Mumsema

Bazen İbadet Yaparken Zorlanıyorum

  • 29 Ocak 2022
  • 402 kez görüntülendi.
Bazen İbadet Yaparken Zorlanıyorum
resmin alt tagı

Oktan

Selamün aleyküm ben bazi dönemlerde ibadetlerimi huşu içinde yaparken bazı dönemlerde hiç yapmıyorum bazen namazlarımı tam kılarken bazen sadece farzlarını hızlı kılıyorum tam manasıyla nasıl eksiksiz ibadetlerimi yapabilirim?


Mumsema

Aleykümselam sevgili kardeşim ibadet konusunda hassas olmana ayrı bir gurur duydum. Farzları eda etmek zaten şart ve farzlar eda edilmese günaha girilmiş olur ki senin sorunda senin farzları eda ettiğini görüyorum. Lakin bazen sünnetleri kaçırdığını görüyorum ki sünnet adı üstünde yapılsa güzel bir sevabı var yapılmasa günahı olmayan bir ibadet türü. İlkin bu iki ibadet arasındaki farkı açıklamak istedim sana.
Şimdi sana bir dua yazacağım bunu sabah akşam oku bu dua sana ibadetlerin ve güncel hayatın için güç kuvvet ve istek ihsan edecek Allah’ın izniyle.
Duayı okuyan her kimse acizlik ve tembellikten Allah’ın izniyle kurtulur.

اللَّهُمَّ إِنِّـي أَعُوذُ بِكَ مِنَ الْعجْزِ والكَسَلِ وَالجُبْنِ وَالهَرَمِ ، وَالْبُخْلِ ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ عَذَابِ القبْرِ ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ فِتْنَةِ المَحْيا وَالمَمَاتِ » . وفي رِوايةٍ : « وَضَلَعِ الدَّيْنِ وَغَلَبَةِ الرِّجَالِ » رَوَاهُ مُسْلِمٌ .

“Allâhümme innî eûzü bike mine’l-aczi ve’l-keseli ve’l-cübni ve’l-heremi ve’l-buhl ve eûzü bike min azâbi’l-kabr ve eûzü bike min fitneti’l-mahyâ ve’l-memât:

Allah’ım! Âcizlikten, tembellikten, korkaklıktan, ihtiyarlayıp ele avuca düşmekten ve cimrilikten sana sığınırım. Kabir azâbından sana sığınırım. Hayat ve ölüm fitnesinden sana sığınırım.” (Müslim, Zikir 50)

Konu: Bazen İbadet Yaparken Zorlanıyorum

Konu ile ilgili bir sorunuz varsa yorum kısmına konu dışında bir sorunuz varsa dini soru sor cevap al  yada Mahrem Soru Sor kısmına yazabilirsiniz.

resmin alt tagı
Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Düşünce ile gelen akıntı gusül gerektirir mi
resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx