Mumsema

Baba Kötüyse Evlat Ne Yapmalıdır?

  • 31 Temmuz 2019
  • 1.153 kez görüntülendi.
Baba Kötüyse Evlat Ne Yapmalıdır?
resmin alt tagı

Baba Kötüyse Evlat Ne Yapmalı

İyi günler hocam benim sorum babam bize yıllarca çok kötülük yaptı. Annemin üstüne dost tuttu dostu evimizi taşlar bizi rahatsız ederdi babam umursamazdı üstümüze bıçakla yürürdü.

Evde her yeri kırar dökerdi annem dinine çok bağlı annesi babası ölmüş. annemin devamlı annemle ve ölmüş anne babasıyla dalga geçerdi yobazın kızı derdi.
namaz kılar kuran okurlar diye yobaz derdi hep. zaten Babam devamlı Allah’a dine kitaba söver halende sövüyor. bizi evde aç susuz parasız bırakır dostuyla tatile giderdi. annemde bir artık dayanamadı beddua etti kadına kıza gidiyorsun ayakların kırılsın dedi.

Babam kira vermez borçlarını ödemez sahtekar biriydi parası olduğu halde ödemezdi çocukluğumuz zehir oldu bize aradan yıllar geçti. Babam ayaklarından rahatsızlaştı ve ayağı kesildi diğer ayağıda kesilebilir durumu kötü ama halen anneme kötü davranıyor. hakaret ediyor aşalığıyor.
annemde Allah rızası için diye ona dört dörtlük bakıyor bu durum benim çok zoruma gidiyor çünkü babam çok zulmetti bize.
üstelik bu halde bile mesajlarını yakaladık eski sevgililerini aramış bide utanmadan ayağım sağlam mı yanlarına bile gidemem diyor.

Ben evlendim 2 yaşında bir kızım var ve 7 aylık hamileyim ve annem şehir dışına gitmesi gerekti. babam bana kaldı bakmak istemiyorum nefret ediyorum ondan ayağıda çok kötü kokuyor ve akıyor.
hamileyim dayanamıyorum bakmak istemiyorum. kendi annesi sağ ona gitsin istiyorum günah ediyor muyum bakmak zorunda mıyım?

Baba Kötüyse Evlat Ne Yapmalıdır?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor
resmin alt tagı
Haberdar Et
Bildir
guest

14 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Dertli

Selamın aleyküm hocam. Benim babam çok zalim. Anneme hep dovuyo anneme zulmediyo. Bize yapıyo ona hakkımı helal etmiyorum hep ölsün diye dua ediyorum. Allah bu zulmü gormuyormu niye bizi ondan kurtarmıyo. Diye isyan ediyorum
Yaşama dair zerre umut yok içimde. En guzel çaglarımızın katili babam ondan nefret ediyorum bize dua edin

Dertliiiiiiii

Selamün aleyküm hocam ben 23 yaşındayım 23 yıldir babami birkez. Bile görmedim görsem tanimam annemin üzerine 2 kuma getirmis biz 4 kardeşlik bizi bırakıp gitmiş annem calisti cabaladi bizi büyüttü bu yaşa kadar getirdi şimdide adam bizi sokağa atiyyr bunun bizim ne yapmanız lazım bu hicmi vijdani sizlamiyor insan hicmi çocuklarını düşünemiyor lütfen dua edin bize sosde ismi babadır.

Yetim

Meraba benim babam her şeyi bildiğini söylüyor parası olduğunda etrafındaki insanlara selam bile vermiyor iş yeri olduğu zaman bizi kovuyor okutmadı bizi çalıştırdı hep işi olduğunda da kazandığı parayı kadınlarla yiyor anneme küfürler hakaretler psikolojimizi bozdu alçak yalancı kadın hastası bir insan ve utanıyorum öyle babam olduğu için bizi abimi kardeşini herkese kötülüyor ufak bir birkin yaptığımızda hemen elimizden alıyor şimdi benim param kalmadı yaşım 33 evlenemedim başka memlekete gittim babamdan kurutulmak için küfür edip günaha girmemek için evi satmış isteğini yarı fiyatına satmış elindeki parası da dolandırıcılara kaptırmış ve annemide alıp benim eve geldiler ve yüzünü görmek istemediğin için hergün yüzüne söylemesem de küfürler edip ah çekiyorum nefret ediyorum zerre faydası olmamış gençliğimizi mahvetmiş bir insana yardım etmek istemiyorum

Iclal:)

Babamın annemin boğazına bıçak dayadığına şahit oldum… ramazanın ilk günü az önce sırf kapıyı yanlışlıkla sert kapattığım için ağza alınmayacak küfürler yedim. Sadece 11 yasındayım….

özünde iyi biri

güzelim benim inan benimkide senin yaşındayken ben olmasam hangi adamlarının kucağında olurdun derdi.oyun oynarken sesimiz biraz çıksın döverdi. ve evet kapıyı sert kapattım diye küfür eder sonundada hayvan derdi şu an 19 yaşındayım zulmü hiç geçmedi.hala aynı imaları yapar kitapsızcasına söver. insan alışıyor ama biliyor musun .senin yaşındayken zaman nasıl geçecek diye düşünürdüm ağlardım deli gibi. inan ki bir şekilde geçiyor zaman geçiyorda ruhundaki yaralar geçmiyor. ben yemin ettim şiddetin her türlüsünün karşısında durmaya. sen allahtan ümit kesme hep dua et annenede sakın darılma üzme onun hiçbir suçu yok. eğitimine önem ver oku kızım. Allah’ım sabır versin.

Dert sahibi

Selam aleyküm ben artık dayanamıyorum küçüklüğümden beri beni ve anneme işkence etti ve hala ediyor 20 yasındayım önceden çok korkardım şimdi hiç korkmuyorum evde sürekli bir bahane bulup huzursuzluk çıkartıyor hatta bir keresinde Allaha küfür bile etti bizede ediyor bende artık cevap veriyorum ona ha haklı ha haksız süreklide beddua okuyor ondan o kadarki nefret ediyorumki bir an önce olsun istiyorum hatta öldürmek bile istiyorum

Defalarca Haksızlığa Uğramış

Keske boşansalar yahut ölseler, en azından hic bir şekilde ama hic bir şekilde hem bana köstek çıkılmaz hem de tanıdığım~ o ne kadar çok su zamana kadar kahr çekmiş eziyetler zulumler görmüş çekmişler ya kurtulunmuş olunur.

Allah hidayet ihsan eylesin. Etraftakilerden ziyade en çok bunlardan böyle ebeveynlerden çektik. Hatta devlet koruması altında olsam olunsa çok çok daha iyi olabilir.

Allah kahrlarla insanları insanlarla kahrları birbirinden ayırsın bu kahrların yandaşçıları aşırı narsist kişilik karakter ve davranış bozukluğu nemrutumsu firavunumsu kimseleri de Allah CC insanlardan insanları da narsistlerden, kahrları narsistlerden, narsistleri de kahrlardan ayırsın. Amin.

Emre

Babamdan nefret ediyorum gençliğimi yedi çocukluğumdan kalma travma var 30 yaşına geldim hala aynı kötü davranıyor bende karşı geliyorum artık dün yine kavga ettik bıktım artık bir işe girip ayrılacağım yanlarından

Ayşe fatma

merhaba. Babam kötü biri değil dışardan çok sevilen birisidir ama ağzı çok bozuk etmediği küfür yok ve bazen hareketleri çok rahatsız edici olabiliyor sevmiyorum diyemem ama düşünceleri yanlış olduğu için tartışıyoruz coğu zaman günahmı işliyorum bilmiyorum ama en basitinden babaların bedduası kabul olur diye duyduğu için her fırsatta çok ağır beddua ediyor. Ettiği küfürlerinde haddi hesabı yok zaten sizce sessiz kalmadığım için günah mı işliyorum

hacibayram

Merhabalar öncelikle Allah onu ıslah etsin. İslam dininde şöyle bir durum var ki eğer babanız dahi olsa ve yanlış bir yoldaysa onu uyarmak zorundasınız hatta eğer uyarmazsanız sizde bile bazı durumlarda harama düşebilirsiniz. Sessiz kalmamanız bu durumda sizi bir günaha sürüklemez.

Ayşe fatma

Benimde hatalarım illaki oluyor ama bana doğrusunu hiçbir zaman öğretmediler babam zaten bizi yıllarca çok sağlıksız bir ortamda yaşattı ve bundan hiç rahatsız olmadı psikolojimizi hiç düşünmedi kavgalar gürültüler polisler kavga eden biz değildik ama sürekli şahit oluyorduk ve annem çok çalıştı ev aldık evin içini yaptırdık babam banane yaptırmasaydın diyor en ufak düzgün birşey yapsak zenginlere mi özeniyorsunuz diyor ve en korktuğum şey beddua etmesi sürekli beddua ediyor sizce bu bedduaları kabul olurmu

hacibayram

Beddua eden herkesin bedduası kabul edilecek diye bir kaide yok hatta dua eden her müslümanın da duası kabul edilecek diye bir kaide yok Allah onu ıslah etsin

14
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx