Kayitsiz

Allah Kulunu Terk Eder Mi

Bu konu Kayitsiz tarafından 2 sene önce açıldı ve 5 Cevap verildi.
Kayitsiz
Kayitsiz
YÜZBAŞI
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 59
Yanıt Sayısı: 0
Güncelleme: 12 Mayıs 2021, 13:58

Allah beni terk etti

Allah un rahmeti ve bereketi üzerinizine olsun hocam ben Allah un beni terk ettiğini düşünüyor gibiyim dua ediyorum beni terk etme diye ne yapmam gerekiyor zor durumdayım.

Allah’ın Bazı Kullarına Çok Çektirmesi

Bir önceki yazımız olan Hiç Gusül Almamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Allah’ın rahmeti ve bereketi sizin de üzerinize olsun. Allah’ın kulunu terkettiği düşüncesi çok tehlikelidir küfre düşürebilir. Çünkü Allah hiç bir şeyi unutmaz ve her şeyi hakkıyla bilir. Allah size sıkıntı verdiği için böyle düşünüyorsanız bunun sebebi Allah sizi sevmek istemiştir ve sizi sınamıştır. Hamd ederseniz Allah katında dereceniz yükselir, fakat isyan ederseniz dereceniz düşer.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Öyle olsa peygamberler dışında herkesi Allah terkederdi, haşa. Öyle bir şey yoktur. Kul haddini aşmadıkça Allah tövbesini kabul eder.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 442
Hocam kötü günahkar kişileri Allah terk eder mi?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam ve rahmetullah ve berekatuhu. Haşa, tövbe et çünkü böyle bir hissiyatı kalbine ancak şeytan verir. Allah kulunu bırakmaz, eğer insan sapıtmamışsa. Namazını bırakma, kazaların varsa mutlaka onlara yönel. Kendi kendine saçma düşüncelere kapılma zira bu düşüncelerin ancak senin zararınadır. Selametle.
göksel ayyıldız
göksel ayyıldız
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 442
Terk etmek sanırım yakışmasa da biz insanların yaptığı ameldir. Yani aslında tamamen hissi bir yenilginin son demidir desek olur mu buna cevap bilemiyorum. Kötü şeyler yapmak demek, demek ki kötü olunduğunun farkındalığı var o zaman önce onları terk etmek adına hareket etme hakkını kullanmalıyız. Allah CC .kulları için yani bizleri yaptıklarımızdan dolayı nasıl terk eder? Bırakır gider mi ? Unutur mu ? Yada bunu nasıl yapar acaba ? Evet, bunları biz yaparız sadece ama O CC. Yapmaz çünkü biz kullarıyız, bizi bilen ise O CC. Allah'ı tanımak için aklımıza ne gelir acaba? Mesela en çok sevdiği kulu ve peygamberi Hz.Muhammed SAV böyle biliyoruz, onun başına gelen onca zahmet dolu mevzuları da biliyoruz. Ona yapılan eziyetleri de yapanlar kullar yine Allah'ın kulları, onlara o anda istediğini yapmaya hacet mi? Elbette, peki yapmış mı? HAYIR. Demek ki Allah unutmuyor ve mühlet veriyor, biz bunu kullanırsak ama iyi olması için sevdiği kulu oluruz, kullanmazsak terk ettiği değil belki de sevmediği kulları oluruz, ne olursa olsun Sahibimiz sahibi olduğu şeyleri terk etmez sadece biz içimizden ve olası desiselerden dolayı öyle sanırız, kapılarının sonuna kadar açık olduğu Mevlaya yürümeyi unutmayalım ki içimizdeki vesvese dağılsın gitsin.
Konuya Bir Cevap Yazın

İlgili Diğer Konular
  • 2 Kayıtlı Üye
  • 84 Konu
  • 779 Cevap
  • Son Üye: Kayitsiz
Mumsema