Mumsema

Eli ile nikahlanan lanetlenmiştir (Hadis)

  • 08 Mayıs 2021
  • 1.023 kez görüntülendi.
Eli ile nikahlanan lanetlenmiştir (Hadis)
resmin alt tagı

Eli ile nikahlanan lanetlenmiştir (Hadis)

kanun41
bende şöyle bir sorun var ben hayatımda hiç rüyalanmadım 15 yaşındayım fakat el ile yapınca şehvetle geliyor.
1 ay kadar hiç yapmadım fakat yine rüyalanmadım bu sefer çok istek oluyor içimde yapıncada pişmanlık oluyor.
bu yine el ile boşalmak haram demiş bazı arkadaşlar ama ben rüyalanamıyorum buna bir çözüm bulursanız çok teşekkürler şimdiden


Cevap: El ile boşalmak

ertuna
İstimna haramdır
Bir hadis-i şerif meali de şöyledir:
(Elini nikah eden [Ne şekilde olursa olsun, mastürbasyon yapan] lanetlenmiştir.) [İ. Baverdi]

Şehvetini engellemek için oruç tutabilirsin
veya hiç tavsiye etmeme rağmen anti deprasan alabilirsin (Lustral)


Cevap: El ile boşalmak

Saif Al-Din
Daha çok yemek yersen rüyalanabilirsin. Ne bileyim tatlı şeyler falan.


Cevap: Eli ile nikahlanan lanetlenmiştir (Hadis)

karadamlalar
istimna hakkında getirilen bu hadisler uydurmadır, haramlığı ihtilaflı olmakla birlikte takvalı olan bulaşmamaktır.


Undisputed
17 yaşında biri evlensin mi o zaman bana bunu söyleyin.yoksa gneleve mi gitsin.yoksa bir bacak görüp ona bakıp da azsın mı ?
kusura bakmayın.hem hadislerin hepsinin sahih olduğunu söyleyemeyiz.sahih olduğunu nereden bileceğiz ?hadisler kuran mı ? hadisler deişemez diye bir şey denmiş mi ? hadi değişmeyenler olabilir , eklenenler yok mu ? he diyorsanız ki yok. Ben buna zerre inanmam.

bel düşüklüğü falan denmiş.bunlar mastürbasyon yapınca mı oluyor ? yani türkiyede herkes mastürbasyon yapıyor o yüzden herkesde bel düşüklüğü var.o zaman kendinizle çelişmiş olyuorsunuz


İsimsiz
Tanıdığım hocalar bu konu hakkındaki hadislerin kesin olmadığını söylüyorlar ve İstimna Mekruhtur. Hatta Zina tehlikesi varsa vacibtir


seniseviyorum
Evinde nasil bi zina tehlikesi olabilir? Kendinize baska ugraslar bulun!!

– Elini nikâhlayan (eliyle istimna yapan) kıyamet günü eli hamile olarak gelir (Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5233)

resmin alt tagı

– Elini nikâh eden melundur (el-Ezdî, Duafâ; er-Râfiî, Kebîr, Babu’n-Nikâh)

– Yedi kişi vardır kıyamet günü Allah; ne onların yüzüne (rahmet nazarıyla) bakar, ne onları (günahlarından) temizler, ne de sâlih amel ehliyle bir araya getirir Ateşe ilk giriciler olarak onları cehenneme atar Ancak tevbe edenler müstesna! Ancak tevbe edenler müstesna! Ancak tevbe edenler müstesna! Kim tevbe ederse Allah onun tevbesini kabul eder (günahlarını bağışlar) (Bunlar); eliyle nikâh eden (eliyle boşalan), Lût Kavmi’nin ameliyle amel eden (yapan), bu ameli kendisine yaptıran, içki müptelası, (Allah’tan) yardım istettirene kadar anne-babasını döven, kendine lanet ettirene kadar komşusuna eziyet eden, komşusunun helaliyle (hanımıyla) zina yapan (Câmiu’l-Kebîr, İmam Suyûtî; Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5470)


kanun41
yeni bişey oldu şimdi bende ben böle 1 hafta masturbasyon yapmadım ve rüyada görmeden sabahlıyın ıslaklık değil ama böle bir koku vardı acaba rüyalandımmmı dıye düşündüm ama yok rüyada görmedim bu durumda ben napıyım öyle olduğu zaman gusül almam gerekirmi


qwert12380
Bana da aynısı oluyor.2-3 hafta istimna yapmayınca sabah uyandığımda bir ıslaklık buluyorum.Ama rüyada hiçbir şey görmüyorum ve hiç şehvet hissi de almıyorum.Ayrıca kendimi afedersiniz ama boşalmış gibi de hissetmiyorum.Ama baya bi ıslaklık oluyor.Hayatımda bu zamana kadar cinsel içerikli rüya da görmedim.Yaşım 20.


İnanc
< yeni bişey oldu şimdi bende ben böle 1 hafta masturbasyon yapmadım ve rüyada görmeden sabahlıyın ıslaklık değil ama böle bir koku vardı acaba rüyalandımmmı dıye düşündüm ama yok rüyada görmedim bu durumda ben napıyım öyle olduğu zaman gusül almam gerekirmi >
ü

Belki gelen menidir ve kurumuştur meni kokar gusül abdesti alın.
Ayrıca İstimanın ( mastürbasyonun ) zararlarını isterseniz okuyun .

MASTÜRBASYONUN BAZI ZARARLARI

1) Psikolojik Yönden:

1. Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. Her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pişmanlık ve ruh sıkıntısı kendini gösterir. Yapılan bu işin de olgunluktan uzak bir durum arz ettiği hatıra geldikçe bu işi yapanlar, bir aşağılık ve suçluluk duygusuna kapılarak, moral kırıklığına uğrarlar.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Vesvese gelince illa rahatsız Olmam gerekir mi ?

2. Mastürbasyon alışkanlığı, bir kısım sinir bozukluklarına yol açar. Fazla sinirlenmeler, el ve kol titremesi, baş dönmesi, uykusuzluk, kalça ve bacaklarda dermansızlık, yorgunluk hasıl olur.

3. Mastürbasyon alışkanlığı, insanı aşk ve sevgiden mahrum eder. Sevgi, insan için bir ihtiyaç olduğu gibi, eşler arasındaki cinsi münasebetlerin başarılı ve neşeli olması da, her ikisinde müşterek sevgi ve anlaşmanın varlığına bağlıdır. Evlilikteki saadet temelleri, sevgi bağları üzerinde kurulur. Evlenen çiftlerin, sadece bedenlerinin birleşmesi evlilik saadetini meydana getiremez; bedenle birlikte her iki ruhun aşk ve sevgiyle birleşip kaynaşmaları lazımdır. Masturbasyona çok düşkün olanlar ise, ruhun derinliklerinden fışkıran bu sevgi pınarından, gereken hisseyi alamazlar. Mastürbasyon, sevgi cevherini köreltmektedir.

4. Fazla mastürbasyon, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar. Buna düşkün kimselerin, bir şeyi ezberlemeleri güçleşir. Ezberlediklerim de çabuk unuturlar. Bir konuyu okurken, bütün dikkatlerini toplayamazlar. Dikkat dağınıklığı meydana gelir. Okuduklarını da kolay anlayamazlar. Bunun için, fazla masturbasyona düşkün olan talebeler derslerinde zorluk çekerler. Henüz buluğa ermemiş çocuklarda, mastürbasyon ile meni gelmediğinden, diğer zararlara pek hedef olmazlarsa da, aşırı mastürbasyon bu çocuklarda, beyin ve sinir sarsıntısı yapar, zihni gelişmeye mani olur.

5.i Mastürbasyonla meşgul olanların, şehvet hayalleri ve şehevi düşünceleri artar. Masturbasyoncu genç, gece yatağına girdiği zaman, körü körüne bir sürü şehvet hayalleriyle zihnini meşgul eder. Aklı fikri bu duygularla meşguldür. Bu suretle hem masturbasyona daha fazla müptela olur, hem de iyi şeyler düşünmeye fırsat bulamaz.

2) Aşırı Mastürbasyonun Bedensel, Cinsel ve Sosyal Zararları:

Erkekler, genellikle bu işi elle görürler. Seyrek olarak yastık ve yatağa sürtme şeklinde de yaparlar. Batıda pornografinin serbestlik kazanması sonucu seks shoplarda değişik aletler satışa sunulmuştur. İnsanı maddi yönden sömürmeye yönelik bu tür gereçler, bunları kullanan erkeklerde ruhsal çöküntülere neden olmaktadırlar. Tıbbi seksoloji açısından bu tür alışkanlıklardan kaçınılması önerilmektedir.

Mastürbasyon, insanı ölçüsüzlüğe sevk eder. Aslında masturbasyon insanı tatmin etmez; doygunluk ve rahatlık meydana getirmez. İnsanın cinsi zevk ve hislerini tatmin edilmemiş bırakarak, daha fazla tahrik eder, azdırır. Bundan dolayıdır ki masturbasyona devam edenlerin, bu arzuları gittikçe şiddetlenerek bu işi fazla ileri götürürler. Bu da zararı arttırır. Haddinden fazla cinsi münasebetler de zararlıdır; fakat mastürbasyonun fazlası çok daha zararlıdır.

Fazla mastürbasyonlar, çeşitli hastalıklara ve rahatsızlıklara sebep olabilir. Mastürbasyon, doğrudan doğruya hastalık yapıcı değil ise de, dolayısıyla buna sebep olur. Çünkü ölçüsüz mastürbasyonlarla, vücut kuvvetten düşerek bünyedeki kan tabii kudretini kaybettiğinden, bazı rahatsızlık ve hastalıklara yol açar.

Mastürbasyon müptelaları, cinsel münasebetten gereken zevki alamazlar. Bu işi mutlak alışkanlık haline getiren kimseler, cinsi münasebetlere -aile hayatında- önem vermezler. Bundan pek zevklenmezler. Bu hal, mastürbasyon düşkünü kadın ve erkeklerin her iki cinsinde görülebilir. İkisi de kendilerini tatsız zevk (!) alışkanlığına kaptırdığından, eşleriyle yaptıkları münasebetten tatmin olamazlar. Böyle kimseler için, mastürbasyon daha cazip görünür. Cinsi münasebetten sonra ayrıca masturbasyona el atmaktan çekinmezler.

Mastürbasyon, asla cinsi temas zevkine -onda birine dahi- ulaşamaz; fakat gençler için adatıcı bir illet kesilir. Mastürbasyon ile cinsel ilişki zevki arasında, gübrelik ve gülistan misali fark vardır. Kadın ve erkeği yaratan büyük San’atkar, onları öyle bir san’at ve ustalıkla yoğurmuş ki onların cinsel birleşme esnasındaki zevk alışverişi, başka hiçbir yapmacık usullerle elde edilemez…

Mastürbasyon neticesinde vücut yorulur, ruh sıkılır. Halbuki başarılı bir cinsel münasebette vücut dinlenir, ruh ferahlanır. Çünkü olgun bir cimada, karşılıklı olarak sevgi, heyecan ve hararetle, bir takım kimyevi elektrik alışverişi vardır. Mastürbasyonda ise bunların hiçbiri olmadığı gibi, kıymetli kimyevi maddeler zorla kapı dışarı edilmektedir. Bunun neticesinde, insanda ferahlıktan uzak bir çöküntü ve yorgunluk oluşmaktadır.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Sünnetsiz biriyle evlenmek günah mı

Mastürbasyon alışkanlığı, bel gevşekliğine (erken boşalmaya ve idrar yolları da dahil olmak üzere diğer rahatsızlıklara) yol açar. Evlilik hayatında, erkeklerin şikayetlerinden en çok görüleni de bel gevşekliğidir. Yani erken inzal; cinsi münasebete başlar başlamaz, meninin hemen boşalmasıdır. Erkeğin böyle çabucak münasebeti bitirmesi, bilhassa kadını doyumsuz bırakır. Bu hallerin devamı ise, eşler arası huzursuzluğa yol açar. Bel gevşekliğinin çeşitli sebepleri olabilir ama, mastürbasyon da başta gelen sebeblerdendir. Bu ıztıraptan kurtulmanın bir çaresi de, mastürbasyonu terk etmektir.

Aşırı mastürbasyon alışkanlığı, kadınlarda cinsel soğukluğa da sebep olur. Cinsel soğukluk: Kadının cinsi münasebetten zevk duymaması, hissen soğuk ve isteksiz olmasıdır. Bu his soğukluğunun çeşitli sebeplerinden biri de, alışkanlık haline getirilen aşırı mastürbasyondur.

İşin garip tarafı, bu tip bazı kimseler, evlendikten sonra da bu illeti devam ettirirler. Çok mühim bir evlilik vazifesi olan cinsel münasebet faaliyetlerinde, eşleriyle pek ilgilenmezler. Neticede eşler birbirlerinden uzaklaşırlar. “Cinsel isteklerini’ kendi kendine dindirmekten zevk alanlar, tenha yerleri sever, hep yalnız kalmak ister, fırsat buldukça bu kötü oyunu oynar.

Vajinaya bir takım cisimler sokarak mastürbasyon yapan kızların, “kızlık” nişanı olan bekaretlerine bir zarar gelebilir. Bu durumda bazı cisimlerin içeride kalarak, ameliyatı lüzum etmiş muhtelif vak’alarına, tıp tarihinde çok rastlanmıştır.

Mastürbasyon tiryakilerinden bazı gençler, bu fena işe başkalarını da alıştırırlar. Sadece kendi yaptıklarıyla kalmayıp, cemiyetin birçok çocukları ve gençleri arasında, bu kötü illetin yayılmasına sebep olurlar.

Bir diğer zararı da, çiftlerin birbirinden nefret etmesi, cinsel duygu duymamasıdır. Çünkü masturbasyoncu kişi, başka bir yoldan şehvetini tatmin ederek doygun kalmaktadır. Bunun manası, eşlerin birbirinden beklediğini bulamaması ve ümitlerinin kırılmasıdır. Sonunda eşler birbirinden uzaklaşır ve başka tatmin yolları ararlar; gayrimeşru yollara giderler.

Uzman ilim adamlarının mastürbasyon konusunda araştırma neticesi ortaya koydukları gerçek şudur: Aşırı masturbasyona devam edenler, çok tehlikeli akla yönelik hastalıklara maruz kalır. Bunları şöyle sıralıyabiliriz:

Zühul ve nisyan (unutma, geçiştirme), irade zayıflığı, hafızada gerileme, yalnızlığa heves, çabuk unutma, korku ve gevşeme, üzüntü ve sıkıntı, birtakım suçları işlemeyi tasarlama, intihar.

Buna benzer birtakım düşünceyi alt-üst eden, iradeyi iyice zayıflatıp şaşkınlaştıran, kişiliğin zedelenmesi gibi arazlar, illetler.

İslam hukukunun aşırı mastürbasyonun doğuracağı kötülükleri nazara alarak koyduğu hükümlere gelince, aşağıdaki deliller bunu yansıtmaktadır:

Allah (c.c.) buyuruyor:

“Onlar ki namus ve iffetlerini (haramdan ve şüpheden) korurlar. Ancak eşlerine ve sahip oldukları cariyelerine karşı (cinsel arzu duyarlar da) bu yüzden kınanmazlar. Artık kimler bu meşru sınırı geçerse, işte onlar haddi aşanlardır.” (Mü’minun, 23/6-7)

Bu ayetin genel mana ve hükmüne giren şudur: “Artık kim bu meşru sınırı aşar veya geçerse, işte onlar haddi aşanlardır.”

O halde evlilik yolundan başka bir yolda şehveti boşaltmak, zina, livata, el ile mastürbasyon gibi, ölçüsüzlük ve aşırılık haddi aşmak demektir. ”


kanun41
bide şöyle bir olay var benim yaşım 15 benim yaşıt arkadaşlarım hep bayanlara bakıyor ama bende hiç öyle bir durum yok kendimden utanıyorum 1 kızı mesela 1 kere görüp suratımı çeviriyorum ama yinede bazen böyle şehvetlenıyorum.Bilmiyorum ama mesela böle önceki mesajda belirttiğim durum olursa şehvetim gitmiyorda daha çok geliyor :S tabi yine çare istimna değil ama nabıcağımıda bilmiyorum


Kayıtsız Üye
benim bi sorum var üye olmadığım için cevapladan soruyorum istimna eden kişi tevbe etmesse ahirette eli gebe olacakmış o doğrumu


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm,
Arkadaslar hadisi serifi okuduktan sonra ağladım ama bu alışkanlıktan kurtulamiyorum .Allah rizasina ulaşmak istiyorum lanetlenmekten kurtulmam için duâ edin.


Kayıtsız Üye
Tamam da evlenemeyen 20 18 yaş altı gençler ne yapsın??mastürbasyon yapmayıpta zaman düzenini sağlayamayıp gece rüyalansında hem çarşaf yorgan pislensin(çarşaf yorgan 5 ay belki daha fazla zamanda değiştiriyo anneler),hem de sabah işi veya okula gitmek zorunda olduğunda cünüp mü dolaşsın?gidip kıza nçmı tecavüz etsin? Gidip 17 yaşındaki genç gizliden resmi olmayım imam nikahımı yapsın ?genç iş güç sahibi olmadan yaptıkları çocuğa nasıl baksın o yaşta ?he sonuç ta mastürbasyondan daha başka nasıl bi seçenek var evlenene kadar.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Erkekte meni vücutta uzun müddet dışarı atılmazsa hastalığa neden olduğu doğru mudur

Aşk-ı Vuslat
Uydurma hadistir.
İstimna zina tehlikesi varsa caizdir, keyfi ise mekruhtur. Olay bu kadar basit milleti korkutmaya gerek yok, doğru birşey değil bunu yapmak ama insanların manevi yönünü bu tur uydurma hadislerle yıkmaya gerek yoktur.


GençMümin
Allah ıslah etsin.

İbadetlerini yerine getirirsen aklına bile gelmez.


Kayıtsız Üye
yaklaşma en iyi çare bu zerresine dahi yaklaşma ben günde 3 yapardım şimdi 6 ay oldu harama tv de dahi bakma


Kayıtsız Üye
yapmamak lazım. şeytan doğru olduğunu ne biliyosun der. çoğumuz buna kanarız tabi. yapmayın pişman olursunuz.

Kuran meali okuyun.zannediyorum bu sayede masturbasyon dan kurtuldum.


Kayıtsız Üye
Kardeşim Hadis ne demek sana bunu açıklayayım Hz. Muhammed’in (SAV) değişik olaylar ve problemler karşısında inananları aydınlatmak, Kuranın bazı ayetlerini daha açık bir dille ifade etmek için söylediği sözler bütünü bunun anlamı Kuranın bazı ayetlerini daha açık bir hale getirmek diyor anlayacağın hadisleri Söyleyen Peygamber efendimiz (SAV) ‘in her söylediği söz Allah’ın sözüdür bunu bil değerli kardeşim sen inanmayabilirsin burada bel arısı diye birşey denilmiş onların kasttetiği günde 3 defa elini (MESTURBASYON) yapan kişi ve sürekli yapan kişi de meydana gelir .Sen bilirsin kardeşim ama senin dediklerin yanlış.


Kayıtsız Üye
Eğer iç çamasirinda herhangi bir ıslaklık yoksa bu durumda gusül abdesti almak gerekmez, şehvetli rüya gorsen bille ve rüyadayken meni disari çıkmasa gusül gerekmez


Kayıtsız Üye
Efendiler ağalar İslam’da zaruret halinde mastürbasyona izin veriliyor insanın zinaya düşme tehlikesinde mastürbasyon yapan bilir
Bir kadınla zina yapacaksın ama yapmak istemiyorum diyor Sun onunla zina yapmamak için mastürbasyon yapila bilir


Kayıtsız Üye
eliyle nikahlanan lanetlenmiştir…
bu ne demek oluyor ?
elimle idare ederim evlilige gerek yok diyenler için mi?
yoksa 30 yaşına geldim evlenemedim. bazen cok cok azitinca zinaya bulaşma fikri kafamda yoğunaşınca ve bunu önlemek için istimma yaptiysam bende suclu sayilip lanetlenmiş mi olacagim?


arifselim
Zinaya düşme endişesi durumunda istimna da caiz olur. Böyle durumlarda böyle bir tehdit yoktur. Yasak olan istimnayı keyfi olarak yapmak ve alışkanlık haline getirmektir.


doq4n
1. Sayfadakı hadis doğrudur.
Bu 15 veya 17 yasında mı evlenelim diyenler de siz 5 vakit namazı kılıyor, oruç tutuyor musunuz. Namaz kılsanız aklınıza dahi gelmez. Burda insanlara yanlış fetva vermeyin. Ne kadar da dışarıda kadın, kız dolaşsada şehvetlenmeyın.


Kayıtsız Üye
Evlenecek eş mi var Allahtan korkupta yaşayan eşini Allah ı emaneti olarak gören mi var eşimden boşanalı 3 seneyi geçti onunla yaşadıklarımı özlemekten ve yanlızlıktan başka elimde bir bok kalmadı bu kadar sıkıntı üzüntüm varken kimi seveyim boşalmak mutlu olmaktan da vazgeceyim sabredeyim dimi evet ömrümde rahatlamadan sıkıntı üstüne sıkıntıyla geçsin ve sadece sabredelim ki bu dünyadan göcüp gitmek içincan atalım o yasak bu yasak Allah ım sen bilirsin biz gariban mutsuz zavallı kullarını affet sen ne dersen o dur bunu da bırakırız evelAllah


Kayıtsız Üye
Namaz kılsanız aklımıza gelmez diye bir şey yok
14 yaşındayım 5 vakit kılıyorum nadiren kazaya kalıyor ama aklımdan çıkmıyor bu illet bu da olmadan nasıl tatmin olacağım 14 yaşında evlenecek halim yok okul var ne yapayım ki


eliyle evlenen lanetlenmiştir, eli ile nikahlanan bizden değildir, elini nikahlayan melundur

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx