Mumsema

Baş örtüsüne Hakaret Edenlerin Cezası

  • 20 Ocak 2020
  • 724 kez görüntülendi.
Baş örtüsüne Hakaret Edenlerin Cezası

Televizyonlarda başörtüsü veya türbanlılara hakaret etmenin cezası nedir?

Soru:
Son günlerde yaşanan olaylar hepimizi üzmekte birileri parayla adam tutup ki durum onu gösteriyor röportaj yapıyor adam bir ton hakaret ediyor sunucu hiç bir şey demiyor. En sonunda yazıyla özür diliyor bu durumun dindeki yeri nedir?
Cevap:
Allahu teala islam dini mensuplarına başka dinden olanların dinlerine hakaret etmeyi yasakladı. Bu islam dininin kendine güvenini ve güzelliğini yansıtır. Her zaman yaptıkları gibi islama saldırmak için türlü bahanelerle islam düşmanları saldırılar ve hakaretler yapmaktadırlar. Bazen başörtüsüne bazen de diğer islamın emirlerine ve hatta peygamber aleyhisselama dahi dil uzatabilmektedirler.
Müslümanlar yine medya ve basın aracılığıyla bunlara gereken cevabı vermeleri gerekir. Ayrıca kanunlar dahilinde davalar açılmalıdır. Böylece bu tür hareketleri yapanlara müslümanların tepkisiz olmadığı gösterilmelidir. Ahiretteki cezalarına gelince, bu dinin sahibi olan Allah, adalet ve intikam sahibidir. Orada elbette herkes hakkettiğini eksiksiz bir şekilde bulacaktır.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Ayağa bakmak günahmıdır
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx