Mumsema

Meni ve mezinin kuru hallerini nasıl ayırt ederiz

  • 09 Mayıs 2021
  • 2.632 kez görüntülendi.
Meni ve mezinin kuru hallerini nasıl ayırt ederiz

Meni ve mezinin kuru hallerini nasıl ayırt ederiz

sıradanbirkul
Kardeşlerim,
çok benzer konu var ama ben bu soruya cevap bulamadım.
uyandıktan sonra çamaşırımızdaki lekenin hangisi olduğunu nasıl ayırt ederiz? (kuru hallerini)
kuruduktan sonra meni ve meziyi ayırt etmenin yolu yok mu?


Cevap: Meni ve mezinin kuru hallerini nasıl ayırt ederiz

Darusselam
Meni ve mezinin kuru hallerini nasıl ayırt ederiz

Büluğ çağına ermiş kimsenin dört çeşit suyu vardır.

1. İdrar,
2. Meni,
3. Mezî,
4. Vedî.

Bunlardan guslü gerektiren yalnız menidir. Meninin üç özelliği vardır:

1. Sıçrayarak çıkması,
2. Hazzın hasıl olması.
3. Yaş iken hamur kokusunu, kuru iken yumurtanın beyaz kısmının kokusunu vermesidir.
Vedî, idrardan sonra çıkan katı ve beyaz bir sudur. Mezî de beyaz ve ince bir su olup, şehvet hissi galebe çaldığı anlarda meydana gelen bir sudur. Binâenaleyh söz konusu vedi ve mezi den dolayı gusül gerekmez.

 


Cevap: Meni ve mezinin kuru hallerini nasıl ayırt ederiz

sıradanbirkul
Hocam,
uyurken sıçradığını, hazzı fark edemiyorum. Uyandıktan sonra da bazen kuru lekelerle karşılaşıyorum. Ben mezinin kuru lekesi meninin kuru lekesinden nasıl ayırt edilir onu soruyorum. Yazdığınız cevap zaten bu da dahil birçok forumda var. Ben sizden farklı bir bilgi rica ediyorum.


Cevap: Meni ve mezinin kuru hallerini nasıl ayırt ederiz

@hmet
Meni kuruduğunda, yumurta akı lekesi gibi olur.
Ekşi kokar
mezi kirli su misali sadece iz bırakır, meni de ise tabaka oluşur.


sıradanbirkul
teşekkürler. Allah razı olsun.


lalii
@hmet yumurta akı lekesi derken??? Ve kadında kuru meni sarı mı ?


Kayıtsız Üye
Hocam ben istemsizce cinsel şeyler düşünüyorum aklıma geldigi zaman ya süre okuyorum . Yada farklı şeylerle uğraşıyorum.
Lavanoya girdigm zamanda ya beyaz yumurta akına benzeyen bir sıvı ya da kurumuş ne sarı nede beyaz bır leke görüyorum bu menimidir mezimidir yoksa vedimidir Gerçekten piskolajim berbat durumda yardım edin ALLAH razı olsun.


klav
Düşünce ile gelen bir iki damlalık sıvı mezidir. Mezi ise gusül gerektirmez. Değen yerlerin yıkanması gerekir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Azgınlık nasıl geçer ?

Kayıtsız Üye
İç çamaşırındaki ter gibi küçük lekeler su ile gidebilen beyaz lekeler mezi mı meni mi


Sabır
Meni bir avuç dolusu olur. Küçücük bir leke olur mu hiç.


Kayıtsız Üye
Selamun Aleykum.sabah kalktığımda apis aramda bi nemlilik hissettim.baktığımda sadece haya bölgesindeki killarin üzerinde kuru beyazimsi lekeler vardı.Bu mezi midir?çok tedirgin oluyorum bi yardımcı olursanız çok iyi olur.

Selamun Aleykum.ben sabah uyandığımda cinsel organimin bölgesinde yaslik hissettim baktığımda ise o bolgedeki killarin üzerinde kurumus beyazimsi bi lekeler vardı.meni ye hiç benzetemedim ama yine çok tedirgin oluyorum.yardımcı olursanız sevinirim.sürekli oluyor bu olay


arifselim
Aleykum selam. Hayatında tek bir kere bile menisini gören bir insanın artık meniyi karıştırması ve o olup olmadığından emin olmaması herhalde mümkün değildir. Meni bellidir, Kokusu vardır ve hemen anlaşılır.


Kayıtsız Üye
Selamun Aleyküm ben daha yeni blue çağına eren bi çocugum, meni geldiğinde kuruyup kilodumuzda kalırmı yoksa kuruyup gidermi acil cevap!!

ben yeni blue çağına eren bi çocugum, meni geldiğinde kuruyup kilodumuzda kalırmı yoksa kuruyup gidermi acil cevap bekliyorum!!


arifselim
Aleykum selam. Eğer meni bir kere gelmişse zaten artık onu bilirsin ve karıştırmaz. Her sıvı gibi meni de kurur. Meni kuruduğunda kabuk gibi olur ve hemen ayırt edilebilir.


Kayıtsız Üye
Sıradanbirkul Kardeş sen hazzı ve meninin fışkırarak çıktığını fark edersin zaten yani çıktığı an sen uyanabilirsinn ve anlarsın ki bu meni


Çekicen
kuruyunca hiç bir iz kalmadı. Ama içimde bir şüphe var 2.kez oluyor 2. Olunca 61 gün oruç tutmam gerektiğini bilmiyordum ilkinde sabah uyanınca olmuştu gusül abdesti almıştım şimdi dediğim gibi bir iz yok ama ne yapmalıyım.


ACİLSERVİS
Meni ve mezi konularını okuyup öğreneceksin. forumda çokça konu var.


Kayıtsız Üye
Selamun Aleykum Arkadaslar Öncelikle Hayırlı Cumalar Benim Sorum Olcaktı Artı Cıldırma Noktasına Geldim Ben Beyaz giysi giydigimde Lekeler Oluyor Sarı Renkli Ilk Once idrar Diyorum Ama Aklıma Takılıyor Meni Beyaz Giyside Hangi renk olarak kurur.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Meni Nasıl Anlaşılır

Kayıtsız Üye
abi bende kuru bir tabaka olusmus ama ıslaklığından beri kokluyorum koku alamadım meniden az gelmis ama el ayasını dolduracak kadar var 1 saattir meni mi yoksa mezi mi düşünüyorum ilk defa bu kadar düsündüm aslında hemen anlardım teshisi koyardim ama bu duruma bir teshis koyamadim 🙂 bide biraz daha ince bir sıvı idi


Kayıtsız Üye
Ben Erkeğim İlk Idrarımı Yapıyorum Sonra Kilotuma Bakiyorum Bir Iz Ama Tabaka Değil Beyaza Yakın Gri Ile Beyaz Arasinda 1 Damlalik Bir Iz Bazilari Ovalayinca Cikiyor Bazilari Cikmiyor Nedir Sizce Kaçgündür Boy Abdesti Alıyorum ???


Kayıtsız Üye
Hocam ergenliğe girdim . Erkeğim.
1-Bende meni her geldiğinde bakıyorum üstünde sarı bir katman daha oluşmuş bu nedendir? Bı hastalikmi?
2-Ben çoğu kez uyanınca kilodun ıslak olduğunu farkediyorum.Meni kadar yoğun değil .Ama kokuyor.Bu yüzden ne meni olduğuna ne mezi olduğuna hukmedebiliyorum. Meni olduğuna emin olduğum zaman baya ağır kokuyor belli oluyor . Ama bu ne olduğunu anlamadığım sıvı biraz daha hafif kokuyor.Lutfen ne yapacağımı bilmiyorum…

Hocam eğer kurulduğunda kabuk gibi sertleşmiyorsa meni değildir ? Bu herzaman böyle değilmi? Çünkü bazen kokusunu menüye benzetiyorum ama meni kadar yoğun bı sivi olmadığını anlıyorum ?Ve buda neredeyse 2gunde 1 oluyor


ACİLSERVİS
Önceki mesajda tarifler yapılmış. Daha fazla istiyorsan aramayı kullan forumda onlarca konu bulabilirsin.


Kayıtsız Üye
Allahım sükürler olsun yarabbim şükürler olsun sonunda bendede sadece su renginde leke vardı içim rahatladı be ferahlık geldi bu cevabı duyunca


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum yırmı uc yasında bı kızım sabah namazından sonra rüyamda cınsel ıcerıklı sey gördüm utanarak yazıyorum kendimı tatmın edıyodum rüyamda ama kasılma veya tıtreme olmadı uyandıgımda ama lavaboda hem seffaf hemde beyaz bulanık yapıskan akıntı vardı beyazlık daha azdı mezıyı bılıyorum seffaf su gıbı sey bu cıkan sey Hem seffaf hemde beyazdı haftada ıkı defa oldu ve dusunerek uyuyorum oyuzden mı oluyo acaba dusunmemeye calısıyorum ama olmuyo vesveselı bırıyım ve gusül aldım ıkısındede ama mezıyı ayırt edebılıyorum ama vedı ve menıyı ayırt edemıyorum bu beyazlık menı mı yoksa vedı mı

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  İhram İle İlgili Sorular

Kayıtsız Üye
İyi günler ihtilam sonrası duş aldığım havluya dokundum elimi 7-8 kere yıkadıktan sonra. Ama temas eden sol kolumdu. Kıyafetimin ucuydu. Oraya meni bulaşması pek mümkün değil zaten baktım sadece ıslaktı beyazlıkta yoktu. Ama vesveseden midir bilmiyorum sanki kolumda meni vardı sonra o halvuya bulaştı gibi geliyor. Ama havluya bulaşsa ufak da olsa bi beyazlık kalırdı değen yerde.. Aradan 6 saat kadar sonra o havluyla bir başkası banyodan sonra kurulanmış. Eğer oraya sperm bulaştıysa ve kuruduktan sonra tekrar ıslak vücuda değdiyse namaza engel midir? Söz konusu kişi başkası ben olsam sormam zaten.. nolur cevaplayın


arifselim
Hayırlı günler. Öncelikle vesvese ile hareket edilmez. Emin olmadıktan sonra acaba şöyle mi oldu yoksa böyle mi oldu düşünceleri vesvesedir ve önemli değildir. Kesin biliyorsan o bulaşan yeri yıkaman gerekirdi.


utaniyorum202
istemeden az bir menim geldi duşta gerçekten azdı ve orgazm bile olmadım istemeden geldi. erkeğim. iyice gelmesini bekledim ardından iyice çektim içinde varsa dışarı çıksın diye Bi 30 saniye bekledim baktım daha gelmiyor gusül aldım. sonra hemen iç çamaşırını giydim. bundan önce hiç rüyalanmadım gerçekten yaşım küçük. iç çamaşırımda bir leke var ıslaklık sanki su dökülmüş gibi bu gusül gerektirir mi?


ACİLSERVİS
İdrar dışında organından bir akıntı varsa artık küçük değilsin. Annen baban sana ilmihali yani dinini öğretmediyse sorumluluk artık sende ilmihal kitabını alıp akıntıları guslü namazı vs öğren. Forumda da aramayı kullarak akıntı şekilleri bir çok konuda var bulabilirsin. Bu konuda bile yazıyor.
Cevabın özü şudur: Meni gusül gerektirir mezi ise gusül gerektirmez sadece kirlenen bölge yıkanır.


mezi kuruyunca ne renk olur, mezi lekesi, meninin kurumuş hali

Bildir
guest

6 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mehmet

Selamün aleyküm hocam mezinin kokusu varmıdır yok mudur

Vermek İstemiyorum

Merhabalar en son gusülümün üzerinden 2 gün geçti ve kaç kere idrara çıktım fakat bugün iç çamaşırımı kontrol ettiğimde ince beyaz bir çizgi gördüm. Şehvetle… Daha Fazlası »

Öylesine bir adam

Peki beyaz kurumuş meni olurmu olursa nasıldır

6
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx