Mumsema

Rüyada ihtilam olduktan sonra meni gelmiyor zevk suyu geliyor gusül gerekir mi?

  • 09 Mayıs 2021
  • 1.299 kez görüntülendi.
Rüyada ihtilam olduktan sonra meni gelmiyor zevk suyu geliyor gusül gerekir mi?
resmin alt tagı

Rüyada ihtilam olduktan sonra meni gelmiyor zevk suyu geliyor gusül gerekir mi?

Hoca
Mail sorusu
——————————–
rüyada ihtilam olduktan sonra meni gelmiyor zevk suyu denen sıvı geliyor gusül gerekirmi?
——————————–
Cevap:

zevk suyu denen şey mezi ise gusül gerekmez ama meni ise güsül gerekir kardeş.

 


Cevap: Rüyada ihtilam olduktan sonra meni gelmiyor zevk suyu geliyor gusül gerekir mi?

gugu

Allah razı olsun, o linki defalarca okudum zaten, bu tür rüyaları son 2 iki aydır aşağı yukarı görüyorum ve çok rahatsız oluyorum cunup oldummu diye, genelde ıslaklık olmuyor ve gusul almıyorum ama bir iki kere çok hafif bir ıslaklık oldu benim üzerimde ve meni olup olmadığından emin olamadım : boşaldığımı hissetmedim, ve köyü değildi, dokunmakla hissettim yani şu gibi renksizdi, bir aralar tesbih çekerek uyuyordum , korkuyordum o rüyalardan görmekten , şimdiyse geceleri hep uyanıyorum ve çok zor uyuyorum, o kadarda dua okuduğum halde yatmadan

bu sabah yine bu tür rüya gördüm, rüyamda adetliyim ve eşim benden sürtünerek faydalanıyor yani ilişki olmuyor, ve benden meni akdiğini görüyorum ama hiç zevk hissetmiyorum ve uyandığımda meni yokdü üzerimde. Bende gusul almadım yine çok hafif ıslaktı ama meni olmadığını düşünüyorum, bu rüyayı gördükden sonra uykum kacdi ve yorgun olmama rağmen uyuyamadım . Çok yoruldum, artık kafam kaldırmıyor, saçma sapan şeylere kafayı takıyorum, ilaç bile kullandım ve biraz rahatladım.
İhtilam olduğunda gelen o çok hafif yaşlığın meni olmadığını düşünüyorum, şu gibi, sizce haklımıyım gusUl almamakla? Lütfen benim için dua edin. Böyle sık sık rüya görüp kurtulan varmı? Ne yapmalıyım?

bir haftadır böyle rüya görmüyordum ve çok seviniyordum ama bugün sabah namazından sonra çok zor uyudum, keşke uyumasaydım yine kötü rüya gördüm, biraz zevk aldığımı hissettim ama fazla değil, uyandığımda çok az bir ıslaklık vardı üzerimde, ancak dokunmakla hissetim çünkü renksizdi, sanırım meni değildi, boşaldığımı da hissetmedim.
rüya olduğunu sanki hissediyordum çünkü şöyle düşündüğümü hatırlıyorum hayal meyal : olsun sabah eşimle ilişkiye girer bir temelli abdest alırım.
sonucda bir daha uyuyamadım ve yine bilgisayarın başa oturdum , gusul almadım , ne yapmalıyım? sanki hiç kimse sesimi duymuyor, kendimi çaresiz hissediyorum


Yanıt: rüyada ihtilam olduktan sonra meni gelmiyor zevk suyu geliyor gusül gerekir mi?

Hoca
Gugu kardeş,
Islaklığın meni mi? mezi mi? kendin bilmelisin.
Meni ise mutlaka yıkanman gerekir, mezi ise sadece ıslanan yeri yıkaman yeterlidir.


Soru: rüyada ihtilam olduktan sonra meni gelmiyor zevk suyu geliyor gusül gerekir mi?

gugu
Allah razı olsun, bu kadar hızlı bir cevap beklemiyordum, yazdığım gibi ıslaklık çok hafifdi, şu gibi, yani meni olsa belli olur hem akdiğini hissederdim. aslında ilişkiye girdiğimi net olarak hatırlamıyorum, sadece zevk duymaya başlıyordum
Boy abdesti almayı vesvese haline geldi günlük hayatta bile. Sabahdan beri bilgisayarın başında oturmasaydım şimdiye kaç kere gusul alırdım ama elimde değil , boş yere kafama takıyorum ve bu rüyaları bu kadar sık görmek beni rahatsız ediyor. Bu şeytanın hileşimidir?


mumsema
< Bu seytanin hilesimidir? >
şüphen olmasın.
< aslinda iliskiye girdigimi net olarak hatirlamiyorum, sadece zevk duymaya basliyordum >
rüyada ilişkiye girmekten dolayı, meni çıkmadıkça gusül gerekmez.

resmin alt tagı

konya442
Camasirim hep terliyor ama bi ıslaklık göremiyom ne yapsam bu durumda. Hem sabah kalktimda ve normal vakitlerdede terli oluyor.


VanLi
normal terleme olamazmıı sııcaktan falan akşam terlemişsinizdir belki eğer ııslaklıık görmüyorsanıız gusül gerekmez.

Havle (r.a.) Peygamber (a.s.) Efendimiz’den kadının rüyada erkeğin gördüğünü görmesi hakkında sordu. Peygamber (a.s.) Efendimiz ona şöyle buyurdu:

“İnzal vaki olmadıkça (meni akmadıkça) kendisine gusül gerekmez. Nasıl ki erkekten meni gelmedikçe kendisine gusül gerekmiyorsa…”

Ahmed b. Hanbel aynı hadîsi şu lafızla tesbit ve rivayet etmiştir: Havle (r.a.), Hz. Peygamber’den (a.s.) rüyasında ihtilâm olan kadından sordu. Peygamberimiz (a.s.) şu cevabı verdi:

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Faizli Banka Hesapları Kullanmak Caiz mi ?

“Islaklık gördüğü zaman gusletsin!”

Hz. Aişe (r.a.)’dan yapılan rivayette, demiştir ki:

“Resûlüllah (a.s.) Efendimiz’den, ıslaklık görüp ihtilâm olduğunu hatırlamayan adamdan sordu. Şöyle buyurdu:

“Gusleder…”

Ayrıca ihtilâm ol-uğunu hatırlayıp kendinde ıslaklık görmeyen adamdan soruldu. Buyurdu ki:

“Ona gusül gerekmez…”

Bunun üzerine Ümmu Süleym (r.a.), “Kadın onu (ıslaklığı) görür de kendisine gusül gerekir?” diyerek hayretini belirtti. Resûlullah (a.s.) ona:

“Evet kadınlar ancak erkeklerin bir parçasıdır.”


Selam12

hocam Allah rızası için bana yardım edermisiniz : meni diyelimki şehvetsiz ama hızlı dışarı çıkıyor guslu gerektirmi çünki bugün ihtilam oldum galiba yani yaş gördüm çamaşırımda sonradanda idrarımı yapıp gusul ettim . şehvetlen idrar çıkabilirmi hemde şehvet tam anlamıylan nasıl oluyor. hızlı edermisiniz nolur isim çok acele

yav hiç kimse yokmu yav ne olur yav Allah rızası için


Yetim

kardeş form kurallarını aşıyorsun. Flod yapmak, Allah kelimesinin ilk harfini küçük yazmak yasaktır. Ayrıca mesaj yazdıysan beklemen gerekir. Ayrıca görevliler sitede konunun cevaplanması için beklemen lazım.Az sabredersen cevap gelecektir.


imamhatipli42

Kardeşim sorunu bir anlayabilsem cevap vereceğim de. Benim anladığım kadarıyla ihtilam olmuşsun sabah uyanıp idrarını yapmışsın ve ardından gusletmişsin. Bu gusletmeden sonra tekrar idrar yapmanın gusül abdestine zararı yoktur kardeş.
İdrar şehvetle çıkmaz kardeş meni şehvetle çıkar haz duyarak yerinden çıkmasıdır demektir.


dj_can67
selamun aleyküm kardeşlerim…aynı soru benim içinde geçerli ama net cevap alınamamış.bende sahurdan sonra sabah namazını kılıp yattım.rüyada görmedim zevkde almadım ama uyandığımda çamaşırımda mezi vardı mezi diyorum çünkü %100 eminim mezi olduğuna meni geldiği zamn az gelmesi imkansız şehvetle akar gider benimki 1damladan bile küçük bi mezi akıntısı gusül abdesti gerekir mi ben gerekmez diye biliyorum ama net öğrenmek istiyorum…cevabınız için şimdiden teşekkürler…


muvahhidim

Kardeş;
Mezi olduğundandan kesin bir şekilde emin isen, senin de dediğin gibi gusül gerekmez namaz için iç çamaşırımızı temizlemek kafidir..

O’na emanet ol..
celle celeluh..


misafir üye
İhtilâm olduğunu hatırlayan, uyanınca çamaşırında meni görmezse gusletmesi gerekmez. İhtilam olan, uyanınca, yatakta, elbise veya bacağında yaşlık görürse, bunun mezi denilen beyaz akıcı sıvı olduğunu anlarsa veya uyanık iken mezi akarsa, gusül gerekmez.


kaars
< rüyamda ihtilam olduktan sonra ne meni nede zevk suyu geliyor..yinede güsül gerekirmi >
Hayır,
Meni gelmedikten sonra cünüp oluunmaz.
neden bir ilmihal okumazsınız


Kayıtsız Üye
1 – Ruyada ihtilam oldum ve mezi geldi ne yapmaliyim Allah razi olsun

2 – Sabahlari kalktigimiz zamn hafif beyaz bi sivi geldigi zamn gusül gerekiyormu


arifselim
1. Eğer mezi olduğu belli ise cünüp olmazsın. Bu sadece kirlettiği yer temizlenir ve uyku dışında namaz abdesti var iken akarsa namaz abdestini bozar.

2- Yukarıdaki cevaplarımızda meni ile mezinin tarifi yapılmıştır. Eğer meni ise gusül gerekir, yoksa gerekmez.


Kayıtsız Üye
– Rüyamda sadece televizyon da öpüşenleri gördüm uyandığımda penisimde bi sıvı hissettim bu sıvı sydam ve yapışkan bir sıvıydı penisimde sertleşmiş değildi bu ne sıvı sı olabilir gusül gerekir mi?

– Rüyamda bir kız gördüm .bacakları açıktı . onun yanına yattım ve hemen bir sıvı geldi .uykudan hemen kalktım ve baktım çok az bir sıvı gelmisti, sonra bidaha uyudum o iz kaybolmuştu. Bu nedir gusül gerekirmi.


mum
rüyada mezi gelmesi

< sıvı sydam ve yapışkan bir sıvıydı >
MEZİ ve MENi yi ayırman gerekir. Meni ise yıkan mezi ise gusül gerekmez.
< çok az bir sıvı gelmisti, >
Az dediğin bir iki damla ise mezidir gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye

Selamün Aleyküm bende bi soru soracağım . Ben de sık sık rüyalanıyorum lakin hiçbir zevk duymuyorum rüyalanıyorum derken ilişkiye girmeden mesela el ile veya sürtünme ile fln bunlar olunca günah diye aniden uyanıyorum ve renksiz ama birz çok yani geveliğime geçecek kadar çok geliyor bende gusul alıyorum artık 2 gü de 3 günde bir gusul almak yordu beni cevaplarsanız mutli olucam

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  İki kez ard arda ihtilam olmak

Selamün Aleyküm benim bi sorum olucak ben gece rüyalandığımda rüyalanma derken el ile ve ya sürtünme ile hemen haram diye uyanıyorum renksiz ama geceliğine geçecek kadar fazla renksiz bir sıvı ben mezi osduğuna inanıyorum o çıkıyor bende gusul alıyorum rüyalarımda zevk alamadıgio hemen uyandığım için bide o rüyayı gördüğüm için içimde bi şehvet uyanıyor ne yapmalıyım cevaplarsanız sevinirim


arifselim
Aleykum selam. Bu anlattıklarına göre bu sıvı meni değildir mezidir. Kadınlarda meni sarı renkte olur şeffaf olmaz. Ancak şüphe duyarsan o zaman gusül et yoksa gerekmez.


Kayıtsız Üye
selamün aleyküm benim birkaç sorum olacak

1.Ben ihtilam olmadan sabah uyandığımda altıma baktığımda ıslaklık var bu ıslaklıktan dolayı gusül abdesti gerekir mi?
2.Şehvetsiz gelen meniden dolayı gusül abdesti gerekir mi?
3.Her altımızda ıslaklıktan dolayı gusül abdesti gerekir mi? Gerekmez ise her altımızda ıslaklıktan dolayı gerekmeyen durumlar nelerdir?
4.Resulullah (s.a.v.)’a: “Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?” diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): “Evet gerekir.” diye cevapladı. Ben bunu anlamadım.Anlamadığım konu şu ihtilam olduğumuzu hatırlamıyorsak altımızda da ıslaklık varsa bu ıslaklık şehvetsiz gelen meni olsa dahil gusül abdesti gerekir mi?

Bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.Şimdiden Allah razı olsun.


arifselim
Aleykum selam kardeşim.

1- Bu ıslaklık eğer meni ise gusül abdesti alman gerekir.

2- Şehvetle çıkmayan meni cünüp yapmaz ve gusül gerekmez.

3- Sıvı ancak meni olursa gusül gerekir. Meni, beyaz ve yoğun renktedir.

4- Bu hadis, uykudan kalktıktan sonra ihtilam olduğunu hatırlamasa bile meni görürse gusül alması gerektiği manasındadır.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm benim sorularım olacak

1.İhtilam olmayıp sabah uyandığımızda altımızdaki ıslaklık meni ise bu meni şehvetsiz çıkarsa dahil gusül abdesti gerekir mi?
2.Sabah altıma baktığımda altım ıslak ama bu ıslaklığın ne olduğunu anlayamıyorum bu ıslaklığın meni olduğunu nasıl anlarım?
3.Altımızdaki bu ıslaklığın meni olduğunu nasıl anlarız?
4.Ben sabah uyandığımda altımdaki giysi de şu şekilde ıslaklık oluyor:yapışkan ve ıslaklık biraz fazla oluyor bu yüzden gusül abdesti gerekir mi? 5.Altımızdaki ıslaklığın meni olduğunu anlamak için altımızdaki ıslaklık ne kadar olursa gusül abdesti gerekir?
6.Uykumuzda şehvetsiz gelen meniden dolayı gusül abdesti gerekir mi?
7.Uyurken şehvetsiz ve hissedilmeden bir sıvı çıkmasından dolayı gusül abdesti gerekir mi?
8.Şehvetsiz gelen meniden dolayı gusül abdesti gerekmez ise ihtilam olmadan şehvetsiz gelen meniden dolayı gusül abdesti gerekir mi?

Bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.Şimdiden Allah razı olsun.


arifselim
Aleykum selam.

1- Uyku halinde gelen meniden dolayı yıkanman gerekir. Bunun şehvetsiz çıkıp çıkmadığını bilemezsin.

2- Meni yoğun ve beyazdır. Eğer kurumuş olsa beyaz kabuk gibi görünür.

3- Keşke kadın mı erkek mi olduğunu belirtsen bizde ona göre bir cevap verebilelim. Erkekte meniyi bir üstte açıkladık.

4- Mezi ince şeffaf ve yapışkandır. Eğer böyle ise bu meni değildir ve gusül gerekemez.

5- Meni genelde fazla akar bir avuç içi kadar.

6- Uykuda iken nasıl akarsa aksın bundan yıkanman gerekir.

7- Yıkanman gerekir.

8- Uyanık halde iken şehvet olmadan gelen meni gusül gerektirmez.


Kayıtsız Üye
Uyurken şehvetsiz ve hissedilmeden bir sıvı çıkmasından dolayı gusül abdesti gerekir mi?


klav
Bir sıvı değil sadece meni çıkarsa gusül gerekir


Kayıtsız Üye
1.Mezi gelmesi hissedilir mi?
2.Mezi çok akar mı yani çok gelir mi?
3.Meni ile mezinin farkları nelerdir?
4.Meni ile mezi arasındaki en büyük fark nedir?
5.Meni ve mezinin en önemli özellikleri nelerdir?
6.Meni ve mezinin birbirlerinden ayrılan özellikleri nelerdir?
7.Meniyi tam anlayacak şekilde anlatır mısınız?
8.Meziyi tam anlayacak şekilde anlatır mısınız?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Erkeğin hanımının dübürünü ellemesi caiz mi

ACİLSERVİS
Bu sorularının cevapları sitede mevcut aramayı kullan. Bu hikayeleri yazmamızı beklemiyorsun her halde. Düzgün bir sorun varsa sor. Bundan böyle maddeli sorularını onaylamayacağım.


Kayıtsız Üye
Ben bir kadinim rüyamdan şehvetle uyandim ama hiç bir şekilde ıslaklık gormedim gusül gerekirmi rüyamda cinsel iliskiyede girmedim bana bu arada olur ne yapmalıyım gusül alayım mı


arifselim
Cinsel ilişki görmemişsen ve bir ıslaklık da görmemişsen gusül alamana gerek yoktur. Ancak orgazm olduğunu hissedersen yada cinsel ilişkiye girdiğini görürsen o zaman meni görmesen bile gusül alırsın.


Kayıtsız Üye
Bugün sanbah namazından sonra ihtilam olduğumu gördüm fakat uyandığımda ıslaklık göremedim.
Daha sonrasında küçük abdestimden sonra yapışkansı bir sıvı geldi gusül gerekir mi?


arifselim
Rüyada ihtilam olan erkek eğer meni görmese gusül almasına gerek yoktur. Meninin rengi beyazdır ve yoğun bir kıvamdadır. Meniyi diğer akıntılardan ayırt etmek çok kolaydır. Bu anlattığına göre gusül gerekmez.


EmircanOzdmr
selamun aleyküm ben neredeyse her gece rüyalanıyorum ama meni gelmiyor arada sırada ıslaklık oluyor ama yapışkan değil bakıyorum sidik gibi birşey gusül abdesti almam gerekirmi? birde gece rahat uyumam için bir sure söylermisiniz


ACİLSERVİS
Aleykümüsselam. rüyalanmak demek meni akması demektir. Meni yok ise sen rüyalanmıyorsun belki rüya görüyosun ama bunun için gusül gerekmez. Meni ile meziyi ayırt edemiyorsan forumda çok konu var oku.
Yatmadan önce Ayetelkürsi okunur.


Kayıtsız Üye
Selamunaleykum ben ruyamdA iliskiye girecektim kendimi tuttum kalktigimda camadirda lekeler vardi zevk suyundan gusül gerekirmi


ACİLSERVİS
Aleykümüsselam. Lekeler dediğin meni ise gusül almak zorundasın. Meni değilse gusle gerek yok. Sadece mezi veya idrar bulaşmış çamaşırını değiştir.


OsmanMurat2000
Selamünaleyküm Ve Rahmetullah kardeşlerim !
Dün gece herhangi bir cinsel içerikli, şehvetlendirecek bir rüya görmedim. Ancak sabahleyin çalar saat ile uyandım ve lavaboya gittim. Ardından külotumda ufak bir ıslaklık gördüm. İhtilam olmadığım için “Ya terdir, ya sidik. Ama bu mezi gibi duruyor.” dedim.
Ardından idrarımı yaparken şeffaf, ince ve yapışkan 404 tarzı bir (mezi) akıntı geldi. Hem çok azdı, hem kokusu yoktu, hemde meni gibi uzamıyordu. Anlayacağız bunun mezi olduğundan Allah’ın bir olduğu kadar eminim. Fakat OKB hastalığımdan kaynaklı olarak vesvese geliyor.

Sorumun özeti : Bunun mezi olduğunu bildiğim halde şüpheye düşüyorsam Gusül gerekir mi ?


mumsema
< mezi olduğundan Allah’ın bir olduğu kadar eminim. >
< mezi olduğunu bildiğim halde şüpheye düşüyorsam Gusül gerekir mi ? >
Gusül gerekmediğini bildiğin halde bize sorma nedenin bile vesvesedir kardeşim.
Meni olmadığına emin olduktan sonra rahat ol


OsmanMurat2000
İlmini, bilgini ve yardımını esirgemediğin için Allah razı olsun kardeşim. Hem hocalarım bana “14 yaşındasın, ihtilam olmaya başladın. Fakat sen istimna etmişsen akmaz.” dediler. Bende Allah af etsin geçen cumartesi ihtilam olmaktan korktuğum için istimna etmiştim.
Bu durumdan dolayı haznem dolmadı. Tekrardan ilmin, bilgin ve yardımın için teşekkür ederim.


Kayıtsız Üye
Hocam şimdi bu olay bende bu hafta 3/4 kere oldu. Çoğunda rüya görmedim kalkıp baktığımda el ayası kadar olmayan bi ıslaklık var. Ve ben her seferinde gusül aldım. Şimdi de aynısı oldu. Daha doğrusu ben o sıvıyı tuvalete gidince donumu görüp farkettim. Bu sıvı meni mi mezi mi anlamıyorum gusül almam gerek mi. Lütfen acil cevap verin.


ACİLSERVİS
Meni ise gusül alacaksın. Forumda onlarca konuda tarif tekrar tekrar yazmanın anlamı yok. Bol bol okuman gerekir.


rüyada mezi gelmesi, rüyada zevk suyu gelmesi, rüyada zevk suyu görmek

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx