Tırnak Arasındaki Pislikler Gusle Mani Midir 1


Gusülde Tırnak Altı

Öncelikle kolay gelsin.
Ben Gusül Konusunda Gerçekten Çok vesvese yapıyorum.
Size Sorum Şu Lütfen cevaplayın.
Benim tırnaklarım uzun ( güsülümün olmadığını düşündüğümden cünüp kesmek istemiyorum ) Güsülden Sonra tırnağıma Bakıyorum Öle bir pislik kir yok lakin Tırnağın Altında Sarımsı bi tabaka var Ve böle tırnak makasıyla dokunduğunda o sarılık geliyor. Bu güsüle Manimidir ? Yani Güsülde İyice Su tutuyorum Lakin gitmiyor o ? Ben ne yapmalıyım. Şimdi güsül aldım tırnak altındaki sarılığı gördüm Ben tırnağımı kessem Sonra tırnağıma Su tutsam Güsülüm kabul olur mu ?

Birde şöle bir sorum olucak Ben güsül aldım diyelim O sarılığı gördüm Güsülüme mani olduğunu düşünüyorum O tırnağı Kessem Sonra Tırnağıma su tutsam Güsülüm Tamamlanmış olur mu ? Lütfen Cevaplayın Psikolojim bozuldu cidden ?

Bir önceki yazımız olan Kısmetim Kapalı Mı Nasıl Anlarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkında yorum “Tırnak Arasındaki Pislikler Gusle Mani Midir

  • Mumsema

    Gusülde bütün vücuda suyun ulaşması farzdır, eğer tek bir noktaya dahi su ulaşmamışsa gusül geçerli olmaz. Normalde tırnakların altında bir kir ve tabaka oluşmamışsa su ulaşır ve gusül sahih olur. O sarılık eğer suyun ulaşmasına engel olduğunu düşünüyorsanız o zaman tırnaklarınızı kesmeniz gerekir. Gusül aldıktan sonra da tırnaklarınız kesip sadece orayı yıkamanız yeterlidir yeniden gusül abdesti almanıza gerek yoktur.