20 Ocak 2020 | 02:17
Forum Yöneticisiadmin
Mumsema
Üyelik
Bilinmiyor
Nerden?
Türkiye
Konular
26
Mesajlar
100

Baş örtüsüne Hakaret Edenlerin Cezası

Televizyonlarda başörtüsü veya türbanlılara hakaret etmenin cezası nedir?

Soru:
Son günlerde yaşanan olaylar hepimizi üzmekte birileri parayla adam tutup ki durum onu gösteriyor röportaj yapıyor adam bir ton hakaret ediyor sunucu hiç bir şey demiyor. En sonunda yazıyla özür diliyor bu durumun dindeki yeri nedir?

Cevap:
Allahu teala islam dini mensuplarına başka dinden olanların dinlerine hakaret etmeyi yasakladı. Bu islam dininin kendine güvenini ve güzelliğini yansıtır. Her zaman yaptıkları gibi islama saldırmak için türlü bahanelerle islam düşmanları saldırılar ve hakaretler yapmaktadırlar. Bazen başörtüsüne bazen de diğer islamın emirlerine ve hatta peygamber aleyhisselama dahi dil uzatabilmektedirler.

Müslümanlar yine medya ve basın aracılığıyla bunlara gereken cevabı vermeleri gerekir. Ayrıca kanunlar dahilinde davalar açılmalıdır. Böylece bu tür hareketleri yapanlara müslümanların tepkisiz olmadığı gösterilmelidir. Ahiretteki cezalarına gelince, bu dinin sahibi olan Allah, adalet ve intikam sahibidir. Orada elbette herkes hakkettiğini eksiksiz bir şekilde bulacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kafam Karışık Ne Yapmalıyım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...
Konuya Bir Cevap Yazın


Ana Sayfa
2019, Mumsema.
www.mumsema.com Copyright © 2019
...