Namaz Kılamıyorum Neden 1


Namaz kılmak isteyipte kılamayanlar

Hocam kendimi ibadete vermek istiyorum ama başaramıyorum. yeniden kötülüğe batıyorum mesela bir gün kadir gecesinin evvel günü sabah uyumadım hep Allah’ı düşündüm.
bu böle 4 – 5 saat sürdü sonra televizyon açıldı ailem tarafından sonra puf bir gün full dini kitap okudum.
2-3 tane o gün iyi bir gündü benim için ama uyuduktan sonra kalkınca şeytan veya nefsim devreye giriyor.
sonra yine ne namaz kılabiliyorum ne Kur-an ben zaten rahata düşkünüm biraz hocam bana bir yardım bir türlü sarılamıyorum.
İslama bir aralar nefs konusunu biraz araştırdım ve birkaç gün işime yaradı ama da yok yani dünyalık düşüncelere geri dönüyorum bana. bir yardı bir çocuğun Peygamber efendimiz (S.A.V) arkasında namaz kılmasına rağmen dışarıda kötülük yapıyormuş ama çocuk 1 ay sonra düzelmiş bende namazla alakalı olacağını düşündüm ve kılmaya çalıştım şimdi oda yok ne yapmalıyım
Namaz Kılamıyorum Neden

Bir önceki yazımız olan Garip Sesler Duyuyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkında yorum “Namaz Kılamıyorum Neden

  • Mumsema

    Selamun aleykum kardeşim. Evvela dini kitaplar yerine, namazı ve Kur’an’ı öğrenmelisin. Namazın ne olduğunu bilmezsen kılmak ağır gelir. Namaz emirdir, Kur’an’da 70 yerden fazla adı geçen ve en çok emredilen ibadettir. Alnın secdeye değdiği an, Rabb’ine en yakın olduğun yerdir. Namaz kılmayan, Allah’ın korumasından uzak olur öyle olan kişinin ruhu, hiç bir şeyde huzur bulamaz. Namazın yerine geçebilecek, namazı tolere edebilecek başka bir ibadet yoktur. Efendimiz (asm) buyuruyor ki: sabah namazını kılmayanın evini yakasım geliyor. İşte bu kadar keskin bir emirdir namaz. Ve emre itaatsizlik, isyandır. Yani namaz kılmayan, Allah’ın emrine itaat etmediği için isyan etmiş oluyor. Sen dünyalık değilsin kardeşim, şeytanın seni gaflete düşürmesine izin verme, imandan sonra sorulacak ilk soru namazdır. Allah’a emanet ol kardeşim.