Rüyada ihtilam şüphesi


Rüyada ihtilam şüphesi

sr81250
Hocalarım lütfen yardım edin ne yapacağımı bilemedim,
benim sorunum rüyada ihtilam olup olmadığımı bilmemek,
çamaşırımda hiçbir ıslaklık yok ama rüyada ihtilam olurken bazen uyanıp acil banyoya koşuyordum,
bu sefer uyudum sanırım ama çamaşırımda ıslaklık yok,
rüyamda meniyi temizliyordum galiba onuda tam hatırlamıyorum gerçek sandım uyandım çamaşırımı kontrol ettim hiçbir ıslaklık yoktu sonra hemen uyumuşum kalktığımda kontrol ederim diye geri yattım hemen sanırım,
kalktığımda yine hiçbir ıslaklık yoktu çamaşırımda,ama rüya beni şaşırttı sanırım rüyamı değilmi diye,
çünkü ihtilam olduğumda kalkarım temizlenirim rüyamı da böyle gördüm sanırım ama gerçekten hatırlamıyorum rüyayıda,ama onuda hatırlamıyorum çamaşırımda aynı duruyor yani değiştirmemişim,
umarım anlamışsınızdır beni ,
gusül abdesti alırken çok vesvese yapıyorum oyüzden önce size sorayım napayım diye dedim,
yoksa hemen gusül abdesti alırdım,
ALLAH rızası için yardım edin


Cevap: Rüyada ihtilam şüphesi ACİL

ghuraba

Rüyada ihtilam olan ne yapmalı

Kişi ihtilam olabilmesi için mutlaka meninin çıkması şarttır.
Rüyada ilişki/meni görülmesi durumu değiştirmez.


Cok önemli! Gusül gerekiyormu

uni.genc
kafama takdiğim çok önemli bir sorum var size.

haftada 1-2 kere cinsel içerikli rüyalar görüyorum. tam meni gelicek, yanıyor ihtilam olacağım, uyanıyorum ve çıkmasını engelliyorum.
Ondan sonra tuvalete gidip kontrol ediyorum ne kilotda bir şey var ne de herhangi bir yapışkan sıvı. hemen ardından çişimi yapıyorum ve hem tuvaletten sonra hem de saatler gecdikde bir şey gelmediğini görüyorum. Fakat o rüyadan hemen sonra çis yaptığımı sanki idrarla beraber bir şey çıkıyor (sanki idrara biraz engel oluyor gibi) ve ben bunden çok şüpheleniyorum, acaba gusül abdesti gerekiyor mu diye? Dediğim gibi idrardan sonra meni izine rastlamıyorum.

şimdiden çok teşekkür ediyorum ve sizden dileğim, lütfen tam benim duruma cevap yazmamış. çünkü ne zaman gusül gerektiğini biliyorum ama meni sanki hemen idrarla çıkıyor diye, acaba şehvetle çıktı mı sayılıyor onu hep soruyorum kendime.

acaba giydiğim elbiseleri yıkamam lazım mı?

Bu durumlar hafta içi oldumu gusül abdestini çok çabuk, yani sadece farzlarını (ağız, burun, bütün vücuda şu değmesi) yapıyorum. omuzu 3 kere yıkamak gibi şeyleri yapmıyorum. gusül abdestim kabul olur mu?


Cevap: Cok önemli! Gusül gerekiyormu

umutlucan
rüyalanmada hanefi mezhebine göre guslun gerekmesi için meninin şehvetle yerinden kopması gerekir.
imam ı şafi hzretlerine göre şehvetsizde meni çıksa gusül icap eder.
eger meni degil mezi aktıysa gusül gerekmez. meni ile mezi arasındaki farkları ögrenelim.
ayrıca her cinsel içerikli rüyada boşalma söz konusu degildir hepsinde kesin boşalırsın demek yanlıs olur eger rüya görüp boşalma yoksa gusül gerekirmi? tabikide gerekmez eger yaşlık varsa ve ne oldugu bilinmiyorsa ihtiyaten gusül etmek lazım.
ama mezi oldugu görüşüne varılırsa gusül gerekmez saygılarla…


Kayıtsız Üye
ACIL CEVAP LUTFEN

Merhaba ben 18 yaşımda bi genç kızım sorum şu olacaktı şimdi ben bazen rüya görmüyorum sabah tuvalete gidiyorum ic çamaşırım da da ıslaklık yok vajinada var ama bugün. tuvaletten sonra iste utanıyorum yazmaya ama siliniyorken peçeteye koyu beyaz yapışkan bir sıvı geldi 2 3 silmeye kadar da gitmedi ama rüya gördügumu hatirlamiyorum öyle bir sey olmadi sanırım çünkü rüyalık hic bisi hissetmedim camasirda da yoktu fakat siliniyorken beyaz yapışkan gibi biraz sivi geldi 2 3 silinme sonra ancak gitti gusül gerekir mi ?


arifselim
Merhaba. Bu beyaz akıntı bir çok kadında günlük olarak gelebilen doğal akıntıdır. Bu akıntı gusül gerektirmez. Eğer bir rüyada görmemişsen hiç şüphe duymana gerek yoktur. Gusül gerekli değildir.


Kayıtsız Üye
Selâmün aleyküm ,çok utanıyorum ama bunu söylemek zorundayım içime sürekli şüphe düşüyor, ben sürekli orgazm oluyorum uykuda ama pis rüyalar görmüyorum sadece kasıklarımda şiddetli bir kasılma meydana geliyor ,kalkdığımda meni de yok…gusul almam gerekir mi?
Bu sabah mesela zihnim açıktı şiddetli kasılma girdi kasiklarima. ..Baktım bir ıslaklık yok…gusul almali miyim?
Bir de neden sürekli böyle oluyor? Kendimi kirli hissediyorum sürekli Ağlıyorum. .Bu kötü bir şey mi?üzerime sürekli ağırlık çöküyor, sağ tarafıma yatıyorum abdestli uyuyorum, Dualar süreler okuyup üzerime sürüyorum? Ama üzerime bir ağırlık çöküyor ve kasiklarimda kasılma oluyo
Çok kötü durumdayım ,çok korkuyorum geceleri…


Hoca
< meni de yok…gusul almam gerekir mi? >
Kasılma şehvet hissi, meni olmadığı sürece gusül gerektirmez


Kayıtsız Üye
Ben sabah kalktığımda iç çamaşırımda ıslaklık gördüm ama rüyada ne olduğunu hatırlamıyordum. Okula gitmem gerektiği için gusül alamadim ve oylece oruc tuttum aksam gelince iftardan sonra aldım orucum kabul olur mu?


mum
Oruç geçerlidir ama keşke yıkanıp okula gitsen kardeş
Bu yaz aylarında duş almak beş dk


Kayıtsız Üye
Merhabalar,
Bugün Babam sabah namazına Beki kaldırdı ve sonra ben 5 dakika kestirmisim o anda rüyamda uygunsuz şeyler gördüm ve boşalma hissini hissettim.Yani organda bir sıvı amış gibi oldu.Uyandım,hemen organı elimde kontrol ettim,çok hafiften sıvılık hissettim gibi oldum.

Sonra tuvalete gittiğimde iç çamasırımda mezi gibi bir sıvı vardı. (Normalde ihtilam olunca sıvı sarımtırak olurdu bunda öyle değildi.)
5 dakika felan sonra yeniden gittiğimde sıvı gözükmüyordu.

(Biraz karışık oldu ama,Gusül abdesti almam gerekir mi?Bugün cevaplarsanız çok sevinirim.)


Şem’a
Menin şeklini biliyor ve meni olmadığını kesin biliyorsanız gusül gerekmez ama meni mi mezi mi fark edemiyorsanız mutlaka yıkanmalısınız


Kadir78
Merhaba hocam rüyamda çıplak kadın görüyorum ama sonra hemen uyanıyorum tekrardan uyumaya çalışıyorum gözlerimi kapatıyorum yine çıplak kadın görüyorum ama kadınla ilişkiye girmiyorum tuaf şeyler görüyorum büyüzden gusül abdestini yeniden almak gerekirmi gusül bozulmuş olurmu içimde hep bir ses yok sen cenebet oldun günaha giriyorsun diyip duruyor kalkıp baktığımda meni yok gelmemiş ıslaklıkta yok ama mezi geliyor sevk Suyu


ACİLSERVİS
< meni yok gelmemiş ıslaklıkta yok ama mezi geliyor >
Cevabını da çok net biliyorsun. Sesi değil aklını ve bilgini kullanacaksın.


Kayıtsız Üye
Ben rüyamda altıma falan yapıyordum ve belimde bir bez vardı. Kimseyle ilişkiye girmedim. Meni akarsa ihtilam olmuş sayılır mıyım? (Yeni sünnet olduğum yıl. ) idrar kaçabilir) bana yardım

Rüyamda ilişki olmadan ihtilam olur mu?
Rüyamda altıma yapıyordum ve bir kadın falan vardı Peşinden gidiyordum. Ama hiç ilişkiye girmedim. Sabah uyandığımda gerçekten altıma yaptım mı diye baktığımda yaş varmıydı yokmuydu hatırlamıyorum . Kısacası ilişkiye girmeden ihtilam olur mu?(ben erkeğim)

Hocam ben ergenliğe girmedim sanırım ama bir gece rüyamda çıplaktım altıma yapıyordum sabah kalktığımda aşırı ıslaklık yoktu külotda ama nem var mıydı hatırlamıyorum eğer varsa ihtilam olmuş mıyım (ben ilişkiye girmedim rüyada)

Cinsel ilişkiye girmedim rüyamda sadece altıma yapıyordum. Uyandığımda altıma baktığımda altıma yapmamıştım ama nem var mıydı hatırlamıyorum. Kısacası rüyada ilişkiye girmeden ihtilam olur mu?


ACİLSERVİS
İlişkinin olup olmaması önemli değil.
Uyandığında meninin olup olmadığına bakacaksın gözlerinle gör. Varsa gusül gerekir yoksa gusül gerekmez.


Riyakar58
Selamun Aleyküm rüyamda ne gördüm hatırlamıyorum gözümü açtığımda ıslaklık vardı sonra geri uyudum uyandım ıslaklık hemen gitmişti iç çamaşırımda da yoktu normalde ihtilam olunca hemen lavobaya gitme ihtiyacı doğuyordu ve meni çıkıyordu bu sefer böyle ihtiyacım olmadı kokusuda yok meni oluncq cinsel organımda da koku oluyordu hem iç çamaşırı hemde cinsel organım temiz kokuyor gördüğüm ıslaklık çok değildi mezi olduğuna kanaat getirdim ve ibadetlerimi yaptım hata mı yaptım acaba?


arifselim
Aleykum selam. Bakarsın eğer için rahat değilse o zaman gusül almalısın. Ama normalde meni olduğu anlaşılır kurumuş olsa bile. sık sık olan bir vesvese değilse her ihtimale karşı gusül almak uygun olur.


Kayıtsız Üye
( Erkeğim)Hocam ben bir gün sabah uyandım.İhtil olduğumu hatırlamıyorum ama sanki kilotumun bir yeri garip korkuyordu korktum ve gusül abdesti aldım.Yarin oldu okula gittim sonra geldim akşam uyudum gene aynı saatlerde ihtilam oldum. Bu sefer ihtilam olduğumu hatırlıyorum ve kilotumda ıslaklık vardı sonra gene gusül abdesti aldım.Gene yarın oldu aynı saatlerde gene kalktım sonra hem uyudum bu sefer okula gitmek için gene kalktım aynı akşam ve ihtilam oldu acaba dedim kiloya baktım ıslaklık yoktu ne yapmalıyım


ACİLSERVİS
Islaklık yani meni çıkışı olmamışsa gusül alman gerekmez. Önemli olan rüya değil meninin çıkışıdır.


Umit1
Selamün aleyküm hocam
Sabahları uyandığım zaman iltiham şüphesi yaşıyorum yani sabah kalkınca rüya görmediğim halde acaba rüya görüpte boşaldıysam ve sabah kalkınca o kuruysada fark etmediysem diye şüpheye kapılıyorum,rüya gördüğümü hatırlamıyorsam ve boşaldıysam o da kurudusa ve sabah kalkınca farketmezsem diye şüpheye kapılıyorum ne yapmam gerek hocam?
(Erkeğim)


ACİLSERVİS
V aleykümüsselam.
Rabbin sana göz vermiş bakarsın meni varsa yıkanırsın. ya boşaldıysam veya ya kuruduysa ile iş yapılmaz. Vesvese şeytandansdır şeytana uymak bize yakışmaz.


Kayıtsız Üye
Allah bir kulunu severse, onun duasını dinlemek için ona dert verir, sıkıntıya sokar. Korkma kardeşim mast. yapmaya asla başlama bırakması çok çok zor daima Allah’ı an.Euzubesmele en büyük zikrin olsun çünkü şeytan insanın apaçık düşmanıdır. Kiramen kâtibin meleklerinin seni daima izlediğini unutma ve en önemlisi namaz kıl. Her secdede Allah’ın huzurunda bulunmaktaki huzuru hisset. Şeytan, Allah’a gerçekten bağlanmış kullarını saptıramaz.


Kayıtsız Üye
Hocam öncelikle selamün aleyküm ben 14 yaşındayım ve erkeğim namazımı vs. Kılıyorum ama rüyamda birşey görmesem bile korkuyorum, namazım kabul olmaz diye. İç çamaşırım beyaz gri karışımı bir renge sahip yani ihtilam olupta kurursa göremem diye korkuyorum. Bunu açıklamaya biraz utanıyorum ama çamaşırımı koklamaya başladım, nasıl koktuğunu bilemiyorum ama pis koktuğunu biliyorum. Ama idrar kokusuyla karıştırabiliyor olabilirim. Ben namaz kılacağım zaman istibra yapmıyorum yani idrar damlası iyice gidene kadar uğraşmıyorum. Namaz kılmadan yarım veya 1 saat önce tuvalet ihtiyacımı gideriyorum, kılacağım zaman temiz üstümü çamaşır tutuyorum onları giyiyorum namaz bitince temiz bir şekilde çıkartıp tekrar koyuyorum. O yüzden gusül abdesti alsam mı almasam mı bilemiyorum. Sanırım vesveseye düşüyorum çok garip bir durum içerisindeyim.


rüyada ihtilam olduğunu hatırlamamak, rüyada ihtilam olup olmadığını hatırlamamak, ihtilam olduğunu hatırlamamak

Bir önceki yazımız olan Hanefi Mezhebinde Çıplak Kadına Bakmak Abdesti Bozar mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.