Mumsema

Hoca mı Değil mi ? Gerçek Hoca ile Sahte Hoca Arasında ki Fark

  • 21 Ekim 2022
  • 458 kez görüntülendi.
Hoca mı Değil mi ? Gerçek Hoca ile Sahte Hoca Arasında ki Fark
resmin alt tagı

Kullanıcı: Merhaba hocam ben bir hocaya gittim bana büyü olduğunu ve içmem için ve abdest almam için su verdi ama ben güvenemedim su içtim ama anne adımı falan sormuştu bana cin musallat etmiş midir ya da başka bişey olur mu ?


Mumsema: Orjinal hoca anne adını ne yapsın ? Yada kaç yerde anne adı isteyen hoca gördün ? Kanmayın bunlara ve ilkin böyle şahıslara hoca deme İslamı ve dini bozanlar ve Müslümanlığı kötü gösterenler işte bu tür insanlar. Bir sonraki konu senin gittiğin şahıs hoca değil medyumdur genelde onlar anne adı yada soy bilgileri ister. Evet eğer dolandırıcı değilse cinlerle iş tutuyor ve yanında ki cine senin soy bilgini verip geçmişine baktırıyor. Sana verdiği suda ne vardı ben asla bilemem ama lütefen bir daha böyle insanlara gitme. Sana gerçek hoca ile sahte olan hoca ismine bile layık olmayan o şahıslar arasındaki farkları hemen söyleyeyim.

Sahte olanlar: Onlar geleceği asla bilemezler ama bazıları cinler vasıtası ile geçmişi rahatlıkla öğrenebilirler. İnsanlara geçmişleri hakkında bilgiler verir ve insanları bir şeylere inandırmaya çalışırlar. Genelde bunu yaparken de para tırtıklarlar insanlardan hatta bazıları kasten bir insanı kendilerine bağımlı yapıp yıllarca para alırlar. Bazıları insanların sadece malına değil ırzına bile göz dikerler. Zaten genelede Kur-an ve hadisten 2 kelimeyi üst üste getiremezler çünkü amaçları ilim ve iğilik değil tamamen paradır. Dini istismar ederler ve zaten bu tür insanların da İslam ve Müslümanlıkla uzaktan yakından alakaları yoktur. Yukarı da belirttiğim gibi falcılar tarzı geçmiş hakkında sorular sorarlar (anne adı baba adı tarzı) Bu tür insanlara asla güven olmaz güvenmeyin.

Gerçek Hocalar: Amaçları sadece ilimi yaymaktır ve insanlara gerçek İslam’ı öğretmektir. Söyledikleri sözler kur-an hadis ve din çerçevesindedir ve bu üç temele dayanırlar. Sahte hocalar gibi yok anne adı yok ölen köpeğinin doğum tarihi :)))))) gibi aslı astarı olmayan sorular asla sormazlar.

Sevgili kardeşlerim bu konudan çok muzdarip olanlar var lütfen önünüze çıkan takke takan uzun kıyafetler yada şalvar giyen uzun sakallı herkese hoca demeyin. İnanmayın dikkat edin artık çağımızda dini kullanan çok cemaat ve tarikatler var. Her söylenen şeye gözünüzle görmeden inanmayın yok falanca uçuyor yok falanca kaçıyor yok duvarın arkasını görüyor :). Nija filmimi bu inanmayın. Gerçek hocada zaten öyle bir hal olursa bile kimseye anlatmaz söylemez yapmaz. Allah hangi kuluna nende keramet vereceğini bilir ve onu her yerde kullansın yapsın diye vermez ona.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Oyunda Sinirlenip Allaha Küfür Etmek

Şu konumuza bir göz tarasanız daha fazla bilgi sahibi olursunuz: https://www.mumsema.com/din-istismari-dolandirici-hocalara-dikkat/

resmin alt tagı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ashab sevdası

ah ah ne çekti bu din böyle dolandırıcı ***** lerden

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx