Kayitsiz

Baba Kötüyse Evlat Ne Yapmalıdır?

Bu konu Kayitsiz tarafından 2 sene önce açıldı ve 6 Cevap verildi.
Kayitsiz
Kayitsiz
YÜZBAŞI
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 59
Yanıt Sayısı: 0
Güncelleme: 16 Nisan 2021, 18:49

Baba Kötüyse Evlat Ne Yapmalı

İyi günler hocam benim sorum babam bize yıllarca çok kötülük yaptı. Annemin üstüne dost tuttu dostu evimizi taşlar bizi rahatsız ederdi babam umursamazdı üstümüze bıçakla yürürdü.

Evde her yeri kırar dökerdi annem dinine çok bağlı annesi babası ölmüş. annemin devamlı annemle ve ölmüş anne babasıyla dalga geçerdi yobazın kızı derdi.
namaz kılar kuran okurlar diye yobaz derdi hep. zaten Babam devamlı Allah’a dine kitaba söver halende sövüyor. bizi evde aç susuz parasız bırakır dostuyla tatile giderdi. annemde bir artık dayanamadı beddua etti kadına kıza gidiyorsun ayakların kırılsın dedi.

Babam kira vermez borçlarını ödemez sahtekar biriydi parası olduğu halde ödemezdi çocukluğumuz zehir oldu bize aradan yıllar geçti. Babam ayaklarından rahatsızlaştı ve ayağı kesildi diğer ayağıda kesilebilir durumu kötü ama halen anneme kötü davranıyor. hakaret ediyor aşalığıyor.
annemde Allah rızası için diye ona dört dörtlük bakıyor bu durum benim çok zoruma gidiyor çünkü babam çok zulmetti bize.
üstelik bu halde bile mesajlarını yakaladık eski sevgililerini aramış bide utanmadan ayağım sağlam mı yanlarına bile gidemem diyor.

Ben evlendim 2 yaşında bir kızım var ve 7 aylık hamileyim ve annem şehir dışına gitmesi gerekti. babam bana kaldı bakmak istemiyorum nefret ediyorum ondan ayağıda çok kötü kokuyor ve akıyor.
hamileyim dayanamıyorum bakmak istemiyorum. kendi annesi sağ ona gitsin istiyorum günah ediyor muyum bakmak zorunda mıyım?

Baba Kötüyse Evlat Ne Yapmalıdır?

Bir önceki yazımız olan Zalim Babaya Nasıl Davranmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
İyi günler kardeşim. Allah yardımcınız olsun ve Allah annenin sabrını ve mükafatını arttırsın. Çok zor bir dönemden geçmişsiniz ama ne mutlu rabbini, kitabını, helali ve haramı biliyor ve önemsiyorsunuz. Her ne olursa olsun ve her ne kadar sizi üzmüş ve çok büyük hatalar işlemiş olsa bile o senin babandır ve Allah babaya iyilikte bulunmamızı emretmiştir. Sırf Allah için olsa bile ona katlan ve sabırlı ol. Emin ol ki Allah sana kat kat karşılığını verecektir. Allah yardımcınız olsun.
Dertli
Dertli
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 442
Selamın aleyküm hocam. Benim babam çok zalim. Anneme hep dovuyo anneme zulmediyo. Bize yapıyo ona hakkımı helal etmiyorum hep ölsün diye dua ediyorum. Allah bu zulmü gormuyormu niye bizi ondan kurtarmıyo. Diye isyan ediyorum Yaşama dair zerre umut yok içimde. En guzel çaglarımızın katili babam ondan nefret ediyorum bize dua edin
Dertliiiiiiii
Dertliiiiiiii
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 442
Selamün aleyküm hocam ben 23 yaşındayım 23 yıldir babami birkez. Bile görmedim görsem tanimam annemin üzerine 2 kuma getirmis biz 4 kardeşlik bizi bırakıp gitmiş annem calisti cabaladi bizi büyüttü bu yaşa kadar getirdi şimdide adam bizi sokağa atiyyr bunun bizim ne yapmanız lazım bu hicmi vijdani sizlamiyor insan hicmi çocuklarını düşünemiyor lütfen dua edin bize sosde ismi babadır.
Yetim
Yetim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 442
Meraba benim babam her şeyi bildiğini söylüyor parası olduğunda etrafındaki insanlara selam bile vermiyor iş yeri olduğu zaman bizi kovuyor okutmadı bizi çalıştırdı hep işi olduğunda da kazandığı parayı kadınlarla yiyor anneme küfürler hakaretler psikolojimizi bozdu alçak yalancı kadın hastası bir insan ve utanıyorum öyle babam olduğu için bizi abimi kardeşini herkese kötülüyor ufak bir birkin yaptığımızda hemen elimizden alıyor şimdi benim param kalmadı yaşım 33 evlenemedim başka memlekete gittim babamdan kurutulmak için küfür edip günaha girmemek için evi satmış isteğini yarı fiyatına satmış elindeki parası da dolandırıcılara kaptırmış ve annemide alıp benim eve geldiler ve yüzünü görmek istemediğin için hergün yüzüne söylemesem de küfürler edip ah çekiyorum nefret ediyorum zerre faydası olmamış gençliğimizi mahvetmiş bir insana yardım etmek istemiyorum
Iclal:)
Iclal:)
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 442
Babamın annemin boğazına bıçak dayadığına şahit oldum... ramazanın ilk günü az önce sırf kapıyı yanlışlıkla sert kapattığım için ağza alınmayacak küfürler yedim. Sadece 11 yasındayım....
Dert sahibi
Dert sahibi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 442
Selam aleyküm ben artık dayanamıyorum küçüklüğümden beri beni ve anneme işkence etti ve hala ediyor 20 yasındayım önceden çok korkardım şimdi hiç korkmuyorum evde sürekli bir bahane bulup huzursuzluk çıkartıyor hatta bir keresinde Allaha küfür bile etti bizede ediyor bende artık cevap veriyorum ona ha haklı ha haksız süreklide beddua okuyor ondan o kadarki nefret ediyorumki bir an önce olsun istiyorum hatta öldürmek bile istiyorum
Konuya Bir Cevap Yazın

İlgili Diğer Konular
  • 2 Kayıtlı Üye
  • 84 Konu
  • 779 Cevap
  • Son Üye: Kayitsiz
Mumsema