Rüyalanamayan Birisi İstimna Yapabilir Mi ? 1


Rüyalanamayan Birisi İstimna Yapabilir Mi ?

1stwarrior
Merhaba. Rüyalanamayan birisinin istimna yapmasında bir sakınca var mı ? Sonuçta erkeyiz ve belli bir miktar spermin vücuttan atılması lazım. Ancak rüyalanamayan biri istimna yapabilir mi sağlıklı olmak açısından ?

Diğer bir sorumsa rüyalanma süresi 20 li yaşlarda cinsel bir ilişkisi olmayan bir erkek için kaç gün, kaç hafta ya da aydır ? Mesela aradan 1 ay geçmiş ama hala rüyalanmamışsak istimna yapılabilir mi ?


Cevap: Rüyalanamayan Birisi İstimna Yapabilir Mi ?

Şem’a
kardeşim istimna sadece zinaya düşme tehlikesi varsa bazı Alimler buna yapılabilir cevazı vermişlerdir bunun dışında istimna yapmak. haramdır.


Cevap: Rüyalanamayan Birisi İstimna Yapabilir Mi ?

1stwarrior
Kardeşim peki adam 2 aydır gereken meniyi dışarı veremiyor, rüyalanamıyor diyelim. O zamanda mı istimna yapması haram ? Başkaları 10 günde 1 rüyalanırken bu adam 2 ay olsa bile rüyalanamıyorsa ne yapsın ? Kısır falan olur belki, sağlıklı değildir belki bu gereken spermi dışarı atamaması.


Cevap: Rüyalanamayan Birisi İstimna Yapabilir Mi ?

Kloroplast
Sık sık elle boşalan biri rüyalanamama sıkıntısı yaşayabilir bu çok normal değil mi.


1stwarrior
Kardeşim sen yazdığımı anlamamışssın heralde. Elle boşalma dediğin istimnayı yapmıyor, cinsel bir ilişkiside yok. Ancak uzun süre geçse bile rüyalanmıyor ve mecburen istimna yapıyor bunu diyorum. Mesela aradan 1-2 ay geçti hala rüyalanmadı, sağlıklı olmak açısından istimna yaparsa 2 ay sonunda bi günaha girer mi onu dedim anladın mı şimdi ?


Kloroplast
Anlaşılmayacak birşey yok ki kardeşim sık sık elle boşanma yani masturbasyon yapıyorsa bu şahsın rüyalanamıyor olması normal gibi duruyor bence neden olmasın?


loser
Kloroplast kardeş, 1stwarrior farklı şeyden bahsetmiş. İlla sık istimna yapanın rüyalanamayacağı diye bir şey yok. Yıllardır istimna yapmayıp 2 aydır rüyalanamayan arkadaşlarımdan biliyorum. Ben de 1 ay boyunca hiç istimna yapmamış ama yine de rüyalanamamıştım.


Kloroplast
Yav arkadaşım ben de diyorum ki neyi yapmıyor yapıyordur ki rüyalanamıyor bunun neyini anlamıyorsunuz.


loser
Dostum bu yorumunla bize resmen “siz yalancısınız” demek istiyorsun. Ama ortada benim açımdan bir yalan yok. Hiç istimna yapmayıp 1-2 ay beklesem bile rüyalanamıyorum. Konuyu açan arkadaşın durumu da sanırsam aynı. Sorduğu soru ise hiç rüyalanamayıp istimna da yapmayan biri sağlık açısından problem yaşamaz mı?


Kloroplast
Kime göre neye göre kardeşim.şimdi haftada 3 kere masturbasyon yapan biri bunu ayda 1’e indirmişse ona göre masturbasyon yapmıyorum olabilir( yani kendini bu şekilde görebilir) anlatabiliyormuyum acaba?

Masturbasyon yapmıyorumdan maksat ne onu soruyorum anladın mı şimdi?çok mu zor bir soru bu neden anlaşılmıyor anlamıyorum.


Miraç
Rüyalanma çok önemli değil. Rüyalanmayı vücut kendi ihtiyacına göre ayarlar. Demek vücudun ihtiyacı yokmuş ki rüyalanma olmuyor.Ayrıca bknz kardeşim;

Hiç bir peygamber ihtilâm olmamıştır. Zira ihtilâm, şeytandandır.

Peygamberimizin İhtilamdan Mahfuz Oluşu

İhtilâm ki, ona düş azması veya şeytan aldatması da denilir, bütün peygamberler bundan korunmuştur. Onlar, ihtilâm olmazlar. Nitekim îmam-ı Taberani, İkrime yoluyla, Dineverî de Mücahid yoluyla îbn-i Abbas’dan şöyle rivayet ederler: “Hiç bir peygamber ihtilâm olmamıştır. Zira ihtilâm, şeytandandır.”


rüyalanamama, rüyalanamamak

Bir önceki yazımız olan Karşı Cinsin Cinsel Organına El Sürmek Gusül Bozar Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkında yorum “Rüyalanamayan Birisi İstimna Yapabilir Mi ?

  • mehmet demirbaş

    istimna yapan birisi için yazıyorum
    70 günden fazla yapmazsa vücuttaki hormonlar normale döner ve rüyalanmaya başlar
    kişinin istimnadan tamamen kurtulması için 70-90 gün yapmaması gerekmektedir ilk ay en zorudur insan hep bozmak ister çünkü buna bağımlı olmuştur
    hatta bunun için “nofap” diye bir akım da vardır 90 gün istimna yapmamak akımı bundan tamamen kurtulmak için.