Mumsema

Vesveseli Düşüncelerden Nasıl Kurtulurum

  • 11 Aralık 2021
  • 1.051 kez görüntülendi.
Vesveseli Düşüncelerden Nasıl Kurtulurum

Vesveseli Düşüncelerden Nasıl Kurtulurum

Berat Diyorki;

Esselamu aleyküm verahmetulah veberekatü, yaklaşık 2 aydır sanki Kendimi ilah gibi görüyor (tövbe haşa), Allah’a Peygamberlere Meleklere kur-an’a ve iyi şeylere küfür edip kötü şeyler söylediğimi ve yaptığımı düşünüyorum ama yapmak istemiyorum kafayı yiyorum bir anda olmaya başladı bu şeyler ama ben Allah’ı ve onun sevdiği kimseleri ve şeyleri seviyorum ama seviyormuşum gibi oluyor Allah rızası için cevap verirseniz çok sevinirim


Mumsema

Sende hasıl olan şeye biz dinde vesvese diyoruz. Bak sen bile bu yazını yazarken ben yapmak istemiyorum ama öyle yaptığımı düşünüyorum diyorsun. Bu şeytandan gelen bir vesvesedir. Aklına öyle bir şey geldiği anda şunu söyle Allahümme heze munkar Yani Türkçe tabiri ile Allah’ım ben bunu inkar ediyorum. Bu sözü söyle zikir yap peygambere salavat getir tesbihatları çek. Bunu sen düşünmüyorsun bu duyguyu sana şeytan getiriyor ve seni küfre ve isyana çekmek istiyor.

Şeytanın getirdiği bu düşünceleri kabullenmezsen bu duygulardan sorumlu olmazsın. Evet belki şeytan sana getirmeye devam edecek bu duyguları çünkü seni deneyecek . Şeytanın işi insanın kalbine vesvese indirip bazı fikirlerini insana empoze edip onu hak yoldan saptırmak. Şu anda şeytan sana bunu yapıyor sana burada tek düşen bunu inkar edip kendine ben bunu inkar ettim artık bunda sorumlu değilim demek.

Bu duyguyu İnkar ettikten sonra bırak içinden ne geçerse geçsin zaten sen kabullenmedğin için bundan sorumlu da olmazsın. Nas suresini bol bol oku vesveseye iyi geliyor tesbihatları yap bol bol Resulullah Sallahu aleyhi ve selleme salavat getir. Emin ol bir kaç gün sonra bakacaksın ki artık sana bu düşünceler gelmemeye başlayacak çünkü şeytan günaha cevap alamadığı zaman bunu yapmayı bırakıp seni başka günahlara çekmeye çalışır. İblis farklı yollar dener ve sen ne kadar onun oyunlarına düşmezsen o kadar sevap kazanırsın.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Dînde bilinmesi zorunlu olan bir hükmü inkar etmek

İçinden bunun gibi istemediği düşünceler geçen olursa yukarıda yazdığım şeyleri uygulasın Allah’ın iniyle en yakın zamanda bu düşüncelerden kurtulacaktır. Kalın Sağlıcakla….

Dip Not Olarak

Allah’a şirk koşmak açıkça küfürdür ve küfrün tövbesi şahadeti getirmektir. Küfürden tövbe yada haşa yada estağfirullah diyerek dönülmez küfürden şahadeti getirerek dönülür.

Konu ile ilgili bir sorunuz varsa konu altına konu dışındaki sorularınızı Dini Soru Sor kısmına Yada Mahrem Soru Sor kısmına yazabilirsiniz.

Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx