Kayitsiz

Kısmetim Kapalı Mı Nasıl Anlarım

Bu konu Kayitsiz tarafından 2 sene önce açıldı ve 33 Cevap verildi.
Kayitsiz
Kayitsiz
YÜZBAŞI
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 59
Yanıt Sayısı: 0
Güncelleme: 13 Temmuz 2021, 21:01

Kısmetin kapalı olduğunu nasıl anlarsın

Kısmet için hocaya gitmek günah mı
Hocam Merhaba,
Daha önce bu konu için hocaya gittim, senin iş ve eş yönünden kısmetlerin kapalı. ömür boyu evlenme senin için evlilik hayırsız dedi. hatta, “O kadar kısmetsizsin ki inek alsan buzağısı ölür,tavuk alsan yumurtlamaz, memur olsan ataman olmaz,dükkan açarsan batar..” gibi ifadeler kullandı.
dinimizde bunun hükmü nedir?
Kısmetim kapalı mı nasıl anlarım

Bir önceki yazımız olan İhram İle İlgili Sorular başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhaba kardeşim. Böyle sözlere itibar etmeyin ve bu tür sözleri söyleyen kimselere hoca kelimesini kullanarak günaha girmeyin. Kuranda ve sünnette olmayan şeyleri söyleyerek Allah’a iftira atanlardan daha zalim kim olabilir. Geleceği Allah’tan başka kim bilebilir. Bırakın böyle kimselere gitmeyi ve sözlerini önemsemeyi. Bunların kesinlikle dinle uzaktan yakından hiç bir alakası yoktur.
MİSAFİR
MİSAFİR
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Kısmetimin kapalı olduğunu nasıl anlarım Hocam kız arkadaşım beni terk etti hayattan artık zevk alamıyorum onu unutamıyorum unutmak için bir an önce evlenmek istiyorum ama çevremde hiç kız yok başka türlüde bulamıyorum artık kısmetimde kimsenin olmadığını düşünmeye başladım ne yapmalıyım?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Başka birisini sadece unutmak için evlilik yapılmamalıdır bu yanlıştır. Nasip mutlaka gelecektir umutsuzluk şeytanın istediği şeydir. Umut ise Allah’ım istediği ve emrettiği bir şeydir. Kaç defa yıkılırsanız ve başınıza ne kadar zor durumlar gelirse gelsin asla umutsuzluğa kapılmayın mutlaka Allah size bir çıkış yolu gösterecektir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Kismetin kapalı olduğunu nasıl anlarsın Kısmet kapalı olur mu? Kismetin kapalı olduğunu nasıl anlarsın kısmet hakkında nasıl bir inanca sahip olmak gerekiyor lütfen kısaca bilgi istiyorum.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum. Dinimizde kısmetin kapalı olması diye bir şey yoktur. Kader vardır yani Allah’ın takdir etmesi vardır. Size takdir edilen gelip sizi bulacaktır ama bu demek değildir insan tamamen sorumsuz davranmalıdır. İnsan iradesi ile yaptıklarından sorumludur unutmayın.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Kısmetim çıkmıyor ne yapmalıyım Kaç yaşına geldim evlenemiyorum kısmet çıkmıyor kısmetim kapalı diyorlar dualar ediyorum hayırlı biri çıksın diye yurt dışında yaşadığım için etrafımda yabancılar var imkan yok. Bu yüzden karşıma kimse çıkmıyor ama ben evlenmek istiyorum neden Allah kabul etmiyor?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhaba, Allah neden kabul etmiyor demeyin. Birincisi Allah’ın kabul edip, etmediğini biz aciz kulların bilmesi imkansızdır, adabıyla dua ederiz, Allah’a güvenimiz varsa, ki olmak zorundadır, Allah’a bırakırız sonucunu. İkincisi Allah bir duayı kabul etmişse isteğinizi size geç verebilir, bunun hikmetleri vardır, bizim bilmemiz veya anlamamız imkansızdır. Ya da istediğiniz şeyi bu dünyada vermez, ahirette çok büyük bir ayıbınızı örtebilir veya cennette sizi çok mutlu edebilecek bir şey verebilir. Bunların dışında ettiğiniz duada istediğiniz şey sizin için hayırlı olmayabilir bunu da yalnızca Rabbim bilir, ettiğiniz o duadaki şey yerine, günahlarınızı silebilir. Dua günlerce konuşulacak bir konudur. Allah buyuruyor. Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var. Dua etmekten vazgeçmeyen. Sabah namazından sonra dua edin. Allah hiç şüphe yoktur ki sizin hakkınızda en hayırlı olanı bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Kısmet kapalı olabilir mi 30 yaşındayım evlenemiyorum konuştuğum kişiler ilk başta olur diyor vazgeçiyor hep karşı taraf vazgecıyor ben olur dediğim halde bir türlü evlilik gerçekleşmiyor kısmetin bağlı evde kaldın diye alay ediyorlar oysa benim elimden birşey gelmiyor Allah yazmamış ne yapabilirim.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhaba, karşı tarafın neden vazgeçtiğini analiz edin, muhakkak her şeyin bir sebebi vardır. Hacet namazı kılabilirsiniz, sabah namazından sonra dua edebilirsiniz gerisini Allah’a bırakın. Allah yaptığını sağlam yapan, yaptığında hikmet bulundurandır.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Her şey güZel giderken birden vazgeçiyor ben çok çabalıyorum ama olmuyor
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Bence akışına bırakın çünkü hayatta bazen kovaladığınız şeyleri elde etmek imkansızlaşıyor. Gelen gelsin, istemeyen de istemesin. İnsanlar konuşuyor diye neden kendinizi üzüyorsunuz ki. Konuşan insanlar da bilin ki mutsuz insanlardır çünkü mutlu insan başkasının hayatı ile ilgilenmez bile. Sırf evlenmek için evlenirseniz pişman olabilirsiniz. Ibadetlerinizi aksatmayın ve sabahları dua edin kardeşim, Allah’tan hayırlı kapıları isteyin.
Kayıtsız Üye
Kayıtsız Üye
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Kısmetim kapalı ne yapmalıyım Ben ne yaparsam yapayım olumsuz oluyor anlamıyorum nasipte kaderde evlilik yazmamış demekki Rabbim herkes evlenirken bana gelince olmuyor elimden başka birşey gelmiyor dua etmekten başkaEvlilikten vazgeçmek Görücü usulü biriyle tanıştım biraz konuştuk telefonda herşey iyi giderken bir anda vazgeçti ben konuşmak istemiyorum dedi kimle konuşursam vazgeçiyorlar kısmetim kapalı olduğu için mi olumsuz oluyor ne yapayım?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Hayırlı günler kardeşim. Kısmetim kapalı diye bir şey yoktur, olamaz da. Çünkü Allah kimsenin kismetini kapatmaz,hele bir insanın, başka bir insanın kismetini kapatma gücü yoktur,zaten Allah buna izin vermez.Madem çok evlenmek istiyorunuz,adaylarla görüştüğünüz zaman kişiliğinizi alçaltmayacak derecede ılımlı olmak zorundasınız,ki karşı tarafa hayır deme şansı bırakmayın.Hayatta her şeyin sebebi vardır,sebebpsiz yaprak kımıldamaz.Sizden vazgecenlerin mutlaka sebepleri vardır.Kimse evlilik yolunda ilerlerken geri adım atmak istemez,demek ki sebepler var,sebepleri bulmak ve hayırlısını beklemek gerek.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Kısmet kapalılığı diye birşey varmıdır Merhabalar, olduğum yerde çok tanınan bir hocaya gittim,hoca kısmetimin kapalı olduğunu evlenmenin beni için hayırlı olmadığını, maddi ve eş anlamında bereketsiz olduğumu iletti hatta; -"İnek alsan buzağısı ölür, tavuk alsan kısır kalır yumurtlamaz, dükkan açsan batar, memur olsan ataman gelmez, işe girsen atılırsın" gibi cümleler kurdu, bunun dinimizdeki hükmü nedir?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Allah kimsenin kısmetini kapamaz. Öyle şeyler söyleyen insanlara yazıklar olsun. Onlara hoca kelimesini kullanmayın. Böyle sözler hiç bir dine, mantığa ve akla sığmaz. Öyle kişilerden uzak durun ve onları Allah’a şikayet edin.Bir insanın başka bir insanın kısmetini kapatma gücü yoktur dahi Allah izin vermez. Aile büyükleri araştırma yapabilir. Herşeye rağmen olmuyorsa bu sizin kaderiniz olabilir. En doğrusunu Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Kısmetim Nasıl açılır? Evlenmek istiyorum ama kısmetimin kapalı olduğunu söylediler kim olursa olsun o iş bozuluyor senin kısmetin kapanmış diyorlar kısmetimin açılması evlenebilmek için ne yapabilirim?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum kardeşim. Kısmetin kapalı diyenler hangi ayete ve hadise dayanarak bunu söyleyebiliyor bilmiyoruz ama bu kişilere itibar etmeyin; kısmetin kapanması demek insanın ecelinin gelmesi demektir. Yani yaşayan herkesin kısmetleri vardır. Yeter ki insan Allah’a tam olarak inansın ve güvensin. Evlenmek için araştırma yapmalısın, hacet namazı da kılabilirsin.
Kafası karışık
Kafası karışık
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Hayatımı düzene sokamıyorum kime güveniyorsam olmuyo eski sevgilim başıma bela oldu büyü ve falla çok uğraşırdı ayrıldığımdan beri benle uğraşıyo ne yapmalıyım karşıma kim çıkarsa Bi şekilde bulup engel oluyo kimseyle konuşmaktan ileri gidemiyorum kimseyi evlenicek kişi gibi göremiyorum benim halim ne olcak ?
Elden ne gelir
Elden ne gelir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Allah yardımcımız olsun yalnız değilsin kardeşim bir anlatsam ....bu kadar da olmaz denilir ama oluyor işte..ayette denildiği gibi-sizin hayır bildiğinizde şer,şer bildiğinizde hayır vardır..sizin için ne hayırlıysa Allah bilir siz bilmezsiniz .(doğru insan olmaya çalışıp bol bol dua edeceğiz )
Kısmetimin olmadığına inanıyorum:(
Kısmetimin olmadığına inanıyorum:(
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Cidden artık kısmetimin olmadığına inanmaya başladım. :( biliyorum Rabbim dilerse oldurur. Gücü kudrete herseye yetendir. Lakin 30’uma geldim, yok. Hadi 28 sene boyunca yurtdışında idim. (Orda dogup, büyüdüm) orda Türk cok yok diyerek teselli ettim kendimi. Ama memlekete geldik 1,5 sene oldu. Hala yok. Nerde hayırsız var, talip oluyo. Olacak olanlarla da iş bozuluyor. Benim istedigim olumlu baktığım talipler benden hep vazgeciyor. Bunu okuyan kardeşlerim duâ edin nolur:(
Nick-name
Nick-name
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
S.A. ben kendimi mutsuz hissediyorum ve bunun sebebi sürekli olarak reddedilmem karşı cins tarafından.. Beğenmiyorum sanırım.. güzel olmadığımı bile düşünüyorum.. Hatta kendimden o kadar soğudum ki yüzüm bile gülmez oldu... Evlilik yaşım geldi ve geçiyor ve ben bir kısmet bulamıyorum.. olmuyor.. biriyle tanıştığımda sağdece 24 saat sürüyor.. Sonra terk ediliyorum.. ve bu beni aşırı üzüyor ki artık hasta oluyorum kaldıramıyorum...
Fatih ben
Fatih ben
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Sizler yine halinize şükredin en azından birileriyle görüşüp konuşabiliyorsunuz. Beni gören yolunu değiştiriyor kimse benimle konuşmak bile istemiyor psikolojim çok bozuldu ne yapacağımı bilmiyorum elbet bununda bir ilahi yönü mutlaka vardır artık acı hissetmiyorum yaralarım uyuştu bilirim ki intihar etmek kul hakkından da büyüktür belki bütün bunlara rağmen hayata tutunmaya çalışıyorum dua mı eksik etmiyorum Allah bana acısın merhamet etsin.. amin..
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Evlenmek istiyorum ama hic karsima iyi biri cikmiyor ciksada iyi olsa bile bana geldiginde fikirleri degisyor artik evlenmek istemiyorum vazgecdim
Efsunkar
Efsunkar
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Hiçbir istediğim olmuyor iş eş hep bir çaba uğraş ben çabalıkça olmuyor. Allah bazılarına yürü ya kulum derken bana neden hep sabır kulum diyor. Ve olmadıkça daha çok yıpranıyorum üzülüyorum
rüzgar
rüzgar
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
yaşamak neden bu kadar zor. Allah kulunun dualarına neden cevap vermez.birşeyin hayalini kurabiliyorsak ve inanıyorsak neden bu kadar çaresiz ve yalnızız.şeytan bizi kazanmak için bu kadar çabalarken neden rabbimiz dualarımıza icabet etmiyor.hani rabbimiz bize şah damarımızdan daha yakındı.galiba psikolojim bozuk
Yaa Sabır
Yaa Sabır
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Merhaba Hocam, Bende kaderimin kapalı olduğunu düşünüyorum elimi neye atsam kuruyoR.İş olsun aşk olsun hiç biri yok kaç yaşıma geldim.ama konuştuğum insanlar Hep art niyet arıyor o yüzden sohbet kesiliyor. Sevdiğim çocuk, eski erkek arkadaşımda ben varken başka biriyle beni aldatmış şimdi o kızla Ciddi düşünüyor ve Ben bu duruma çok üzülüyorum ve hakkımı helal etmiyorum. Bende artık mutlu Mesut olmak istiyorum
Kısmetsiz
Kısmetsiz
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Selamun aleyküm yıllardır evlenmek bir yuva kurabilmek için çabalıyorum ailem de bu yönde uğraşıyor ama kime talip olsam olmuyor bir türlü artik hayır cevabi almaktan iyice soğudum evlilikten. Evlilik kaderimde yokmuş diyip kabullendim bu durumu elimden başka bir şey gelmiyor. Bana kısmetin kapalı diyorlar ama evlenememin sebebi fiziksel olarak çirkin bir insan olmam. Şimdi kısmetim kapalı ise Allah kulunun niye kısmetini kapatır. Yok kısmetim kapalı degil ise Allah niye beni boyle yarattı da boyle bir ateşin içine atti. Bu dünyada cehennemi yasamak icin geldiysek dıger tarafta cehennem niye var.
GÜLŞAH
GÜLŞAH
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Benimde kısmetim kapalı sadece aşk ve evlililkde değil iş de de kapalı nereye donsem kapı yüzüme kapanıyor. Bir şeyin olma olasılığı varsa da olmuyor. Ama tabiki takdir ilahi yüce Allahın herşeyin en hayırlısını versin inşallah.
Nahi
Nahi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Kısmetsizlik yok niyette yok ben okudum diğeri cahil o fakir sen zengin beğenmeme çok dahada beter olacak hoca ne yapsın Allah iyi kötü birilerini karşınıza çıkarıyor nasibin senin seçtiğindir bırakın vesveseleeere kapılmayı niyetini gir evlen olmayınca istediğin gibi hemen yaz çiz sizin yaptıklarınızdan insanlar hep evde kaldı Allah bildiği yapsın kendimde aynı durumdayım hep bu memlekette böle oluyor niyet yok sizde niyet insan olan
Ozan
Ozan
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Hayatımda kimi istersem olmuyor o kişi beni istiyor ben istemiyorum yada benim istediklerim beni istiyor ama olmuyor yani ben istiyorum diyor ama bir yanı istemiyor hep hayatım da böyle şeyle karşılaşıyorum bende bir sorun mu var
Gunesss
Gunesss
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Hocam doğru dersinizde her bulduğumuz insan aynı gün olumsuz cevab veriyorsa birde şu hiç söylenmiyor adam dinsiz veya başka din mensubu bu insanların işleri nasıl rast giderde inananın işi rast gitmez burada hayır aramak nedendir nedense ayrıntılarda ne hayır var nede edilen duanın şükrün kıymeti kalıyor genelde insanın kısmetini kapatan cin vb insan nazarı oluyor adam dua ediyor işi dahada ters gidiyor bismillah diyipte yola çıkanın işi de ters gidiyorsa bunda ne keramet ararsınız anlamış değilim birine veripte ötekinden almak inanmayı mı artırır yoksa inançsızlığı mı ben artık kızmaya başladım herkeze aynı muamele olmuyor diye insan ne yaparsa yapsın yazılandan bir çizgi ötesine gidemiyor dua mua kaderi değiştirmez gibi duruyor gerçekleşecek şey zaten o gün belli
Buzdozer
Buzdozer
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Hiç degilse kiz arkadaşın olmuş onu yapamayanlarda var kismetin kapalı olsa hiç olmazdi adam gibi git evlen evlenmek için evlenme
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Merhaba sevilmek istiyorum ama karşıma Kimse çıkmıyor en son 7 ay önce oldu ondan sonra hiç kimse girmedi hayatıma her hangi bi muhabbet olmadı
Konuya Bir Cevap Yazın

İlgili Diğer Konular
  • 2 Kayıtlı Üye
  • 84 Konu
  • 780 Cevap
  • Son Üye: Kayitsiz
Mumsema