Mumsema

Meni gelmezse mastürbasyondan sonra gusül gerekiyor mu ?

  • 08 Mayıs 2021
  • 1.511 kez görüntülendi.
Meni gelmezse mastürbasyondan sonra gusül gerekiyor mu ?
resmin alt tagı

Meni gelmezse mastürbasyondan sonra gusul gerekiyor mu ?

yaRabbimafeyle
Bu güne kadar daha mstrbsyonun ne olduğunu bilmiyordum. Haram olduğunu hiç bilmiyordum. Bırakmaya çalıştım falan. Tövbe ettim haram olduğunu bilmediğim halde. Şunu yazarken bir ağlıyorum. Öyle pişmanım ki. Meni geldiğinde gusul gerekiyor bunu biliyorum. Şimdiye kadar meni geldi mi gelmedi mi bilmiyorum. Eğer geldiyse vay halime. Malum ramazandayız. haram olduğunu bilmeden orucu bozduğunu bilmeden yaptım (Rabbim af eylesin) kaza tutarımda.. O sorun değil. Ama şimdi orucum bozuldu mu ? Ve mstrbsyn yaptıktan sonra gusul almadıysam.. şu ana kadar kıldığım namazlar kabul olmamış mı oluyor. ?? Meni gelmezse mstrbsyndan sonra gusul gerekiyor mu ? Lütfen yardım edin. Öyle pişmanım ki.. VAllahi bilmiyodum..


Cevap: mastürbasyon ???

Saif Al-Din
Dur dur sakin ol.

119 – Sonra şüphe yok ki Rabbin, bir cahillikle günah işleyip ardından tevbe eden ve durumunu düzelten kimseleri bağışlar. Şüphesiz ki Rabbin, bu tevbeden sonra Gafurdur, Rahîmdir (çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.)
(Nahl, 119)

Sen de bilmeden bir cahillikle yapmışsın değil mi ? O zaman tevbe edeceksin, Allah’ın izni ile konu da burada kapanacak.
Daha önce kıldığın namazlar zayı olmaz merak etme. O zaman hangimiz cennete girebilmeyi ümit edebilirdik ?

Orucun hakkında yorum yapamayacağım malesef.

Ama tevbe et, sen bir cahillikle etmişsin, yapmamak için diren.
Tevbe edilen günahların Allah takdir ederse kötülüklerin iyiliklere dönüştürüleceğini de bilmiş ol. 🙂

70 – Ancak tevbe ve iman edip iyi davranışlarda bulunanlar başka; Allah onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah çok bağışlayıcıdır, engin merhamet sahibidir.
71 – Ve her kim tevbe edip iyi davranış gösterirse, şüphesiz o, tevbesi kabul edilmiş olarak Allah’a döner.
(Furkan, 70-71)

Ama rehavete de kapılma, bunlar günah işlenmesi için ruhsatlar değil. Sadece günah işledikten sonra pişmanlık duyanlar için. Yoksa günah işleyip işleyip onlara ölüm geldiğinde ” Ben şimdi tevbe ettim” diyenler için değil.

17 – Ancak Allah’ın kabul etmesini vaad buyurduğu tevbe, o kimseler içindir ki, bilmeyerek günah işleyip hemen tevbe edenlerin tevbesidir. İşte Allah bunların tevbelerini kabul eder. Allah alîmdir hakîmdir. (Her şeyi bilendir, hikmet sahibidir).
18 – Yoksa günah işleyip de kendisine ölüm gelince: “İşte ben şimdi tevbe ettim.” diyen kimselerin tevbesi kabul edilmez. Kâfır olarak ölenlerin de tevbeleri kabul edilmez. İşte bunlara ahirette can yakıcı bir azap hazırlamışızdır.

resmin alt tagı

Cevap: mastürbasyon ???

yaRabbimafeyle
Cook cook teşekkürler, Allah razı olsun. Şimdi mesela geçmiş ramazanlardada yaptıysam yani kesin yapmışımdır ama dediğim gibi kötü bişey olduğunu düşündüğüm için öyle normal zamandaki gbi değil. Orucken yapmamayada dikkat etmiş olsam gerek. Kefaret tutmam gerekiyor galiba? Oruçları tutmamış mı oluyorum, yani yaptıktan sonra meni geldiyse bende farketmeyip gusul almadıysam gusulsuz gusulsüz oruç tutmuş oluyorum :-/ daha doğrusu tutmamış oluyorum.. ???


Cevap: mastürbasyon ???

mehmet naim ağım
mastürbasyon yapan kişiye hem kefaret hemde orucun kazasını tutması gerekir.şafii mezhebindensen mastürbasyon sadece kazayı gerektirir.mastürbasyon yapıpta gusul abdesti almadıysan kıldığın hiçbir namazın kabul olmadığını söyleyebilirim.mastürbasyon yaptığın içinde orucun bozulmuştur.


Bersan
< mastürbasyon yapan kişiye hem kefaret hemde orucun kazasını tutması gerekir.şafii mezhebindensen mastürbasyon sadece kazayı gerektirir >
Kardeş istimna sadece safi mezhebinde değil tüm mezheplerde sadece kazayı gerektirir. Eğer 2. defa yapılırsa kefaret gerekir.
Selametle.


mehmet naim ağım
Sual: Mastürbasyon kaza gerektirir deniyor. Bana göre kasten orucu bozuyor, ben kefaret gerekir diyorum. Hangi kitapta kaza gerektiği yazılıdır?
CEVAP
Mastürbasyon için yalnız kaza lazım olduğu, Fetava-i Hindiyye, Bahrurraik ve Durr-ül-muhtar kitaplarında yazılıdır. Kefaret gerektirmez. Akıl ile din olmaz. Dinde nakil şarttır.
galiba haklısın kardeş.akıl ile din olmaz.


yaRabbimafeyle
aff ya Rabbi af. Bilseydim böyle bi halt olduğunu yapmazdım valla yaa..


Kayıtsız Üye
Allah af etsin bbenimde çok günahım var ama inanın ki sevdiğim için sevdiğim bana acı çektiriyor onu okadar çok seviyorum ki onun için herşey yaparım


Kayıtsız Üye
men akıtmaya çalıştım orucken bilmiyordum men gelmedi oruç bozuldumu

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Dört Büyük Mezhep Hakkında Bilgi

Kayıtsız Üye
meni gelmezse gusul gerekir mi bndn hiçbir zaman meni geldiğini hatırlamıyorum sadece zevk bnde bnn günah olduğunu öğrendm bıraktm herşey beyinde bitiyor ve bende durduk yerde bişey izlemeden yapmadan zevkle şeffaf sıvı geliyor bi defada sarı bu ne meni mi ve mstrbasyonda meni gelmezse sağlık problemim mi var (kızım)


Kayıtsız Üye
arkadaşım sende tövbe namazı kıl cidden çok iyi bişey rüyanda belki affedildiğini görürsn yanı bn internette gördm faydasını gören varmış rüyasnda affedilfiğini görmüş kişi bence sende kıl Allah günahlarımızı affetsin,tövbelerimizi kabul etsin amin.


Sem’a
< zevkle şeffaf sıvı geliyor bi defada sarı bu ne meni mi ve mstrbasyonda meni gelmezse sağlık problemim mi var (kızım) >
Zevk denen şey orgazm ise bu gelen akıntı menidir gusul gerekir ama zevkten kastınız sadece sehevi geçici bir his ise bu mezidir yıkanmak gerekmez.


Kayıtsız Üye
Ayırt edemiyorum orgazm ve şehveti karnımda garip bir his oluyo ve o gelen sividan sonra bacak kaslarım çok yoruluyo ama bu günde 2den fazla olduğuda oluyor


Kayıtsız Üye
Birkaç sayfada görmüştm mstrbasyn evlilik sonrası sorun oluşturuyormuş bu doğru mu ve evlilikten sonra yapılırsa mı önce,yapılırsa mı olir sorun kişide mi sorun olir karşıdakinde de olir mu?


arifselim
Mastürbasyonu alışkanlık haline getirmek ileride ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Evlilikte de erken boşalma ve tatmin olmama gibi sorunlarla karşılaşılabilir.

Meninin geldiği orgazm ile de belli olur. Meni yoğun ve beyaz renktedir. Kadınlarda ise ince ve sarıdır.


Kayıtsız Üye
Gelen sıvı ayrı bir şey onu araştır ama kızlarda meni gelmesi çok zor bişeydir. Cinsel birleşmede bile zor gelir.


Kayıtsız Üye
Diyelimki önceden alışkanlık halindeydi ama sonra bıraktı evlenincede yapmadı yine sorunlarla karşılaşır mı 2.hissin orgazm olup olmaması nasıl anlaşılır 3.oruçluyken mstrbsyn yapılıp meni gelmezse oruç ne olur 4. Oruçlu iken mstrbsyn yapılmasa bile resm fln meni gelse oruç ne olur 5.şehvetle gelen sıvı orucu bozar mı 6.buradaki kişi gibi mstrbsynn günah olduğunu bilmesek yapsak oruca kefaret gerekir mi?


arifselim
– Eğer terketmişse inşaAllah o sorunlarda geçecektir.

– Orgazm meninin çıkması ile anlaşılır.

– Eğer oruçluyken meni çıkmazsa oruç bozulmaz ama bu tehlikelidir.

– Eğer hiç bir müdahale yapmadan meni gelirse oruç bozulmaz.

– Bu sıvı eğer meni ise ve isteyerek çıkarılırsa oruç bozulur

– Bilmemek mazeret değildir kardeşim. Ama mastürbasyon konusunda iki sefer aynı ramazanda yapılırsa kefaret gerekir diyenler olduğu gibi gerekmez diyen alimlerimizde vardır.

 


Kayıtsız Üye
İki defa aynı ramazanda derken buna ard arda yapmakda dahil mi?
2.Bir kızda mstrbsynda meni vb birşey gelmezse bu sağlık probleminin göstergesi midir yoksa meni kızlarda gelmeyebilir mi?
3.durduk yere meni gelir mi gelirse oruç ve gusul ne olur
4.diyelim ki 1defa mstrbsyn yaptı kişi 1ramazanda ama gusul bozduğunu bbilmiyordu ve almadı diğer yaptığı ibadetler ve oruçlar ne olur


arifselim
Bir ramazan ayında ayrı günlerde iki sefer yapmak demektir. Aynı anda veya aynı günde iki defa yamak demek değildir.

2- Kadınlarda her zaman meni gelmeyebilir bu normal bir durumdur.

3- Bir müdahale olmadan meni gelirse oruç bozulmaz sadece gusul abdesti alınması yeterlidir.

4- Cunup halde tutulan oruçlar geçerli olsada namazlar geçerli değildir bu namazları kaza etmesi gerekir. Bilmemek bir özür sayılmaz.


Kayıtsız Üye
Doktor meniye benzeyen akıntıya normal dedi ama his yorgunluk yapmaz normal seu dedi. bnde garip bi his oluyo ve o sıvı geliyor birşey düşünümce resime bakınca. orucum ne olur bnm ?


arifselim
Bu gelen meni değil mezidir. Meni ancak şehvetle ve orgazm halinde çıkar ve cunup eder. Meni öyle durduğu yerde basit bir halde gelmez. Meni gelmediği için orucun bozulmaz.


Kayıtsız Üye
mast. yapma isteği gelmesi şehvet midir ve ardından gelen sıvıyla kişinin bacak kasları falan yoruluyorsa bu nedir 2.resime bakınca düşününcede bu olursa bu meni midir

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cisel organ büyütücü ilaç kullanmak günah mı?

arifselim
Bu tür istekler şehvet anlamına gelir. Boşalmakla birlikte meni gelir. Oruçluysa kişinin orucu bozulur. Mastürbasyon yapmak haramdır. Ancak zinaya düşmekten korkan kişi için caiz olur.


Kayıtsız Üye
Yapmıyorum meniye benzer sıvı geliyor doltorum normal dedi ama ondan sonra bacak kaslarım yoruluyo ellerim titriyo bu nornal değil dedi o sıvı yani meni mi ama bazen bn nisey yapmadığım halde geliyor bazende düşünce resim falan benim bu istekten kurtulmam için ne yapmam lazım her akşam gusul almalımıyım oruçlarım ne olur bana yardım edin lütfen ben o hissin gelmesini istemiyorum ne yapmalıyım!!!


arifselim
Kadın veya erkek olduğu söyleseydin daha doğru bir cevap verebilirdik sana. Meni kendi kendine gelirse cunup yapmaz. Meni rengi beyazdır ve zevkle ve fışkırarak çıkar bu erkekler içindir. İstem dışı gelen meni ise seni cunup yapmaz sadece namaz abdestini bozar.


Kayıtsız Üye
Kızım. Peki şehvet istemli yapılabiliyosa istemiyorum ama bazı durumlarda belirli durumlar şehvetle geliyor bazen durduk yerde cidden beni çok rahatlattınız ben korkuyordum gusulum bozuşdü diye peki dediğim gbi bazı durumlarda istemli şehvet oluyo yani o durumlarda şehvet pluyo o zaman meni gelirse gusul bozulur mu?


arifselim
Eğer isteyerek boşalırsan o zaman gusul bozulur bunun dışında kendi kendine adet dışında gelen hiç bir akıntı guslu gerektirmez.


Kayıtsız Üye
Birde aşırı mstrbsynn bel gevşekliği gbi bi hastalık oluşturduğunu öğrendm bu sadece erkeklerde mi oluyo kızlarda daolabilir mi 2.kişi bu bağımlılığı bırakınca hafıza zayıflığı ,bel gevşekliği gbi sorunlar ortadan tamamem kalkar mı?


arifselim
Aşırı bir şekilde bu tür hastalıklar ilerleyen yaşlarda görülebilir. Erkek veya kadın olsun mutlaka aşırı mastürbasyon manevi ve sağlık açısından zararları vardır. Bunun en doğru cevabını doktorlar verebilir.


Kayıtsız Üye
Peki kişi bıraksa bile bu hastalıklar devam mı ediyor?bırakınca zamanla bu sorunlar ortadan kalkar mı?


arifselim
Normalde geçer ve endişelenecek bir şeyde olmaz ama bir rahatsızlık olursa bunun cevabını biz değil doktorlar bilir.


Kayıtsız Üye
Şehvet duygusu neden gelir 2.o an nefsimize uymasak ve bişey yapmasak zamanla bu duygu gider mi?


arifselim
Çeşitli tahrik eden şeylerle şehvet duygusu ortaya çıkar. Bu öyle kolay kolay korelecek bir his değildir. Bunun için Allah evliliği helal kılmıştır.


Kayıtsız Üye
Lütfen yardm edinn beni tahrik eden bi durum oldu hemde namazda bn duruşumu düzeltmedim 1-2saniyelik hatta salışelik bi rahatlama gibi bişey oldu hemen düzettim otusumu ama sonra bacaklarım i falan garip hissettim bn mstrbsyn yapmış olur muyum lütfen yardım edin ben anlayamıyorum kızım zaten meni gelmiyor benden lütfen yardım edin bn oturusumu düzeltmedim neden bilmiyirum sanırım olmaz diye nilmiyorum bi anda oldu ben nasıl anlıcam zaten günah bişey lütden yardım edin lütfenn…


Sem’a
< garip hissettim bn mstrbsyn yapmış olur muyum >
Bu durum hem erkeklerin hem kızların başına gelmesi normaldir ve mast sayılmaz sadece anlık bir durum, yıkanmak gerekmez


Kayıtsız Üye
– Rüyamda mast yaptm ama uyandığımda zevk gbi bişey oldu yani bn gerçekte mi yapmışım eğer öyleyse bn günahını alır mıyım istemli değildi sonuçta lütfen yardım edin

– Yorumlara ve soruları okudum fakat yapıldığı halde gelmiyorsa gerekir mi


klav
– Rüyada yaşananlardan insan sorumlu değildir.

– Meni akmadıysa gusul gerekmez.


Kayıtsız Üye
1.tamam rüyada yaptığından sorumlu olmaz ama uyku halinde gerçekten yaparsa sorumlu olur mu yani nefsine hayır diyebilir mi
2.geçmişinde mast yapan bir kız(namusunu kaybetmemiş ise)yinede evleneceği kişiye bunu söylemeli mi yoksa işlenen günah söylenmez diye mi düşünmeli sonuçta kişinin evlilik düşüncesi değişebilir


arifselim
1- Uyku halinde bir insan kendi iradesi ile nasıl yapsın? Bu mümkün değildir.

2- Evleneceği kişiye geçmişinde mastürbasyon yaptığını eşine ne erkek nede kadın söylememelidir ve söylemek zorunda da değildir. Bundan samimi bir tövbe etmesi yeterlidir.


Kayıtsız Üye
– Mast yapmıyoruma ama okuduğumda o tür şeyleri uyarılma oluyo yani maddeler onu gösteriyo bu nedir gusul gerekir mi acıll??

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Mastürbasyon (el ile istimna) yapıldığında meni veya mezi gelmediğinde gusletmek gerekir mi ?

– Tahrik eden bir durum oldu beni yani mast olabilir ama orgazm olmadım sadece kendimi garip hissettim zevk mi bilmiyorum nasıl anlayabilirim mast olduğunu ve isteyerek olmadı ani bir hareketten dolayı öldü lütfen yardım edin nasıl anlayabilirim??

– Lütfen yardm edin BN kızım bi durum oldu zevk mi hissettim bilmiyorum yani o his zevk olabilir ama 1-2 saniye sürdü ardından beyaz yoğun katı bi şivi geldi bu meni mdir eğer öyleyse mast yapmış günahını alır mıyım ama istemli olmadı yani oturuyordum kalkerken birden oldu lütfen yardm edin…


mum
– Uyarılmada mezi akar, meni kolay kolay çıkmaz
– Gusul gerektirmez çünkü orgazm / meni çıkması şart.
– Bir kız orgazm olmadan cunup olmaz.


Kayıtsız Üye
Peki BN araştırma yapmıştm orgazm ve boşalma farklı diyor BN o nedenle şüpheleniyorum çünkü meni tarifine uyar bi şivi geldi orgazm olmadığıma eminim ama ne yapmam lazm BN mast yapmış oluyor muyum, zevk alsak ama orgazm olmasak yine mi cunup olmamış oluyoruz!??


arifselim
Zevk alınsa ama orgazm olunmasa cunup olunmaz. Kadında meni hemen gelmeyebilir bu normal bir durumdur. Orgazmla birlikte boşalma denen şey olur ama kadında ise bu meni hemen çıkmayabilir. Orgazm demek cinsel doyumun en üst noktası demektir.


Kayıtsız Üye
– birşeyin mast olması için orgazm mi şart zevk mi yani hangisi olursa o olmuş olur 2.kadnlarda meni kokar mı kesinlikle

– Kuzenlerimle şehvete kapılmadan normal akrabam diye konuşuyorum caiz mi


arifselim
– Kadın veya erkelerde meni gelmesi ile yani orgazm olması ile kişi cunup olmuş olur. Kadında meni erkeğin ki gibi kokmaz.

– Kuzeninle evlilik helal olmasından dolayı sana bu şekilde onunla konuşmak caiz değildir.


Kayıtsız Üye
Saat gece 4.30 civarında meni geldi saat sabah 10.00 da güslendim.bundan 20 dk öncede idrar yapmıştım.11.00 da ise otururken bir sıvı geldi şehvet yoktu organım sert de değildi deyince damla gibi geldi ama var içimde bir şüphe meni diye.o andada kafamın sol yani ve sağ yani ağırmıştı.veya 1 yani ağırmıştı menilik durum var iki sık arasında kaldığım için vesveseleniyorum

Şu konuda şüphem sürekli tutuyor beni ben saat gece 4.30 da iç çamaşırı mezilendi pislendi sonra saat 09.40 da idrar yaptım saat tam 10 da gusul aldım.banyodan çıktım az bir vesvese şeklinde.11.00 de bilgisayara otururken bi şivi hissettim şu gibi hissettim şehvet de yoktu.ancak başımın sol ve sağı yada herhangi bir tarafı ağırdı.bu meni olabilir mi? meni olsa anlardım ama fışkırarak da çıkmadı çıksa tenasul sert olurdu ama sert de değildi.Bitkisel hayata girmiş gibiyim.amacım vesveseyi kökünden sökmek bu yüzden bu kadar uğraşıyorum…

Bu site sayesinde çoğunu ilminiz sayesinde yok edebildim.


Kayıtsız Üye
Herhangi bir şekilde mastürbasyon yapıp tam meni gelmesine yakın bu durumu bırakan için gusul gerekir mi?
a)Erkekler için soruyorum
b)meni gelmiyor mezi geliyor
c)biz erkekler meni gelmeden hemen önceki durumu biliyoruz ve bu durum olmadan bırakmak?

Araştırmalarımda 2 farklı sonuç bulmaktayım
1)meni gelmezse gusul gerekmez
2)ısınmış meni mezi olarak görülebilir gusul gerekebilir?
hangisine göre hareket edicez?


Kayıtsız Üye
Kardeş sen güsletmişsin gusulden önce idrar yapmışsın buraya kadar herşey Güzel sonradan gelen akıntı gusulden abdestini bozmaz sadece küçük abdest bozulur yani namaz abdesti. Eğer ihtilam olupta idrar yapmadan yada bir müddet beklemeden hemen gusulden abdesti alsaydın durum biraz farklı olurdu o zaman tekrar gusl etmen gereke bilirdi. Korkmaya gerek yok. Her zaman kişi herhangi bir şekilde boşalırsa bir müddet beklemesi gerekir yani 20 dakika yarım saat birde idrar yaparsa daha garanti olur içerde kalan meni artıkları çıkmış olur.
Eğer yanlışım varsa benden iyi bilenler düzeltsin lütfen.


meni gelmezse gusul gerekir mi, meni gelmezse, meni gelmezse gusul gerekir mi

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx