Mumsema

Kafam Karışık Ne Yapmalıyım

  • 20 Ocak 2020
  • 797 kez görüntülendi.
Kafam Karışık Ne Yapmalıyım
resmin alt tagı

Kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum

Hocam son bir kaç gündür sohbet dinliyorum ateist gençlerle yapılan röpörtajları falan görüyorum. elhamdulillah Müslümanım ama kafamdan sorular çıkıyor.
ya haşa Allah yoksa neden son Peygamber bizim Peygamber’imiz ondan sonra neden Peygamber gelmedi. neden Kuran son kitap incil yada Tevrat son kitap olmadı?
Hz İsa yada Hz Musa neden son Peygamber olmadı neden sonra Peygamber gelmedi.
ya öldükten sonra hayat yoksa yok olacaksak yaptığımız.
hiç bir şey günah sevap diye bir şey yoksa falan diye sorular geliyor.
Bir yanımda namaz kılıp dua edip tevbe edip kapanmak istiyor sonra kimse kılmıyor. etrafımda herkes açık saçık geziyor herkes gülüyor eğleniyor ben çok kafama takıyorum.
Namaz borcum haddi hesabı yok oruç desek öyle. Zaten açık biriyim namaz da başlayıp bırakıyorum kafam allak bullak hocam ne yapacağım bilmiyorum.
Ölmekten sual verememekten etrafımda kendim de dahil hata günah işleyen evli olup başka erkeklerle konuşan bir çok insan tanıyorum. Onların günahlarına ortağım bunları düşündükçe çıldırasım geliyor.

Etrafındakilere namaz kılın diyorum kılmıyorlar. bunları yapmayı bile beceremiyorum dua ediyorum boşa ediyorum gibi geliyor. saçma geliyor hep aynı şeyler ama olduğu falan yok ?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Televizyonda Söylenen Küfür Sözden Sorumlu muyuz ?
resmin alt tagı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Anonim

Güzel bir konu ama zor. Zira inanmak basit şekliyle evet demek olsaydı, evet der ve işi bitirirdik. Yani, inanmak fiiliyatıyla yapılması gereken bir şeydir. Sadece… Daha Fazlası »

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx