Çok sık mezi gelmesi 1


Çok sık mezi gelmesi

Kayıtsız Üye
Çok sık mezi geliyor,lütfen Allah’ın izni ile yardım edin !!
Hayırlı günler,benim çok önemli bir sorunum var,o da benden çok sık mezi yani zevk suyu gelmesi…Ben 32 yaşında bekar bir erkeğim,ve de Maliki mezhebini Gusül Abdesti,Namaz Abdest’i alırken ve Namaz kılarken taklit eden bir Hanefi’yim.

Cinsel olarak,isteyerek veya istemeyerek çok ufak da olsa hemen her düşüncede bile mezi geliyor,ve bu durum bende büyük sıkıntılara neden olmakta…Bildiğim kadarıyla abdestliyken ve dolayısıyla namaz kılarken mezi gelmesi ile abdest sona eriyor.Bu durum bir çok kere başıma geldi.Koşup gidip yeniden abdest almak durumunda kaldım bir çok defa.

Ayrıca yine bildiğim kadarıyla çamaşırın mezi değmiş yerlerini temizlemek gerekirmiş.Haliyle mezi gelme durumu çok sık olunca,bu durum da devamlı tekrara neden olmakta…Hem temizlenme işi,hem de yeniden abdest almak derken bir bakıyorum aşağı yukarı 10-15 dk banyoda geçiyor.

abdest aldıktan sonra bakıyorum,yine bir iki damla mezi geldiği oluyor.Yine banyoya gidip temizleniyorum ve abdest alıyorum.Ve yine bir 10-15 dk süre kaybı daha…Bu durum bazen öyle sıklaşıyor ki,hemen hemen her gün bir çok vakitte tekrarlanmakta…Bir çok kez bu nedenden dolayı namazım kazaya kalıyor.

Bazı zamanlar da namaz esnasında bir akıntı,yaşlık hissediyorum ve kılarken içime kuşku düşüyor.”Acaba namazım sahih olmadı mı?” diye bu kez de ayrıyeten,vesvese geliyor.Bu durum bir çok açıdan beni çok darlamakta ve zorlamakta…Benim gibiler için özel bir fetva,ruhsat var mıdır?


Cevap: Çok sık mezi gelmesi

Şema
Mezi gelmesine ruhsat yoktur. Yani mazeret sahibi sayılmazsınız.
Yapılması gereken şehveti teskin etmektir. Az yiyerek/oruç tutarak veya evlenerek. başka çaresi yoktur herkes bu durumu yaşıyor maalesef


Cevap: Çok sık mezi gelmesi

Kayıtsız Üye
bayanlarda da mezi diye bir olay var midir?


Cevap: Çok sık mezi gelmesi

Şema
< bayanlarda da mezi >
Kadın ve erkekte mezi olur hatta kadınlarda mezi daha çok olabilir.
Mezi, şehveti düşünme ve sevişme sırasında çıkan kaygan/yapışkan sıvıdır. İdrar hükmündedir.


Kayıtsız Üye
peki bu durumu yaşayinca günaha girmis oluyor muyuz ? yoksa doğal bir durum mu bu


Şema
Doğal bir durumdur ve günah değildir (harama bakma ve dokuma yoksa).


Kayıtsız Üye
peçete ya da pamukla mezinin çıkacağı yeri tıkarsanız abdestiniz bozulmaz dışarıya bi akıntı çıkmadıkan sonra


18-Unexpected
Selamın Aleyküm. 1 haftaya kadar önce, hatta 1-2 gün önceye kadar neredeyse hiç mezi gelmiyordu fakat son 1-2 gündür sık sık mezi gelmeye başladı. Namaz kılacağım ama kılmaya korkuyorum ikide bir geliyor diye. Normal bir şey yapıyorum, araştırma vs yapıyorum sebepsizce geliyor, anlamadım bende. Bunu nasıl çözerim? Ayrıca benim WhatsApp’tan konuştuğum bir kız var ve o kızla konuşma sırasında da oluyor konuştuktan sonra da oluyor ama o kıza karşı amacım kötü değil ki, o bana güveniyor gerçekten. Ayrıca kendimi cinsel anlamda uzun zaman aralıklarında tuttuğum için olabilir mi? Dediğim gibi bu neyden dolayı kaynaklanıyor olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler şimdiden.


ACİLSERVİS
Cinselliğe ilgin artmıştır. Ayrıca ile başladığın yerde kalbin temiz olunca helal olmuyor. Konuşmak haram ise kalbinde kötülük olmamasının hiç bir değeri yok.


Kayıtsız Üye
Hayırlı ramazanlar abi bir konuda beni aydınlatırmısınız kafama çoktakılıyor gusül de tüm gereken hususları yapıyorum tam ağzıma su verirken gargara esnasında aklıma şeytani düşünceler geliyor bende bundan ötürü düşünmemek için kendimi sıkıyorum hocam tamda o zaman mezi gelse vede gelen mezi bacağımıza vücudumuza temas etse ve biz öylece güsle devam etsek gusül sahih olurmu yani neticede her tarafımızı tekrardan sudan geçireceğimiz için bu hususta gusül sahih midir aslından o sıra yine yıkamak lazım ama her gusülde bana boyke oluyor o yüzden soruyorum ve safi mezhebindenim hocam gusülse necaseti kaldırmak farz deniliyor büyüzden soruyorum Allah rızası için cevaplar mısınız ben guslu bu şekilde tamamladım teşekkürler


ACİLSERVİS
Mezi japon yapıştırıcısı gibi bir şey değil. Geldiyse su ile beraber gider zaten.


mezi, Surekli mezi gelmesi zararlimi, surekli zevk suyu neden gelir

Bir önceki yazımız olan Hanefi Mezhebinde Çıplak Kadına Bakmak Abdesti Bozar mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkında yorum “Çok sık mezi gelmesi

  • Anonim

    Benim bildiğim kadarıyla ufak bir şehvette bile gelen mezi, maliki mezhebinde bununla ilgili bir ruhsat var. Tabi kişi bu mesele için fıkıh alanında yetkin birine durumunu söylemeli yoksa kendi başına hareket etmesinde sıkıntı olabilir.