Mumsema

Rüya Yorumlatma

Bu konu Mumsema tarafından 2 sene önce açıldı ve 63 Cevap verildi.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 25
Yanıt Sayısı: 337
Güncelleme: 30 Mayıs 2021, 20:07

Rüyamı yorumlatmak istiyorum

Soru: Rüyamda uyuyordum. Uyandığında sakalımın kesilmis olduğunu gordum. Kizkardesim Yanımda oturuyordu. Ona sakalimı kimin kestiğini sordum. Oda sakalını meryem kesti dedi. Meryem komsumuzun kızıdır.
Cevap: Rüyada sakalın kesilmesi beklenmedik harcamaların olacağına işaret eder. Maddi sıkıntılara karşı hazırlıklı ve tedbirli olmak gerekir anlamındadır.

Soru: Eski sevgilinin eski sevgilisiyle barışması
Merhaba ben rüyamda eski sevgilimin eski sevgilisiyle çok yakın olduğunu ve yakında barışacaklarını gördüm sizce anlamı nedir.

Cevap: Eski sevgilinin eski sevgilisi ile barıştığını veya barışacağını görmek, uzun emekten sonra beklediği şeylere kavuşacağına işaret eder. Ayrı soru halinde rüyalarınızı sorarsanız daha hızlı cevap alabilirsiniz. Buraya isteyen yorumda yapabilir.

Soru: Selamün aleyküm hacet namazı kılıp yattım rüyamda bir şeylerden kaçtığımı gördüm soluk soluğa kaldım uyanınca ne anlama geliyor acaba duamın kabul olduğunu mu olmadığını gösterir ?

Cevap: Aleykum selam kardeşim. Rüyasında kaçamak rüya tabircileri tarafından Allah’a yönelmeye, ibadetlerini yapmaya başlamaya ve tövbe etmeye yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişinin mevki durumuna göre de bu tabir değişebilir. En doğrusunu bilen Allah’tır.

Soru: Rüyada kardeşimin evine gidiyorum ama ev başka bir ev oradan çıkıyorum ama evi kaybediyorum bulamıyorum.

Cevap: Rüyasında girdiği evin yanlış olması ve evi kaybetmesinin anlamı; uzun süreden beri beklediği kazançları elde etmeye, çektiği sıkıntılardan sonra refaha ve bolluğa ulaşmaya, bitmesini beklediği sıkıntıların geçmesine yorumlanmıştır. En doğrusunu Allah bilir.

Rüya yorumlatma

Bir önceki yazımız olan Kötü Bir Şey Diyormuş Gibi Hissetmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Bugün bir rüya gördüm akşam 4 de uyuyup gece 11 de uyandım tam ne gördüğümü hatırlamıyorum 1.si bunun nedeni nedir ayrıca 3 4 rüyayı bir arada gördüm bir sürü sahne vardı ama 2 sahneyi net hatırlıyorum birincisi yatağımda kıvranarak çok kötü bir hisle titreyerek uyandım 2.sinde bir ünlü bana bir şey yaptırmaya çalışıyordu ama ben sen gerçek değilsin dedim ve rüyada olduğumun farkına vardım sonra uyanmak isteyip uyandım sonra nedense bunun Allah’tan geldiğini düşündüm tam da din konusunda sersemlediğim dönemde gördüm ve böyle düşünmemin sebebi ne bilmiyorum ilahi bir şey olduğunu düşünüyorum birde sol ayak başparmağım acıyor görüşleriniz nelerdir?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
İnsan bir gece içerisinde çok fazla rüyalar görür ve bunlardan çok azını hatırlayabilir. Rüyasında ünlü birisini görmek gören kişi için çok hayırlı bir rüya olduğu bildirilmiştir. Sözünün geçmesine ve çevresinde çok sayılan ve sevilen birisi olduğuna veya böyle olacağına yorumlanmıştır. İçerisinde bulunduğu durumun daha güzel olacağına yorumlanmıştır.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyamda üst dişlerimden ön dişlerim yoktu ama ne düştüğünü gördüm yalnızca aynaya bakıyorum yok. Yandakiler var diyerek aldırmıyorum bu nedemek yani ön dişlerimin yoktu aynaya baktığımdahepsi değil bir kısmı bunu yorumlayabilirmisiniz mümkünse..
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Rüyada dişler akrabalarla yorumlanmıştır. Görülen rüyanın anlamı da dişlerin dizilişine göre çağrıştırdığı akrabalar şeklinde yorum yapılır. Büyük rüya tabircilerimizde İbni Kesir (r.a.) diyor ki: Rüyada dişlerin küçüklüğü güzellik ile ve büyüklüğü müjde ile tabir olunur. Rüyada diş görmek, üst dişler baba tarafı, alt dişler ana tarafı ile yorumlanır, çürümesi ve dökülmesi veya ağrıması, kırılması ne mana içeriyorsa ona göre tabir olunur. Üst dişlerin olmaması baba tarafı ile yorumlanır demektir.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyamda seçim var ve oda oda ayrılmış partiler ama ben en baştakini görüyorum partinin olduğu mini oda kırmızı renkli ve bir kaç tane ay gibi küçük beyaz şekiller var ve bu partiyi yöneten kişi gelip beni oy vermem için etkilemeye çalışıyor aynı gün başka bir rüya daha gördüm bir odada birkaç kız ile birlikteyiz tanımıyorum soyunma odası gibi bir yer çantamdan bir şey almak için çantamı açıyorum ve içinde kağıt para varmış çok para ve biri görür de alır diye hemen kapatıyorum paralar iki yüz bin gibi biraz pembemsi ve üzerini örttüğüm yeşil bir kumaş ve fermuarını kapatıyorum.İyi günler.. Namazdan sonra dua okuyup yattım sevdiğim Adamın hayırlı olup olmadığını öğrenmek için. Rüyamda ilk önce ablasını siyah pantolon ve kırmızı deri ceketle kendisini lacivert tişörtle gördüm Güneş’te sararmış otların arasındaydılar daha sonra farklı bir yerde bebeğim olduğunu gördüm toplu sarışın çok güzel bir erkek Bebek fakat emzirmeye korkuyordum. Gerçekten yardıma ihtiyacım var.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
İyi günler. İstiharenin şartlarını yerine getirip eğer uyumuşsanız bu gördüğünüz rüyanın ilk bölümü açıkça olumsuz bir manaya işaret etmektedir. Daha sonraki rüyanın görülmesi ise, kısa bir zamanda hayırlı ve güzel kapıların açılacağına ve mutlu bir evliliğin olacağına işaret etmektedir. En doğrusunu Allah bilir.
Kayıtsız
Kayıtsız
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
İyi akşamlar, malesef bebek hasreti çekiyoruz ve aşılama tedavisi yaptık henüz sonuç için 10gün var. Ve eşim rüyasında erkek çocuğu olduğunu ve adının ali mesut olduğunu görmüş acaba rabbim bize bir işaretmi gösteriyor hocam? Bu tür rüyalar iyimidir
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
İyi akşamlar kardeşim. Allah sizlere sağlıklı ve hayırlı evlatlar ve çocuklar nasip eylesin. Gördüğünüz rüya için yüzde yüz bu manaya gelir denemez ama elbette bir umut olarak inşaallah bu manaya işaret ediyordur denebilir. Çünkü Allah bazen rüyalarla işaretler verebilir bu mümkündür. Dua edin ve Allah’tan hayırlı ve sağlıklı bir nesil dileyin. Allah herşeye kadirdir o dilediğine istediğini verendir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
1 - Rüyamda kalp ameliyatı oluyorum 52 adet göğsümde dikiş var ve 7 kez kalbim durmuş.tekrar hayata dönmüşüm. ameliyattan sonra yüksek mevkide biri ziyaretime geliyor.2 - Rüyada ermişin biri bana gülümsediğini ve alnımdan öptüğünü gördüm ne anlama gelir?3 - Rüyamda 2 gündür yılan görüyorum.İlk rüyamda elime sarı bir yılan dolandı.ikincisinde üstüme büyük yılanlar saldırdı4 - Başka biri rüyasında benim 3 oğlumu görmüş Geçen hafta benim Evimin alt boş evde 3 oğlumu görmüş ve en küçük oğlumu kaynanamın Vefat ettiği kaynanası almış götürmüş.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
1 - Rüyada görülen kalp ameliyatı çok hayırlı bir rüya olarak yorumlanmıştır. Beklediği ve özlemini çektiği şeylere kavuşmaya, hakkettiği şöhrete ulaşmaya ve daha pek çok hayır ve berekete ulaşacağı şeklinde yorumlanmıştır.2 - Rüyada ermiş birisini veya bir evliyayı görmek her zaman için hayra işarettir. Hidayete ermeye, doğruya yönelmeye ve günahlardan tövbe etmeye yorumlanır.3 - Genel anlamda rüyada görülen yılan düşmana işaret eder. Sarı yılan ise, kem gözlü ve fitne ve aynı zamanda mevki ve makam sahibi bir düşmana yorumlanır.4 - Değerli kardeşim, lütfen mümkünse rüyanızı biraz daha açar mısınız?
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyamda beyaz bir jeep tarzı araba var, bir iki yerinde ezik gibi bir şey var arabanın ama ezikler bile bembeyaz, araba benim oluyor, arabanın arka koltukları yatık ve poşetlerde ekmek yüklüyoruz arabaya, ablam poşetleri tek sıra olarak diziyor arabanın arkasına, bende bu şekilde almaz daha çok var hatta çuvallarda da var diye ekmek poşetleri üst üste yığıyorum sonra ekmek çuvallarını yüklüyorum, bagaj kapağını kapatıyorum. Gerisini hatırlamıyorum.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Rüyanız çok hayırlı bir rüyadır Allah mübarek eylesin. Rüyada görülen araba insanın hayatı ve geçimi ile yorumlanmıştır. Rüyada görülen arabanın lüks olması kişi için hayırlı ve bereketli bir hayata işaret eder. Rüyada ki ekmeklerin arabaya yüklenmesi yine rızkınızın bol olacağına yorumlanmıştır. En doğrusunu Allah bilir.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Eski sevgilimle ayrıldık ne olacak bize İstihare namazını kılıp duasını okudum ve 7 gün bunu tekrarladım.. 3. Gece rüyamda gördüm. Yanımda bir kız arkadaşım ve onun tanıdığı bir erkek vardı ve biz yemyeşil bir yerde top oynuyorduk. O sırada çevremde benimle ilgilenen erkekler vardı ve ben hiç biriyle ilgilenmiyordum. Biraz zaman sonra oradan uzaklaştım. Ve kendimi toprak bir yolun kenarında kız arkadaşlarım gülüp eğlenirken buldum. Yolun diğer tarafına baktığımda eski sevgiliminde orada olduğunu fark ettim. O an o beni fark etti mi ya da edecek mi diye ona baktım ama o da yanındaki arkadaşlarıyla çok muylu görünüyordu beni görmedi ve bende kendi arkadaşlarımla eğlenmeye devam ettim. Bir süre sonra benim arkadaşlarımla onun arkadaşları yolun uç kısmında bir araya gelmeye başladılar o an içimde bir merak hissi uyandı acaba bizde barışacak ve bir araya gelecek miyiz diye ve uyandım.. Rüyamı yorumlarsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkur ederim.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Değerli kardeşim. Yapmak istediği bir iş hakkında istişare ederek bir türlü bir sonuca ulaşamadığı konu hakkında istihareye yatılır. Bizim şu kimseyle durumumuz ne olacak diye istihareye yatılmaz. Örneğin şu kimseyle evlilik yapacağız ama bu bizim için hayırlı mı değil mi diye istihareye yatılabilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
1 - Benim için istihare yattı rüyasında 3 tane çocuk gördüğünü bunlardan 1 tanesinin kız olduğunu yanına akrep geldiğini görmüş ve akrebi 2 ye bölmüş ne demek ? Herhangi bir renk görmemiş2 - Ben de 3 hafta önce uzun uzun yazdım rüyamı . Bi hevesle yorumlanır sandım , ama görüyorum ki dikkate bile alınmamış3 - Rüyamda kuzeninin düğünü oluyordu ama karışıktı biraz bir karanlık bir gündüz oluyordu ve kuzenim ilk gelinlik giyiyor sonradan normal kıyafetlerini giyiyordu benim de eşarbım sürekli kafamdan gidiyordu.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
1 - Değerli kardeşim. Ne için istihareye yatıldığını bilmek lazımdır ki bu sorunuza cevap verebilelim. İlk görünüşte olumsuz gibi görünüyor ama ne için olduğu bilinmeden bir şey dememiz çok zor.2 - Merhabalar kardeşim. Kesinlikle bir gözden kaçma durumu olmuştur. Hiç bir misafirimizin sorusunu yanıtsız bırakmamaya son derece dikkat ediyoruz. Lütfen rüyanızın hangisi olduğunu veya tekrar yazmanızı rica ediyoruz. Özür diler ve bir an önce yazmanızı bekliyoruz. Allah’a emanet olun.3 - Rüyada görülen düğünü olan ve gelinlik giyen kimseye beklediği hayırlı bir haberi almasına ve rahat ve huzurlu bir hayatın başlangıcına işaret eder. Rüya hem gören hemde görülen kimse için hayırlıdır. Allah’a emanet olun.
Kayıtsız
Kayıtsız
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Merhaba, Ben eski konuştuğum biri ile geri dönmesi için 12.000 tane yunus duasını okudum, bir kaç gün sonra da bir rüya gördüm. Ablamla koridorda yürüyoruz, eski konuştuğumla karşılaşıyorum, etrafta maşvi beyaz balonlar var, koridor süslüydü, ve gitmem için devam etmemi söylüyor, ablamla sonra birden dışarıda oluyoruz bir taşın üstünde oturuyorum, sonra tekrar içeriye giriyoruz, sonra bir kac kız arkadaşlar oluyor ve bir dolap açıyorum içinde 3 çiçek ve evlenme teklifi aldığım anlıyorum, arkadaşlarla mutlu ve gülüyoruz ve sonra bir odaya gidip eski konuştuğum oturuyor, ve ona evet veya hayır cevabını almak için sormayacak mısın diye soruyorum ve uyanıyorum. Hatırladığım kadarıyla anlattım, hayırlara yorumlar mısınız inşallah.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhaba . Allah rüyanızı mübarek eylesin. Rüyanız çok güzel bir rüyadır. Dualarınızın kabul olacağına ve uzun zamandır beklemekte olduğunuz hayırlı ve güzel haberler alacağınıza yorumlanır. Var borçların ve sıkıntıların geçeceği manasına da gelir.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Merhaba, Bugün hatırladığım kadarıyla rüyamı anlatacağım, çalıştığım iş yerindeyim bir beyaz elbise giymişim, bir müşteri görüyor ve almak istiyor, bende sadece deneme amaçlı vermiştim, sonra kasaya geliyor ve elbiseyi alıyor. Ve o sahne bitiyor. sonra ben kasiyer olarak devam ediyorum, yoğun bir kuyruk var, bir müşteri daha gelip mavi oje alıyor. Acaba bu rüyanın anlamı nedir? Hayırdır inşhallah.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhaba. Rüyanız güzel ve hayırlıdır. Üretken ve çalışkan bir insan olduğunuza işaret eder. Sizin güzel ve faydalı bazı fikirlerinizi birilerinin sizden çalma ihtimali olmasına yorumlanmıştır. Allah’a emanet olunuz.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Merhaba,Genelde rüyalarımı önemsemem fakat bir kaç gündür gördüğüm rüyalar oldukça ilgimi çekmeye başladı. Birinci gün Rüyamda ilk kitabımı yayınlamış ve imza gününde kitapları imzalıyordum. Mutluydum ve herkesle güzel zamanlar geçiriyordum. Ertesi gün rüyamda annemle beraber kabristana gittik. Annem bir kabir göstermeye çalışıyordu. Tanıdığım herkes oradaydı. Daha önce hiç bu kadar büyük bir mezarlık görmemiştim.Bu iki rüya ne gibi mesajlar vermeye çalışıyor?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhaba,Her iki rüyanızda çok hayırlı rüyalardır Allah mübarek eylesin. Rüyada kitabını imazattığını görmek, ilim olarak yükselmeye, hayırlı yakın akrabaya, devlet katında derece sahibi olmaya yorumlanır. Rüyada görülen mezarlık ise, vaazu nasihate, tövbe etmeye, ilim öğrenmeye ve nefsini ıslah etmeye yorumlanır. En doğrusunu elbette sadece Allah bilir. Allah’a emanet olun kardeşim.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Merhaba, Bugün 2 değişik vefat eden erkek arkadaşımı ilgili rüyalar gördüm. Birincisini pek hatırlamıyorum, ama onu gördüm ve çok insan vardı dikilmişlerdi ve bir adam odaklanmışlardı, ben bir kapıda duruyordum, beni görmesin diye kendimi göstermiyordum, ve o adamın elinde silah vardı ve bana doğru odaklandı. sonra vefat arkadaş yanıma geldi ve bir şeyler dedi, sonrasını hatırlamıyorum.2. Rüyamda vefat eden erkek arkadaşımı bir kız ile nişanlandığını gördüm, kızın üzerinde uzun kabarıklı kırmızı elbise vardı. Acaba bu görmüş olduğum rüyalar ne anlama gelir, vefat edeli 1,5 yıl oldu.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhabalar. Her iki rüyanız sizin hayırlı ve güzel rüyalardır. Birinci rüyanız sizin için hayır bereket ve iyi geçinmeye işaret eder. İkinci rüyanız ise zahmetten sonra ulaşacağınız mutluluğa ve sıkıntılarınızın geçmesine yorumlanır. Ayrıca ölmüş olan insanların hayır dua beklediği şeklinde de yorum yapılmıştır. En doğrusunu elbette Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
1 - Rüyamda bir ünlü görüyorum, ve o ünlü evlenme teklifi alacak, sevinçli ve mutlu oluyor, ne anlama gelir?2 - Selamun aleyküm hocam,Kendi gördüğüm bir rüya değil lâkin içinde geçtiğim yeri merak ettiğimden,arkadaşım da detaylı olarak aktardığından bilgilerinizinden istifade etmek istiyorum.Arkadaşım birkaç kişi ile sözlü münakaşaya girdikten sonra hastanede müdürün odasına giriyor ve üç sedyenin birinde beni üstüm kan içinde kalmış olarak görüyor. Üstümde yırtık ve çok eski kıyafetler varmış. Akabinde içeri korku veren bir adam girip bana kapalı bir zarf vermiş. Sonrasında adam arkadaşıma yönelince korkuyla uykusundan sıçrayarak uyanmış.Üstadım bu rüyanın arkadaşım ve benim yönümden yorumu nedir?Allah’a emanet olun ,hayırlı günler
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
1 - Merhaba. Rüyada ünlü görmek kadın ve erkek olarak anlamları farklıdır. Kadın ünlü görmek hayırla yorumlanmaz. Ünlü kadını görmek düşeceği sıkıntılı duruma işaret eder. Erkek ünlü görmek ise hayra yorumlanmıştır. Sıkıntılarından kurtulacağına ve rahat edeceğine yorumlanır.2 - Aleykum selam kardeşim.Rüyada üst ve başınızın kanlar içinde kalmasının anlamı, var olan haram ve günahlardan tövbe etmeniz gerektiğine işaret eder. Zarfın verilmesi ise veriliş şekline ve zarfın durumuna başlı olarak yorumlanır. Çünkü zarf gelecek olan haber ve sırdır. Bu ya hayırlı bir haber ve sırrın gelmesine veya üzücü bazı sırların ifşa olmasına yorumlanmıştır. Ayrıca bu bazı kimselerin sırlarınızı bildiğine ve dikkat etmeniz gerektiği şeklinde de açıklanır. En doğrusunu elbette Allah bilir. Sizde Allah’a emanet olun kardeşim.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Merhaba Rüyamda bir kadın ve kızın yanına gittim. Yeşil bir kuran vardı. Benden tevbe suresini okumamı istediler. Bende kuran okuyacaksak tövbe istiğfar getirelim dedim. Tövbe istiğfarı getirdik ve sureyi okumaya başladığımda 3. bir başörtülü kadın daha geldi ve bunun benim için ‘bunun derecesi 4’ dedi. Bunun anlamı nedir?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhabalar. Rüyada Tövbe suresini okumak ve tövbe etmek hayra alamettir. Başörtülü kadınların olması ise, işinizde ve gücünüzde olacağınıza , işinizin yolunda olacağına ve geçim derdi çekmeyeceğinize yorumlanmıştır. En doğrusunu Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Kendimi hamile olarak gördüm evli degilim bi erkek arkadaşım var ve ciddi düşünüyoruz rüyamda o kişiden hamile kalıyorum yaklaşık 4-5 gün sonra hastaneye doğum yapmaya gidiyorum (bunu rüyada kendim söyledim cunku daha zamanı var diyorum ama bana zamanın geldiğini söylüyorlar) sedyeye kendim yatıyorum doktorun bana geldiğini görüyorum elinde bi bıçak var karnımı kesicek zannediyorum sonra birden kendimi doğum yapmış olarak buluyorum her hangi bi sıkıntı yaşamadan hemde hemen ayağa kalkıyorum karnım büyük değildi ama toplamda 10 tane çocuğum oluyor 5 i kız 5 i erkek sonra onları emziriyorum ama sütümde çok değil çocukların hepsi sakindi biri hariç çok değişik davranışları vardı sonra ben hepsini emzirip yataklarına yerleştirdim ve uyandım. sizce bunun anlamı nedir?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhaba. Rüyanız çok hayırlı olarak kabul edilen rüyalardandır. Düğüm haline gelmiş her türlü sorunlarınızın çözüleceğine, huzur ve rahat bir hayatın başlayacağına yorumlanır. Hem erkek hemde kız bebeklerin doğması ve diğer anlattıklarınızın tümü hayırla ve mutlu olmakla tabir edilir. Rüyada erkek bebek doğurmak, rüya sahibi için güzelliklerin en büyüğünü yaşamaya, daha önce hiç tatmamış en güzel duyguları tatmasına ve hayatının olumlu, köklü ve güzel şekilde değişmesine işaret eder.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
İyi günler ben istihare namazı kılmadan 3 salavat 10 Fatiha 11 ihlas ve tekrar 3 salavat okuyup niyet ettim evlenmek istediğim insan benim için hayırlı mı diye ve böyle bir rüya gördüm. Başında kardeşimi sarhoş olarak gördüm ve Soyguncu görüyorum bir kadının çantasını zorla almış elinde tutuyo silahlı ama kadın yok çantası bej ve krem gibi bi renkti Adam bana bakıyo gülüyorum ona gördünmü olayı diyo görüyorum ama bilmiyormuş gibi davranıyorum hayır ne koydun çantaya paramı diyorum sonra beni yakalamakla ölümle tehdit ediyo kaçıp arabanın arkasına saklanıyorum ve sevdiğim insana mesaj atmayı düşünüyorum aşkım gel beni kurtar diye Rüyadan korkarak uyandım sonra tekrar uyudum veArabadayım içimde oturuyoruz iki servis aracı geliyo biz onlar rahat parketsin diye arabayla kaldırımdan iniyoruzzz ben bisiklete binmiş oluyorum çocuk bisikleti hıphızlı sürüyorum aslında sürdüğüm yer gerçekte bildiğim hafif rampa biyer ama rüyamda değil gibiydi sürüyorum baya biraz zorlanınca elime alıp öyle yürüyorum bir dakika falan sonra kız çocuğuna veriyorum o biniyo Yorumlayabilirmisiniz ?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Hayırlı günler kardeşim. İstihare rüyasını yorumlamak yani rüya hayırlı mı değil mi diye anlamak çok kolaydır. Çünkü uyanır uyanmaz o rüya hakkında eğer içinize bir korku endişe ve huzursuzluk gelirse o hayırlı değildir manasına işarettir. İstihare için ilk rüyaya itibar edilir. Bu ilk rüyanızda olumlu olmadığı açıktır. En doğrusunu elbette Allah bilir. Ayrıca rüya ile amel etmek farz değildir. Siz yinede istişare yapın ve ona göre bir karar verin.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Selamun aleykum, Ben bekarim, ve bugun bir ruya gordum. Tam olarak hatirlamiyorum, ama bir hastahane de bir kiz cocugu dunyaya getirmisim, ve onu emziriyordum bir ara duruyordu ve yine emziriyordum. Sonra sahne degisiyor, ablam telefonu mu getiriyor mesaj var diyor, ve ben ruyada evlenmek istedigim kisi mesaj atmis diye hise giriyorum, uzun bir mesaj yazmis, ve mesajin icinde 7 sayisini goruyorum. Rüyam ne anlama geliyor?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam kardeşim. Rüyada kız çocuğu doğurmak hayırlıdır. Rüyanız hayırlı ve ani gelişmelere yorumlanır. Mutlu olacağınız haberleri almaya ve problemlerin üstesinden gelmeye işarettir. Ayrıca evlenmemiş bir genç kızın bu rüyayı görmesi ise kısmetlerinin bir anda artış göstermesine, özellikle erken yaşlarda yapılacak bir evliliğe ya da akraba evliliğine de alamet eder. Kız bebek doğurmak farklı yorumlara da sebebiyet verir ve kişilerin sıkıntılarından kurtulması veya kötü bir olayın kişinin başına gelebilecek tüm kazaları savacağının işareti olarak da görülebilir. En doğrusunu Allah bilir.
Kayıtsız
Kayıtsız
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Sevdiğim kişi için istihareye yattım hocam. Rüyamda teröritlerle çarpışıyordum. sonra sevdiğim kişiyle bir sandığın önüne geçiyorduk. Ben çikolata bulup yiyordum. Çok mutluydum. Bir kısmını ona ikram ettim.teşekkür etti.sanırım bir kısmını verdim. Ben sürekli sandıktan çikolata buluyordum.buldukça mutlu oluyordum.o da seviniyordu.hocam bu rüya hayırlı mıdır?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum kardeşim. İstihare anlamı olarak gelecek olan sıkıntıların ardından ulaşacağın huzura işarettir. Ancak şunu bilmelisin ki istihare için önemli olan rüya değildir. Önemli olan o konuda istihare yaparken veya uyanınca o konuda Allah’ın kalbine verdiği ilhamdır istektir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
1 - İstişareye yattım rüyamda kayısı tatlısı yapıyordum. Kayısıları tereyağında kavurup içine kaymak ve fıstık koyup şerbeti döküyordum. Hocam ne anlama gelir? Hürmetler2 - Hocam ben rüyamda sevdiğime sevdiğimi inkar ediyordum. Diyordum ki “yoo benim senden öyle bir beklentim yok ki…ben seni arkadaşım olarak görüyorum.”hocam bunun manası nedir? Hürmetler…3 - rüyamda babamla başparmaklarımızı birleştirdik babam bilmediğim bir dilde dua etmeye başladı ve benden bazı sözcükleri tekrar etmemi istedi ben de tekrar ettim, bunun bir anlamı var mıdır, Allah razı olsun4 - merhaba, bir arkadaşım benim nişanlandığımı gurbete gideceğimi söylediğimi görmüş. Nişan yüzüğüm çok güzelmiş. Bu rüya hayırlı mıdır.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
1 – Selamun aleykum kardeşim. İSTİHARE için bu gördüğünüz rüya olumlu manaya işaret eden hayırlı bir rüyadır. Ama istiharede önemli olan rüya değil Allah’ın içinize o konuda verdiği istek önemlidir.2 – Merhaba, bu rüya aranızda attığınız her adımdan emin olmadığınıza ve yeterince sorumluluk almadığınıza işarettir. En doğrusunu Allah bilir.3 – Selamun aleykum kardeşim. Allah rüyanı mübarek eylesin. Hayırlı bir rüyadır. Hem maddi manada güzel gelişmelere işaret eder hemde manevi açıdan isteklerinizin gerçekleşmesine yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.4 – Merhaba. Rüyanız hayırlıdır. Birlikte olmak istediğiniz kimselere veya kimseye kavuşmaya tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Merhaba, içimin ısındığı birisi için istihareye yatmıştım, birinci gün kahve pişirdiğimi gördüm. Bir başka rüyamda ise birbirini çok seven bir çift gördüm, kadın gülerek bana sevdiğim insanın kalemini veriyordu. Bir diğer istihare rüyamda ise yetimhanede olduğumu, bir kız çocuğunun ağladığını gördüm. Bu sırada 3 çift ayakkabımı çalmışlar, sonra o ayakkabıları buldum birisi siyah, biri kırmızı, biri kahverengiydi. Çok güzellerdi, giyindiğimi gördüm hocam. Başka bir istiharede o kişinin eline siyah zeytin koyduğumu gördüm. bu rüyayı gördükten bikaç ay sonra sevdiğim insan beni sevemediğini söyledi. Rüyamda o kişiyle karşılaştığımı gördüm. 1 yaşlarında bir kızı vardı bana pişman olduğunu söyledi. Ben de kabul ettim çok mutlu olduğumuzu gördüm. Siz rüyalarım hakkında ne düşünüyorsunuz, En doğrusunu muhakkak Allah bilir. Allah razı olsun hocam
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhaba hanım kardeşim. Öncelikle istihare ile ilgili bir kaç hususu hatırlatmam lazım. Birincisi istiharede ilk alınan işarete itibar edilir. İkincisi ise istiharede rüya görmek şart değildir. İstiharede insanın kalbine Allah’ın verdiği ilham ve istek insana bir işaret olur. Yani ilk rüyanız net olduğu için bir işaret olarak kabul edilebilir. Bu hayırlı yani olumlu bir rüyadır. Ama insan yinede rüya ile her zaman yanılma ihtimali vardır unutmayın. Öyleyse yapılması gereken şey, kalbimize o konuda gelen istektir. Allah’a emanet olun.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Hocam iyi günler,arkadaşım rüyasında beni görmüş. Onu birilerine şikayet ediyormuşum. Daha önce de görmüş bunu. Hocam bu arkadaş normalde çok kalbimi kırdı gözümden yaş süzüldü.ben de durmadan elimi açıp Allahım onu affetme diyorum. Beddua ediyorum ve tuttu da.hazırlandığı önemli bir dil sınavını veremedi. Hocam arkadaşa bunu anlatamam. Beddua ettim diyemem.gördüğü rüyalar bunlarla ilgili olabilir mi? Anlamı nedir?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Hayırlı günler kardeşim. Affetmek büyüklüktür ve en değerli erdemdir. Sen affet ki Allah sana daha iyi ve daha güzelini versin.Bu rüya bu durumunuzla ilgili olabilir. En doğrusunu Allah bilir.
Kayıtsız
Kayıtsız
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Hocam, merhaba. Aylar önce ruyamda annemin göbeğinden ameliyat olurken yarım bırakmış şekilde yaralı bir vaziyette çıktığını gördüm. Babam da çok kızıp “pu” diye tükürerek geri ameliyata yolluyordu. Annem tekrar ameliyata girip ameliyat oluyordu.doktorların parça kesip aldıklarını gördüm. Devamını hatırlamıyorum. Aylar sonra bugün doktora gittik.annem göbeğinden ameliyat olacak.sıvı toplamış ve rahminde kitleler var. Hem genel cerrahla hem kadın doğumcuyla aneliyata girecek. Hocam korkuyorum.o aylar önceki ruyanın anlamı neydi?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhaba. Bu tür rüyalar tam aksi olarak yorumlanır. Yani inşaallah annen eski sağlığına tekrar kavuşacaktır. En doğrusunu Allah bilir.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Hayırlı günler. Ben bir kaç gün aralıklarla erkek arkadasımı rüyamda görüyorum her seferinde rüyamda erkek arkadasım evli olmamasına rağmen oğlu var biz erkek arkadasım ile mutluyuz beraberiz oğlu ile de çok güzel anlaşıyorum ama çocuğun annesi ben değilim annesi kim bilmiyorum hiç adı geçmiyor. Kaç gece aynı rüyayı görünce sizlere danışmak istedim lütfen bilenler yorum yapabilir mi? Şimdiden teşekkürler
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Hayırlı günler kardeşim. Rüyada erkek oğlunu görmek mutlu ve huzurlu olmaya yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
BU RÜYAMI LÜTFEN YORUMLAYIN İLK DEFA BÖYLE GARİP BİR RÜYA GÖRÜYORUM rüya çok bilmediğim bir yerde etraf komple villa inşaatlarıyla dolu ben arkadaşım ve bir tanede tanımadığım bir kız yürüyoruz o sırada kız diyor ki tuvalete gitmem lazım bende tamam gel götüreyim diyorum onun tarif ettiği yerdeki tuvalet uzak olduğundan diyorum ki gel şurada ki villa inşaatlarında tuvalet vardır girelim diyorum tmm diyor bir tanesinin içine giriyoruz merdivenlerden aşağı indik ve orada bir tane tuvalet vardı oraya girdi ve beni çağırdı sonra da o diğer arkadaşımı çağırdı (ben ve arkadaşım erkek) ardından nasıl oldu hatırlamıyorum kız birden bireye o yanımda ki arkadaşımın abisine dönüşüyor (ikiside benden küçük). sonra arkadaşın abisine dönüşen çocuk gel diyor yanına gidiyorum erkeklik organı yok bildiğiniz kız organı var önünde her neyse ben giriyorum o sırada o diğer çocuk içi bulanıyor gidiyor ardından o merdivenle indiğimiz yerden elektrikli bisikletle içi bulana bulana geliyor ve o sırada bende o arkadaşın abisine dönüşen çocuga hiç zevkli değil bırak diyorum ve gidiyorum. ardından uyandım. çok garip ve kötü bir rüyaydı benim için yorumlarsanız sevinirim.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Evet kardeşim rüyan garip bir rüyadır anacak karmaşık ve net olmayan bir rüya olduğu için bunun yorumu da olmaz.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Son bir haftadır rüyalarımda 4-5 kez üst üste platonik aşık olduğum kişiyi görüyorum. Gerçekte o kişi ona aşık olduğumu biliyor, söyledim, hediye verdim falan tanıyor beni biliyor. Fakat rüyalarımda çok mutsuz. Daha önce hiç onu bu rüyalardaki kadar üzgün görmemiştim. İstisnasız hepsinde çok mutsuzdu. Birinde sevgilisiyle kavga ettiği için mutsuzdu diğerinde oturuyordu üzgün üzgün. En son gördüğümde de ağlamış gördüm gözleri kıpkırmızı ve doluydu. Çok üzgündü. Rüyaların çoğunda konuşmuyordu. Acaba bu durum neye işaret ediyor bir sıkıntısı mı var? Daha öncesinde aynı kişiye rüyamda saçını bağla diyordum o da bağlıyordu gülümsüyordu beyaz bir tişört vardı üstünde. Ertesi gün onu saçını bağlamış ve beyaz bir tişört giymiş olarak gördüm. Bu yüzden korkuyorum. Bir sıkıntısı var da bana mı malum oluyor?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Bu rüyan onu çok düşünmenden dolayı gördüğün ve özel bir tabiri olmayan bir rüyadır. Bu durumdan kurtulmanın yoluna bak. Sana zarardan başka hiç bir faydası olmaz.
Kayıtsız
Kayıtsız
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
rüyamda arabayla herzaman gittiyim yoldan gidiyorum yol kapandı sonra otoyola yaya olarak cıktım kapalı yoldan dönüp tersdan gelen araclara yol tarifi yaıyorum ordan bir otobüse bindim bir mahallede indim ve yabani hayvanlar vardı yabani hayvanı baglamışlar ordan geçerken arkamdan saldırdı ve tırnaklarını geçirdi biraz bekledim bırakır diye sonra kurtulmaya clıştım elimle kafasından tuttum ayırmaya calıştım tırnakları açıtıyordu kafamı arkaya çevirdim hayvanın suratı küçük ama insan suratını andırıyordu sonra bir hamle daha yaptım kendimden ayırdım
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Merhaba kardeşim. Bu rüyan hayatta sıkıntılı bir döneme girildiğine ve çok büyük sorunların yaşanacağına yorumlanır. Yakınlarından işiteceğin üzücü bazı durumlara da delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Selamun aleykum. Ben rüyamda önce babannemin evinin koridorunda bir sofrada yemek yiyordum yanımda yeni Müslüman olmuş bir genç vardı ailem vardı yanımızda biz o gençle nişanlanmışız ama benim saçım açık normalde kapalıyım. Sonra hep birlikte bir mescide gidiyoruz. Mescid evin yakınında bir binanın en üst katında asansörle çıkıyoruz. Oraya giderken yanımıza tanıdık birileri daha geliyor. Neyse namaza duruyorlar benim namazım yokmuş ve kenarda bekliyorum. Bu mescid özel bir mescidmiş müminlerin has Müslümanları mescidiymiş girişte görevliler var daha tesettürlü erkeklerde kadınlarda.ben sürekli bu mescidin diğerlerinden farkı ne diye düşünüyorum. Bu arada baya süslü takılı falanım. Neyse namaz kılıyorlsr aşağıdan sesler geliyor bağırıyorlar aşağıda diğer mescidlere giden müslümanlar var ama bunlar dünyaya dalmış öyleler diye düşünüyoruz biliyoruz. Camdan bakıyoruz ve bize sloganlar atıp taş atıyorlar aşağıda bizden olanlar tırmanıyor onları camdan kurtarıyoruz ama çok yüksek annemde var yanımda annem cama çıkıyor dışarı doğru oturuyor ama annemde açık. Anne napıyorsun hemen gir diyorum slogan atıyor aşağıya doğru ve atlıyor birinin buna dur demesi gerek diyor. Sonra aşırı korkuyorum bağırıyorum kafamı çeviriyorum nişanlandıpım çocuk bunlar 21.inden sonra kurtuluş diye marş bile hazırlamışlar her şeyleri hazırmış diyor öyle uyandım..
Esvet
Esvet
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
yeşil ve dağ yamacında bir yer hava açık ve güzel başka bir tepenin arkasından koyu sürüsü gördüm sonrada çobanı.bir an burda patlama olacak hissine kapıldım çobanda telaşlıydı.oradan uzaklaştım sonra vardığım yer daha önce bombalanmış gibiydi heryer dağınık bir binanın içindeydim giriş katında Necmettin Erbakan hoca beyaz takım elbisesiyle ve daha genç haliyle yanımdan geçti,telaşlıydı merdivenleri çıkıyordu ben koşup sarılmak istedim bana dönüm tebessüm edip el selamı verdi mutlu oldum bende karşılık verdim sonra arkamı döndüm ordan çıkmaya Saddam Hüseyin i gördüm askeri üniformayla o da telaşlı bir şekilde geçerken asker selamı verdi karşılık verdim acil bi toplantı gibiydi önemli şeyler oluyor dedim kendime binadan çıktım Türkiye haritası elle çizilmiş büyük bir kartona yere düşmüş şekilde duruyordu bende gidip kaldırdım pano yada duvara astım yanımda biri belirdi haritanın önünde durmaya başladı nöbet gibi ona bakışırken uzaklaştım ordan uyandım..
Ruyada öldüğünü gormek
Ruyada öldüğünü gormek
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Selamun aleykum hocam benim 2 çocuğum var biri kız biri erkek gece uykusunda beni çok yoruyorlar dün gece oğlum uyumadı yani genelde her gece ikiside uyumuyo bende dün gece oğlum uyumuyo diye biraz söylemdim kendi kendime ve allah canımı alaydida kurtulaydım dedim oğlumu uyuttuktan sonra ayet-el kürsüyü okudum çocuklar ondan sonra bende uyudum ve rüyamda baktım çocukar uyuyo gözümü kapatıyorum sesleri geliyo uyanıyorum bakıyorum çocuklar uyuyo ikiside yatağında ayriyetten ikiside ayakta o sırada gözümü açtım baktım gerçekte uyuyorlar geri uyudum gözümü kapattım çocuklar aynı şekilde yatağında ve kızımın aynısı ve oğlumun aynısı ikitane var onlar hiç sesleri çıkmıyo etrafımda dolanıyorlar o sırada ruyada bile söyleniyorum bi ses duyuyorum odadan dışarı çıkıyorum şuan aynı evde oturduğum eltim bana gel mutfağı toparlayın b3nde gidiyorum mutfağa sonra ni ses duyuyorum dışarı çıkıyorum garip garip sesler geliyo ben önden çıkıyorum eltim arkamda iki kişi görüyorum biri kadın bi erkek bi anda Bana saldırıyorlar görünüş insan ama bana attıkları elleri bi hayvan eli gibi canımı yakıyo üstüm başım paramparça ben niye bana böyle ediyorsunuz diye bağırıyorum sonra eltim arkadam geliyo kafama elini uzatiyo sanki bi hayvan kafama pençe atmış gibi kafam yariliyokan geliyo ben korkudan cam acısından bağırıyorum sonra eltim bana sen daha ne olduğunu anlamadın mi bak diyo ben aşağı doğru bakıyorum ki damdan düşmüşüm kafam yarılmış ölmüşüm ben hayır ben ölmedim ben için daha erken benim daha iki yavrum var diye bağırıyorum ama eltim ve diğer iki kişi beni parçalamaya çalışıyorlar ben çocuklarımın yanına doğru koşuyorum odaya gelince cocukarmmmm uyuyo oğlumu kucağıma alıyorum esim uyuyordu uyaniyo bana sen napıyon ne bu dedi halin nedir bu deli deli haraketler eşim karşımda oturuyo yatağın ustundede 3 tane daha eşim var onlar bana saldırıyo görünüşleri insan bana dokundukları bi yırtıcı hay van gibi benim üstüm başım yırtık her yerim kan içinde
cerberus
cerberus
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyamda bir akrep görüyorum bir binanın giriş kapısının önüne gidip orada bekliyor bende oradan çıkacak bir insan zarar görür mü diye bekliyorum akrep açık renkli sonra beni görüyor ve kovalamaya başlıyor neredeyse benimle aynı hız değerinde ben koşarken su hisse kapiliyorum biraz değişik ama onun sırma su icmemi istediği fakat benim dostsu ya doğru kostugumu hissediyorum görmüyorum ama daha sonra kovalamayi bıraktığında bir kadın görüyorum benim o durumumu izleyip tebessüm ediyor elinde uzaktan kumanda gibi birşey var onu kullanmaya başladığında yolun karşısında akrebi görüyorum tekrar bana doğru geliyor bende o anın korkusuyla o kadının arabasının üzerine çıkıyorum ben oraya çıktığımda bir adam geliyor yüzünü görmüyorum ama uzun saçlı idi sanırım bana bağırıyor sen napiyorsun gibi o esnada irkilerek uyanıyorum ve uykumu dahi kaçırdı yorumlar mısınız lütfen teşekkürler Not:akrebi gördüğüm de gün aydınlıktı fakat beni kovalamaya başladığında ve kaçmamim son aşamasında hava kapalıydı
Canoo
Canoo
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Merhabalar. Rüyayı görmeden önce Kadir gecesi çok içten bir şekilde ağlayarak polis olmak İçin ve hazırlık sürecinde olduğumdan hayırlısı İçin dua ettim. Aynı gece rüyamda oruçlu olduğumu fakat unutkanlıktan birinin uzattığı tatlının tadına baktığımı ve oruçlu olduğumu hatırlayarak allahım affet diyerek ağzımdan çıkardım. İki gün sonra bir okul gibi bir yere kocaman bir bina gördüm etrafı boş kalabalıktan herkesin sınava geldiğini anladım. Ki bende öyle diyerek ilerliyordum. Sonra içeri girecekken elimde çanta olduğunu hatırlayıp elimdekileri dışarda bekleyen emanetçilere emanet edecekken bir anda önümde tekerlekli sandalye sürdüğümü gördüm. Durup içimden ben engelli değilim ki biride yok boş bu acaba nerden geldi diyip. Sonrasında emanetçiye dönerek bunuda emanet alır mısınız. Dedim sonrasında adam alamadığını ama bisiklet park yerine koyabileceğimi söyledim koydu ve sonrasında bisiklet kilidide verdi bu burda dursun sen çıkana kadar dedi. Sınava giderken de kendimden emin ve mutluydum. Tekerlekli sandalyeyi görünce çok şaşırdım sadece. Böyle yorumlarsanız ve aydınlatırsanız çok ama çok sevinirim. Uzun oldu aka hakkınızı helal edin allah razı olsun şimdiden??
özlem
özlem
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
S.a ben ruyamda bir yoldayım ve yanımda tanımadığım ve bana yardımcı olan bir kadin var sonra ,şuanda hayatta olmayan eşimin kardeşi kaynım var. kaynim biraz uzakta onun varligini bile zor fark ediyorum. bir tane sakallı bir adam geçiyor yanımdaki kadin bak bu hoca ona bir baktiralim sende bir şey var mi diyor. bende inanmıyorum sol elimi uzatıyorum. sınra hoca elinde kınalı gibi bir çubukla elimi tutuyor sende buyu var gibi ,yaptıysa biri adı ni şimdi öğreniriz diyor. sonra elim çok açıyor acıdan kıvranıyorum sonra bir bakıyorum kaynım bana doğru yaklaşmış oda acıdan iki büklüm. elime bakıyorum u harfi çıkıyor kanım ismi yavuz. bu u ne diyorum hem o neden acıdan kıvranıyor diye soruyorum hocada ben bisey diyemem onu da sen anla.. diyip gidiyor bende uyandım hayır olsun insallah
Zeynoay
Zeynoay
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Rüyamda eski sevgilimle geri barışıyordum yalnız bu durumdan mutlu olsamda içimde bir sıkıntı vardı. Sonra bana arkadaşlarımla buluşacağım dedi bende içimden daha yeni barıştık yani bu ne dedim. Yanımda da arkadaşı vardı gitsin tanıyorum onlardan sıkıntı olmaz dedi bende biliyorum gidebilir tabi dedim. Sonradan yanıma tekrar geldi ben uyuyacağım dedi bende çok üzüldüm hatta ağlamaklı oldum çünkü uykudan kastı bir kaç yıl uyumaktı. Elimde allah yazılı üzerinde üç tane taşı olan altın kolye vardı içimden ne kadar zarif ve güzel bir kolyem var dedim. Sonra o kolyeyi eski sevgilime gösterip istersen seni uyandırabilirim biliyorsun değil mi dedim. Oda biliyorum istersem haber ederim sende beni uyandırırsın dedi tamam dedim ve uyandım. Ama o kolyeyi gösterirken sanki özel bir güce sahipmişim gibi hissediyordum.
gnykrbck
gnykrbck
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
merhaba benim ilk gördüğüm rüyamda sevdiğim adamın evindeyim beni kucağına almış satılıyor benim annem ve onun anneside orda sonra bana diyorki artık kimeye bakmıycam bende diyorum ki öyle deme kırma kimseyi./ başka bir rüyamda sevdiğim adamın yanında başka bi kız vardı daha sonraki rüyamda kapalı bi kız vardı onunla evlenmiş ama diyorum bu nasıl olur mahalle sokağına çıkıyorum bakıyorum arabası orda. / yine rüyamda eski tip ev eve giriyorum ama evin içi harika çok güzel diyorumki benim istediğim koltuk benim istediğim halı çok beğeniyorum./ il gördüğüm rüyada bi ses bana hangi mezhepten biri ile evleneceğimi söylüyor (hanefi/ şii soyundan diyor) sevdiğim adamda alevi ama çok çok eskiden aleviye dönmüşler rüyamı yorumlarsanız sevinirim
Papatya
Papatya
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Selam iyi akşamlar.Ben bir rüya görmüşdüm uzun zaman önce.Ben bir çocuktan hoşlanıyordum. Rüyamda bu çocukla aynı arabada gidiyordum. Bir şelalenin önünde durduk. Büyük bir dağdı ve üzerinden şelale akıyordu. Hoşlandığım çocukla dağa tırmandık çok güzel bir manzaraydi her yer yemyeşildi. Dağın tepesine vardık ve dağın tepesinde masmavi çok güzel bir göl vardı. Hoşlandığım çocuk göle taraf gitti bakmak için. Ben ayağı Kayar düşer diye korkdum ve elimi omuzuna koydum ve "gitme" dedim. Oda yüzünü geri çevirdi ve bana gülümsedi ve gitmem dedi.Elimi eline alarak öptü. Ama o çocukla gerçek hayatta hiç bir iletişimim olmadı. Bu rüya en sevdiğim rüya bunun anlamını gerçekten bilmek istiyorum. Yorumlarsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
Gizem Ünal
Gizem Ünal
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Ruyada camii avlusundayız. Amcam ölmüş cenazesini kaldırıyoruz ama rahmetlik dedem de orada bakıyor benim de düğünüm oluyor amcam tam ölmemiş ayaklar ve beyni kemikleri dışta gövde ve dize kadar bacaklar ayrı takıyorlar diriliyor kalkıyor sulu pislik akıyor pastalar falan da var ben diyorum ki su pastayı kim kesecek sonra amcamı herkes öldü diye bekliyor ki cenaze namazını kilsin ama o canlanıyor elinde bir kılıçla Allah Allah diye koşuyor beni kesecek sanıyorum ama pastayı ortadan ikiye ayırıyor pasta mor renkli yuvarlak
Elif
Elif
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Ben bir iki hafta önce bir rüya gördüm ve aklımdan çıkartamıyorum . Rüyamda yakınım olan Kuzenim,annem ve dediğim kuzenimin ablariyla onların evinin oradaki tepeden aşağı doğru yürüyorduk.onlar önde benle kuzenim hemen arkalarından gidiyorduk.yanimda genc bir erkek vardı saçma bir şey söylüyordu ben de onu laf sokup onu bozuyordum Kuzenim baya gülüyordu çocuk bozulup yanimizdan gidiyordu. Ben tesettürlü bir insanım ve Yolda baş örtüm tamdı ama üzerimde sadece iç çamaşırlarım vardı. Yakın olan kuzenim aşağı inerken çarşıda üstüne alırız bir şeyler diyordu. Daha sonra upuzun bir merdivenden aşağı iniyorduk annem ve diğer büyük kuzenlerim baya önden gidiyordu merdivenin yarısında yakın olan kuzenimle beraber kahverengi bir inek görüyorduk bu ineği ben daha önce de rüyamda görmüştüm kuzenime dönüp bak bu ineği daha önce de görmüştük hatırladin mi diyordum ama bu sefer inek biraz pisti diğer sefer gördüğümde daha temizdi. En sonda aşağı inerken annem ve öteki kuzenlerim en yakinimla bizi unutup bir arabanın arkasına biniyordu. Ne kadar seslensem de duymuyorlardi.annemin arkası dönüktü. büyük kuzenim bizi görüyordu ama boş boş bakıyordu hiç tepki vermiyordu.bizi almadan gidiyorlardı. Yanimdaki kuzenim beni alıp hemen üstüme bir şeyler almam için beni bildiği bir yere götürüyordu. Oradaki herkes onu taniyordu. Takım elbiseli boylu poslu bı adam ona farklı bir isimle sesleniyordu, ona tam hatırlamıyorum ama ya raka ya da rana ismiyle sesleniyordu.ona tesettür kıyafetlerinin yerini gösteriyordu. Alt kata iniyorduk. Alt katta bir sürü feraceli çarşaflı kadınlar bir sürü ayet okuyordu. Kuzenim de hemen aralarına katılıp onlara eşlik ediyordu ben tek kalıyordum.kimse üstüme başıma bakmıyordu ya da bilerek görmezden geliyordu. Çarşaflı kadınlardan birinin çocuğu 8 yaşlarında sarışın bı erkek çocuk bana bakıp bağırıyordu bu kılıkta böyle ne işin var burda diye .annesi hemen alıp götürüyordu. Çok utanıp yukarı çıkıyordum merdiven tam bitecekken eski bir arkadasimla karşılaşıyordum. biraz sohbet ettikten sonra o Kur'an okunan yere iniyordu. Yukarı tekrar ciktiktan sonra hemen ilerde renk renk süslü çok güzel askılanmis feraceler görüyordum. rüyamin anlamı nedir?
Konuya Bir Cevap Yazın

İlgili Diğer Konular
  • 2 Kayıtlı Üye
  • 84 Konu
  • 780 Cevap
  • Son Üye: Kayitsiz
Mumsema