Mumsema

Rüyada cinsel ilişkiye girdiğini görmek gusül alınmasını gerektirir mi?

  • 08 Mayıs 2021
  • 4.054 kez görüntülendi.
Rüyada cinsel ilişkiye girdiğini görmek gusül alınmasını  gerektirir mi?
resmin alt tagı

Rüyada cinsel ilişkiye girdiğini görmek gusül alınmasını gerektirir mi?

Kayıtsız Üye
merhaba ben bir bayanım şikayetim rüyamda eşimle beraber oluyorum hatta rüyada boşaldım da diyorum .ama uyandığımda ne bir ıslaklık var nede başka bir şey sadece rüyada hissediyorum bunun için ne yapmam gerekiyor gusül etmem gereklimi lütfen yardımcı olun bu durumdan çok muzdaribim…


Cevap: Rüyada cinsel ilişkiye girdiğini görmek gusül alınmasını gerektirir mi?

Desert Rose
Hadis: “İnzal vaki olmadıkça (meni akmadıkça) kendisine gusül gerekmez. Nasıl ki erkekten meni gelmedikçe kendisine gusül gerekmiyorsa…”
Ahmed b. Hanbel aynı hadîsi şu lafızla tesbit ve rivayet etmiştir: Havle (r.a.), Hz. Peygamber’den (a.s.) rüyasında ihtilâm olan kadından sordu. Peygamberimiz (a.s.) şu cevabı verdi:
“Islaklık gördüğü zaman gusletsin!”
Hz. Aişe (r.a.)’dan yapılan rivayette, demiştir ki:
“Resûlüllah (a.s.) Efendimiz’den, ıslaklık görüp ihtilâm olduğunu hatırlamayan adamdan sordu. Şöyle buyurdu:
“Gusleder…”
Ayrıca ihtilâm olduğunu hatırlayıp kendinde ıslaklık görmeyen adamdan soruldu. Buyurdu ki:
“Ona gusül gerekmez…”
Bunun üzerine Ümmu Süleym (r.a.), “Kadın onu (ıslaklığı) görür de kendisine gusül gerekir?” diyerek hayretini belirtti. Resûlullah (a.s.) ona:
“Evet kadınlar ancak erkeklerin bir parçasıdır.”

Sonuç: Uyanınca ıslaklık varsa yani meni gelmişse gusül gerekir. Islaklık (MENİ) yok ise gusül gerekmez.


Cevap: Rüyada cinsel ilişkiye girdiğini görmek gusül alınmasını gerektirir mi?

Kayıtsız Üye
Ben rüyada boşaldım meni çıktı ama ameliyatlıyım gusül aldım yarama değişmeyecek şekilde her tarafa değdi mi emin değilim yarışında baksıri giydim ailem geldi ?


rüyada ilişkiye girmek abdest gerektirir mi

mum
İhtilamda rüya önemli değildir.
Uyandıktan sonra leke yoksa gusül almaya gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
ALLAH sizden razı olsun kafamı kurcalıyordu bu konu iki kere yaşadım saolun rahatladım şimdi


Kayıtsız Üye
Bunlar şeytani rüyalardır gerçekte bi akıntı olmadikca gusl gerektirmez ama şüphe duyarsanız gusl alması daha doğru olur …zevk suyu denilen sıvı dahi gusl gerektirir….


Kayıtsız Üye
selam aleyküm dün gece oruç için kalkmadım uyumadan önce yeme den niyetlenir diye düşündüm sabaha karşı öyle bir rüya gördüm ki tanıdığım bir arkadş ile erkek erkeğe ilişkiye girdiğimi sonrasında da onun yüzüne vucuduna şehvetle boşaldığımı gördüm ama uyandığımda ıslaklık yoktu 1. sorum oruca niyetleneyim mi yada niyetlenmiş olurmuyum 2. sorum güsul abdest almadım şimdi ne olucak bilemedim kafam karışık bu rüya neye delalet manası anlamı nedir.


arifselim
Eğer yarın oruç tutacağım diye aklınızdan geçirmişseniz bu zaten bir niyet olarak yeterli olur. Rüyada ne görülürse görülürsün önemli olan uyandıktan sonra ıslaklığın olmasıdır. Eğer ıslaklık yoksa gusül abdesti alınmaz.


Kayıtsız Üye
Hoca bu sorumu cevaplarsanız sevinirim hocam ben rüyamda bi kadının özel yerini gördüm kalktığım da hemen erkeklik organımı tuttum en ufak Bi ıslaklık yoktu hocam bu gusül gerektirir mi ?

resmin alt tagı

arifselim
Bu rüyadan cünüp olmazsınız gusül abdesti almaya gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
Merhaba oldukca vesveseli bir yapiya sahip oldum rüyamda hic cinsel iliskiye girdigimi görmedim,erkekle hep sacma seyler ve cok kolay rüyada kendimi sikip biraktimmi sadece organimda atma oluyor genelde oruca niyetlendimmi sabah ıslaklık olmuyor ..bazen fakat bayanlatin sorunu benim her zaman akintim oldugu icin anlamiyrm tamda iliski olmadigi icin gusül gereklimi degilmi bilmyrm ama cok bunalip dusunuyom bazenseytanin vesvesi degip namaza ,oruc devam gusül etmeden çok dusunumce aklimda olcagina gsul et kurtul diyrm..bunaldim ne yapmm gerektigini bilmiyrm bazen cinsel isteklerim artiyr,,bundada namazı etilermi hep bir süphe,cok kolay herekete geciyr cinsel bölgemse sastim bayan oluncada zor konulari konusmak .yardımcı olurmusunuz


arifselim
Merhaba. Bayanların menisi açık renkte ve sarımtırak olur. Uyandıktan sonra eğer meninin geldiği görürseniz o zaman gusül abdesti almalısınız. Cinsel düşünce ve isteklerin gelmesi namazı veya orucu etkilemez.


Kayıtsız Üye
Kadınlarda düzenli gndüzleriide sarı krem renkte akıntı geliyor. Bununla rüyadan sonraki ıslaklığı nasıl ayırt ediyoruz


arifselim
Bu akıntıdan meniyi ayırt etmek için, akan meninin kremsi değil açık bir sarı renkte olması gerekir.


Kayıtsız Üye
1 – uyamda iliskiye girdigimi gördüm ama sabah meni akmamisti bu yuzden sabah namazı bile kilmadim gusül gerektirir mi

2 – Sabah niyetlenip sonra rüyada iliskiye girdihini gurmek orucu bozarmi ve ıslaklık varsa kalkınca

3 – Eger rüyada ıslaklık varsa organda gusül gerektirir .lakin yoksa gerektirmez

4 – Ruyamda yabanci biriyle iliskiye girdim ama hic zevk almadim ve yarida biraktim bosalmadimda gusül almalimiyim


arifselim
1- Rüyada ilişkiye girmenin bir önemi yoktur önemli olan meninin gelip gelmemesidir eğer meni gelmediyse cünüp olmazsınız.

2- Oruçluyken veya niyet ettikten sonra farketmez, rüyada ihtilam olmak ve meninin gelmesi orucu bozmaz.

3- Uyandıktan sonra eğer cinsel organdan meni gelmişse o zaman gusül abdesti almak gerekir aksi takdirde gerekmez.

4- Rüyada ne şekilde ilişkiye girdiğiniz bir önemi yoktur. Önemli olan meninin gelip gelmediğidir eğer gelmediyse yıkanmanız gerekmez.


Kayıtsız Üye
Ben rüyamda iliskiye girdim ıslaklık olmus abdest alamadim musayit olmadigimdan cuma namazına gidmem doru olurmu


Şema
< musayit olmadigimdan cuma namazına gidmem doru olurmu >
Cuma abdestsiz kılınmaz sen cünüp gidebilir miyim diyorsun!!!
Cünüp olan camiye girmesi bile haramdır günahtır


Kayıtsız Üye
Cevaplarsanız sevinirm sabah kalktığımda ıslaklık değilde kurumuş bir leke oluyor çamaşırımda ve bu olay her gün oluyor çok rahatsız olmaya başladı namazlarım aksıyor ailem şüpheleniyor yaşım 16 ve gece ihtilam olduğumu hatırlamıyorum ama kalktığımda o leke oluyor gusül gerekir mi cevaplarsanız sevinirim


arifselim
Eğer bu durum sürekli oluyorsa bu büyük ihtimalle mezidir, meni değildir. Meni az bir miktar akmaz çoğunlukla fazla akar ve rengi beyazdır. Kuruduğunda kabuk gibi bir görünümü olur ve kokar. Eğer meni olduğundan eminsen mutlaka gusletmelisin. Ailenden çekinme artık ergenliğe girmiş ve Allah katında sorumlusun.


Kayıtsız Üye
Rüyamda ilişkiye girdim ama tam boşalacakken uyandım ne yapmalıyım


Şema
< boşalacakken uyandım ne yapmalıyım >
Meni dışarı çıkmadığı sürece gusül almaya gerek yoktur


Zülkarneyn
Gusül abdesti şartı için cinsel ilişkiye girmiş olmak gerekir.Rüyada değil gerçek anlamda temaslan…Cinsel birleşim halindede namaz kılıncaya kadar gusüle gerek yoktur fakat; El yüz vs. gün içinde kullandığınız uvuzlarınızı temizlemelisiniz.Yemek yapabilecek kadar,çocuğunuzla temas edebilecek kadar temiz olmanız gereklidir.Namaz kılacağınız zaman kesinlikle gusül şarttır.Namaz kılana kadar gerekli kısımlar temizlenmek şartıyla gusüle gerek yoktur.Tabi en doğrusu bu işten sonra,mümkünse en çabuk şekilde banyo etmektir.Bu anlattıklarım şartların sizi zorladığı zaman için geçerlidir.Elektirik olmaz,su kesilir,o an müsait olamazsınız veya hiç yapasınız gelmez hani.Namaz kılana kadar günlük işleri yapacak kadar bir temizlik.Namaz kılmıyorsanız zaten artık size kalmış bir şey…Ya temizsinizdir yaparsınız ya ada temiz değilsiniz yapmazsınız.Bu anlattıklarım için sadece cinsel birleşim gereklidir.Karşı tarafla kesinlikle temas lazım.Rüyada boşalma halinde gerekli yeri temizlemeniz yeterlidir.Ama size kalmış nasıl rahat ederseniz,ben rahat etmedim alayım da diyebilirsiniz.
İnsan her zaman rüyaları hatırlamaz mesela,kaçtane rüya görüyoruz geceleri.Bu durumda her uyku sonrası gusül gerektirir.Belki hatırlamadığımız bir şey olmuş olabilir diye.Tabi kendi eşinizi görmeme ihtimalide zina yapıldığı anlamına gelmez.Neyse gusül dediğimiz banyodur.Her cinsel temas halinde insan pislenir ve banyo etmelidir.Allah bu şekilde huzuruna kullarını istemez.


Kayıtsız Üye
Hocam rüyada iliskiye girmedim ama bir damla ıslaklık gördüm gusül gerekirmi namaz kilinirmi cisiyetim erkek

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Evli bir kadınım eşim beni ters ilişkıye zorluyor çok ısrar ediyor ne yapmalıyım?

Kayıtsız Üye
ALINTI “”Bunlar şeytani rüyalardır gerçekte bi akıntı olmadikca gusl gerektirmez ama şüphe duyarsanız gusl alması daha doğru olur …zevk suyu denilen sıvı dahi gusl gerektirir…. ” ALINTI

Hayır kardeşim zevk suyu gusül gerektirmez. Meni, mezi, vedi denilen 3 sıvı vardır. Bunlardan sadece MENİ gusül gerektirir. Milleti sağdan soldan duyma laflarla lütfen kandırmayalım bunun Allah katında vebali vardır. Zevk suyu gusül gerektirmez sadece namaz için alınan abdesti bozar. Eğer ki sürekli kişi şehvet halindeyse, içi kıpır kıpırsa, yani kişi örneğin bekar ve sürekli zevk suyu damlacıkları geliyorsa ki çoğu bekar insanda bunlar olur hele ki yaşı ilerledikçe kişinin şehveti de artar, bunu dikkate almamalı normal abdest alıp namazlarına devam etmelidir.Gusül bozulmaz. Çünkü elinde değil kişinin. Erkeğin yaratılış gereği vücudu kadın ister bu doğal bir fıtrattır. Yaşı da ilerler ve evlenmedikçe de sürekli beyninde düşünceler oluşur karşı cins hakkında. Çok kişi tanıdım bu düşüncelerden şikayetçi olan ama bunlar normal şeyler. Bu senelerce dahi sürer ama elbette kişi evlenirse bu sorunun ortadan kalkacağı aşikardır. Elbette önce doktora başvurup herhangi bir hastalığı var mı yok mu bunu teşhis etmelidir. Eğer hastalıktan kaynaklanmıyorsa namazlarına bu şekilde devam etmelidir.

Ayrıca kişi ihtilam olduktan hemen iki üç dakika sonra tuvalete idrarını yaparsa, idrar borularındaki meni de çıkmış olur ve böylece sonradan gelen meni, şehvetsiz olarak çıkacağı için idrardan hemen sonraki alınan gusül kabul olmuş olur ama en güzeli yarım saat geçtikten sonra tuvalete gidip idrarını boşaltmalı ve sonrasında hemencecik gusül alırsa Allah’ın izniyle kendini garantiye almış olur. Sonrasında gelen meni şehvetsiz olacağı için yazdığım gibi gusülü bozmaz sadece bu akıntı yani meni devam ettiği sürece namaz için alınan abdest alınsa dahi bozulur. Ama gusül bozulmaz.


Kayıtsız Üye
ALINTI “Hocam rüyada iliskiye girmedim ama bir damla ıslaklık gördüm gusül gerekirmi namaz kilinirmi cisiyetim erkek” ALINTI

Belki rüya görmüşsündür de uyandığında hatırlayamıyorsundur. Ama illaki rüya görmen gerekmiyor.
Hani bir laf vardır ya “Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz”. Şüpheyle hareket ettiğiniz için gusül gerektirir. Ama gelen sıvının ne olduğunu biliyorsanız ona göre hareket edersiniz. Bilmiyorsanız gusül gerektirir kardeşim. Hatta normal günlük yaşantınızda bile şüphe ediyorsanız aldığınız gusülden tekrar almanız gerekir kardeşim. İllaki meni gelmesi gerekmiyor. Şüpheyle Allah huzuruna çıkılmaz. İbadetler sarsıntılı olur hatta kabul olmaz bile Allah korusun…


Kayıtsız Üye
Ben rüyamda hic tanimadigim kadin ile erkegin iliskiye girdigini gördüm gusül gerektirirmi surekli boyle ruyalari goruyorum boyle ruyalari sikca gormemem icin ne yapmaliyim lutfen yardımcı olun…


arifselim
Bu tür rüyaları görmek gusül gerektirmez. Eğer görmek istemiyorsanız ve bu rüyalar sık sık oluyorsa o zaman yatağa abdest alarak girin ve ayetel kürsiyi okuyun.


Kayıtsız Üye
hocam ben rüyamda cinsel ilişkiye girdim. ve sabah kalktığımda boşalmışım galiba bu gusül gerektirirmi ? ben müsat olmuyorum bu aralar gusül almadım günah yazılırmı.


Şem’a
< boşalmışım galiba bu gusül gerektirirmi >
evet sen cünüp olmuşsun ve uyandığında gusül almalıydın.
< müsat olmuyorum bu aralar gusül almadım günah yazılırmı. >
Ahirette bu lafı kullanabilir misin?
Ya Rabbim ben işim çoktu ondan cünüp gezdim namazı kılmadım…!!!


Kayıtsız Üye
Merhaba. Ben rüyamda hep orgazm olduğumu hissederek uyanıyorum bazı sabahlar da kalktığımda elim cinsel organımda oluyor. Ama meni mi yoksa akıntı mı anlayamıyorum ne yapmam gerekiyor ?


Şem’a
< meni mi yoksa akıntı mı anlayamıyorum ne yapmam gerekiyor ? >
Rüyada orgazm olmak bir şey değiştirmez.
Uyandığınızda iç çamaşırı ıslak ise gusül gerekir (avuç kadar bir leke)


Kayıtsız Üye
Mrb .rüyamda kiz arkadsimla iliskideydik .iliskimz bittigi zmn uyandim .ve uyndigimda seyim cok sertti ve kuruydu.gusul sartmi rüyada bosaldim ! Yardimci olun fazla bilgim yk


arifselim
Merhaba kardeşim. Rüyada boşalma olmadığı sürece sadece cinsel ilikiye girdiğini görmekten dolayı gusül almana gerek yoktur. Ama rüya görmesen bile eğer meni akmışsa gusül abdesti alman gerekir.


Kayıtsız Üye
arkadaşlar ben rüyamda cinsel ilişki gördsüm ve daha sonra akıntı gelirise diye 15 dk civarı bekledim hiçbişi gelmedi sonra tuvalete ggirdim ihtiyacımı giderdim çıkarken şeyimden şefaf renkli yapışkan hafif bişi gusül gerekirmi acil cevap lütfenn


arifselim
Bu şekilde meni görmedikçe cünüp olmazsın. O gelen sıvı ise mezidir. Meziden dolayı gusül abdesti alınması gerekmez.


Kayıtsız Üye
1 – Hocam ben niyet edemeden uyudum rüyamda bi kadinla cinsel ilişkiye girdim ıslaklık vardı ne yapamam lazım

2 – Hocam ben ameliyat oldum ve 1 gece hastanede kaldım sabah saatlerinde cinsi münasebette bulundum ve meni aktı yara olduğu icinde gusül alamıyorum oruç tutmak istiyorum ne yapmalıyım


arifselim
1- Niyetini öğlen olmadan bir saate kadarda edebilirsin bu caizdir. Rüyadan uyandıktan sonra gusül abdestini almalısın.

2- Geçmiş olsun. Gusül abdestini alman gerekir. Normal yerlerini yıka ve Yara olan yeri sadece mesh etmen yeterlidir orayı ıslatman gerekmez.


Kayıtsız Üye
hocam selam ben Oruçlu Oldugum Günler Şeytan Rüyama Giriyor Benle Eğleniyor Çeşitli Kadın Kılıgına girip cinsel ilişkide bulunuyorus rüyada boşalıyorum karktıgımda’da bakıyorum ki gercekten boşalmısım bu orucu bozarmı !


ACİLSERVİS
Rüyada meni gelmesi orucu bozmaz


Kayıtsız Üye
Hocam ben rüyamda ilişkiye girdiğimi görüyorum ama 26 yaşıma kadar hiç sabahlatrı kalktığım zaman meni olmuyo ne den olbalir acaba veya bi sıkıntı yaratır mı?


arifselim
Normalde meni geliyorsa uyku halinde gelmesi önemli değildir. Eğer bu yaşına kadar hiç gelmemişse o zaman doktora görünebilirsin bunu doktor daha iyi bilir.


Kayıtsız Üye
Slm ben rüyamda olmus dedemle iliskiye giriyodum ama dedem cok mutsuzdu dedemden beyaz bi meni geldi cok etkilendim bu rüyadan acaba ne anlama geliyor


arifselim
Aleykum selam. Bu tür uygunsuz bir cinsel ilişkiye girdiğini görmek bazı hatalar işlemeye ve insanlar arasında çok mahcup olmaya yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
İyi günler regl dönemindeyim rüyamda eşimle ilişkiye girdigimi gördüm gusül gerekirmi bebek emziriyorum lütfen yardımcı olun


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Adet halinde iken veya başka bir nedenle olsun cünüp halde bebeğini emzirebilirsin bunun dini hiç bir sakıncası yoktur. Adet halinde iken rüyasında ihtilam olan kadına gusül almak gerekmez.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben rüyamda ilişkiye girdim boşalacakken uyandım sonra biraz bekledim meni geri gitsin diye ve tuvalete gidip işedim meninin idrarımla beraber şehvetsiz çıkmış olabileceğini düşündüm gusül gerekirmi


arifselim
Merhaba. Rüyadan uyandıktan sonra eğer kısa bir süre sonra meni az veya çok çıkmış olsun sana gusül almak gerekir. Çıkmış olabileceğini düşünmen bile gusül alman için yeterli bir sebeptir.


Kayıtsız Üye
slm bn rüyamda iliskiye girdim men geldi gusül alacak vaktim yok gunah olurmu hatta sinavim da var o gun


ACİLSERVİS
Gusül vakti bu soruyu soracak kadar zamandır. Yetmedi bir tuvalete gidecek kadar vakittir. Guslün büyütülecek bir tarafı yoktur. Gusül: Ağza ve burna su verdikten sonra tüm vucudu yıkamaktır. Buda 10 dakikadan fazla değildir. Namaz kılmaman elbette günahtır. Bu müslüman olmanın bir şartıdır.


Kayıtsız Üye
Ya simdi benim sorum böyle ben rüyada ilişkiye girmiyorum ama nisanlımla yanyanda olduğumu goruyorum bu gusül gerektirir mi hic birzmn kendim ve onu ciplak gorupte ilişkiye girdigimizi gormuyom ama yanyanda ellim tutup sarldgni konuştuğunu goruyom bu gusül gerektirir mi kafam allak bullak ya lütfen yardmci olun 🙁 ayrica benim akıntım olduğu için ben pekte anlmiyom ayrıca misal ilskye grmeden rüyada gordummu zevk glrse gusül almakmi zorundayım ayırca günlük yaşamda telefonla konustmmu nisanlmla islaklk oluyor gusül almakmi zorundayım

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Mastürbasyon (el ile istimna) yapıldığında meni veya mezi gelmediğinde gusletmek gerekir mi ?

arifselim
– Rüyada bir kadın tam bir cinsel ilişki yaşamadığı sürece gusül alması gerekmez. Senin onu herhangi bir şekilde görmekle cünüp olmazsın.

– Gün içerisinde herhangi bir şekilde etkilenerek gelen akıntıya mezi denir bu mezi de guslü gerektirmez sadece namaz abdestin varsa onu bozar.


Kayıtsız Üye
Hocam meraba ben rüyamda kocamla iliskiye girsigimi gördüm oda tam net değil boşalma gormedim ama uyandığımda akıntı vardı benim zaten hep akintim var rüya gormeden de uyandığımda var zaten şimdi ne yapmalıyım namaz da kiliyorum şimdi ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz acil cevabınız bekliyorum lütfen


arifselim
Merhaba hanım kardeşim. Rüyasında cinsel ilişkiye girdiğini gören kadın bu durumda her ihtimale karşı gusül etmesi gerekir. Erkeğin durumu daha farklıdır ve meni görmedikçe gusül alması gerekmez. Yorum olarak ise bu rüya eşinden sevgi ve iyilik görmek anlamında olan hayırlı bir rüyadır.


Kayıtsız Üye
Ruyada tanımadığım iki kişi insel ilişkiye giriyordu bende bunu hissederek uyandım bende ıslaklık yoktu ama idrardan sonra her zaman olduğu gibi biraz akıntı geldi güsul gerektirir mi bilemedim uyanirken sirt üstü yatiyordum lütfen açıklayıcı bi cevap verin


arifselim
Rüyada sadece cinsel ilişki görmekle kişi cünüp olmaz. Bu gelen akıntı genellikle mezidir. Eğer kadın isen ve hissetmekten maksadın orgazm ise o zaman gusül alman iyi olur. Erkek ise sadece meni görülürse gusül eder.


Kayıtsız Üye
S.a hocam bu sayfada rüyasında cinsel ilişki gören bayan erkeklerdede olduğu gibi kalktığında ıslaklık görmezse gusül gerekmez demişsiniz.Ama sonraki sayfalarda kadın ihtiyaten gusül almalıdır diyorsunuz.Bu ihtilafın sebebi nedir?


arifselim
Aleykum selam. Kadının ihtiyaten gusül almasının istenmesi fıkıh alimlerinin görüşüdür. Bunun nedeni kadındaki meninin ya hemen dışarı çıkmaması yada çıkmadan içeriye geri dönmesi gibi ihtimallerden dolayıdır.


Kayıtsız Üye
6 haftalık hamileyim rüyamda iki gündür eşimşle cinsel ilişki yaşıyoruz ne yapmam gerek tedirgin oluyorum yatmadan dualar ediyorum ama yinede görüyorum kısa sürüyo zaten hemen uyanıyoru duş almam gerek mi neden böyle rüyalar görüyorum kendimi kötü hissediyorum şimdiden teşeekürler


arifselim
Kendini bu rüyalardan dolayı kesinlikle kötü hissetmene gerek yoktur. Eşiyle rüyasında cinsel ilişkiye giren kişi eşinden iyilik ve hayır görür manasındadır. Eğer rüyada orgazm olduğunu düşünüyorsan yada uyandıktan sonra meni görmüşsen gusül almalısın.

Bunun dışında sık sık böyle rüya görmeyen bir kadın rüyasında ihtilam olursa meni görmese bile yıkanması gerekir. Çünkü kadının menisi erkek gibi her zaman dışarı çıkmayabilir.


Kayıtsız Üye
Ruyada iliskiye girmedim kendimi tuttum peki gusül abdestti almak gerekir mi ???


Adil
Eğer meni akmadı ise gusül almana gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm bir sorum olacaktı. Dün gece ben sahura kalktım niyetimi de ettim geri yattım rüyamda kendi kendime Cinsel ilişki olduğumu gördüm baktın akıntıya vardı gusül gerekiyor mu bide orucum bozulmuş oluyor mu?


ACİLSERVİS
Gusül gerekir banyonu yap ve orucuna devam et. Oruç ile bir ilgisi yok. Orucu bozmaz.


Kayıtsız Üye
Ben dün akşam rüyada erkek arkadaşımla iliskiye girdim sabah uyanınca islalik hisedim banyo yapmam gerekir mi ve namazı bozuluyor mu


Sabır
Evet gusül gerekir. Gusül almadan namaz kılamazsın. Cenabet namaz kılmak haramdır.


Kayıtsız Üye
Ruyalandiktan sonra iç çamaşırıma baktim bisey yoktu,temizdi.Meninin icinde kalmasi ve idrarimizi yaparken cikmasi ihtimali varmi?


arifselim
Erkeklerde meni dışarı çıkar içerde kalmaz. Eğer uyandıktan sonra bir şey yoksa yıkanmak gerekmez. Ama kadınlar ihtilam olurlarsa bir şey görmeseler de ihtiyaten yıkanmaları gerekir.


Kayıtsız Üye
Rüyada öpüstugumu gördüm ama kalktığımda ıslaklık yoktu çamaşırım biraZ nemliydi guslum bozuldumu ve bayan olduğum için normal akıntım oluyor sabah namazı kıldım bu şüpheyle günaha girdimmi


arifselim
Ancak cinsel ilişkiye girecek veya orgazm olduğunu düşünecek bir durum olursa o zaman gusül abdesti almalısın. Ama bunun dışında görülen rüyalardan dolayı gusül almaya gerek olmaz.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm hocam benim rüyamda sutyanli bir kadini iki adam kaciriyodu ve sabh uyandığımda ıslaklık bir kez hissetim ve sonra hissetmedim ondan sonr baktığımda leke yoktu bu mezimidir guslu gerektirirmi acil hocam bu hep ban oluyor yoksa bu benim kuruntummu


arifselim
Aleykum selam. Bunlar senin vesveselerindir. Bu şeylerin bir hükmü yoktur. Erkeklerin meniyi karıştırması zaten mümkün değildir. Meni erkekte çok yoğun, beyaz ve kokuludur.


Kayıtsız Üye
Hocam ben bir bayanim normalde cinsel iliski disinda akıntım oluyo namaz kilmama engel olur mu yada herseferinde gusül mu almam gerekiyo yoksa normal abdest de alip kilabilir miyim bide bu durum bende surekli oluyo normal abdest alip kiliyom acaba gunah mi deyil mi acil cvp


arifselim
Normal zamanlarda kendi kendine gelen beyaz akıntı rahimden gelen doğal akıntıdır. Bu akıntı için sadece namaz abdesti almak yeterlidir.

Akıntılarda gusül almak için ancak orgazm olması durumunda gerekir.


Kayıtsız Üye
Ruyamda cinsel ilişkiye girdigimi gördüm ama kalktigimda islaklık yoktu idrarimi yaparken yapiskan bir sivi geldi g sul gerekir mi


arifselim
Cinsel ilişkiye girildiği rüyada görülse bile meni çıkmadığı sürece bu guzlü gerektirmez. Bu yapışkan sıvı mezidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar ama cünüp yapmaz.


Kayıtsız Üye
Benim bir sorum var. Cinsiyetim kadın. Rüyamda her yer karanlıktı. Ilişki yaşayıp yaşamadığımı bilmiyorum ama bir şekilde gusül abdestim gitti. Yaşım 17. Bilmiyorum ilk defa böyle bir sey yaşadım. Gusül almam gerek evet ama annem hasta olmamam için (kronik sinüzitim var) sık yıkanmama izin vermiyor. Anneme nasıl söyleyebilirim bu durum normal mi çok utanıyorum.


arifselim
Rüyada ihtilam olan yani cünüp olan erkek veya kadın gusül abdesti almalıdır. Bu insanın elinde olan bir şey değildir ve utanılacak da bir şey değildir. Cünüp olarak bir namaz vaktinden fazla kalmak haramdır. Gusül alman gerekir.


Kayıtsız Üye
Rüyamda cinsel ilişkiye girmedim. Ama biraz zevk aldım. Uyandıktan sonra elim organıma gitti. Islak değildi. Ama lavaboya gittikten sonra iç çamaşırım ıslak değildi. Ama elime ıslaklık geldi. Orucun lütfen cevap yazın.


arifselim
Bu gelen ıslaklık eğer meni ise gusül gerekir. Yoksa başka ıslaklıklar guslü gerektirmez. Meninin ne olduğu bellidir. Ayrıca uyku halinde iken meni gelse bile oruca bir zararı yoktur.


Kayıtsız Üye
Öncelikle selamın aleyküm benim sorum= ben ergenlik çağındayım rüya gördüğümü hatırlamıyorum ama az bir şekilde meni akmış gusül gerekirmi şimdiden teşeķkür ederim.


ACİLSERVİS
Meni çıkmışsa yukarıda onlarca kez yazdığımız gibi gusül gerekir. Hatırlamaman önemli değil.


Kayıtsız Üye
Selâmun Aleyküm,
Ben bir bayanım. Saat4 gibi galiba uyandım. Sanırım idrarımı yapmak için. İdrarımı yaptıktan sonra sanki bir şey vajinada duruyor galiba. Sanırım şeffaf bir şey aktı. Sanki ordan bir şey çıkacak gibi galiba. Ama emin değilim sanırım. Galiba bayanların 1-2 saat sonra da gelebiliyormuş. 1-2 saat beklersem ezan okunucak sanırım. O yüzden ne yapmalıyım? Kasılma falan haz alma şehvet öyle bir duygu yaşadığımı hatırlamıyorum galiba. Ama düşündüğümde sanırım rüyamda 2 kişinin cinsel ilişkisini görmüştüm.Şimdi gusül almalı mıyım? Yoksa 1-2 saat bekleyip mi alayım?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Mükellef Kimdir ? Mükellef Kime Denir ?

Hoca
Rüya önemli değil, önemli olan sizden çıkan şeyin meni olup olmaması
Sizde vesvese yoksa bu durumda en iyisi yıkanın


Kayıtsız Üye
Hocam demişsiniz ya ıslaklık varsa rüyada ne görülürse görülsün gusletmek gerekir diye. Peki ya kadınların günlük akıntıları ? Günlük akıntı bile ıslak olabiliyor. Bu durumda nasıl davranmalıyız ? Mesela ben çoğu zaman rüya görmesem de ıslaklık olabiliyor günlük akıntı yüzünden.

Kafayı yiyecem ben artık ya. Her gün gusül abdesti almaktan yoruldum. Zaten ailem hemen yanlış anlamaya müsait. Niye o kadar banyo yapıyomuşum vb… Yani erkekler her gün banyo yapabilir ama kızlar yapamaz diye bir kural mı var ? Her neyse ben her sabah uyanınca rüyamda bir şeyler yaşadığımı hatırlıyorum ama hiç akıntı yok sadece ıslaklık var bazı zamanlar. Bugün de rüyamda mast yapıyordum ya da yapmak üzereydim tam hatırlamasam da. Uyanınca hiçbir şey hissetmedim zaten. Tuvalete gidince de kuru ve tertemizdi iç çamaşırım ama bu sefer de diyorum ki acaba uyuduğum sırada kurumuş olabilir mi ? Ne yapmalıyım ?
Bir de bu tür rüyalar görmemek için yapılacak bir şey yok mudur ? Bu durum her gün başıma geldiği için namaz kılmaya korkar oldum, hevesim kaçtı.


ACİLSERVİS
Buradaki uyanınca çamaşırda görülen ıslaklık cümlesi meni içindir.


Kayıtsız Üye
Çamasırımda her zaman sarımsı lekeler oluyor Rüyamda bir erkekle tanişmisim onunla yolda yakın olarak yani el ele tutusarakmı sarılarakmı ne yuruyoruz o beni durmadan yanagimdan opup duruyor uyandiğımda tualete gittigimde yine camasırımda sarı lekeler vardı küçük tualetimi yaptım çok vesveseli olduğum için avret yerime baktım beyazımsı kayganımsı yapıs yapış bi seyler vardı peceteyle silerken hem ön hem arka bölgemi yapış yapış bi şeyler de geldi ama kendimi tatmin ettikten sonra gelen meni gibi yoğun değildi tek hatırladigim cinsel bir munasebette bulunmadım rüyamda çok vesveseli biriyim daha dün gusül abdesti aldım saatlerce banyoda kalıyorum bu yuzden şimdi ben ne yapmalıyım gusül abdesti almam gerekiyormu bu yuzden lütfen acil cevap yazarmısınız 🙁


arifselim
Bu durumdan dolayı cünüp olmazsın gusül almana gerek yoktur. Bu gelen sıvı meni değil, mezidir. Bundan dolayı sadece kirlenen yerleri temizlemen yeterlidir. Boş yere vesvese etmeye gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
Merhaba oruca niyetlendim dun gece sabah esimi ise yolladiktan sonra rüyamda onunla beraber oldugumu gördüm kalktigimda akintim olmustu fakat herzaman akintim oldugu icin anlayamadim bana normal geldi ama yinede icimde endise var gusulum bozuldumu acaba orucuma bi zarar olur mu


ACİLSERVİS
Orucuna bir zararı olmaz. Meni gelmiş ise guslünü alıp orucuna devam et.


Kayıtsız Üye
Uykuda ruyalandiktan sonra gusül almadan esi ile iliskiye girilirmi ?


ACİLSERVİS
Gusül almadan ilişkiye girilebilir sakıncası yok. İlişki veya rüyalanma sayısı ne olursa olsun en sonunda tek bir gusül alınır.


Kayıtsız Üye
Hocam her yaşlık/ıslaklık için gusül alınmamlı değil mi ? Sadece meni için geçerlidir bu cümle ? Yani ben bazı sabahlar ıslaklık görüyorum bazen ter gibi bazen ise sümüksü ama gusül almıyorum. Doğru mu ?

Hocam merhaba. Ben bir bayanım. Rüyamda eşimle cinsel ilişkiye girmiş gördüm ve banyo yapmaya çalışıyordum ama yapamıyorum. Rüyamda banyo yapmak için bir fırsatını arıyordum. O esnada bir dere kenarından geçiyordum ve o derede sarı bir yılan vardı. Rüyanın sonunda çamaşırımda herhangi bir akıntı yoktu. Gusul abdesti almam gerekirmi acaba.


mum
Meni çıkmadıkça gusül almanıza gerek yoktur. Meni şüphesi olan durumlarda da alın


Kayıtsız Üye
Ben rüyamda 2 veya 3 kisiyle cinsel iliskiye girdim ama uyandığımda sadece ıslaklık vardi.Gusul gerektirir mi?


furkan
Sabah uyandığınızda iç çamaşırınızda meni veya ıslaklık (şüphe) yok ise gusül almanıza gerek yoktur. Meni akmış ise gusül almanız gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm Arkadaşlar. Ben bu gece rüyamda kendi donumu gördüm ve boşalmışım, ama rüyamda menimi gördüm yani, ama kalktığımda baktım ki Allahıma çoook şükür hiç birşey yok?. Ama yine bir sorayım dedim: Gusül abdesti almam gerekir mi? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim, ALLAH-TÂLA bizleri haramdan korusun.


arifselim
Aleykum selam. Uyku halinde yada rüya görerek boşalan kişi cünüp olur ve yıkanması gerekir. Ama boşalma olmaması halinde rüyasında ne görürse görsün cünüp olunmaz ve gusül almak da gerekmez.


Kayıtsız Üye
Ben yılbaşından bu gün önce başkasının birlikte olduğunu gördüm ama tam hatırlamıyorum hiç birşey hissetmedim sonra vesvese geldi yılbaşına böyle girdin diye yılbaşından biraz sonra abdest aldım ama içim içimi yiyor gusülsüz pis girdin tüm yılın böyle geçer diye bana lütfen cevap yazın

Yılbaşından önce başkasının birlikte olduğunu gördüm tam hatırlamıyorum hiç birşey hissetmedim sonra vesvese geldi yılbaşına gusülsüz girdin pis diye yılbaşından sonra abdest aldım ama içim içimi yiyor. Lütfen cevap yazınız


ACİLSERVİS
Cenabetlik bir kere uğursuzluk değildir. Buradaki ilginç durum yılbaşına cenabet girmiş olman değildir. Bu kısmın bir önemi yok. Cenabet olup olmadığını bilmiyorsun. Ve bu durum bir gün önce olmuş. Bir gün önceden o zamana kadar cenabet kalman haramdır. Ve asıl düşünmen gereken kılmadığın namazlarındır.


Öğrenen
Mezi ( Zevk Suyu) gusül abdesti gerektirmez.


Karkentlikzz
Merhaba , ben son 15 gündür hemen hemen hergun rüya görüyorum bu rüyalar hep cinsellikle alakalı ben dinine bağlı biriyim çok şükür ibadetlerimi yerine getiririm . Bu rüyalar beni çok darda koyuyor . Ruyalandigima emin olamıyorum sürekli bi şüphe içindeyim. Akinti flan çoğu zaman olmuyor olduğu zamanda ben bu orgazm akıntısı mi yoksa normal mi bilmiyorum bayanlar da yoğun oldgu için .hergun gerekse se gerekmese de gusül alıyorum bu kafa yorgunluğu beni çok yordu bu durumdan nasıl kurtulabilirim .


arifselim
Merhaba. Meni olduğundan emin olmadığın sürece gusül almana gerek yoktur. Şüphe ile hareket etme. Ancak cinsel içerikli bir rüya görmüş isen ve akıntıyı da görmüşsen mutlaka gusül alman gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamın aleykum ben rüyamda cinsel ilişkiye girdiğimi görüyorum ve rüyamda boşaldığımı görüyorum ve sabah uyandığımda soyledigim ilk kelime ya yine boşaldım kessin çamaşırından kokuda geliyor yani bildiğin hıc müdahale etmeden bosaldim ama bunun olmasını istemedim sonra namaz kılmaya devam ediyorum Allahım nolur affet diye ama sonuçta rüyamda zevk alarak boşaldım ve sabah uyandığımda bunun olacağını tahmin ederekten kalkıyorum sabah


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam (erkeğim) uyurken rüyamda cinsellikle ilgili bir rüya gördüm organıma yakın bir bayan yani tam detaylı söleyemicem ama rüyada kesin cünup oldum dedim zaten uyurken ihtilam olduğum zaman kesin uyanıyor insan anlıyabiliyorum yani.. Ama uyandım ihtilam olmadığımı banyoya girdiğimde uzvuma baktım şeffaf beyaz bir şey vardı uzuyordu 2 defa geldi hatta gusül gereklimi kafam takıldı..tşk


ACİLSERVİS
Meni çıkışı olmuşsa gusül alman gerekiyor. Meni çıkmamışsa gusül alman gerekmez.


rüyada ilişkiye girmek gusül gerektirirmi, rüyada eşiyle ilişkiye girmek gusül gerektirirmi, rüyada ilişkiye girmek abdest gerektirir mi

resmin alt tagı
Bildir
guest

4 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Soran

Merhaba iyi günler ben rüyamda cinsel içerik gördüm ama uyandığımda bir şey yoktu fakat normalde de bayan vajinası nemli olur ordan içime şüphe düştü gusül… Daha Fazlası »

Esra

Hocam size bi sorum olacak ben bu konudan çok muzdaribim görmek istemiyorum aslında ama görüyorum rüyamda sürekli cinsel iliskiye giriyorum ama uyandigimda hiçbir şekilde ıslaklık… Daha Fazlası »

mevlana

Rüyada bir şey görüpte ıslaklık görmeseniz üzerinize gusül farz değildir. Lakin ıslaklık varsa ve o meni ise o zaman gusül şart olur. Namaz kılmamazlık yapmayın… Daha Fazlası »

4
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx