Kayitsiz

Ölmek İçin Dua Etmek

Bu konu Kayitsiz tarafından 2 sene önce açıldı ve 20 Cevap verildi.
Kayitsiz
Kayitsiz
YÜZBAŞI
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 59
Yanıt Sayısı: 0
Güncelleme: 13 Temmuz 2021, 3:47

Yok olmak istiyorum

Ölmek İçin Dua
Ben 15 yaşında lise 2 ye giden bir öğrenciyim 1 yıl önce namaza başladım ve her şey çok güzeldi çok mutluydum.

Sonra dinim ile ilgili aşırı takıntılar oluştu ben de nefsime somut davranarak dinimin emrettiği şeyleri yapmamaya çalıştım (müzik dinlememek,resim çizmemek,açık kadınlara bakmamak gibi).Bunun için emek vererek çizdiğim güzel resimlerin hepsini ağlayarak yırttım. Benim müzik zevkim çok farklı olduğundan dolayı olmadık müziklerde ahiret hayatını hatırlardım ve müzikler beni çok mutlu ederdi.Onları da sildim.Sınıfımda gıybet fazla dolandığı için kendime de engel olamadım.Bunlar bana çok zor geldi takıntılar depresyonlara girdim.Hatta bu anlattıklarım ruhsal problemlerimin çeyreği bile değil.

Ayrıca obsesif kompulsif hastalığı,Anksiyete hastalığı, paranoya gibi psikolojik hastalıklara çok erken yaşta kapıldım ve hala bu sorunlar içerisindeyim.Şu an bu hayatımda gelecekle ilgili hiç bir umudum yok.Namazı bırakmaktan da çok endişeleniyordum oda başıma geldi artık 2 gündür kılamıyorum.Bu sayede ahiret umudum da çöktü. Artık yok olmak istiyorum. Hiçbir şey istemiyorum.

Ölmek için dua etmek günah mı

Allah’a hergün dua ediyorum Allah’ım beni imanım gitmeden bir an önce canımı al beni kurtar.Ne olur beni şu hayatımı düzene sokana kadar namazlardan muaf tut diye.Fakat derslerime bile çalışamıyorum anneme babamada bu sorunlarımı söyleyemiyorum.

Lütfen yalvarıyorum benim durumumu anlayın. Okuldan gelince zaten 3 vakit namaz kaçırıyorum kılmak zor oluyor artık.Allah beni namazlardan muaf tutar mı olmazsa namazlara nasıl başlamalıyım?

Eğer derslerimin ortasında namaz kılmaya devam edersem derslerime odaklanamayacağım ve başarısız olup kötü işlerde çalışıp hiç namaz kılamayacağım. Ve bunları bile bile göz göre göre eğitim hayatımı kaybetmek istemiyorum.

Psikoloğa görünmek istiyorum fakat aileme nasıl anlatabilirim? Aileme karşı çok utanıyorum çünkü dışarıdan bakınca hiç rahatsız bir insanmış gibi görünmüyorum. Lütfen yardım edin.

Allah sizden razı olsun.

Ölmek İçin Dua

ölmek için dua

Bir önceki yazımız olan Rüyada Köpek Görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selamun aleykum kardeşim. Anlaşılan o ki, yanlış öğrenmişsin veya sana yanlış bilgiler verilmiştir. İslam tam olarak bir hayat dinidir yaşanması kolaydır. İnsanı sıkmaz, rahatlatır ve huzur verir. Tam aksine dinini yaşamaya çalışan birisi derslerinde daha başarılı olur. Bu tür sorunlar öncelikle yanlış bilgi ve eksik bilgi edinmekten olur. İkincisi ise şeytanın vesveselerinden kaynaklanır. Şimdi sana tavsiyem mutlaka ilim sahibi bir hocaya giderek ona bütün sorunlarını açık yüreklilikle anlatmandır. Bu sorunlar aslında ilim sahibi birisine danıştığınızda çok kolaylıkla çözülecek sorunlardır. Ama maalesef yapılan hatalar gençlerimizi bu şekilde olumsuz anlamda etkilemektedir.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
İNTİHAR EDECEĞİM ALLAH'TAN KORKUYORUM ÖLMEK İÇİN EDİLECEK BİR DUA VAR MI ?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Selmun aleykum kardeşim. İntihar çözüm değildir ve Allah’a haşa isyandır. Burada fani hayattan kurtulursun, öbür tarafta sonsuz hayatın ceremesi başlar da keşke intihar etmeseydim dersin. Müslüman, inançlı, ümitvar ve mücadeleci olmalıdır. Bunaldığın zaman, gördüğünde Allah’ı hatırladığın insanlarla görüş, sana iyi gelir. Ve yaşamam ya da ölümümün hangisi hayırlı ise bana onu yaşat Rabb’im diye dua et.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Ölmek için dua etmek günah mıdır Selamun aleykum hocam. Ölmek için dua eden kişi günaha girer mi? Böyle dua etmek haram mıdır lütfen açıklar mısınız.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam kardeşim, insanın Allah’tan umudunu kesmesi günahtır fakat kişi gerçekten iyice çıkmaza girdi ise asla isyan etmeden adabında şu şekilde dua edebilir: Allah’ım ölüm hakkımda hayırlı ise öldür beni, yaşamam hakkımda hayırlı ise yaşat beni.
Ziyaretçi
Ziyaretçi
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Ölmek için dua etmek günah mı Şeytan diyor ki evdeki tüm hapları iç geber git bu dünyadan sonra bu kez Allah affetmez diyorum ona dua ediyorum al canımı diyorum. Daha ne yapacağımı bilmiyorum yeter!
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
İntihar etmek veya ölmek için dua etmek caiz değildir haramdır. İntihar bir kurtuluş değildir. İntihar eden bir insanın duyacağı pişmanlığının büyüklüğünü ancak Allah bilir. Allah’ın verdiği emaneti ancak o almalıdır intihar veya ölmeyi istemek bizim hakkımız değildir. Sadece ölmek bizim için eğer daha hayırlı ise canımı al demek caiz olur.
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Selamun aleykum hocam. Ölmek için dua edilir mi? Ölmek için dua etmek günah mıdır? Cevabınız için teşekkürler.
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Aleykum selam. Ölümü temenni etmek, ölmeyi istemek caiz değildir. Allah’ın takdir ettiğine razı olmak, isyan etmemek ve başa gelen her türlü şeye sabretmek her mümin kimsenin yapması gereken bir görevidir. Ancak bazı durumlar olur ki insanın ölmesi eğer yaşamasından daha hayırlı olacağını umuyorsa o zaman peygamber aleyhisselamın şu duası gibi dua edebilir:“Sizden hiç kimse, maruz kaldığı bir zarar sebebiyle, ölümü temenni etmesin. Mutlaka onu yapmak mecburiyeti hissederse, bari şöyle söylesin: ‘Rabbim! Hakkımda hayat hayırlı ise yaşat. Ölüm hayırlı ise canımı al.’ ” (Buhari, Merda, 19)
Misafir
Misafir
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Ölmek için ne yapmalıyım Ölmek istiyorum bu hayattan kurtulmak istiyorum. Ölmek için bana bir yol gösterin istiyorum ölmek için ne yapmalıyım?
Mumsema
Mumsema
ADMINISTRATOR
Yanıt Sayısı: 337
Değerli kardeşim, nasıl ki dünyaya gelişimiz bizim elimizde değil aynı şekilde hayatımıza son vermek de bizim elimizde değil ve olmaması gerekir. Ölüm hiç bir şeye çare değildir. Mücadele etmeli ve direnmeliyiz. ölüm bir kurtuluş değildir. bildiğiniz üzere imanın şartlarından biride ahirete imandır. yani ölümden sonrası. ölümden sonra ki hayatımızı intihar ederek cehenneme çevirmemeliyiz.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
allaha hep yakında ölmek için dua ediyorum ama kabul etmiyor.allaha olan sevgi ve saygımı hergün kaybediyorum
misafir34552225
misafir34552225
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
bir piskoloğa gidin kesin aksiyente bozuklugu cikabilir.
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Hayat bazen çok acımasız ölmek çok istiyorum ama ALLAH canımı almıyor hep ağlıyorum hiç mutlu degilim?
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Yaşamak ölmekten hazin geliyor....
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
merhabalar bende çoğu insanların acımasız ve vicdansızlarından dayanamayıp kendime kefen seti aldım her şeyi hazırladım ve tamamen hazırdım kendimi öldürecektim ölmeden evvel kuran elkerimi okuyayım o benim tekdostum ve açtım şu ayeti kerimeyi okudum ``pes edip kendi canlarını katledenler var ya işte onlara sonsuz ve sürekli acılarla artan şiddetli azap verilecektir ve sabredenlere gelince işte onlara büyük ödüller ebedi hayat cennet ve günahları affedilecektir Allah c.c sabredenleri sever``. diye okuyunca hüngür hüngür saatlerce ağladım ve tövbe ettim ve hala çıkmazdayım ama söz verdim şeytana ve nefsime karşı hep rabbimolan Allah için mücadele edeceğim ve dostlarım şu rivayeti çok büyük yaşlı alım hocalardan duydum Allah c.c şöyle der kuluna `` ey kulum ya musibetlerime belana sabret ya da kalk gökyüzümün altından ve yer yüzümün üstünden `` kısacası ölümden kaçış olmadığı gibi imtihandan da asla kaçış olmaz ve şunu asla umutmayın ki Allah c.c kuluna aslave asla taşıyamayacağı yükü vermez yani yükünüz her ne kadar ağır ve zor ise demek siz bir o kadar güçlü ve Allahın sevgili kullarındansınız ve peygamberlerin kıssalarına bakarsanız anlarsınız onlar çoook çile çektiler ama asla of demediler asla isyan etmediler saygılar. umarım size faydalı olmuşumdur abilerim ablalarım canlar
Biri
Biri
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Ben 16 yaşındayım hayattan bş beklentim kalmadı artık ökmek istiyorum hayat zevk vermiyor aile baskısı baba korkusu velecek kaygısı ve insanlar. İnsanlar hep kendi çıkarlarının peşindeler ben artık yaşamak istemiyorum. Allahtan korkuyorum cehennemden çıkamam diye ama Allah affedicidir beni cennete gönderir cennet çok güzel insanlar güzel hayat güzel aile baskısı yok ders çalışmak yok intihar edersem belki allah beni affedip cennete gönderir o affedicidir (15 yaşındayım)
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Sn hocam 50 yıl önce yani 16 yaşında iken abimin eşinin 8 gr lık bileziğini aldım çaldım yani.abim öldü 1 ay önce eşi sağ bileziği fazlasıyla vermek istiyorum .ama çok utanırım Çevremde itibar sahibiyim Çaresizim yardım edin. Maddi durumum iyi 2 katını da veririm hıç önemli değil Ama çok utanırım gizlice koysam süphelenirlerse çok kötü olurum ama icimi kurt gibi yiyor 50 yıl geçti kurtarın ne yapayım duacı olurum
Anonim
Anonim
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Hayattan umudumu kestim ben de hayatım kötüydü namaza başladım güzel oldu ama yine çıkmaza girdim ailemi hayal kırıklığına uğratırım diye düşünüyorum korkularım var bununla alakalı dediğiniz “Allah’ım hakkımda hayat hayırlı ise yaşat,ölmek hayırlı ise canımı al.”duasını denicem eğer yaşarsam hayatıma direnerek devam edicem?
Pükreh
Pükreh
BİNBAŞI
Yanıt Sayısı: 443
Kardeşim resim çizmek müzik dinlemek vesaire bunları din yasaklamadı bizlere bu inanışlar yanlış düşünen bazı insanlardan yayılıyor çünkü gavurlar yapıyor biz yapamayız diyorlar o zaman sen mesela Müslüman olmayan hiçbir ülkeye girme orda gavurlar var öyle şey olmaz işte aynı mantık bu dediğimde yani bazı yanlış inanışlar var ve kuranda bunun hakkında bir bilgide yok hz Muhammedde öyle birşey demedi sen kafana takma sen çok düşünerek depresyona girmişsin ve kendinide herşey den soyutlamışsın daha iyi araştırmanı öneririm saygılar
Konuya Bir Cevap Yazın

İlgili Diğer Konular
  • 2 Kayıtlı Üye
  • 84 Konu
  • 780 Cevap
  • Son Üye: Kayitsiz
Mumsema