31 Temmuz 2019 | 01:25
Kayitsiz
Üyelik
Bilinmiyor
Nerden?
Türkiye
Konular
60
Mesajlar
100

Baba Kötüyse Evlat Ne Yapmalıdır?

Baba Kötüyse Evlat Ne Yapmalı

İyi günler hocam benim sorum babam bize yıllarca çok kötülük yaptı. Annemin üstüne dost tuttu dostu evimizi taşlar bizi rahatsız ederdi babam umursamazdı üstümüze bıçakla yürürdü.

Evde her yeri kırar dökerdi annem dinine çok bağlı annesi babası ölmüş. annemin devamlı annemle ve ölmüş anne babasıyla dalga geçerdi yobazın kızı derdi.
namaz kılar kuran okurlar diye yobaz derdi hep. zaten Babam devamlı Allah’a dine kitaba söver halende sövüyor. bizi evde aç susuz parasız bırakır dostuyla tatile giderdi. annemde bir artık dayanamadı beddua etti kadına kıza gidiyorsun ayakların kırılsın dedi.

Babam kira vermez borçlarını ödemez sahtekar biriydi parası olduğu halde ödemezdi çocukluğumuz zehir oldu bize aradan yıllar geçti. Babam ayaklarından rahatsızlaştı ve ayağı kesildi diğer ayağıda kesilebilir durumu kötü ama halen anneme kötü davranıyor. hakaret ediyor aşalığıyor.
annemde Allah rızası için diye ona dört dörtlük bakıyor bu durum benim çok zoruma gidiyor çünkü babam çok zulmetti bize.
üstelik bu halde bile mesajlarını yakaladık eski sevgililerini aramış bide utanmadan ayağım sağlam mı yanlarına bile gidemem diyor.

Ben evlendim 2 yaşında bir kızım var ve 7 aylık hamileyim ve annem şehir dışına gitmesi gerekti. babam bana kaldı bakmak istemiyorum nefret ediyorum ondan ayağıda çok kötü kokuyor ve akıyor.
hamileyim dayanamıyorum bakmak istemiyorum. kendi annesi sağ ona gitsin istiyorum günah ediyor muyum bakmak zorunda mıyım?

Baba Kötüyse Evlat Ne Yapmalıdır?

Bir önceki yazımız olan Zalim Babaya Nasıl Davranmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...
 • Mumsema | 31 Temmuz 2019 | 01:30:03
  Mumsema

  Mumsema
  Konular
  126
  Mesajlar
  100

  İyi günler kardeşim. Allah yardımcınız olsun ve Allah annenin sabrını ve mükafatını arttırsın. Çok zor bir dönemden geçmişsiniz ama ne mutlu rabbini, kitabını, helali ve haramı biliyor ve önemsiyorsunuz. Her ne olursa olsun ve her ne kadar sizi üzmüş ve çok büyük hatalar işlemiş olsa bile o senin babandır ve Allah babaya iyilikte bulunmamızı emretmiştir. Sırf Allah için olsa bile ona katlan ve sabırlı ol. Emin ol ki Allah sana kat kat karşılığını verecektir. Allah yardımcınız olsun.

   
 • Dertli | 23 Temmuz 2020 | 21:35:34
  Dertli

  Dertli
  Konular
  10
  Mesajlar
  100

  Selamın aleyküm hocam. Benim babam çok zalim. Anneme hep dovuyo anneme zulmediyo. Bize yapıyo ona hakkımı helal etmiyorum hep ölsün diye dua ediyorum. Allah bu zulmü gormuyormu niye bizi ondan kurtarmıyo. Diye isyan ediyorum
  Yaşama dair zerre umut yok içimde. En guzel çaglarımızın katili babam ondan nefret ediyorum bize dua edin

   
 • Konuya Bir Cevap Yazın


  Ana Sayfa
  2019, Mumsema.
  www.mumsema.com Copyright © 2019
  ...