Mumsema

Din İstismarı Dolandırıcı Hocalara Dikkat

  • 09 Aralık 2021
  • 799 kez görüntülendi.
Din İstismarı Dolandırıcı Hocalara Dikkat

Din İstismarı Dolandırıcı Hocalara Dikkat

Murat Sordu

Merhaba, Başıma gelen bir konu hakkında görüşlerinize başvurmak istiyorum. Öncelikle ben ve eşim ikimiz de İslam dinine inanıyoruz ama birazdan yazdıklarımı okuyunca hak vereceksiniz ki muhtemelen farklı inançlardayız. Bundan bir süre önce eşim ki kendisi fizik bölümü lisans mezunudur, bana üzerimizde büyü var bir hoca buldum İstanbul’a gidelim ziyaret edelim dedi. Önce tabii ki çok ciddiye almadım çok gündüz kuşağı kadın programı izliyor diye düşündüm ta ki başıma gelene kadar. Neyse özet geçeyim. İstanbul da bu dediği hoca dediği adama gittik. Adama 5000tl civarında para vermiş adam bizi sedyeye yatırdı cin çıkartıyorum diye kemal sunal filmi gibi hareketler yaptı (kış kış cinler kış kış ). Hele bir ara evinizin adresini konumunu verin orayı da temizleyelim dedi. Koruma veriyorum dedi sanki atari oyunu ekstra para aldı. Biz Ankara’da oturuyoruz geceleri 1 saat sırt üstü yatın falan abuk subuk şeyler söyledi eşim her gece 1 saat sırt üstü yatıyor transa geçiyormuş uzaktan eğitim sanki. Adama eşim nas felak okuyorum diyor adam hoca deden deyyus yok ben hallettim onlar çok etkili değil diyor bizimki adamın bu dediğine karşılık ağzını açıp bir şey demiyor adam olmuş ruhban. Uzaktan ev temizliyor cin çıkarıyor koruma verdim diyor para alıyor falan filan daha neler neler. Bana faydası gittim deniz havası aldım İstanbul da ama hala kendime yediremiyorum adam emek hırsızı ayrıca fiş yok fatura yok dolandırıcı. Şimdi en azında ne diyeyim eşime nasıl anlatayım bilemiyorum polise şikayet edeceğim de daha da önemlisi bu konu hakkında bir şeyler yazsanız da eşime göstersem en azından bak diyanet ne diyor belki faydası olur, bu yaşıma geldim bu işler sadece TV programlarında olur sanırdım başıma geldi ben böyle bir cehalet yaşamadım hayatımda sağlıkla kalın esen kalın hayırlı günler

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir

MumSema Cevapladı

Selamlar sevgili kardeşim ne yazık ki piyasa böyle dolandırıcılar la kaynıyor ve adamların tek hırsı para dinle alakaları yok. Bu insanın dolandırıcı olduğu aşikar. Ve bu insanlar yüzünden din de lekeleniyor millet İslamı öyle bir şey zannedip dalga geçiyorlar. Bu adamın dolandırıcı olduğunun en belirgin noktası aşırı para istemesi ki gerçek hoca dünyayı değil ahiretini düşünür ve Allah rızasını düşünür para dahil istemez ben dünyada değil öteki tarafta alayım mükafatımı der.

Bir ikincisi Bu hoca denen şahıs Peygamber efendimize büyü yapıldığı zaman ona 2 Sure indiğini ve bu 2 Sure sayesinde peygamber üzerinden büyünün kalktığını ve bu 2 ayetin Felak ve Nas Sureleri olduğunu. Bilmiyor mu ki o mübarek 2 sure hakkında haşa pek etkin değil deyip kendi kelamını ve etkisini Allah’ın kelamının üzerinde tutuyor ?????

Sevgili Kardeşim senin yazını okuduğum zaman çok hüzünlendim öyle bir üzüldüm ki dinimizi lekeleyen kişiler hoca kılığında insanları dolandırıyor ve biz burada elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz. Bu şahsı kesinlikle devlete şikayet et yaptığı yanında kalmasın ki öteki dünyada yanında kalmaz onda şüphe yok lakin bu dünyada da cezasını çeksin.

Az önce yazdığım peygambere büyü yapılmıştı kıssasını bir ara paylaşmıştım. Linkini aşağıya bırakıyorum onu kapsamlı bir şekilde oku ve araştır. Hatta internette başka patformlarda da araştır bu kıssayı. Bu kıssa Bu 2 Surenin inme yani nüzul kıssasıdır. Sizden ricam bir konuyu iyice araştırmadan bu fırsatçılara koz vermeyin kalın sağlıcakla.

Konu Linki: Bana büyü yapıldı Ne Yapmalıyım

Konu ile alakalı bir sorunuz varsa konu altına Konu Dışında bir sorunuz varsa Dini Soru Sor Kısmana yazabilirsiniz.

Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Halid Aksam

Hocam benim eşim de birine inanıyor ve durmadan para yedirip duruyor ona ne yapmam lazım yardım edin lütfen. Adam eşime büyü dahil yapmış ola bilir

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx