Mumsema

Rüyada başkasının cinsel ilişkisini görmek gusül gerektirir mi

  • 08 Mayıs 2021
  • 1.260 kez görüntülendi.
Rüyada başkasının cinsel ilişkisini görmek gusül gerektirir mi

Rüyada başkasının cinsel ilişkisini görmek gusül gerektirir mi

kontador
meraba ben bugün rüyamda başka bır erkekle bır kadının cınsel ilişkide odugunu gördum ve erkegin boşaldıgınıda gördum sizce benım gusül abdestti almam gerekirmi almalımıyım kafama çok takılıyor lütfen cevabınızı beklıyorum


Cevap: Rüyada başkasının cinsel ilişkisini görmek gusül gerektirir mi

mum
Rüyada cinsel ilişki görmek gusül gerektirmez.
Bu ilişkiyi kendinizde de görseniz, meni çıkmadıkça gusül alamaya gerek yoktur.


Cevap: Rüyada başkasının cinsel ilişkisini görmek gusül gerektirir mi

Kayıtsız Üye
Merhabalar, ben bir kızım. 15 yaşımı tam doldurmadım ama ergenlik çağıma girdim. Çok vesveseli bir insanım öncelikle bunu da söyleyeyim. Bayanların da ihtilam olabileceğini öğrendikten sonra ben de görürsem diye korkmaya başladım ve her sabah uyandığımda bir şeyler görüyorum. Kendimi değil de arkadaşın dediği şekilde görüyorum genelde. Kafama çok takılıyor, yardımcı olursanız sevinirim.


Cevap: Rüyada başkasının cinsel ilişkisini görmek gusül gerektirir mi

imam
15 yaşındaki kız
Meni görmeden asla yıkanma
Rüya cünüp yapmaz


ferah99
Merhaba; bu konuda çok vesveseliyim. Rüyada başkalarının ilişkiye girdiğini veya öpüştüğünü vb. görmek gusül gerektirir mi? Rüyamda iki kişinin öpüştüğünü gördüm ama ne hissettiğimi hatırlamıyorum. Bu ihtilam olmak anlamına mı geliyor? Kadınlarda meni görülmese bile ihtilam olunca ihtiyaten gusül alınması gerekiyormuş. Ben çok vesveseli olduğum için bu durumda gusül almasam olur mu? Kolay fetvayı seçmek gibi… Lütfen hemen cevap verin bu vesveseler beni bitiriyor.


arifselim
Merhaba. Sadece cinsel ilişkiye girenleri görmekle cünüp olunmaz. Rüyada bu şekilde görülen durumlar insana guslü gerektirmez. Bu konuda vesvese etme ve gusülde almana gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
Selâmün aleyküm hocam. Ben çoğu zaman rüyamda cinsel organ veya cinsel ilişki gibi şeyler görüyorum ama uyandığımda hiçbir şey hissetmiyorum ama bazen ıslaklık oluyor. Sadece ıslaklık gusül gerektirir mi ? Yoksa illa meni mi çıkmalıdır ?
Öyle şeyler görünce hemen gusül alıyorum bakmadan iç çamaşırıma bu doğru mu yanlış mı ?
Bir de günlük ıslaklık ve rüya sonucu çıkan ıslaklığı nasıl anlarız ?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Bakire olmayan biri ile evlilik

TövbeEdenKul
Hamd Yalnızca Allaha’dır..

Rüya da görülen cinsel ilişki.. Eğer Meni(Er suyu) gelmişse(Uyandıktan sonra) gusül gerektirir.


Kayıtsız Üye
İyi diyorsunuz da peki bu ne anlama geliyor o halde ? Hiçbir şey anlamıyorum ?

Resulullah (s.a.v.)’a: “Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?” diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): “Evet gerekir.” diye cevapladı.


imam
< Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa >
Efendimizin bu sözü, meni çıkması ile alakalıdır. Rüya görmesek bile meni çıkarsa gusül gerekir.


Kayıtsız Üye
Allah razı olsun. İçime su serptiniz diyeceğim ama hala bazı kuruntuların var… Ben bir yerde sadece yaşlık dahi olsa gusletmek gerektiğini okumuştum. Ya da öyle sanıyorum. Yani ıslaklık temiz olsa ve hiç leke olmasa buna gusül gerekmez öyle mi ? Sadece avuç içi kadar leke olduğunda gusül almalıyız ?


arifselim
Islaklık görülürse den maksat meni görmektir. Eğer bu yaşlılık meni değilse gusül gerekmez.Yani seninde dediğin gibi bu yaptığın sadece kuruntudur ve meni olmayan ıslaklıklardan dolayı yıkanmak sevap değildir. Tam aksine vesveseye önem vermek yanlıştır ve kendi kendine sıkıntı verirsin.


Kayıtsız Üye
Hayırlı sabahlar. Ben gerçekten çok vesveseli bir insanım. Şimdiye kadar rüyamda küçük bir şey görünce gusül alıyordum. Bundan sonra şeytana uymamaya karar verdim fakat bugün ise başkasının cinsel organını gördüm rüyamda. Uyandığımda hiç bir şey yoktu iç çamaşırımda ama yine de sanki gusül almalıymışım gibi hissediyorum alışkanlıktan. Ne yapmalıyım ? 🙁


arifselim
Hayırlı günler. Ne yapman gerektiğini çok ama çok iyi biliyorsun ama buna rağmen şeytana uyayım mı uymayayım mı diye soru soruyorsun. Bunların tek çaresi asla vesvese ile hareket etmemektir o kadar!


rüyada başkasının ilişkiye girdiğini görmek, rüyada başkalarının ilişkiye girdiğini görmek, rüyada başkasının ilişkiye girdiğini görmek gusül gerektirir mi

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Filmlerde öpüşme sahnelerini izlemek günah oluyor mu ?
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx