Acaba Allah Beni Seviyor Mu 1


Allah beni sevmiyor gibi hissediyorum

Ben kimsesizler yurdunda büyümüş biriyim ve ailesiz olmamın sonucu erken evlilik yaptım.. ama evlendiğim kişi ile karı koca olmadık ve evlendiğim kişi bunun üzerinde pek durmadı.
ailesi bunu öğrenince sen bizim gelinimiz olmadın oğlumuzu bize bırak dedi. daha sonra hayatıma biri gitti başımdan geçenleri anlattım sen benim helalim olucaksın ALLAH’ım belki seni bana saklamıştır ailem ailen olucak dedi ve bana evlenme teklifi etti 1 sene sürdü babamın evine geldi beni istediğini beyan etti..
kendi ailesi beni sevdi artık kızımızı isteyelim dedi..
ailesine benim başımdan geçenleri anlattıktan sonra ailesi biz o kızı asla istemeyiz dediler 🙁 ve babası istemiyor diye beni bıraktı..
Ailenin rızası ALLAH’ın rızasıdır diyerek..
peki bende ALLAH’ın kulu değilmiyim benimde umutlarım vardı cevremdeki herkes biliyor nasıl davranacağımı bilmiyorum.
yemek yiyemiyorum hayatım boyunca cok zorluklar yaşadım hiç rabbime isyan etmedim.
ama artık ALLAH’ım sen beni sevmiyor musun diyip kendimi tokatlamaya başladım lütfen bana akıl verin yol gösterin hayallerim..
umutlarım insanlara bakış açım değişti 🙁
Allah beni seviyor Mu?

Bir önceki yazımız olan Namaz Kılamıyorum Neden başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkında yorum “Acaba Allah Beni Seviyor Mu

  • Mumsema

    Selamun aleykum kardeşim. Sıkıntılarımız ölene kadar olacak, olacak ki cennete girmek için elimizde, Rabb’imize sunacağımız bir sermayemiz olsun. Dünyada refah içinde yaşarsak cenneti nasıl kazanabiliriz ki. Cenneti kazanabilmek, hak edebilmek zordur ve ancak bu zor sınavı geçebilenler cennet ehlinden olacaklar.
    Allah’tan, bir an bile umudunu kesme. Allah, Kerim’dir, Alim’dir yani her yaşanana vakıftır. İsyan etmen sana bir şey kazandırmaz sadece şeytan sevinmiş olur. Namazlarını bırakma, sabah ve gece namazlarından sonra bol bol dua et. Sokağa çıktığında, yatmadan önce abdest al ve her gün İnşirah suresini oku. Allah seninle olsun kardeşim. Dualarımdasın.