Mumsema

Erkeğin kalktığı koltuğa bir bayanın oturması caiz mi?

  • 09 Mayıs 2021
  • 776 kez görüntülendi.
Erkeğin kalktığı koltuğa bir bayanın oturması caiz mi?
resmin alt tagı

Erkeğin kalktığı koltuğa bir bayanın oturması caiz mi?

hasene
hocam bugün arkadasimla istasyonda karsilastim .durakta o oturmus tren beklerken yaninda olan beyfendi kalkti bana yer verdi bende oturdum .arkadasim dediki neden hemen oturdun 15 saniye gecmesi lazimdi zina yapmis kadar gunahmis .bana cok sacma geldi ne alakaa olabilir zinayla baya tartistik bu konuda beni aydinlatirmisiniz .ben hurafe oldugunu duusnuyorim yaniliyomuyum acaba?


Cevap: erkegin kalktigi koltuga bir bayanin oturmasi caiz mi?

Hoca
< erkegin kalktigi koltuga bir bayanin oturmasi caiz mi?

hocam bugün arkadasimla istasyonda karsilastim .durakta o oturmus tren beklerken yaninda olan beyfendi kalkti bana yer verdi bende oturdum .arkadasim dediki neden hemen oturdun 15 saniye gecmesi lazimdi zina yapmis kadar gunahmis .bana cok sacma geldi ne alakaa olabilir zinayla baya tartistik bu konuda beni aydinlatirmisiniz .ben hurafe oldugunu duusnuyorim yaniliyomuyum acaba? >
Diyanetin tespit ettiği uydurma hadislerden birisi bu.

– Allah Resulü’nün (as) yanına bir ihtiyacını görüşmek için bir kadın geldi, yanında oturdu ve derdini anlattıktan sonra kalktı. Bu sırada bir adam onun kalktığı yere oturmak istedi. Allah Resulü (as), kadının oturduğu yer tam soğuyana kadar o adamı oraya oturmaktan men etti.

sıhhat derecesini bilmiyorum.

bu durumun islamda olup olmadığını hiç araştırmadım ama medresede hocalarımız bize, bir kadın koltuktan kalktığında bir süre bekleyin sıcaklık geçsin sonra oturun derlerdi. sebebi de o sıcaklıktan etkilenme olabilir derlerdi.

araştıralım bakalım.

birincisi arştıma: forumduasi.com/showthread.php?p=317439#post317439kadının oturduğu bir yeri ısıttığında yerine namahrem birisi oturupta sıcaklığını his


Yanıt: erkegin kalktigi koltuga bir bayanin oturmasi caiz mi?

imamhatipli42
Kadın ve erkeğin fıtraten kokusu farklıdır ve kadının kokusu erkeğin kokusundan daha baskındır. Bunun içindir ki kadının oturduğu yere bir süre oturmamak gereklidir. Ola ki bu sıcaklık ve kokudan bir şehvet ortamı oluşursa kişi günaha girmiş olur.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Rüyada ihtilam olduktan sonra meni gelmiyor zevk suyu geliyor gusül gerekir mi?

En güzeli sünnet-i seniyyeye uyup şüpheli olan durumlardan kaçınmaktır.

resmin alt tagı

Yorum: Erkeğin kalktığı koltuğa bir bayanın oturması caiz mi?

Kayıtsız Üye
Kadınların kucaklarında şeytan oturur. ALLAHU TEALA çirkin yerlerinizi örtün buyurur. Ve şeytan açık kadına baktığınızda çirkin yeri güzel gösterir. Bunla ilgi kurabiliriz.


erkeğin kalktığı yere kadının oturması, erkeğin oturduğu yere oturmak, kadının oturduğu yere oturmak

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx