Allah’ın Beni Sevmediğini Düşünüyorum 1


Allah beni sevmiyor gibi hissediyorum

Bu kötü bir şey mi yaptım? Ya Allah beni sevmezse yardımcı olun.
Kolay gelsin ben on dokuz yaşındayım üç yıllık evliyim kaynanamla bir oturuyorum eşimle anlaşıyorum.
üç yıldır bu kadın bana yapmadığını bırakmadı hep aşağıda beğenmedi. hor gördü eşimin yanımda da iyi davranıyor.
her işi yapardım yeri gelince hiç bişey yapmıyor en çok ben yapıyorum diyor Allah için huzurum kaçmasın diye gülümser işime devam ederdim.
Herşeyi sorar kurcalar herşeye kızar hiç gülmez hep şikayet eder hep söylenir azarlar eşimde annesini çok seviyor.çünkü ona iyi bana da inanıyor yalan söylemem beni biliyor.
Ben Allah için çabalıyorum benim için yalnızca önemli ve gerçekte hiç yalan söylemem güler yüzlüyümdür laf sokmam kırıcı konuşmam herkesi severim. namaz kılıp kuranı okurum kapalıyım.

her şey Allah için

ben şeker hastasıyım sık sık şekerim düşmesine rağmen hep çabalardım tüm işi yapardım hiç kalkmazdı yeri gelincede yine söylenirdi eşime söyleyince piskolojisi bozuluyor çok kızıyor evi terkederim diyor.
Onun yüzünden huzurumuzda kaçıyor ve ben artık bundan çoook sıkıldım yeter iyiyim diye hep beni yiyecek mi?Bende insanım hamileyim üç yıldır iş yapıyorum.
kocaman ev herşeyi ben yapıyorum iki yeni gebeyim diye. doktor sık sık dinlenmemi istedi ağrım çoktu dinlenice gelip diyor hiç bişey yapmıyor.
hiç bir zamanda yapmadı inşallah kalkarsın işte inşallah sende bigün şurayı böyle temizlersin sanki hiç yapmadığım şey sürekli laf sokuyor.
ve çoook zoruma gitti yapsamda yapmasamda aynı bende bir karar verdim zaten her türlü kötü ben oluyorum
ya ağrım olmasına rağmen kalkım iş yapıyorum onu doktorlara götürüyorum eve gelince sandım çok oluyor.
düşük olacak hala umrunda değil kalk şunu da yap şunu da yap hiç beğenmez ve ben bi karar verdim.
artık bende öyle olucam kötü olamam ama eşimin yanında iş yapıcam kendi odamı toplaycam.
başka hep diyecem oram buram ağrıyor zaten gebeyim her işi yapsın aklı başına gelsin kıymeti anlar belki ama korkuyorum.
ya Allah benden razı olmazsa ya beni sevmezse ben ne yaparım? Acaba Allah kızıyor mudur bana bunu merak ediyorum sizce ne yapmalıyım.
Allah neden beni sevmiyor?

Bir önceki yazımız olan Allah Kulunu Terk Eder Mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkında yorum “Allah’ın Beni Sevmediğini Düşünüyorum

  • Mumsema

    Selamun aleykum hanım kardeşim. Artık siz bir aile olduğunuzu unutma. Aile içerisinde böyle durumların olması asla hoş değildir. Birlik ve yardımlaşma olmalıdır. Eğer sana yapılan haksızlıklar gibi sende aynısını yaparsan ne farkın kalır.
    Aynı günahı ve yanlışı sende işlemiş olursun. Bunun yerine sık sık eşinle paylaş, sağlığına da dikkat et ama sen kendine yakışanı Allah için yapmaya devam et. İyilikle kötülük asla bir olmaz. Sen iyilikle karşılık ver ki Allah sana yardım etsin ve hem dünyada hemde ahirette seni mutlu kılsın.