diye biliyorum.


Kayıtsız Üye
ağzınızla dua etmemizin konuyla alakası ne.
elimizle de kuran ı tutuyoruz.
aynı zamanda taharet alıyoruz.
cinsel ilişkide de elleri kullanıyoruz.
Allah ın yasaklamadığı bir şeyi siz nasıl ya saklıyorsunuz.
Allah size böyle bir yetki mi verdi.

ağzınızla dua etmemizin konuyla alakası ne
elimizle de kuran ı tutuyoruz aynı zamanda da taharet alıyoruz
cinsel ilişki sırasında da elimizi kullanıyoruz zaman zaman
çocuğumuzun kafalarını da aynı ellerle temizliyor
aynı ellerle yemek yapıp o yemeği yiyor ve çocuğumuza da yediriyoruz
kuran ellerle yazıldı
su var sabun var
abdest var
gusül var
Allah ın yasaklamadığı bir şeyi siz nasıl yasaklıyorsunuz
Allah size böyle bir izin mi verdi


Kayıtsız Üye
Şuan herkez farklı birşey atıyor eşlerin birbirine helal dir haram olan anal ters ilişkidir ..lütfen net bilgi paylaşalım net değilsek paylasmayalim herkezden Allah razı olsun


Kayıtsız Üye
Haklisiniz ama bazı şeyler önlenebilir bazıları önlenemez . Eliyle taharet alması yemek yapması cinsel organı tutması ağzıyla dua okuması bunların yapılması sadece bir şeyle olur . Başka bir alternatif yok temiz yolla bir şeyi yapmak varken niye kötü yollarla deniyorsunuz . İneğin sütünü iciyorsun etini yiyosun pis bi şeyden sevk alıyorsanız dışkısını da yiyin öyleyse .


Kayıtsız Üye
Oral seks bir fantezi olarak çok gereksiz ve iğrenç görünüyor olabilir ama özellikle erkeğin eşine uygulayacağı oral seks eşi ilişkiye hazırlama ve onun orgazma ulaşması için bazen gerekli bir yöntemdir. Genellikle bekarlık döneminde mastürbasyonla tatmin olma alışkanlığı yüzünden boşalmasını kontrol edemeyen, erken boşalan erkeklerin olmazsa olmazı gibidir. Ancak gerekli tedavi yi alıp boşalmasını kontrol edebilir hale gelen, eşini normal ilişki ile tatmin edebilen erkeğin oral sekse ihtiyacı kalmaz.


fantazi yapmak günahmı, esler arasi fantazi, eşler arasında fantaziler

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx