Mumsema

Gusül Aldıktan Sonra Islanmayan Bir Nokta Fark Ettim

  • 30 Ocak 2022
  • 175 kez görüntülendi.
Gusül Aldıktan Sonra Islanmayan Bir Nokta Fark Ettim
resmin alt tagı

Gusül Aldıktan Sonra Islanmayan Bir Nokta Fark Ettim

Anonim

Selamun aleykum hocam ben bir sey sormak istiyorum. Ben gusul konusunda fazlaca vesvese yapiyorum tirnaklarima parlatici oje surmustum gusul almadan once ojeyi iyice cikardim, tirnaklarimi da oldukca kisa kestim ki parlatıcı oje tirnagimin altina da bulastiysa eger ciktigini goremezsem diye. Sonra dustan ciktiktan sonra tirnagimin kenar alt kisminda oje olup olmadığına dair icime suphe dustu ve ben de oje kalintisi olduguna kanaat getirdim ve direk o kisimdaki tirnagimi kestim sonra da elimi yikadim. Benim tekrardan gusul almam gerekir mi?


Mumsema

Aleykümselam gusülün kabul olmasının şartları var ve bunlardan biri de iğine ucu kadar dahil hiç bir noktanın kuru kalmaması. Lakin gusülün şartları arasında art arda yapılacak diye bir şart yok. Yani eğer gusül aldıktan sonra dahil ıslanmamış bir nokta fark edersen orayı ıslatarak gusülunu tamamlaya bilirsin. banyodan çıkmışta olabilirsin bunun üzerinden bir zaman da geçmiş ola bilir ama sıkıtı yok. Derinin veya tırnağın üstü herhangi bir şeyle kapanmış olsa da bu ojede olabilir başka bir şey de olabilir orayı temizledikten yada kazıdıktan sonra ıslatman yeterli olur senin yaptığın şekilde de güsul kabul olunur tekrardan gusül alman gerekmez. Önemli olan nokta kuru bir yer kalmaması.

Konu ile ilgili bir sorunuz varsa yorum kısmına konu dışında bir sorunuz varsa dini soru sor cevap al  yada Mahrem Soru Sor kısmına yazabilirsiniz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Vesvese Midir ? Değil Midir ?
resmin alt tagı
Haberdar Et
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx