Mumsema

Telefonla şehvetli konuşmak zina sayılır mı?

  • 08 Mayıs 2021
  • 1.181 kez görüntülendi.
Telefonla şehvetli konuşmak zina sayılır mı?
resmin alt tagı

Telefonla şehvetli konuşmak zina sayılır mı?

Kayıtsız Üye
benim sorum şu bir arkadas bir bayanla telefonda konuşuyorlar normel şartlarda değilde konuşmaladı birbirlerinin şehvetini azdıracak şekilde oluyormuş bu arkadaşa sen zina ediyorsun denebilirmi ? teşkür ederim


Cevap: Telefonla şehvetli konuşmak zina sayılır mı?

Hoca
Zina haram, zinaya götüren yollarda haramdır.
Nikah olmadan biri ile gereksiz yere konuşmak günahtır. Zina olmasa da zina yollarından bir yoldur.


Cevap: Telefonla şehvetli konuşmak zina sayılır mı?

Kayıtsız Üye
Birine çıplak resim video atmak ama sadece o kişinin görmesi zina mıdır?


Cevap: Telefonla şehvetli konuşmak zina sayılır mı?

arifselim
Bu hareket göz zinasıdır ve haramdır. Zina sadece cinsel ilişkide bulunmak değildir. İnsanı zinaya sürükleyen herşey haramdır ve bu yapılan şeyde haramdır.


Kayıtsız Üye
Askerim diyo her zamn konusmayacaz gece sadece yarım saat diyor .her zamn değil diyor ne yapmalıyım. Lütfen yardımcı olun.


arifselim
Asker olsa da günde bir dakika olsa da bir geçerli neden olmadığı sürece konuşmamalısınız. Zamanı geldiğinde seni istesin ve evlenin. Sevmenin çözümü ancak evliliktir.


Kayıtsız Üye
Sevgilim askerde ve sürekli cinsel konuları açıyor bende resim video gibi şeyler istiyo bunun yapılmasının hükmü nedir

Benim sözlüm asker ve sürekli cinsel konularda konuşmak istiyor fotoğraf video gibi şeyler istiyor bunun hükmü nedir ?

Selamin aleykum benim nisanlim asker ve konuşurken sürekli cinsel konuları açıyor benden fotoğraf video gibi şeyler istiyor bunun hükmü nedir?


arifselim
Aleykum selam. Bu istekleri haramdır günahtır. Kesinlikle bunları yapma ve kabul etme. Bir çeşit zina gibi sayılacağı gibi sözlü olup daha sonra ayrılan ve daha ettiklerine bin pişman olan kimseleri de unutmamalısın.

resmin alt tagı

Kaldı ki evli olsanız bile telefonla bu tür resim ve videoları göndermek çok tehlikelidir ve başkalarının eline geçmesi daima mümkündür hatta çok kolaydır.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Meniyi tutmak gusül gerektirirmi

Kayıtsız Üye
Benimde sevgilim cinsel konuları çok açmak ister. Konusmak istemesemde mecbur kalıyorum bazen. Armzda bir sey gcmedi ama konusmak istiyor. Peki napmaliyim birde gunahsa nasıl tovbe almaliyim


mum
Konuşmasını engelleyeceğinize Evlenin yaşayın.. Haramdan kurtulmanın yolu budur.
Sevgili dediğiniz kişiye bakışınızı bile haram kılmış Allah teala


Kayıtsız Üye
Selâmün aleyküm. Öncelikle ben sizden özellikle geri dönüş bekliyorum yardımcı olun lütfen. Ben 17 yaşındayım ve üniversite okumayı çok istiyorum ama ben 7. Sınıfta ailemin baskısıyla kapanmıştım ama su anda makyaj yapıyorum dar pantolonlar da giyiniyorum yani çok absürd olacak sekilde değil ama hakkıyla yerine getiremiyorum örtunun getirilerini. Ve ben üniversiteye gidince açılmak istiyorum sizce ne yapmalıyım ?

Selamın aleyküm hocam, ben dört senedir kapalı bayanım, yaşım 17 sayılır daha girmedim. Çok küçük yaşta kapandım kendi isteğimle. Şu an da çok pişmanım. Ayrıca saçlarımın dipleri yara oluyor, saçlarım çok dökülüyor. Ben de bunu bahane ederek açılmak istiyorum. Seneye üniversite sınavım var. Onu olumsuz etkiler mi? Yani dini yönden. Zaten tam kapalı da sayılmam pantolon giyiyorum. Herkes elalem ne der diyor. Bu kız deli derler diyor. Ama içimden kapanmak gelmiyor. Her gün zorla yapıyorum eşarbımı içimden gelmiyor. Aslında arkadaş çevremde kapalı ama bilmiyorum. Kafam çok karışık sizce napmalıyım? Bi yönden de zaten isteksiz olduğum için sevap da kazanmıyorum diyorum. Allah aşkına bi yol gösterin bana.


ACİLSERVİS
Ve aleykümüsselam. Cevabı bizde değil Rabbindedir ona sor. Onun emrini oku açılmanı kabul ediyorsa açılırsın veya hakkıyla örtünmeni emrediyorsa hakkını yerine getirirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba benim bir sevgilim var 8-9 aydır konuşuyoruz ama artık konuşmaları çok kötü olmaya başladı sürekli şehvetimi arttıracak şekilde konuşuyor… Ve bugün de aynı şeylerden bahsedince dayanamadım ben konuşmaya başladım sonra bu sanal sekse dönüştü resim veya ses atmadık. Ama yazıyla birbirmizi rahatlattık ben mastürbasyon yapmıştım o da yapmış. Bundan önce de 1-2 defa böyle şeyler olmuştu. Bugünden sonra büyük günahlarda olduğumu anladım ve bırakmak istedim yeter dedim. Şuan da çok pişmanım ve üzülüyorum ben böyle biri değildim Allah şahidim.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Sinirliyken Eşimi Boşadım Eşime Boş ol Dedim

Şimdi ben ayrılmak istiyorum çünkü hiç iyi yerlere gitmiyor böyle giderse gerçek hayatta zina yapacağız. Şimdi benim sorum şu ki ben bu yoldan dönüp Tevbe etsem ve bir daha yapmamaya özen göstersem affolunur muyum. Bu yaptığım zina mıdır yoksa haram mı ? Bazı yerlerde haram olduğunu yazmışlar ama korkuyorum inşAllah zina değildir Tevbe namazları kılmaya ve Rabbimden bol bol Tevbe istemeye başlayacagim umarım ki affolunurum. Özet geçecek olursam yazıyla birbirimizi tatmin ettik resim ses yoktu zina sayılır mı ? Zina sayılırsa nur-3 de ki gibi bir hüküm bana uygulanırmi ? Bu arada ben 20 yaşında erkeğim.


Şem’a
< çok pişmanım ve üzülüyorum ben böyle biri değildim Allah şahidim. >
Kadın ve erkek bir araya gelince en son zina ile sonuçlanır kimse nefsini temize çıkarmasın.

< bu yoldan dönüp Tevbe etsem ve bir daha yapmamaya özen göstersem affolunur muyum >
Bu samimiyetine bağlı.. Gerçekten tövbe edip günahtan/günah ortamından uzak duranın günahı aşağıda hadiste belirtildiği gibi hiç günahı kalmaz silinir.

…التَّائِبُ مِنْ الذَّنْبِ كَمَنْ لَا ذَنْبَ لَهُ – Günahından tam olarak dönüp tövbe eden, onu hiç işlememiş gibidir. (İbn Mâce, zühd 30; et-Taberânî, el-Mu’cemü’l-kebîr, 10/150)


sevgiliyle cinsellik konuşmak günah mı, telefonda cinsellik konuşmak günah mı, telefonda zina yapmak

resmin alt tagı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mavi

Selam ben sevgilim beni helalin gör kocan gibi gör ve rahat ol benle cinsel ilişki istyor ve fotoğraf gibi şeyler günah olduğunu diyorum sen beni… Daha Fazlası »

hacibayram

arda dini bir nikah yoksa senin kocan değildir ve onla ne yaşarsan zinadır.

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx