Kayitsiz

Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek

Bu konu Kayitsiz tarafından 2 sene önce açıldı ve 76 Cevap verildi.
Kayitsiz
Kayitsiz
YÜZBAŞI
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 59
Yanıt Sayısı: 0
Güncelleme: 13 Temmuz 2021, 21:04

Rüyada Hz Muhammed’i Görmek

Rüyamda peygamber efendimizi (sav) gördüm yorumlar mısınız?
Selamun aleykum. Ben yaklaşık 3-4 ay önce bir rüya gördüm, halen etkisindeyim yorumunuzu merak ediyorum.
Rüyamda bizim eve dayım telaşlı bir şekilde geldi.. heyecanla hazırlanın peygamber efendimiz (sav) geliyor , cemaat namazı kılacağız dedi. Ben dayı ne olur beni de bekleyin abdest alayım ben de size katılayım dedim.. bunu dedikten sonra baktım ki odada namaza durdular. Efendimiz arkası dönük bir şekilde karşımdaydı.. boyu ne çok uzun ne de kısaydı. Mübarek omuzları genişti başında sırtını da örten bir örtü vardı.. Ben onu görüyor olmanın huzurunu ve namaza yetişememiş olmanın üzüntüsünü yaşarken dayım kızım hazırlan efendimiz diyor ki gelsin iki rekatta onunla kılalım dedi. Arkasında ben, sağ tarafında dayım namaz kıldık. Namaz kısmını hatırlamıyorum.
Selam verdiğimiz anda peygamberimizin mübarek ayaklarını gördüm. Sevinçten oturduğum yerde zıplıyordum. Sonra dokunmak istedim, ayaklarını tutmak öpmek istedim ama abdesti bozulabilir diye düşünüp ellerimi geri çektim. Sonra çok mutlu bir şekilde uyandım. Şimdi yazarken bile o anı yaşadım. Bu rüyamı doğru mu yaptım bilmiyorum ama çok kişiye anlattım. Kimse doğru düzgün yorum yapamadı.. Uzun oldu kusura bakmayın, hakkınızı helal edin.. yorumunuzu bekliyorum hocam. Allah yar ve yardımcınız olsun.
Rüyada Peygamberimizi Görmek

Bir önceki yazımız olan Cinlerin Musallatını Nasıl Anlarız? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam hanım kardeşim. Ne mutlu sana ne kadar şanslı ne kadar bahtiyarsın ki bu güzel rüyayı görmüşsün. Bu rüya sana Allah’ın bir ikramıdır. Rüyanız onu sevmeye, sünnetini yaşamaya ve ilim öğrenmeye yorumlanır. Allah’ın size ihsan ettiği bu rüya ile Allah’a şükredin, peygamberin sünnetini öğrenin ve hayatınıza tatbik edin. Çünkü onu sevmenin alameti ikidir. Birincisi onun sünnetini yaşamak, ikincisi ise ona bol bol salavat getirmektir.Onu görmek gerçek hayatta görmek kadar değerlidir. “Bir hadis-i şerifte şöyle geçmektedir:“Bir kimse rüyasında beni görürse, o kimse gerçekten ve aynen beni görmüş gibi olur. Çünkü şeytan benim şeklime girmesi mümkün değildir.”Allah’a emanet olun ve bize dua edin.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyamı yorumladığınız için çok teşekkürler Allah razı olsun sizden.. yalnız şunu da sormak istiyorum. Namazda kıblenin tam tersine yönelmiştik. Bu ayrıntının bir önemi var mı sizce?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Allah sizden razı olsun kardeşim. Rüyanızda kıblenin tam ters yönünde namaz kılmanız sizlere tövbe ve istiğfar için bir uyarıdır. Emir veya yasaklarda yada sünnette ihmal ettiğiniz şeyleri düzeltmeniz gerekir anlamındadır. En doğrusunu Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizden mektup geldiğini görmek Sabah namazından sonra istihare yaptım rüyamda beyaz kumaş gördüm yanında da siyah küpeler çok vardı sırayla diziliydi. Sonra beyaz kuş gibi bir şey uçarak yere kondu ardından her taraf siyahlaştı. Sonra kapı hafif açılır ken aydınlık oluştu sonra başka rüyalar derken bana peygamber efendimiz sallalahu aleyhi vesselam dan mektup geldi süt kardesinle tartışma yazısı vardı ve hayırlısıyla olur yazısı vardı ne olduğunu anlamadım dua ederken hayırlısıyla ısıt hayırlı değilse soğut diye dua ettim ama uyanınca bir şey hissetmedim.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum. Gördüğünü bu rüya hayra ve olumlu manaya yorumlanır. Düşlediğiniz şeylere kavuşmaya, sıkıntılardan sonra kazanacağınız feraha işaret etmektedir. En doğrusunu bilen Allah’tır.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Peygamberimizi rüyada görmek Ben 2 kere peygamberimizi rüyamda bana kırmızı güller gönderdiğini gördüm 1 kerede kılıcını ve bir çok peygamber gördüm ve halen görüyorum ben namaz kılan kuran okuyan biri değilim ve bir çok ibadeti yerine getiremem peygamberimizi rüyamda görünce utanıyorum ben layık değilim bu rüyaların nedenlerini yazarsanız sevinirim.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Sevgili kardeşim ne mutlu size. Çünkü Resulullah (s.a.v) diyor ki: Şeytan rüyada benim suretinde kimsenin rüyasına giremez.Faaliyetlerde olmasa da yürekte içten içe İslamı Peygamerimizi hissediyorsunuz, güzel şeyler düşünüyorsunuz ve duyarlı bir yüreğiniz var. O zaman artık bunlardan büyük bir kısmını hayatınızda da yaşama başlayın. Her insanın eksiklikleri,yanlışları var. sizde olabildiğince bu eksiklikleri kapatmaya çalışın bence. selamlar olsun
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizin mezarının açıldığını görmek Peygamber efendimizin (sav) mezarının açıldığını ve mezardan çıkartıldığını, hani su tv lerde gördüğümüz fermuarlı cenazelerin içine konulduğu şey, mezardan o şekilde çıkarıyorlar, onun içinde ve ben uzaktan izliyorum, tabiri caizse orada isyan ediyorum nasıl açar nasıl çıkarırlar diye fakat sağımda ve solumda iki kişi var ya nasıl yaparlar engel olalım diyorum ama onlar kolumdan tutuyorlar gitme der gibi, mezardan çıkardıktan sonra fermuarı açıyorlar. Ben elimle yanımdakilere müdahale ediyorum hayır bakmayın, biz bakamayız, yüzünü açacaklar bakmayın diyorum, hani biz kimiz ki der gibi ama ben yanımdakiler bakmasın diye uğraşırken fermuarın açıldığını ve sadece sağ yanağını gördüm. Nasıl desem genç birinin yanağı gibi, pürüzsüz ve hafif kirli sakallı gibi. Bu şekilde bir rüya gördüm. Lütfen cvp yazar mısınız.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Peygamber efendimiz aleyhisselamı rüyada görmek gerçektir yani şeytan onun yerine geçemez ve onu taklit edemez. Rüya yorumcuların hemen hemen hepsi hayır yorumlamışlardır. Ancak peygamber aleyhisselamın kabirlerinin açılması hakkında ise bir kaç farklı şekilde yorumlanmıştır. Genellikle bu rüya hayırlıdır çekilen uzun meşakkatlerden sonra rahata kavuşmaya, berekete, kazanca ve iyiliklere kavuşmaya yorumlanmıştır. Çok az bazı yorumlara göre ise, bazı sırların ortaya çıkmasına ve başkaları tarafından bilinmesi şeklinde de açıklanmıştır. Ancak hangi şekilde olursa olsun onu görmek büyük bir şeref ve onurdur. Siz aynen hayatta görmüş gibi sevinin ve Allah’a şükredin.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizden gelen haber Selamlar. Rüyamda ailece bizim evin odasında ailece oturuyoruz. Birden bir ses peygamber efendimizin (s.a.v) oturduğumuz odaya geleceğini, odadan herkesin çıkmasını yalnız benim ve teyzemin kalmasını istediğini söyledi. O esnada mutluluktan kendimizi kaybettiğimizi hatırlıyorum. Bu rüyanın anlamını çok merak ediyorum.. O anki mutluluğum gün boyu sürdü. Kendimi çok huzurlu ve enerjik hissediyorum.. buna benzer çok rüya gördüm. Hatta bir keresinde arkasında namaz kıldığımı görmüştüm. Genellikle sıkıntılı olduğum gecelerde görüyorum. şimdiden teşekkürler.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum kardeşim. Rüyada peygamber aleyhisselamın görülmesi gerçekte görülmesi kadar olmasa da onun kadar değerlidir. Çünkü şeytan rüyada peygamberimizin yerine giremez onu taklit edemez. Onu görmek ve ondan haber almak onu sevmeye sünnetine sarılmaya delalet eder. Bizlere dua edin ve Allah’a emanet olun.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizi görmek Rüyamda peygamber efendimizi beyaz bir kefenin içinde haşa parçalarını din kültürü öğretmenimiz birleştirmem için ödev veriyor ben evde dokunmadan önce boy abdesti alıyorum ve bedenimden yaratıklar çıkıyor dışarı çıkıp tam dokunacağım zaman kendimi büyük bir çukurun yanında kavgada buluyorum ve bir anda uyanıyorum bunu nasıl yorumlarsınız.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Rüyada şeytan peygamber aleyhisselamın yerine geçemez ve onu taklit edemez. Bu rüyanız size tövbe istiğfar etmeniz ve peygamber aleyhisselama daha çok salavat getirmeniz ile onun sünnetine yapışmanız gerektiğine bir alamettir. En doğrusunu Allah bilir Allah’a emanet olun.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Ben rüyamda peygamber efendimizi gördüm rahmetli abim ben ve efendimiz bir evdeydik ev küçük ve hafif karanlık köy evleri gibiydi sanki her evde peygamber varmış gibi. Efendimizle aynı evde olmak rüyamda çok doğaldı abim bana rahmetli abim git efendimize söyle dedi bende tamam abi dedim gittim ve efendimizi gördüm fakat bedenen ve fiziken karşımda değildi ama karşımda onu onu net bir şekilde görüyor gibi konuşuyordum. Efendim abim size söylememi söyledi dedim oda neyi dedi bilmiyorum dedim efendimizde hadi gidip soralım dedim beraber abimin yanına gittik. Abim beyaz bir hac elbisesi ile efendimiz yemek hazır kardeşimi o yüzden gönderdim dedi yemek de kemikli et 3 adet et haşlaması vardı efendimiz onu pay etti en büyük parçayı bana bir ufak parçayı abime ve en küçük parçayı da kendine aldı. Ben üzüldüm efendimize kendi payımı versem asla kabul etmezdi abim benden zayıftı rüyada ona vermek istedim ama efendimiz onun gözüne girmek için yapıyorum sanmasın diye gizlice verecektim. Efendimiz şu arkada bilmem şu bu olmuş gibi bir şey söyledim herkes arkasını dönünce abimle tabağımı değiştirdim ve efendimiz döndüğünde ben aç değilim Allah beni aç bırakmaz asla bu yüzden siz yeyin deyip kendi yemeğini benim tabağıma koydu ve yemek duası ettik ve böylece yemek yedikten sonra uyandım. Ne hikmetse eşimin bu rüyadan zerre haberi yokken akşama eve gittiğimde baktım ki aynı yemeği yapmış inanın etler bile aynıydı bunun hikmetini biri bana açıklasın lütfen bu arada kısaca geçtim detayı çok uzun sürer teşekkür ederim....
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum kıymetli kardeşim. Sana bu rüyayı yorumlamaya ne gerek var. Maşaallah o kadar açık o kadar net ve o kadar hayırlı bir rüya görmüşsün ki biz bunu nasıl yorumlayabilelim? Ne mutlu sana kardeşim. Ona layık bir ümmet olmaya çalış ve öyle bir hayat sürmeye devam et. Allah her daim seninle olsun. Bizi de dualarında unutma kardeşim. Allah’a emanet ol.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizi kabede görmek İyi günler efendim. Ben eşimden boşanıyorum. Sıkıntılı bir süreçteyim yatsı namazımın ardından abdestli yattım ve rüyamda kabedeyim içinde bembeyaz bir oda var ve ben odaya giriyorum odanın içi 3 4 tane yeşil demirden ranzalar var. eşim siyah takım elbise giymiş ayakkabısını bağlıyor. Ben ranzanın birinin üzerine çıktım oğlumun yatağı imiş yanı da o peygamber efendimiz duruyor yatağın başında. Eşim gel diyor gelmem diyorum peygamberimiz var buradan çıkmam diyorum bana tokat atıyor eşim ve duvarı yıkıp gidiyor. Ben efendimizle göz göze iken uyandım. Sizce ne anlam taşıyor. Teşkkürler.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Hayırlı günler hanım kardeşim. Bu öyle bir rüyadır ki yorumlamaya gerek yoktur. Bu açık ve net rüyalardandır. Eğer bir karara niyetlenmisen bu kararında olan haklılığına işarettir. Peygamberi görmek ve peygamberi tercih etmek senin için müjdedir ve inşaallah çok kısa bir süre içerisinde sıkıntılarından kurtulacaksın. Allah yardımcın olsun.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizle konuşmak selamın aleyküm hocam rüyamda peygamber efendimizi gördüm ben bir odadaydım böyle heyecanla hoş geldin peygamberim diyordum bir kapı vardı büyük kahverengi tahtadan kapı açıldı yem yeşildi etraf sonra gene peygamberim hoş geldin diyordum sonra duvara baktım gölgesini gördüm yem yeşil bir elbise giymişti elini öptüm sonra kula dedim ki peygamberim ben sevdiğimi senden istiyorum dedim sonra bana güldü ve gitti (ben hep duamda peygamberim sende dua et rabbim sevdiğimi bana bağışlasın derim)?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam kardeşim. Peygamber aleyhisselamın görüldüğü rüyalar sahih gerçek rüyalardır. Ona olan sevginin ve sünnetine uymanın bir işaretidir. İnşaallah istek ve arzuların kabul edilecektir. Allah’tan her zaman hayırlı olanını istemeliyiz.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamberi görmek ne anlama gelir Peygamberimizi rüyamda gördüm yeşil elbiseliydi ben peygamberim hoş geldin diyordum. Oturdu karşıma elini öptüm sonra sevdiğim kızın adını kulağına söyledim onu istediğimi söyledim yüzü gülümsedi ve gitti bu ne anlama gelir?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum. Bu rüya çok net ve berrak bir rüyadır. Onu gören gerçekte görmüş gibi değerli bir rüya görmüş gibidir buyrulmuştur. İnşaallah kişinin umduğuna kavuşmasına yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir biz her zaman yanılabiliriz.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamberimizin ayaklarını öpmek Selamün aleyküm hocam, Rüyamda farklı olaylar gördüm ve bu olaylara bağlı olarak da peygamberimizin ayaklarına kapanıyordum özür dilemek için. Kendisini görmedim nasıl denir bir iç ses midir ama onun ayaklarına kapanıyordum. Yorumunuzu bekliyorum. Kısa bir süre ayaklarına kapanmış hissetmem onu gördüğüm manasına gelir mi?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam. Rüyanız hayırlıdır. Peygamber efendimizi rüyada gören adeta onu gerçekte görmüş gibi olur. Onun ayaklarına kapanmak ise, çekilen sıkıntılardan sonra ulaşılacak rahatlık ve huzura kavuşmaya yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Peygamber efendimizi rüyada görmek ne anlama gelir Hocam bunu sormak zorundayım. Annemler de sabah uykulu şekilde oğlumu emziriyordum. Saate baktım 5 civarındaydı. Sonra kendime geldim rüyamda efendimizi gördüğümü hatırladım nutkum tutuldu o an. Sabah anneme söyledim rüyamı. Yan odadan kardeşim geldi dedi ki sabah gözümü araladım duvara beyaz kocaman bir ışık vurdu geçti peki saat kaçtı dedim saat 5 civarındaydı dedi. Annemle göz göze geldik ben o an besmele çekip hıçkırarak ağlamaya başladım. Evin çevresinden arabalar geçmiyor ve başka ışık olsa bile sabah 5 te mümkün değil hocam farkedilmesi. Hava aydınlanıyor ben rüyamda efendimizin nur içinde bana baktığını gülümsediğini gördüm. Hocam bu nedir hakkınızı helal edin yoruyoruz sizi lakin böyle şeyler insanı meraklandırıyor o yola daha fazla giriyoruz inşallah cümlemiz.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum. Allah rüyanızı mübarek eylesin. Peygamber aleyhisselamı rüyada görmek onu gerçekte görmek gibidir buyrulmuştur. Ne mutlu size. Onu görmek ilim sahibi olmaya, sünnetini yaşamaya ve öğrenmeye yorumlanır. Görülen o ışık bu anlamda olsun veya olmasın gördüğünüz rüya önemlidir ve çok hayırlıdır inşaalah. Allah’a emanet olun.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Peygamberimizi rüyada görmek ne anlama gelir Yılbaşı gecesi uykuya yattım. Rüyamın içinde rüya görüyordum ve o rüyamın içindeki rüyada göğsünden yukarısı görünen beyaz kıyafetli simsiyah saç, sakal ve gözlü bir adamı gördüm. Yüzü sabitti hiçbir duygu yoktu. Rüyamın içindeki rüyadan uyandım ve rüyamda çevremdekilere peygamberimizi gördüğümü söyledim büyük bir sevinçle. Gerçekten görmüş olabilir miyim ? Gördüysem bu nelere delalettir ?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum kardeşim. Öncelikle rüyanız hayırlı mübarek olsun güzel bir rüya görmüşsünüz. Rüyanın içinde rüya görmek demek, o rüyanın doğruluğunun sağlam olmasına işarettir. Zaten peygamber aleyhisselamında görülmesi demek, adeta gerçekte görmek kadar doğru kabul edilmiştir. İlim öğrenmeye, kabeye gitmeye ve sünnetini öğrenmeye yorumlanmıştır. En doğrusunu bilen elbette sadece Allah’tır.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada Muhammed sav ismini görmek Hocam bir gece rüyamda uyurken yastikya muhammed s.a.v yazısı gördüm ve uzerime doğru yıldızlar geliyordu ondan sonraki gün yine uyudugum zaman peygamber efendimizi s.a.v rüyamda duvarda resmi asılı gördüm önce güzel değilmiş dedim agladim sonra güzelmiş rüyamda dedim 18 yaşında falandim hala unutamam bu iki rüyamı hocam hadisi serifte peygamberimiz s.a.v beni rüyasında gören cehenneme girmez diyor. Ben doğruluğunu arastirmiyorum ama sizden aydınlatıcı bir cevap istiyorum.herkese hayırlı nurlu ramazanlar Allah ülkemize güç kuvvet versin bütün kardeşlerime selam olsun..
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum kardeşim. Her iki rüyanda çok hayırlı ve güzel rüyalardır. Bu söz konusu hadi, sahih hadis kaynaklarımızda geçmektedir. Ancak peygamber aleyhisselamı görmek onu gerçekte görmek gibi değerlidir. Onu çok sevmeye ve sünnetine sarılmaya yorumlanır.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizi gördüm Rüyada peygamber efendimizin gördüm. Bilemiyorum adı geçmedi ama gökyüzünde arkası dönük yürüyen ve hafifçe yana dönüp tebessüm eden birini gördüm esmer hafif uzun saçlı geniş ömürlü ve ben sürekli Rabbim şükrediyorum bana da gösterdin diye. O rüyayı gördüğümden beri inanılmaz huzurluyum ve umreye gitmek istiyorum. Niyetlendim Rabbimin izni ile inşallah yorumlar mısınız Allah razı olsun şimdiden.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Bu inşaallah bir duanın kabul olmasına işarettir. Rüyada peygamberi görmek onu adeta gerçek hayatta görmek gibidir buyrulmuştur. Onun sünnetine yapışmak ve ona gerçek bir muhabbetle sadık olmak manasınadır. En doğrusunu Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamberin kemeri için savaşmak Selamın aleyküm cevabınız için şimdiden teşekkür ederim efendim.rüyamda boş bir alandaydım eski tarihten kahverengi giyimli bir adamla savaşıyordum elimdeki deri kemeri korumak icin kemer Hz Muhammed sav'ın idi elinde kılıç vardı ben sadece elimle vuruyodum her vuruşumda Allah bismillah diyordum ve vurdugumda ikiye bòlünüyordu sonra tekrar arkamda bitiveriyodu cevabınızı bekliyorum tesekkür ederim
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam. Peygamberin sünnet ve davasına sahip çıkmak için nefis ve şeytanla mücadele etmene tabir edilir. En doğrusunu elbette Allah bilir.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada Peygamberimizin kabrine gitmek Selamün aleyküm, ben geçenlerde bir rüya gördüm şöyleydi benim bir kardeşim varmış ve o kafirmiş daha çocuk ve boynunda bir kolye var o onun kafirliğinin göstergesi ve ben onun müslüman olmasını istiyorum ve Kur'an da bizim kardeşimle bu durumumuz hakkında bir ayet duyuyorum ama ayeti hatırlayamıyorum benim adım mı geçiyor yani gerçekten ayet değil sonra ben tam onu gıdıklıcakken diyoum ki o kafir ama olsun diyorum ve gıdıklıyıp onu güldürüyorum ve diğer kardeşim o gerçekten kardeşim ama onu sabah namazına kaldırıyorum ama lavoboya girip abdest almadan yatıyor bende lavoboda papatya resmi görüyorum sonra Efendimizin kabrine gidiyorum ve mezar taşında gül resmi var ilk gittiğinde mezar taşı bana dönük değil ben gidince bana dönüyor ve bende onu öpüyorum biraz karışık ama bu rüyanın anlamı nedir, Allah sizlerden razı olsun.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam kardeşim. Bu rüya her açıdan hayırlıdır. İyilik işlemeyi çok sevdiğine ve Allah rızasına önem vermene delalettir. Ayrıca peygamberi sevmek anlamına da tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Ben iki rüya anlatıcam birincisi Yanımda peygamber efendimiz yanımızdaymış ama görmüyorum hadi bana bir ilahi oku diyor bende okumaya çalışıyorum sözlerini unutuyorum kendime kızıyorum ben sizin öğrencinizim nasıl okuyarak diyeİkinci rüya üzerimde beyaz gelinlik var küçük kulübe gibi bir şey var etrafında insanlar ibadet ediyor ben içeri giriyorum beygamber efendimiz ordaymış ama görmüyorumSizce bu rüyaların manası nedir
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum hanım kardeşim. Her iki rüyada hayırlı rüyalardandır. Peygamberi rüyada görmek onu gerçekte görmek gibi değerlidir.Onu sevmeye, özlemeye ve sünnetine sıkı sıkı yapışmak gerektiğine yorumlanmıştır. En doğrusunu ancak Allah bilir.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Peygamber'in rüyada görülmesi İyi günler hocam.Ben rüyamda Peygamber Efendimizi günümüz tarzında (kıyafet,tarz olarakta)uzak doğulu bir adam şeklinde gördüm. Başta şaşırıyorum iyice bakıyorum olabilir mi diye iyice yüzüne bakıyorum ama değişmiyor sonra bana bakarak gel kızım diyor. Tabi ben bir ses daha duyuyorum ama nerden geldiğini bilmiyorum namaza başla diye tabi bu ses görmeden hemen öncede gelmiş olabilir hatırlamıyorum. Evet namazı öğüt olarak alıyorum ama benim merak ettiğim o kişi gerçekten Peygamber Efendimiz olabilir mi ve yorumlarsanız sevinirim iyi günler? Bide bu aralar uzak doğu üzerine filmler çok izliyorum onun etkisi olabilir mi?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Hayırlı günler kardeşim. Evet peygamberi rüyasında gören onu gerçek görmüş gibidir buyrulmuştur çünkü şeytan peygamber aleyhisselamın yerine rüyada dahi geçemez. Elbiselerinin bir önemi yoktur sonuçta bu bir rüyadır. Asıl önemli olan senin kendine bir pay bir ders çıkarmandır.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizi görüp ağlamak Selamun Aleyküm. 20 yaşındayım. Rüyamda peygamber efendimiz (sav) bizim evimize gelmişti. Mutfakta masada annem ve teyzem ile konuşuyordu bende onları dinliyordum. Ama ilk başta tanımıyordum. Üzgündü, beni artık hatırlamıyor insanlar diye anlatıyordu. O esnada adının Muhammed olduğunu duydum ve sen bizim peygamberimiz misin diye sordum. Evet dedi. Ayağa kalkıp dizlerinin önüne çöktüm ve ağlayarak defalarca kez bizi affet dedim. Yalvardım... Öylece uyandım. Sonrası var mıydı hatırlamıyorm. Nedir bunun fazileti hikmeti. Teşekkür ederim
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam kardeşim. Bu rüya tabir edilmeye hiç gerek olmayan bir rüyadır manası açıktır. Rüyada peygamberi görmek gerçekte görmek gibidir. Onun sünnetini yaşamak ve onun yolundan gitmek gerektiğine işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Selamün aleyküm Hocam. Ben rüyamı anlatmak istiyorum fakat rüyam o kadar karışık ve parça parça ki nasıl toparlayacağım bilemiyorum.Ben rüyamda bir dolmuştaydım. Benimle birlikte yanlış değilsem dört kişi vardı. Hatırladığım kadarıyla telefondan peygamber efendimizin (s.a.v) sesini dinliyordum. Ses o kadar genç ve tanıdıktı ki. Söylediği tek bir kelimeyi dahi hatırlamıyorum fakat o anda çok net anlıyordum. Sonra yanlış değilsem efendimizi de (sav) gördüm. Yani tam olarak görmedim, göremedim daha doğrusu. Sanki o da dolmuşta hemen benim hizamdaki koltukta oturuyordu ama ben farkında değilmişim gibi. Ya da farkındaydımda çok normal geliyordu yakınımda olması. Sonra dolmuştan birine efendimizin (s.a.v) bir dua okumamızı tavsiye ettiğini ve bunu iki kere okuyan kurtuldu, üç kere okuyan kurtuldu, kurtuldu, kurtuldu dediğini söyledim. Ama nasıl coşkulu bir şekilde söylüyorum. O an ki heyecanı anlatamam.Hocam hakkınızı helal edin karışık oldu. Yorumunuzu çok merak ediyorum. En kısa zamanda cevaplamanız ümidiyle. Sağlıcakla kalın..
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam kardeşim. Allah rüyanı mübarek eylesin. Bu hayırlı bir rüyadır çünkü rüyada peygamber aleyhisselamın yerine şeytan giremez ve görülen mutlaka odur. Onu görmek onu çok sevmeye ve sünnetine sarılmaya işarettir. Birlikte bir araca binmek ise onun yolundan yürümeye, verdiği müjdeyi bildirmek ise onun sünnetini öğrenmeye ve öğretmeye tabir edilir. En doğrusunu elbette Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Elhamdülillah. Rabbim sizden razı olsun. Benim gibi aciz ve günahkar birine böyle bir mutluluk yaşatan rabbime hamd olsun.Kafamı karıştıran bir nokta var hocam. Ben Daha önce de büyük bir gemide olduğumuzu, Hatta efendimizin (sav) kürek çektiğini görmüştüm ve ondan öncede peygamberimizin arkadında namaz kıldığımı görmüştüm. O rüyalarımdaki peygamberimizi net olmamakla beraber hatırlıyorum. Ama dolmuştaki sanki oydu ama aynı zamanda o değildi gibi. Yani boy ve cüsse olarak çok farklıydı önceki rüyalarımdakinden. Rüyanın içinde hayal görüyor gibiydim. Yaklaşık 5 dk dir düşünüyorum nasıl tarif edeyim diye.. ? belki de o değildi ben efendimiz zannettim. Ama sesini duyduğumu iyi hatırlıyorum.. neyse kusura bakmayın vaktinizi aldım, karışık oldu biraz hakkınızı helal edin…
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Estağfurullah kardeşim helal olsun. Rüyada peygamber aleyhisselam farklı şekillerde görülebilir. Bazen gençliği ve bazen olgunluk dönemi gibi. Bu şekillerde görmek onun olmayacağı anlamına da gelmez. Hadisi şerifte onun yerine rüyada şeytanın geçemeyecceği müjdelenmiştir. Allah bizlere cennette görmeyi nasip eylesin kardeşim.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada Allah'ı ve peygamberi görmek Selamün aleyküm hocam ben rüyamda efendimiz sav gördüm kendisiyle konuşmadım fakat Aişe annemizin dizindeyken son nefesini aldığını gördüm yüzü çok güzeldi. Fakat aynı rüya içerisinde mahşer gününde hesaba çekildiğimiz gün bir kürsü vardı ve Allah kürsüde insan suretinde tek tek herkesi yargılamak için bekliyordu bende bir kişinin aklından geçenleri duydum kendisini Allah kürsünün önüne çağırdığında ben hırsızlık yaptım Allah'a nasıl hesap vericem diyordu. Rüyada efendimiz sav görmek çok güzel bir şey ama Allah'ı görmenin hükmü nedir. Namazlarımda hep efendimiz sav görmek için dua ettim hatim de yaptım ama bunun yanında Allah'ı da insan suretinde gördüm.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam kardeşim. Bu hayırlı rüyalardandır. Peygamber aleyhisselamın vefat ettiğini görmek, rüyayı gören kişinin, ailesindeki ya da akrabaları arasındaki çok saygın ve hatırı sayılır bir kişinin vefat edeceğine tabir edilir. Rüyada Allah tealanın görülmesi bir insan suretinde ise bu kimsenin salih amele şiddetle yönelmesine ve hemen nasuh bir tövbe etmesine işaret eder şeklinde tabir edilmiştir. En doğrusunu Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizden müjde almak 4 aylık hamileyim rüyamda peygamber efendimiz ve 2 kişi yer sofrasında yemek yiyorlar hepsine erkek arap kıyafetli tabaklarda yeşil salatalar var ben içeri giriyorum elimde mayalı köy ekmeği tasın içinde eğiliyorum uzatıyorum peygamberimize tası alıyor "hadi sanada kız bebek müjdesini vereyim allahın izniyle insallah" diyor çok mutlu uyandım kalbim yerinden çıkacak gibiydi yorumu nedir acaba.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum. Rüyan çok hayırlı ve bir müjdedir çünkü peygamber aleyhisselamı rüyada görmek sahih bir rüyadır. İnşaallah çok hayırlı bir evladın olacak manasına tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada Hz. Muhammed'in (s.a.v.) türbesini görmek Hocam, rüyamda Medine'deydim. Şehir terk edilmiş gibiydi. Saldırıya uğramıştı. Her yer bombalanmıştı. Binaların dış sıvaları dökülmüştü. Sadece tuğlaları görünüyordu. Pencerelerde cam ve çerçeve yoktu. Bir binanın kenarından bakınca Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) türbesini gördüm. Sapasağlamdı. Yeşil kubbesi ve beyaz yapısı yepyeni görünüyordu. Ben bu rüyayı geçen ay ülkemizin yaşadığı vahim olaylardan iki gün önce gördüm. Acaba rüyam bu olaylara işaret miydi? Yoksa başka bir anlamı mı var? Hayırlı günler hocam, Allah sizlerden razı olsun.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Bu dediğin manaya işaret olabilir. Ayrıca hak yolun peygambere uymakla olacağına ve sünnetine sarılmakla insanın kurtulabileceğine alamettir. En doğrusunu Allah bilir.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada Peygamber efendimizin ziyaret ettiğini öğrenmek s.a çınaraltı sizi uzun zamandır takip ediyorum bu gece gördüğüm bir rüyayı sizlerle paylaşmak istiyorum neye hikmettir merak ediyorum rüyam şöyledir karşımda birisi var onunla konuşuyorum ama onu göremiyorum bana peygamber efendimiz seni bir kere ziyaret etti bir kere daha seni ziyaret edecek onu bolca İFTİHAR et dedi rüyadan hemen sonramı uyandım bilmiyorum ama rüyayı unutmamam için telefonuma kaydettim tabi sizlerde rüya yorumcusu değilsiniz ama bizlerden daha çok bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorum bir dönüş sağlarsanız çok sevinirim Allah'a emanet kalın.. bu soruyu başka bir yere de sormuştum aynısı sizlere de yazıyorum
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Rüyada peygamberimizi s.a.s görmek hayırlı amellere, hayırlı bir ömüre, güçlü bir imana, müjdeli haberlere işarettir. Rüyada peygamberi s.a.s.gören ölmeden önce bir daha görür. Tam öleceğiniz esnada sizi görmeye gelecek ve tertemiz bir imanla vefat edeceksiniz.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada Peygamber Efendimizin geldiğini duymak Selamın aleykum ben rüyamda denize gitmişim uzaktan herkes peygamber efendimiz (sav)geliyor diye bağırıyorlar birden hava biraz kararıyor işte geldi diyorlar ve siyah çarşaflı gözü sürmeli biri bana bakıyordu ben sonra denize gittim kapalı biriyim bu kotu mu aklımı çok kurcalıyor bir şey olmaz diyenlerde var ama ben bir sorum dedim bir duası falan var mı varsa lütfen söyler misiniz
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Rüyada peygamberi s.a.s gören biri gerçek hayatta ölmeden önce bir daha görür ve temiz bir imanla ölür. Rüyada peygamberi s.a.s görmek hayra işarettir. Hayırlı ve sevilen bir insan olacağınıza imanınızın sağlamlaşacağına işaret eder.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizi görmek ve konuşmak Hocam Öncelikle bu sitede bulunan soru soran ve soruları cevaplayan tüm müslüman kardeşlerimizden Allah Razı Olsun.Hocam ben 12 yasındayken rüyamda peygamber efendimizi gördüm biz caminin önünde onu bekliyorduk yanımda uzun beyaz sakallı insanlar vardı yani yaşlılar ve gençler vardı sonra peygamberimiz caminin önüne geldi merdivenlerden çıktı bizde onu takip ettik sonra efendimiz ayakkabılarını çıkardı ve camiye girdi sonra bir yaşlı amca uzun bryaz sakallı ayakkabısını alıp güzelce bir kenara koydu ve hep beraber peygamberimiz iz arkasından camiye girdik ve burda bitti hocam rüyadan aniden kalktım ve kalktığımda hocam içim aşırı derecede bi hissiyat doldu ve birden çok mutlu oldum ve dedim kesin gördüğüm peygamberimizei dedim hocam şimdiden Allah Razı olsun ve buradan tüm mümin kardeşlerimi selamlarım
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Rüyasında peygamberimizi s.a.s gören gerçekten de görmüştür. Çünkü şeytan bir tek peygamberimizin s.a.s kılığına giremez. Peygamberimizi s.a.s rüyasında gören, mutluluk ve feraha, sıkıntıların biteceğine, imanın sağlamlaşacağına, hayırlı bir evlada ve insana, temiz ve güçlü bir imana işaret eder. Kim rüyasında peygamberimizi s.a.s görse kişi ölmeden önce peygamberimiz s.a.s onu gerçek hayatta ziyaret eder ve temiz bir imanla son nefesini vermesini sağlar.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamberin ismini söylemek Rüyamda dağlık bir alanda oluyorum yanımda birisi var ama hatırlamıyorum daha sonra mağara gibi bir yerden torba gibi bir şey çıkartıyorlar içi boş gibi icinde üç harfli mahlukat olduğu varsayılıyor getiriyorlar onu yere bırakıyorlar yani torbayı ben başlıyorum Allah'ın peygamberi Muhammed as dan sallahu as Allah'ın peygamberi Süleyman as sallahu as Allah'ın peygamberi Süleyman as Allah'ın peygamberi Muhammed as sallahu as demeye daha sonra dışardan gelen sesler nedeniyle uyandım hayır olsun inşallah ne anlamı olabilir
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Peygamberimiz’in s.a.s ismini rüyada söylemek, sağlıklı bir ömüre, helal kazanca, aileden gelecek güzel haberlere, hayırlı bir eşe, haramdan sakınmaya, imanın sağlamlaşmasına delalettir.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizin gülümsediğini görmek İyi günler benim bir konu hakkında bilginize ihtiyacım vardı o yüzden e-mail atmak istedim. Ben Malatya milli eğitimde görevli 3 yıllık bir memurum. 2012 aralıkta il milli eğitimde göreve başladım. Göreve başladığımdan beri çalıştığım yerde sıkıntı çekiyordum. Çalıştığım yerin ortamı havası beni hep boğuyordu. Yapmak istediklerimi yapamıyor ve çoğu zaman hep yalan söylemek zorunda kalıyordum. Birgün cuma gecesi kalkıp şükretmek ve şükür namazı kılmak istedim. Namazımı kılıp uyudum ve rüyamda Peygamber Efendimizi gördüm. Rüyamda iki kişi yanıma gelip "Biz Yeşilyurt'tan geldik Peygamber Efendimiz kollarını açmış seni bekliyor ne zaman geleceksin" dediler. Sonra kendimi bi odanın önünde buldum. Kapıyı açtım içerisi karanlıktı adımımı içeri atıp soluma döndüğümde Peygamber Efendimiz bembeyaz parlıyor ve bağdaş kurmuş şekilde kollarını açıp bana bakıp gülümsüyordu. Bu rüyayı kimseye anlatmadım ve rüyayı gördükten 2 hafta sonra Malatya Büyükşehir olduğundan dolayı beni Yeşilyurt'a görevlendirdiler. Oraya gittiğim günden beri yüzüm gülüyor ve çok mutluydum. İki araç değiştirdiğim halde bile oraya seve seve gidiyordum. Daha sonra askerliğim geldiği için askere gittim ve geldim. Geldiğimde görevlendirmem bitmiş tekrar il milli eğitimde görev yapacağımı söylediler. Ben Yeşilyurt'a çok gitmek istiyorum ama olmaz diyorlar. Ne yapmam lazım. Bu konu hakkında sizi rahatsız ettim kusura bakmayın ama bi cevabınızı bekliyorum.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Rüyada peygamberimiz görmek en hayırlı rüya olarak açıklanıyor. Sıkıntılarınızın biteceğine borçlarınızın kapanacağına yüzünüzün güleceğine işarettir ki bunları yaşamışsınız. Şüphesiz rabbimiz bizleri görüyor ve sıkıntılarımızı biliyor. Allaha şükretmeye devam edin ve ona tevekkül edin herşeyin hayırlısını bilen allahtır.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizin ağladığını görmek Selamün aleyküm, ben dün rüyamda Efendimizi gördüm bana bakarak ağlıyordu sonra bende ağlamaya başladım ve tövbe ederek secdeye kapandım sonra elime tesbihi aldım ve tövbe çekmeye başladım bu rüyamı yorumlar mısınız, teşekkür ederim
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Rüyada peygamberimizin s.a.s ağladığını görmek büyüklere saygıda kusır edilmeyeceğine barış içinde yaşayacağına yolculuğa çıkacağına müjdeler alacağına delalet eder.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görememek Rüyamda kendimi bir boşluğa düşüyor görüyorum ve orada hiç tanımadığım insanlar vardı ve yüzü görülmeyen belden aşağısı çarşaflı desem yoksa havlunu buna benzer bir şeyle sarılıydı oradaki tanımadığım insanlar hz. Muhammedin olduğunu söylüyorlardı ben bu rüyanın içinden çıkamadım yardımcı olursanız çok sevinirim
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Rüyada peygamberimizi s.a.s görmek hayra yorumlanır ve en hayırlı rüya olarak adlandırılır. Hayırlı kazanca hayırlı nimete sıkıntılardan kurtulacağına borçların ödeneceğine feraha erişileceğine işarettir.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizi anmak SELAMUN ALEYKÜM Annem daha önce rüyasında peygamber efendimizin çocukluğunu 2 kere gördü.bu sefer rüyasında beni görmüş. önümde yazı tahtası ve kalem varmış.ben anneme peygamber efendimizi (s.a.v) rüyanda gördünmü Anne diyorum annem bana gördüğünü söyleyip anlatmaya devam ediyor ama ne anlattığını hatırlamıyor. ben ise annem anlatırken tahtaya yazı yazıyormuşum ama ne yazdığımı hatırlamıyor annem.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Rüyada peygamber efendimizi s.a.s görmek hayırlara işarettir. Zordaysanız feraha ulaşacağınıza borçluysanız borcunuzu ödeyeceğinize sıkıntıdan kurtulacağınıza hayırlı kazanç elde etmenize işarettir.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada peygamber efendimizin kızgın bakması ne anlama gelir bundan iki sene önce evleneceğim sıra kına sabahı bir rüya gördüm . detaylarını tam hatırlamıyorum ama peygamber efendimiz rüyama geldi bana üç kez 3 metre kadar uzaktan 3 kez baktı bakışları bana kızgın gibiydi. Nihat hocamızdan neden efendimiz bana dargın baktı onu soracaktım ama mesaj kısmını bulamadım gördüğünde inşallah bir cevap atar ve kafamdaki bana neden dargın bakmış olabilir düşüncesini inşallah bir açıklığa kavuşturur
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Değerli kardeşim. Nihat hatipoğlu hocamız bu sayfada soruları cevaplamamaktadır.Peygamber aleyhisselamı kızgın şekilde görmek size bir uyarı anlamındadır. Tövbe etmeli ve peygamberin sünnetine sıkı sıkı yapışmalısınız.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada Hz. Muhammed'i Görmek Hayırlı Ramazanlar hocam... Rüyamda Hz. Muhammed'i tanıdığım birinin suretinde gördüm. Yerde bağdaş kurmuş oturuyordu. Üzerinde Arapların yöresel beyaz kıyafeti vardı. Ben de ayakta duruyordum. Bedir Savaşı'na asker olarak katılmak üzere bekliyordum. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Allah sizden razı olsun. Saygılar...
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Şeytan sadece peygamber efendimizin süretinde gorunmediginden rüyada peygamber efendimizi görmek hayırla rivayet edilir. Rüyanın şekline göre tabiri değişse de güzel ve hayırlı anlamı vardır.
Svetlana
Svetlana
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Selamü aleyküm , Bu ramazan ayının son 10 günlerindeydik küçük kızımla salavat ı şerif söyleyerek uyuduk (ninni yerine kızıma salavat şerifi söyleyip uyuturdum) ikimzde beraber söyledik ve uyuduk, baş tarafamıza oturdu ve sırtımı sıvazladı bende hiç korkmadım huzurluydum arkası dönük oturmuş ve arkamı sıvazladı o zaman ben Peygamberimz sav diye salavat okumaya başladım kız kardeşim sesin çıkıyor düzgün yat diye kaldırdı ve uyandım yattığım hal ve rüyadaki halim aynı ve sırtımda sıcaklık hısı vardı . Ramazan ayında şeytan diye hiç düşünmüyorum ya Peygamberimiz sav kendisi yada melek diye birisi söyledi . Salavatı şerifler okiyorum Elhamdüllılah iki senedir inşAllah Allah zikir savavaltlardan ayırmasın . Gördüğünde ve ya hissetiğimde arkasından oturmuş kahve renk mi sarı mı elbisesin gördüm işten Peygamberimz sav diye geldi ve başka bir şey aklıma gelmedi . Hayırlısı olur inşAllah .
İstihare namazındsn sonra peygamber efendimizi görmek ü
İstihare namazındsn sonra peygamber efendimizi görmek ü
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Merhabalar eşimle sürekli sorunlar yaşıyoruz bu yüzden evden ayrıldım eşim tekrar barışmak istedi bir tane de oğlum var. Ben de hayırlı olup olmadığını anlamak için istihare namazı kıldım. Rüyamda namazda oturuyordum dua ediyordum galiba eşim geldi bana bakıp gülümsedi. Sonra evde siyah giyimli birini gördüm peygamber efendimizdi yüzünü net görmedim sadece siyah bir cübbe vardı üzerinde ve peygamber efendimiz dediler. Rüya devam etti ve bir seviç Ve heyecanla eşime koşup rüyamda peygamber efendimizi gördüğümü söylemek için yanına gittim sesleniyorum konuşamıyorumdum eşim beni duymuyordu. Kalkıp uyuduğum odaya geri dönüyorum ev karanlık ışıklar kapalı ve korkuyorum salavat getirerek uyandım. Namaz vakti yaklaşmıştı sabah namazını kıldıktan sonra da yine riya da eşimle beraber bir elma baesine girdik bir ağaçtan seçerek iki güzel elma kopardım birini ona verdim birini kendim yedim tadı güzeldi. Sonra köyde karpuz baktık bir tane karpuz parçalanmış gibi bölünmüştü eşimde sekiz tane başsağlığına gitcez ona göre karpuz alcaz dedim uyandım. Çok sıkıntılı yum. Karar veremiyorum yardımcı olur musunuz lütfen
Ferdi
Ferdi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
S.a. yıllardır unutamadiğim bir rüyam var. Rüyamda iki tane sarıklı ( o dönemin kiyafetleriyle uyumlu ) kişi beni kollarımdan tutup sevgili peygamberimiz sav.' İn huzuruna götürüyorlar.peygamber efendimizde kumsal gibi bir yerde arkası yeşilliklerle dolu ve o yeşilliklerin gölgesinde açık mavi renkli bir kamelyada bağdaş kurmuş bir vaziyette oturup öne eğilmiş vaziyette elindeki yemekte olduğu domatesi yerdeki tuzdan parmağıyla alarak domatese sürüyordu bu arada beni götürenlerde benim hakkımda kendilerine birşeyler söylüyorlardı aramızdaki mesafe 1 kaç metreydi ben ayaktaydim.birden yüzümde bir tokat hissettim ama efendimiz yerinden kimildamadan nasıl vurdu hiçbir şey farkedemedim.daha sonra yanındakilere beni affettiğini söyledi ve saliverildim.başi boş bir şekilde kızıl bir gökyüzü ve toprakta gezerken bir köprünün altından birde yukarı baktimki gökyüzüne uzanan koskoca bir merdiven (döner bir şekilde cami minaresindeki gibi ) bembeyaz çarşaflar içerisinde huzur ićinde gökyüzüne yürüyorlardı ve bende onlara katılmak için oraya yöneldim. Rüyam bu kadardı bu en çok aklıma takılan ve sebebini anlamını çok merak ettiğim bir konu.yardimci olursanız bu konu hakkında minnettar olurum.( Kendimi açıklamam gerekirse kısacası yüreğim ve içim herzaman yüce rabbim ve efendimizle doludur. Ve her dualarımda tüm insanların tüm canlıların günahını ben çekeyim rabbim onları cennetinde yer ver diye dua ederim.dini vecibelerini tam olarak yerine getiren birisi değilimdir.ama içimde her zaman var olan ćok güćlü bir iman bir inanç olduğunu biliyorum. Kendimi bütün canlılar aleminin günahlarını ödemek isteyen bir kişi olarak hissediyorum.yeterki herkes mutlu din dil ırk mehzep farketmez insanlar hayvanlar kısacası bütün canlılar kendimi vebal ödemeye kendini feda etmeye adamış bir insan olarak görüyorum...
Nadir
Nadir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyada bir mescid gibi bir yerdeyiz, bir kapısı var dışarı bahçe yada bahçede namaz kılmak için bir yere açılıyor (kendi tahminimdi bu), cuma namazı kılınacak, içeride insanlar var, Peygamber Efendimizi s.a.v kefen içinde, acaba gerçekten o mu diye kokladım misk gibi kokuyordu(güzel kokuyordu), ondan sonra ne oldu hatırlamıyorum galiba yanlışlıkla ben(galiba) iyi niyetle, Peygamber Efendimizi kaldırmaya çalışırken daha yüksek bir yere bu kadar (çok alçak değil ama yüksek de değil) yerde kalmasın diye yanlışlıkla Peygamber Efendimizi aşağı indirdim istemeden (önceden peygamber efendimiz sav düz bir yer vardı bir kaç kişinin oturabileceği yata bileceği gibi bir yer oradaydı), ondan sonra geri yukarı taşımak için uğraştım kendim kaldıramadım(çünkü kaldırsam sadece bir tarafını kaldırabilirim), yardım istedim oradaki birilerinden ben tabi mahcup oldum birlikte birisiyle kaldırdık eski yerine sonra o kimse bana kızdı, bir daha şöyle(ne hakkında olduğunu hatırlamıyorum) yaparsan diye beddua etti beni yanlış anlayıp bende ne oldu tam hatırlamıyorum o adam yanlış anladığını vb anladı ondan sonra bir şey oldu uyandım.
Krallll41
Krallll41
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyamda köyde ailemle oturuyorum. Ezan okundu evdeki 4 erkek namaz kılmak için camiye doğru yola çıktı. Bende bakkala gitmek için peşlerinden çıktım. Bizi köyde kalabalık gören köylüler Maşallah X sülaleye bu kadar kalabalık ilk defa cemaate katılıyorlar dedi. Bende o sözü duyunca direk camiye doğru yöneldim. Camiden sonra giderim bakalla namazımı kılayım dedim. Yatsı namazıydı camiye girdik. Halil konakçı hoca imamdı. İlk önce yatsı namazı farzını kıldırıyordu. Hoca niyetlendi biz peşine niyetlendik. Ama Halil hoca nedense 1.rekatta kıldıramadı namazı. Gülmemek için zor tuttum kendimi. 1 rekat secdede güldüm. Ayağa kalktık ve yine takıldı hoca selam verdi, 1 kere daha niyet ettik ve yine kıldıramadı. Herkes gülmeye başladı bu sefer tüm cemaat tabi.Herkesin güldüğü anda Halil hoca mahçup bir şekilde arkasını döndü ve caminin çıkış kapısında tam yüzü bakacak şekilde duruyor arkasında o sırada olanlar sağa sola açılmış durumda ve net bir şekilde kapıyı görüyordu. Herkes bir anda zikirler getirmeye ağlamaya başladı. Cübbeli Ahmet Hoca ve diğer önemli hocalar da vardı bunların içinde. Herkes fısıldamaya başladı peygamber efendimiz geliyor diye. Ben çok mahçup bir durumdayım güldüğüm için. Tüm cemaat arkasını kapıya dönmüş ve o ışığa bakıyor. Peygamber efendimiz kapıda içeriye girmeden Halil hocaya ellerini açarak ne oldu der gibi bakıp gitmişti.
Konuya Bir Cevap Yazın

İlgili Diğer Konular
  • 2 Kayıtlı Üye
  • 84 Konu
  • 780 Cevap
  • Son Üye: Kayitsiz
Mumsema