Mumsema

Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak

  • 09 Mayıs 2021
  • 3.287 kez görüntülendi.
Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak
resmin alt tagı

Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak

b@tu
Arkadaşlar mastürbasyondan sonra gusül aldım diyelim hani hemen sonra deil 1-2 saat sonra ama tam banyoya giriyodum ucunu sıktım ya bende cok vesvese takıntı var ya elledm cok az uzuyo o sıvı ama cok az ya ya normal idrar ya meni bilmiyorum öyle meni dedigim ben sıkınca cıktı yoksa cıkmadı gusül aldım sonra sizce idrar yaptıkdan sonra o yapıskan tekrar cıkarsa gusulüm bozulurmu lütfen bana kopyala yapıstır yapmayın sadece cevap verin teşekkürler

Allah ( c.c) herkesin yanında olsun amin.


Cevap: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak

İnanc
Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi?

Soru

Cünüplükten kurtulmak için abdest aldım fakat banyodan çıkınca yeniden sıvı geldi abdest bozulmuş olurmu yeniden gusül abdesti almalı mıyım?

Soru

Gusülden sonra meni gelmesi tekrar gusül gerektirir mi? İdrarımızı yapıp yaklaşık 1 saat beklesek gusül yaptıktan sonra tekrar meni gelirse bir daha mı gusül etmemiz gerekir?

Cevap

Gusül abdesti almadan önce idrar yapılırsa bir saat beklemeye gerek yoktur. İdrar yaptıktan sonra gusül abdesti alınabilir. Bu durumda gusülden sonra meni veya mezi veya vedi gelecek olsa tekrar gusül abdesti almaya gerek yokt


Cevap: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak

NurIsik
Kardes sen bu isden vazgec, cünkü Allahin harm kildigi ve lanet ettigi büyük günahlardan. Iki yakan bir araya gelmez. Ruhani sagligin bozulur ne huzuru nede dogru yolu bularsin. Bu zamanimizdaki insanlarin siradan bir şey olarak bu tür isleri yapmalari seni sakin aldatmasin. Dünyada bir tek sen Müslüman olarak kalsan, gerisi dinsiz olsa, yinede Allahin yasakladigi seylerden kacin. VAllahi Ahiret günü cok cetin, cok siddetli olacak. Hayat dedigin okadar cabuk geciyorki. Aklini basina topla.


Cevap: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak

karadamlalar
“Kardes sen bu isden vazgec, cünkü Allahin harm kildigi ve lanet ettigi büyük günahlardan Iki yakan bir araya gelmez Ruhani sagligin bozulur ne huzuru nede dogru yolu bularsin Bu zamanimizdaki insanlarin siradan bir şey olarak bu tür isleri yapmalari seni sakin aldatmasin Dünyada bir tek sen Müslüman olarak kalsan, gerisi dinsiz olsa, yinede Allahin yasakladigi seylerden kacin VAllahi Ahiret günü cok cetin, cok siddetli olacak Hayat dedigin okadar cabuk geciyorki Aklini basina topla”

nurışık,abi mastürbasyon konusunda kesin bir hüküm yok.alışkanlığa dönüşmesi tabi ki iyi değil,ve mastürbasyonun yerini ibadet sevabını da verecek olan nafile oruç tutacaktır.ancak mastürbasyonu zina veya günahmış gibi algılamamız yanlış diye biliyorum.


NurIsik
karadamlalar kardesim. Dini hususu hep hafife elen, ve kurallardan bir yumsak taraf cikarmaya calisanlar hep hüsrana ugramistir. Allah resmen lanetliyor kendi elinle zevk icin masturbasyon yapana. Sadece cok zor durumda, gercekten zina tehlikesi oldugunda bile, masturbasyon yapmak günahdir. Buna sadece “en büyük günahdan” kacinmak deniyor. Eger taviz vermeye baslarsaniz, bu cabukca sevk haline dönüsür’ki, saaten masturbasyon yapanlarin cogu gercekten sadece sevk icin yapiyor. Allah askina, Müslümanligin ne degeri kalir: “Allah sunu yasakliyor, ama söyle böyle” deyip, eyirip cevirmeye calisirsaniz. Allah bos yerinemi Orucu farz kildi, bos yerinemi namazı farz kildi, bos yerinemi Kurani indirdi. Siz caniniz sikildiginda mastubasyon yapin diyemi? Din sandiginiz gibi öyle kolay degil. Din keyfinize göre degil, Allahin kurallarina göredir.

resmin alt tagı

karadamlalar
abi yanlış anlama ben hafifletmek için bahane aramıyorum,fakat mastürbasyonun yasaklandığına dair kuran-sünnetten açık bir delil yoktur.bildiğim kadarıyla imam şafi kurandaki bir ayete göre helal yollarla(eşlerle,cariyelerle) giderilmesi dışında tüm cinsel zevk haramdır demiştir.yani direk olarak yasaklandığını belirten bir ayet,hadis yok.”elini nikahlayan mel’undur” diye uydurma bir hadis var,ve bunun gibi lafızları değişik manası buna benzer uydurma hadisler var.fıkhi bilgi veren her site büyük bir haram gibi anlatıyor fakat ayet hadis yok yasaklayan,tekrar söylüyorum özendirmek veya teşvik etmek için araştırıp sormuyorum.kafamıza göre Allah’ın haram etmediğini haram etmeyelim,haramı da kafadan helal etmeyelim.Öğrenelim.


İnanc
< fakat mastürbasyonun yasaklandığına dair kuran-sünnetten açık bir delil yoktur. >

Elini nikâhlayan (eliyle istimna yapan) kıyamet günü eli hamile olarak gelir. (Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5233)

– Elini nikâh eden melundur. (el-Ezdî, Duafâ; er-Râfiî, Kebîr, Babu’n-Nikâh)

– Yedi kişi vardır kıyamet günü Allah; ne onların yüzüne (rahmet nazarıyla) bakar, ne onları (günahlarından) temizler, ne de sâlih amel ehliyle bir araya getirir. Ateşe ilk giriciler olarak onları cehenneme atar. Ancak tevbe edenler müstesna! Ancak tevbe edenler müstesna! Ancak tevbe edenler müstesna! Kim tevbe ederse Allah onun tevbesini kabul eder (günahlarını bağışlar) (Bunlar); eliyle nikâh eden (eliyle boşalan), Lût Kavmi’nin ameliyle amel eden (yapan), bu ameli kendisine yaptıran, içki müptelası, (Allah’tan) yardım istettirene kadar anne-babasını döven, kendine lanet ettirene kadar komşusuna eziyet eden, komşusunun helaliyle (hanımıyla) zina yapan. (Câmiu’l-Kebîr, İmam Suyûtî; Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5470) gibi bazı hadisler rivâyet edilmiştir.


İnanc
Sual: İstimna nedir?
CEVAP
İstimna, mastürbasyon demektir. Bu da, ne şekilde olursa olsun, kendi kendini tatmin ederek orgazma ulaşmak demektir. Bu iş, zevk için olursa haramdır. Sükunet bulmak, rahatlamak için olursa caiz, zina tehlikesi olursa, vacib olur. Demek ki, sırf zevk için mastürbasyon günahtır. Ama; insan sıkılmıştır, erkeklerde olur, boşalma ihtiyacı duyar, o zaman caiz olur, günah olmaz. Kadın için veya erkek için zina tehlikesi varsa, o zaman mastürbasyon vacibdir, yani orgazma ulaşıp o sıkıntıdan kurtulmalıdır.

Mastürbasyon yapılıp meni gelince, gusül gerekir, orucu da bozar.

Kadınlarda meni gelmesi daha zor olur. Meni gelmez de, mezi denen akıcı sıvı gelirse gusül gerekmez. Meni, titreyerek gelir, kasılmalar olur. Gelenin mezi mi, yoksa meni mi olduğu bu şekilde de, anlaşılabilir.

Sual: Bir erkeğin haramdan korunması için, mastürbasyon veya başka ne yapması gerekir?
CEVAP
Böyle bir sebeple, mastürbasyon caiz olmaz. Harama bakmamak için en uygun çare, namazı doğru kılmaktır. Harama bakmanın zararı bilinmelidir. Birkaç hadis-i şerif meali şöyledir:

(Yabancı kadını görüp, azab-ı ilahiden korkarak, başını ondan çevirene Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur.) [Hakim]

(Neresine olursa olsun, kadına şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülecek, sonra Cehenneme atılacaktır.) [M. Enhür]

(Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!) [Beyheki]

Sual: İstimna, rahatsızlığı gidermek için caiz oluyor. Peki, rahatlayınca zevk hasıl olmuyor mu?
CEVAP
Zevk almak için istimna günahtır. Ama çok rahatsız olunca, sakinleşmek için boşalmak günah olmaz. Boşalırken elbette zevk alınır. Zina tehlikesi olunca da öyle. Yani o zaman da zevk alınır. Fakat zina önlenmiş olduğu için günah olmuyor. Dinimiz her kötülüğü önleyici ruhsatlar vermiştir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Meni gelmeden masturbasyon yapmak Gusül gerektirir mi?

Sual: Sükunet bulmak için istimna caizdir. Sükunet nedir?
CEVAP
Rahatsız edici olan şehvetin giderilmesidir. Her şehvetin giderilmesi değildir.

Sual: Kadınların istimna hükmü, erkeklerin ki gibi mi?
CEVAP
Evet.

Sual: Mastürbasyon orucu bozar mı, bozarsa kaza mı kefaret mi gerekir?
CEVAP
Orucu bozar, sadece kaza gerekir. Bir Ramazanda iki defa mastürbasyon yapana kefaret de gerekir. Çünkü Ramazanın bir gününde, kaza gereken bir şey yaparak orucunu bozan kimse, başka gününde de bu şeyi kasıtla yine yaparsa, kefaret de gerekir.

Sual: Mastürbasyonun kimseye zararı olmadığına göre niye haram ki?
CEVAP
Dinimiz, bir şeyi haram etmişse, haramdır. Haramsa, niye haram denmez. Besmelesiz kesilen kuzu eti de haramdır. Mutlaka bir kimseye zararı olması gerekmez.

Mastürbasyon, iktidarsızlığa ve erken boşalmaya da sebep olmaktadır.

İmam-ı Kurtubi hazretleri buyuruyor ki:
(Onlar, eşleri ve cariyeleri dışında, mahrem yerlerini, [zina, livata, mut’a nikahı, hayvana tecavüz, mastürbasyon gibi meşru olmayan her şeyden] korurlar. Doğrusu bunlar [helal olan eşleri ile beraber oldukları için] yerilemez, ayıplanmazlar. Şu halde, bunun ötesinegitmek isteyen, [zina, livata ve mastürbasyon yapan, muvakkat nikah yapan, hayvana tecavüz eden, meşru yolun dışına çıkmakla] haddi aşmış olur.) [Müminun 5-7] (Cami-ul-Ahkam) (Bu âyet-i kerimeler,Medarik tefsirinde de aynı şekilde açıklanmıştır.)

Bir hadis-i şerif meali de şöyledir:
(Elini nikah eden [Ne şekilde olursa olsun, mastürbasyon yapan]lanetlenmiştir.) [İ. Baverdi]


karadamlalar
” Elini nikâhlayan (eliyle istimna yapan) kıyamet günü eli hamile olarak gelir (Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5233)

– Elini nikâh eden melundur (el-Ezdî, Duafâ; er-Râfiî, Kebîr, Babu’n-Nikâh)

– Yedi kişi vardır kıyamet günü Allah; ne onların yüzüne (rahmet nazarıyla) bakar, ne onları (günahlarından) temizler, ne de sâlih amel ehliyle bir araya getirir Ateşe ilk giriciler olarak onları cehenneme atar Ancak tevbe edenler müstesna! Ancak tevbe edenler müstesna! Ancak tevbe edenler müstesna! Kim tevbe ederse Allah onun tevbesini kabul eder (günahlarını bağışlar) (Bunlar); eliyle nikâh eden (eliyle boşalan), Lût Kavmi’nin ameliyle amel eden (yapan), bu ameli kendisine yaptıran, içki müptelası, (Allah’tan) yardım istettirene kadar anne-babasını döven, kendine lanet ettirene kadar komşusuna eziyet eden, komşusunun helaliyle (hanımıyla) zina yapan (Câmiu’l-Kebîr, İmam Suyûtî; Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5470) gibi bazı hadisler rivâyet edilmiştir”

bahsettiğim uydurma hadisler bunlardır.


mümini78
Öncelikle yaptığın iş hoş değil tabiki ancak bunu abartanlar hat safhada kelimeler türetmekte: Tabiki bu konu hakkında hadisler ve kısman bu konuya işaret eden ayet bulunmaktadır. Bu hadis ve ayetleri buradan paylaşacak değilim. Ancak kişileri bu alışkanlıktan vazgeçirmek içinde uydurma yazılar yazamam lazım. Zararlarını yazarken adamlar yazmışa yazmış kansılık bel ağrısı halsizlik baş ağrısı vb. İster bu hoş olmayan işi yap istersen de helalin olan eşinle birlik ol, cimayı sürekli yaparsan muhakkak kişi de halsizlik ve yorgunluk olur. Kişinin helali de olsa hergün cima yapması helal de olsa Allah her zaman aşırı gitmeyi yasaklamıştır. Bu bağlam da bu istimanyı sürekli yaparsa kişi onda da halsizlik kansılık olur ama bu istimna yaptığı için değil bu istimnayı sürekli yaptığı içindir.

İster istimna yap istersen eşinle cima eyle. Hemen yıkanman hoş olmaz. En az bir kere küçük abdest yapmak veya birazcık uyuman veya biraz yol yürümen gerek.Gerekli tedbirleri aldıktan sonra gusül etmen daha ii olur. Allah yardımcın olsun


niketiempo
ben 2-3 kere küçük abdest yapıyorum bu yeterlimidir ?


mümini78
niketiempo Öncelikle kalbini ferah tut sakin ol ve hep ii düşünür yoksa benim 12 yılda yenebildiğim bu hastalığı ömür boyu yaşarsın.

İster cima et istersen istimna yap istersen rüya da ihtilam ol. Biraz yürü ama dışarda değil evde 5-10 dakka bekle ve En az bir kere küçük abdest yap. Böylece idrar yollarında kalan meni kesinlikle dışarı atılmış olur. Asla mümkün değildir ki senden daha sonra bir meni gelsin. Ayıptır söylemsi istimna yaptın sayalım bir kez, eğer ikinciyi yapmak istersen hemen meni geliyor mu gelmiyor değil mi? Biraz süre geçiyor. O halde bir kez küçük abdest yaptıktan sonra senden meni gelmesi mümkün mü durup dururken, Hayır asla, gelse gelse senden zevk suyu gelir ki bu da gusülü gerektirmez. Bu durumun sende takıntı olmasına asla izin verme. Yazılarımı oku


niketiempo
kardeşim mesaj atmasını bilmiyorum bana msn veya facebook verirmisin önemli birşey konuşmam lazım senle ?


Daerk
İstimna yapmak, iyi bir şey değil.Bir süre ergenlikte bağımlı olmuştum.Her gün istimna yapıyordum.Nedense şimdi zevk aldığım şeyden iğreniyorum…


İnanc
< bahsettiğim uydurma hadisler bunlardır. >
Uydurma olduğuna kanıtın varmı ?


gofrettin
Arkadaşlar mastürbasyon zevk için yapılırsa haram , eğer rahatlamak için yapılıyorsa günah değil diye okumuştum ben bir yerde tabi doğruluğu nedir o kadarını bende bilmiyorum ama şöyle düşünün bedenin ihtiyacı olan birşey rahatlamak . mastürbasyon yapmazsanız bu sefer çevredeki kızlara – erkeklere gözümüz kayacak başka şeyler düşünüp günaha gireceğiz . Mastürbasyondan sonra evet zevk alıyorsun o zaman o da zevk diyeceksiniz ama bu ihtiyaç oldugu için yapılıyor zevk almak için değil.


Kayıtsız Üye
Ben yaptım ama sıvı falan gelmedi belki de yapamadım bilmiyorum bir kızım ve kendimi bildim bileli var nerden öğrendiğimi bilmiyorum her seferinde kendime söz veriyorum ama yine oluyor günah mı 16 yaşındayım ve herkes yapıyormu merak ediyorum yardımcı olur musunuz?


arifselim
Merhaba kardeşim. Mastürbasyonu sırf zevk için yapmak haramdır. Hem dini açıdan hemde sağlık açısından zararları vardır. ancak zinaya düşmekten korkan kimse için o durumda yapması caiz olur.


halilcan
Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak

Müstehcen neşriyatın çevremizi sardığı, açık saçıklığın salgın hastalık gibi cemiyete musallat olduğu bir devirde yaşıyoruz. Bu hastalık az çok herkesi tesiri altına almaktadır. Bilhassa gençliği kemirmekte, içten içe cevherini ve manevî duygularını yaralamaktadır.

Nefsî hisleri tahrik eden unsurların çoğalması kişilerde bazı kötü alışkanlıkların artmasına sebep olmaktadır. Kendisine nikâhı düşebilen nâmahreme bakmak, insanda harama karşı olan hassasiyeti azaltmakta, bilhassa kendisine çeki düzen veremeyen kimseler harama bakmayı normal ve mubah görmeye başlamaktadırlar. İşte bunun sonunda insanın maddî ve manevî bünyesinde bazı aksaklıklar meydana gelmektedir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kız arkadaşı ile sevişmek ya da öpüşmek günah mı? Sevişmek zina mı?

Bu mevzuda Bediüzzaman Hazretleri şöyle demektedir:
His ve heveslerine mağlûp düşen bazı kimselerde harama nazarın tahrikiyle vücuttan yapılan israf, umumiyetle ihtilâmla olur. Bazı kimseler ise bu «israfat»’a daha değişik bir şekilde düşerler. «İstimna, mastürbasyon» bu hususta en sık başvurulan tatmin yoludur: Her şeyden önce, anormal bir hareket olan bu iş, iradesi zayıf kimselerde görülen bir alışkanlıktır.

Evlenme çağına gelip de imkân bulamayan böyle kimselere Rabbimiz iffetli olmalarını tavsiye etmektedir:
Nefis ve heveslerinin tazyiki altında bulunan gençlere Peygamberimizin (asm) gösterdiği yol en güzelidir. Bu yolla genç, hem ibadet yapmış olur, hem de kendisine hâkim olma çaresini bulur.

İbni Mesud’un rivayet ettiği hadisi şerifte Peygamberimiz (a.s.m) şöyle buyurmaktadır:
Başta oruç olmak üzere, İslâmî ve imanı meselelerle meşguliyet ve insanı günahtan koruyan bir çevrede bulunmak, kişinin iffetini muhafaza eden, onun harama gitmesine engel olan en güzel çarelerdir. Çünkü gayrimeşru yollara şeytan teşvik eder, nefis baskı yapar, hisler de sıkıştırır. Onları susturacak en tesirli çare, kalbi ve ruhu ulvî şeylerle meşgul etmek; ahlâklı kimselerle arkadaşlık etmektir.

Elle tatmin,
âlimlerin çoğuna göre caiz değildir; haram sayılmaktadır.

âyetini delil getiren Şafiî, Mâliki âlimleri ve İmam-ı Nesefî, istimnanın haram olduğuna hükmetmişlerdir.5

Eğer caiz olsaydı, Hz. Peygamber (asm) tarafından bir yol gösterilirdi, demektedirler. İmam Ahmed bin Hanbel ve îbni Hazm’a göre
Hanbelî âlimleri bu caiz oluş şeklini iki şarta bağlamışlardır: Kişinin zinaya düşme tehlikesi, evlenmeye gücünün ve imkânının bulunmayışı.

Hanefî mezhebinin görüşlerini nakleden İbni Âbidin, bu hususta bazı âlimlerin görüşlerine yer vermektedir. Kişinin şehveti baskın gelir, kalbini meşgul edecek derecede fazla olur, bekâr bulunur veya evli olup da bir özürden dolayı hanımına yaklaşamazsa, şehvetini teskin etmek isteyen kimse için Fakih Ebulleys,«Böylesine bir vebal olmayacağını umarım.» demektedir. Ama sırf şehvetini celbetmek, kendisini zorla tahrik etmek için yaparsa günahkâr olur.6

Yine Hanefî âlimlerinden Şürünbilâli, «Bekâr kimse harama gireceğinden korktuğu zaman şehvetini teskin için istimna caizdir. Bu işinden dolayı ne sevap, ne de günah kazanır. Fakat sırf lezzet almak için yaparsa günahkâr olur» 7 görüşündedir.

Harama düşme tehlikesiyle karşı karşıya gelen bir kimse, haram olan zinayı işlememek için ehven-i şer olan istimnayı yaparsa ve buradaki niyeti de haramdan kaçınmak, namusunu korumak olursa, caiz gören âlimlerin içtihatlarına göre mümkündür. Ama istimnayı alışkanlık haline getirmek makul bir insana yakışmayan çirkin bir iş olur. Zaten fazla (sû-i istimalat) kişide zekâ ve hafıza kaybına sebep olmaktadır.

Böyle anormal durumlara düşmemek için sık sık imanî eserleri mütalâa etmek, aklı ve kalbi devamlı İslâmî hizmetlerde çalıştırmak, ulvî şeyleri düşünmek, lezzetleri kıran ve acılaştıran ölümü çok sık hatırlamak, harama nazardan sakınmak ve müstehcen yayınlara iltifat etmemek lâzımdır.
Kaynaklar:

1. Kastamonu Lahikası, s. 92.
2. Nur Süresi, 33.
3. İbni Mâce, Nikâh : 1.
4. Mü’minûn Sûresi, 5-6-7.
5. Tefsirü’n-Nesefî, 3 :114.
6. İbni Âbidin, 2:100, 3 :156.
7. Meraku’l-Felâh, s. 57.


serkan
arkadaşlar bir şey söyleyeyim mi bu beladan kurtulmanın tek yolu hadım olmaktır ben ciddi anlamda düşünüyorum çünkü benim bu günahı terketmem imkansız gibi birşey evlenme gibi bir şansım da yok


serkan
Ramazan da iftardan sonra boşaldim fakat yanliş gusül abdesti aldim bida öğlen namazından sonra aldim gusül avdesti orucum bozulmuşmudur..


arifselim
Oruçluyken yapmadığın için orucun bozulmaz ama bir namaz vaktini cünüp halde geçirmen helal değildir.


Kayıtsız Üye
Mastürbasyondan sonra kendimi tuttum ve meni gelmedi ancak idrar sirasinda meni ciktimi bilmiyorum

Çektikten sonra çişimiz gelirse boşalmış mi oluyoruz

ramazanda iftardansonra boşaldim ama lavobada gusül aldim kabul olurmu


arifselim
– Mastürbasyon ancak meninin boşalması ile olur. Bunu senin bilmen gerekir.

– Mastürbasyon yapmış ve orgazm olmuşsan artık meni geç de çıksa cünüpsün demektir.

– İftardan sonra oruca zarar vermez ama zevk için yapmak haramdır. Guslün farzlarını yerine getirmişsen guslün o zaman tamam olur.


Kayıtsız Üye
Erkeğin kendi kendine dokunması haramdır. Bir şekilde sadece evli çiftlerde ilişkiye girmekte engel var ise sadece kadın kocasına mastrb. Yaptırabilir.


Cagan
Ben mastrubasyondan sonra meni geldikten de sonra idrarımı yaptım 40 adım da yürüdüm. Sonra gusül aldım. Ama tövbe etsem Allah kabul edermi tövbemi çünkü ben alışkanlık haline getirmiştim bunu. Ama artık yapmayacağım. Allah tövbemi kabul edermi?


Şema
Cagan
< Allah tövbemi kabul edermi? >
Samimi olunduktan sonra Allah affeder. (bkz Tevbe-i Nasuh)


Kayıtsız Üye
İftardan sonra masturbasyon yapıp sahura kalkıp sabah oruç tutmaya devam ettim oruç bozulur mu


arifselim
Bu durumda orucun geçerlidir ama cünüp olarak kalman ve namaz kılmaman ayır günahtır. Mastürbasyon ancak zinaya düşmekten korkarsan caiz olur.


Kayıtsız Üye
Allah senden razı olsun kardesim ayni sorunu yasamaya baslamistim 1 yildir sayende atlattim bu sorunu cok tesekkurler


Kayıtsız Üye
Hocam ben mastürbasyon yaptıktan sonra biraz idrar yaprim sonra gusül aldim gusül aldiktan 1 saat sonra yapiskan bi sivi geldi tekrar gusle gerek varmı hocam (Şafii)


Şem’a
< tekrar gusle gerek varmı hocam (Şafii) >
Şafii mezhebine göre idrar yapılmadan gusül alınsa bile tekrar gusül almaya gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
Ben boşaldım sonra başım ağrımaya başladı doktora gitmem gerekirmi yoksa o kendi geçermi doktora gidersemde derdimi nasıl anlatcam lütfen cevap verin

Hocam bende safiiyim idrar etmezsek bile gusül gecerlimi bu komsumuz olan safiiler hep idrar akitmak lazim diorr..


arifselim
– Mastürbasyondan dolayı eğer başına ağrı girdiyse aynı şekilde söylemen gerekir. Sağlığın önemlidir çekinmene gerek yoktur. Ancak mastürbasyonu alışkanlık haline getirmek haramdır.

– Önemli olan meninin kesilmesidir idrar yapmak şart değildir.


Kayıtsız Üye
Hocalarım cevaplarsanız sevinirim ihtilam olduktan sonra hemen kalkıp idrar yapıp gusletmek şafiiye göre doğrumudur şafiide şehvetsiz gelen meni gusül bozuyor oyüzden ben biraz vakit koyuyorum araya ihtiyat bakımından amaherzamanda yapamıyorum bunu idrardan sonra meni gelme olasılığı varmıdır cevaplarsanız sevinirim şafiiyim

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Allah Şahidim Olsun Diye Yemin Etmek

arifselim
Bu konuda ancak dikkat etmekle bu sorun aşılabilir başka da yapılabilecek bir şey yoktur. Şafiide şehvet olmadan da gelen meni gusül gerektirdiğinden dolayı dikkatli olmak önemlidir.


Kayıtsız Üye
< b@tu >
Sizin tarifini yaptığınız şey meni değil mezi dir. Meziden dolayı gusül gerekmez. Sadece namaz abdestiniz bozulur. Mezinin arkası kesilince, namaz için yeniden namaz abdesti almanız yeterlidir.


Kayıtsız Üye
Masturbasyon yapmak yani kendi kendini eliyle cünüp etmek haramdır.Rasülüllah Efendimiz bu hususta “Elini nikahlayan mel’undur(lanetlenmişdir).” buyurmuşlardır.Eğer şehvet galip olur da zinadan korktuğu için yaparsa ,azap olunmaması ümid olunur.Ancak cezalandırılmayacağına dair bir rivayet yoktur.

Herne kadar mastürbasyon yapmak kişinin gözüne küçük günahmış gibi görünsede,sürekli yapılan küçük günahlarda zina etmek,içki içmek,gibi büyük günahlardan sayılır.Affı da zorlaşır.Böyle olunca yapılan ibadetlerimizin sevabını kaybettirdiği gibi,Alah ve Rasülünün haram ve yasak kıldığı bir kabahati sürekli yapmak onu helal saymak olur ki,bu da kişinin imanının zayıflamasına,hatta imansız gitmesine sebeb olur.


Kayıtsız Üye
Adamsın adam… ölüm her an gelebiliyor dine dönün Rabbimiz e dönün cekmeseniz nolacak ki sanki 2 dk lik zevk için cehennem azabı tatmaya değmez yol yakinken Allah a yonelin şüphesiz o çok bağışlayan ve cok esirgeyendir


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm arkadaşlar
Evde cinsel videolar izledim meni gelmedi sadece idrar yaparken idrar su gibiydi yani rengi sonra namaz abdesti aldim ve evde cemaat olup imam olarak namaz kildirdim acaba namaz geçerli midir meni çıkmadı izledikten sonra pişman oldum tovbe ettim mastürbasyon yapmadım ve sonrasinda namazı imam olarak kıldırdim
Bu yaptığımın hükmü nedir
Cemaatin namazı geçerli midir ve namazdan önce harama baktığım için cemaatin günahıni mi aldım
Büyük günaha mi girdim ve yaptığım kufre düşürücü müydü
Cevaplarsanız sevinirim


arifselim
Aleykum selam. Bu tür videoaları izlemek haramdır. İnsanın kalbini karartır ve katılaştırır. İbadetlerden zevk alamaz hale getirir. Meni çıkmadıysa namazın geçerlidir. Bu durumundan sen sorumlusun. Cemaat olup sana uyanların namazı sahihtir. Tövbe istiğfar et.


Kayıtsız Üye
Hiç evlilik yapmamıs bir bayanım ve benimde isteklerim oluyor o yuzden masturbasyon yapıyorum 🙁 bu gün de öyle oldu abdest almadan önce ortalama 2 saat bekledim fakat meni tam olarak gelmedi daha fazla beklemek istemediğim icin evin icinde 100 adımı geçkin adım atmısımdır tualetimide yaptım gusül abdestimi aldım banyodan çıktım sonrasında yarım saat 45 dk falan sonra küçük tualetimi yaptım yapmadan önce vajinamın içinde bir sey yoktu yaptıktan sonra sanki bir ıslaklık var gibiydi ama sünen bir şey değildi çişimi yaparken kalan damlada olabilir emin olamadım diyelimki sünücüydü o gelen sıvı meniydi o gelen mesela tabi tekrar abdest almam gerekiyormu çok takıntılıyım bu konuda banyodada takıntılarım yüzünden saatlerce duruyorum cevap verirseniz sevinirim…


arifselim
Boşalmadan sonra 15 – 20 dakika beklemek veya idrarını yapmak yeterlidir. Bundan amaç meninin şehvetle gelmesinin önüne geçilmesidir. Buda idrarını yapmakla bile tamamlanmış olur. Takıntı ve vesvese yapmamalı ve önem vermemelisin. Vesvese ancak bu şekilde geçer. Daha sonra meni çıksa bile sadece namaz abdestini bozar.


Kayıtsız Üye
Lavabo ihtiyacına küçük büyük abdest denilmez kardeşim sen wc de avret yerinden çıkan sıvıya dıçkıya abdest demen doğru değil çünkü abdest almiyorsun wc ihtiyacını gideriyorsun .Rabbim gunahlarimizi affetsin


örnekleyici
Ya bi süşünün bu soruları soran zaten bunun mutlaka gunah ve gunaha her türlü bağlantılı oldugunu biliyordur eger bilmiyorsan irade denen ve utanç denen bir şey sende kalmamıştı bu işlerden her turlu gunah kaderşlerim bu hataya düşmeyin sadece sadece o kadar cok azmıssındır zinaya gireceğini surekli karşı cinsi düsünüp yatmak istediginde ve bu olma durumundayken bunu önlemek ve bu durumdan kaçınmak istersen çekebilirsin gunah değildir ama mutlaka bu duruma geldigin icin ceza vardır sen kendine yakışanı yap
Zaten sana yakısıp yakışmamakkı anlamal icin 12-13-14 yaslarını gecmen lazım bu yaşlarda cok bu hataya düsünüyorsanız yapmayın bunun ileride bircok sorunu olcak ornek erken bosalma karındam zevk almama sürekli baska kadınlara bakmak gibi sen ol namazını aksatma zaten namazını aksatmayana Allah bi sekilde yardım eder umitsizlige kapılma namazını sürekli kıl Allah ve peygamberimiz az olsada sureklisi iyi demiş bunu düsün Allah bu durumda size mutlaka bir ceza verir ya bu hayatta yada ahirette bunun bilincinde ol eger bunu okuyup hala decam ediyorsan bir defa daha düşün kardesim bu senin icin hayırlısı degildir dogru olan zaten bize gonderilmis kuran okumayı bilmiyosan turkce mealini oku veya bilgili ve seni anlayacak islamla bilgisi olan birine sor sana dogruyu yanlısı anlatır ama zaten en dogrusu kuran turkce oku ve bak bunun hayırlı oldugunu sende goreceksin herkez yapıyo diye sende bu hataya düşme namazını aksatma eger bundan uzak durak icinde dogru yollardan biri tovbedir ama bunu emin olup tovbe etmek gerekir tovbeyi bozmak aşırı gunahtır bunu en aza indirip ve o zaman tum içtenlikle Allah’a dua edip yalvarki sana o yuce yardım elini uzatsın iyi gunler kardeşim umarım yardımım olmuştur. Hatadan uzak durki Allahın sevdigi kul ol iyi gunler kardeşim


Kayıtsız Üye
Ahir zamanın tam ortasındasın hangisi küçük günah hem ALLAH Teâlâ’nın adına konuşuyorsun senin ki daha büyük günah hemde şirk ALLAH Teâlâ’nın 99 sıfatı var sen bunları kenara koyup kendi nefsinden yazıyorsun Peygamber Efendimiz Asm’ı mezhep imamlarını içtihatlarını bir sözle terkediyorsun ALLAH Teâlâ’nın Rezzak ismi var kişi büyük harama gitme korkusu varsa mastürbasyon yapması caizdir ibadetine engelse caizdir haktır sen bunları bilmiyorsan okumamışsın geçmişin burda veli kulluk taslıyorsun ve senin bu hareketin kul hakkıdır bunun altından nasıl kalkacaksın o insan büyük harama giderse bunu telafi edecek amelin varmı boş boş konuşma Tövbe istiğfar et adam gibi oku öğren kimse keyfi yapmaz ALLAH Teâlâ’nın vermiş Ulema meclis-i var alimler var mezhep imamları var müctehidler var fıkıhçılar var bunların kitaplarını oku önce tövbe istiğfar et sonra abdestini al imkanın varsa 2 rekât tövbe namazı kıl nefsine ağır gelmezse tabi


banyoda 31 çektikten sonra gusül abdesti alınır mı, boşaldıktan sonra ne zaman abdest almalı, kendi kendine boşalınca abdest almak gerekirmi

resmin alt tagı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Salih k .

Bende olduktan sonra hemen gusül alıyorum dogrumudur acaba

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx