Mumsema

Namaz Esnasında Sivilce Patlarsa Namaz Bozulur Mu?

  • 30 Kasım 2022
  • 666 kez görüntülendi.
Namaz Esnasında Sivilce Patlarsa Namaz Bozulur Mu?

Kullanıcı: Merhaba selamün aleyküm dün gece namaz kılmak için abdest aldığımda alnımla saçım arasında sivilce gördüm patlamak üzereydi. Ama aldırış etmedim. Namazda secdeye vardığımda alnımı bariz oraya değdim. Namazımı bitirdiğimde baktım sivilce patlamış yoktu. Namazım geçerli midir yoksa kazasını kılmalı miyim şimdiden cevap için teşekkürler


Mumsema:

Aleykümselam Şimdi şöyle cevap vereyim;

Şafii Mezhebi; Şafii mezhebine göre kan ayağın topuğuna kadar inse dahi hiç bir şekilde abdest bozulmaz yada namaz bozulmaz. Şafiiye göre hiç bir sıkıtı yoktur yani namazınız bozulmamıştır.

Hanefi Mezhebi: Eğer kan çıkarsa ve çıktığı bölgede kalırsa namaza devam edilebilir abdest bozulmaz. Ama kan az bir şey dahil akarsa abdest bozulur kişi namazı bitirir kan aktığı yeri iyice temizler tekrardan abdest alır ve namaza kaldığı yerden devam eder bakın buraya dikkat edin kaldığı yerden devam eder.

Sorunuzun cevabı budur hocam artık hangi mezhebe göre yürüyorsanız ona göre bir karar alın ve uygulayın.

Konu ile ilgili sorunuz varsa aşağıya yorum kısmına. Konu dışından sorunuz varsa Mumsema Dini soru sor kısmına veya Mumsema Dini Soru Sor Cevap Al kısmında da sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Romanlarla oturmak, konuşmak ve evlenmek haram mı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Kadir

Mezhepler bizim için büyük bir berekettir. İşte kanıtı bu mesele gibi

mevlana

Kesinlikle öyledir.

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx