Mumsema

Mezi ve meni sıvılarını birbirinden nasıl ayırt edebiliriz?

  • 08 Mayıs 2021
  • 1.309 kez görüntülendi.
Mezi ve meni sıvılarını birbirinden nasıl ayırt edebiliriz?
resmin alt tagı

Mezi ve meni sıvılarını birbirinden nasıl ayırt edebiliriz?

Kayıtsız Üye
Ben meni ve mezi sıvılarını atırd edemiyorum.
bu ikisini birbirinden nasıl ayırd edebiliriz bana izah edermisiniz?


Cevap: Mezi ve meni sıvılarını birbirinden nasıl ayırt edebiliriz?

Desert Rose
1- İdrar, 2- Meni, 3- Mezî, 4- Vedî.

Bunlardan guslü gerektiren yalnız menidir. Meninin üç özelliği vardır:

1- Sıçrayarak çıkması,
2- Hazzın hasıl olması.
3- Yaş iken hamur kokusunu, kuru iken yumurtanın beyaz kısmının kokusunu vermesidir.

Vedî. idrardan sonra çıkan katı ve beyaz bir sudur. Mezî de beyaz ve ince bir su olup şehvet hissi galebe çaldığı anlarda meydana gelen bir sudur. vedi ve mezi den dolayı gusül gerekmez.

Şehvetten dolayı kadından gelen ıslaklığa ise “kazi” denilmektedir. Bundan dolayı sadece abdest bozulur ancak orucu bozmaz ve gusül gerekmez.

VEDÎ

İslâm fıkhının taharetle ilgili bir tabiri. Küçük abdestten sonra gelen biraz kalınca yapışkan sıvıdır. Bu sıvı guslü gerektirmez.

MEZİ

Erkeğin hanımı ile oynaşırken, idrar yolundan gelen berrak su. Kadınlarda erkeklerden daha çok görülür.

resmin alt tagı

MENİ

Erlik suyu, döl suyu, atmık, sperma. Menî kelimesinin çoğulu “münyün”dür. Fışkırarak çıkar. Cinsel ilişkide, rüyalanma ve istimna ile gelen sıvıdır.


Cevap: Mezi ve meni sıvılarını birbirinden nasıl ayırt edebiliriz?

Kayıtsız Üye
Ben birisine bakıyorum sonra şehvetlenip çıkar diye korkuyorum karnim agriyir sonra küçük bir sıvı yapışkan aynı yumurtanın beyazı gibi kokuyor ben Yoruldum her gün banyo yapmaktan lütfen yardım edin


Cevap: Mezi ve meni sıvılarını birbirinden nasıl ayırt edebiliriz?

Şema
Bakmaktan dolayı mezi çıkar, o çıkan meni değildir yıkanman gerekmez.


Kayıtsız Üye
Artık cidden yoruldum.Yazmayada utanıyorum ama başka çarem kalmadı.Ayni diger arkadas gibi birine bakiyorum ama aklima pis pis seyler geliyor ben istemeden sonra bakiyorum hafif sari bi leke var boyle belli belirsiz beyaz isikta anca belli olan bi turlu ayirt edemiyorum


Kayıtsız Üye
sürekli kamışım yaşlık hissi ve sızıntı hissi var bir bayan gördügümde kamışta akıntı hissine kapılıyorum buda beni tedirgin ediyor hep aklıma gusül abdestim bozuldu vesvesesi geliyor her gün böyle oluyor buda beni kahrediyor ilginize teşekkür ederim slmlr


klav
Mezi gusül gerektirmez. Mezinin değdiği yerler yıkanacak. Gusül gerektiren sıvı menidir.


Kayıtsız Üye
Her sabah yani abartısız her sabah uyaninca siyah iç çamaşırında bazi lekeler görüyorum küçük ve beyaz arastirdigima göre mezi ise abdest gerekmez ve bende bakiyorum koku yok menideki gibi ne yapmaliyim nasil ayirt edebilirim?Allah razi olsun


mum
mezi nasıl bir sıvıdır
< iç çamaşırında bazi lekeler görüyorum küçük ve beyaz >

Leklerin tümü bir avuç içi kadar değilse bu meni deildir.


Kayıtsız Üye
Eğer koku yoksa bu mezidir ve buda abdest gerekmez ben doktara gittim üroloji bölümüne her sabah bilmeden abdest alırdım bu akıntı neden olur diye buda prostat pezlerin kaçırıyor dedi ve bu önemli bişi değil dedi bana zamanla geçer takma kafana dedi takarsa n alışırsın ddi mezi beyaz meni sarı gibi


Kayıtsız Üye
Selamunaleyküm arkadaşlar. Boxerımda gördüğüm leke aklıma takıldı. zaten vesvesesi olan biriyim. çok çok dikkatli bakınca iz oldugu görülüyor ilk bakışta görülmüyor. Sarımtrak hafif. koku yok tırnağımla kazıdım hafif geçti. Bir veya iki damlacık kadar büyüklüğü. Meni bol bol gelir diyorlar fikri olan var mı -_- ?


Selam2
A.selam öyle ufak bir leke varsa sadece çamaşırını değiştirmen yeterli.


Kayıtsız Üye
Ben mezi ile meniyi ayırt edemiyorum ve bunun üzerine her gün okuldan gelince abdest almadan içim rahat etmiyorum lütfen bana yardım edin
Allah razı olsun


Kayıtsız Üye
Es Selamu Aleykum Rahmetullahi Ve Beraketuhu. Ben sohbet sitelerine ara sıra giriyorum.Ama sadece sohbet ederken birden konu sexse gelince ben hemen sayfayı terk ediyorum .Ama sonra tuvalet ihtiyacım geliyor.Lavabodan çıkınca Acaba Güsül gerekiyor mu? Gerekmiyor mu ? Namaz kılarsam günah yazılır mı yazılmaz mı ne yapacağımı şaşordım lütfen yardım edin.


klav
A.selam Mezi gelmesi gusül gerektirmez. Çamaşıra değerse değiştirilmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
merhaba benımde bir sorum olacaktı. hergun duş almama ragmen akıntım oluyor. seffaf ve sarımsı karısık bir akıntı. bu sebeple hergun gusül alıyorum. acaba mezı mı menı mı ?


Şem’a
Bu günlük akıntı normal akıntıdır şayet şehvet hissi olduktan sonra geliyorsa mezidir yine gusül abdesti gerekmez


Özenç
Selamünaleyküm hocam 25 yasındayım öğle vakti lavaboya girdigimde idrardan sonra beyaz yapışkan şeklinde bir sıvı geldi ve nadir bir şekilde arada sırada oluyor ne yapmam gerekiyor gusül gerektiyormu


sae
A.selam mezi güsul gerektirmez sadece meni gelirse yıkanmak gerekir.


afafta
kitapta iliski ile bi bolum okudugumda vajinamda kasılmalar oldu daha sonra bi ıslaklık hissedip lavaboya gittim ilk önce kokulu bir sıvı daha sonrada kokusuz şeffaf bir sıvı akti bu durumda gusül almali miyim ? Bilgilendirirseniz sevinirim


kayblan
Meni ve mezinin ne olduğunu öğren. senin anlattığın durumda mezi gelir. mezi ise gusül gerektirmez.


Kayıtsız Üye
Selamın Aleyküm hocam ben genellikle 15 dakikadan uzun süre oturdugumdu afederniz bir azgınlık geliyor. Ve sonra tuvalete gidip kontol ettigimde cok az renksiz yapışkan bir sıvı geliyor bu nedir? Bide mezide yapışkanlık varmıdır?


ait
Bir – iki damla yapışkan olan mezidir. Necistir değdiği yeri değiştirmek gerek ama gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye
Ayni seyler bendede oluyor tuvalete girip idrarimi yaptim yaptiktan bi kac dk sonra zekerin ucuna bi baktim boyle seffaf yapiskan uzyan 1 damla akinti var buda mezi midir


Fufufuud
Bazen ihtiyac ya da yoğun istek nedeniyle mustehcen görüntüler izliyorum. Porno değil, yasaklanmıs reklamlar vb. Kendimi cok harama sokmak istemiyorum ama izlemezsem zorlanıyorum. Bunu izlerken elimle cinsel bolgemi birbirine surtuyorum sonra beyaz yapıskan bir sıvı geliyor. Mezi mi Meni mi anlayamıyorum. Önceden bunalrın ayrımını bilmedigim icin sadece camasır degistirip ve tekrar abdest alıp namaz kılıyordum. Zaten genellikle şeffaf akıskan bir sıvı geliyordu. Bu alıskanlıgımdan kurtulmak ve mezi ile meniyi ayırt etmwk icin ne yapmalıyım? 7.sınıfım ve bu kadar küçükken bu kadar cinsellik bana cok tuhaf geliyor. (Kızım)


arifselim
Az cinsellik içerse bile bu görüntüleri izlemek haramdır. Kendini bunlara şimdiden alıştırma ve uzak dur. Mastürbasyon yapmak ancak zinaya düşmekten korkacağın zaman caiz olur. Mastürbasyon yapan kişi orgazm durumunu yaşar ve cünüp olmuş olur. Sadece etkilenerek şehvetlenmekle hemen orgazm olunmaz. Bu anlarda gelen sıvı mezidir ama orgazm olunca gelen sıvı ise menidir.

Nefsinle mücadele etmelisin. Namazlarını kıl ve sana cinselliği sık sık hatırlatan şeylerden uzak dur. Bu şeyler çevre, internet ve benzeri şeyler olabilir.


gorkem
Selamunaleyküm sevgiliye sarılırsak mezi akarsa oruç bozulur mu? Bugün de şöyle birşey oldu iç çamaşırımda leke gördüm ama şehvetle çıkmadı ama meni kokusu vardı az bişeydi gusül gerekir mi?


ACİLSERVİS
A.selam Mezi orucu bomaz ama meni ise bozar. Sevgili helalin değil ne konuşman nede sarılman helal değildir. Orucunu da bu şekil sadece mideye tuturmuş olursun. Halbuki oruç bürün organlarla tutulur. Hiç bir organ harama bulaşmamalı.


Lülü_hanım
Vucudum abdest tutmuyir surekli akintim oluyor heyecanlandigimda korktugumda yahut bir erkekle(normal) konustugumda beyaz kati yapiskan ve esnek bir sey goruyorum camasirimda ve bazen de idrar gibi yapiskan olmayan ıslaklık oluyor. Ozellikle o beyaz kati sey yuzunden gusulum bozulur diye sahurda gusledeyim diyorum uyuyakaliyorum 1 haftadir orucumu yiyorum bu sivilar gusül bozar mi lutfen yardim edin


arifselim
İnsanı cünüp eden durumlar bellidir ve bu anlattığın durumdan dolayı cünüp olmazsın gusül almana gerek yoktur. Sadece namaz abdestini yenile ve kirlenen yerleri temizlemen yeterlidir.


Kayıtsız Üye
Bazı zamanlar hiç bir şey yokken şehvet duyuyorum ve bunu atmak için yastığa ya da yatağıma sürtünüyorum. Bazı sayfalarda sürtünmeyle mezi çıkacağı yazarken bazılarında meni de olabilir diyor. Ancak meni kasılmalarla geliyormuş benimki öyle değil. Kadınlarda meni çıkışınında daha zor olduğu çıkanin genelde mezi olduğu söyleniyor. Kafam çok karıştı. Her seferinde emin olamayip abdest alıyorum. Ne yapmalıyım?


arifselim
Bundan emin olmak çok kolaydır. Eğer orgazm olursan meni çıksın veya çıkmasın cünüp olursun. Ayrıca mastürbasyonu sırf zevk için yapmak haramdır. Sadece zinaya düşmekten korktuğunda caiz olur.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Durduk yere akıntı

Kayıtsız Üye
Uyandığımda iç çamaşırımda bir sıvı vardı. Iç çamaşırımdan aldığımda iç çamaşırımda hiç ıslaklık kalmamıştı ve sıvının rengi şeffaf gibi görünüyordu oysaki iç çamaşırımdayken açık sarı gibiydi. Koyu denebilecek kıvamda ve yapışkandı afedersiniz sümük gibiydi. Kokusu yoktu.
Bir rüya gördüğümü hatırlamıyorum. Bu meni midir? Aradaki farkı bir türlü anlayamıyorum meni mi mezi mi. Ve sıvı çok azdı. Meni çok mu olur bilmiyorum. O kadar araştırmama rağmen hala aradaki farkı bilmiyorum. Yardım edin.


arifselim
Öncelikle bu konularda soru soranlar mutlaka cinsiyetlerini de açıklamalıdırlar.

Sanırım bayansın ve bir bayan cinsel içerikli bir rüya görmemiş ve orgazm olduğunu da hatırlamıyorsa bu akıntıdan dolayı gusül alması gerekmez. Meni ile meziyi ayıt etmekte bir bayan zorlanıyorsa orgazm olup olmadığına bakmalıdır. Böylece meniyi görsün görmesi cünüplüğü anlamış olur.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm. Erkeklerde sadece orgazm esnasında gelirse mi cünüp olunur? O anda gelmediyse ve sonra şehvetsiz gelirse gusül gerekmiyormuş. Kadınlarda ise o anda gelmediyse bile cünüp olunurmuş. Bu aslında kadınların kafasını çok karıştırıyor. Kesinlikle bu doğru mudur? Teşekkürler


arifselim
Aleykum selam. Burda kafa karışacak hiç bir şey yoktur. Meni sadece ve sadece orgazm olunca çıkar. Yoksa çıkmaz veya şehvetsiz çıksa bile gusül almak gerekmez.

Eğer meni gelmesi için müdahalede bulunan kişiden bir süre sonra meni gelse yine de cünüp sayılır.


Bir kişi
Hocam bendede orucluyken işedikten sonra su renginde biraz yoğun ama yoğunluğunu görebilmek için baya dikkatli bakmak lazım öyle vir şey geldi. Elle temas ettiğiminden dolayı gelmedi kasılırken geldi. Bu mezimidir ? Orucum veya gusülüm bozulurmu ?


ACİLSERVİS
Bu konuyu okusaydın ne olduğunu anlardın en azından hocanın uyarısını görüp cinsiyetini yazmış olurdun.


Acizmahluk
Hocam selamun aleyküm.
Hocam ben erkeğim gece yatarken aklıma kötü düşünceler geliyor karşı cinsime karşı. Yine dün gece de aynı şekilde böyle oldu sonra o halden dolayı vücudumda kasılma oldu yani anlatabildimse ama vücuddan herhangi bir şey çıkış yapmadı gusül etmem gerekiyor mu acaba acil cevaba ihtiyacım var Allah razı olsun şimdiden..


msb
hayırlı sabahlar hocam utanarak kendimden nefret ederek ve büyük bir pişmanlıkla kendime hakim olamadım bişiler oldu şeytana uydum ve bu sabah 2kere yaptım sanırım ilkinde sadece ıslanma oldu ve ikincisindeyse gelen akıntı şefaf yapışkandı orucum bozulur mu?kaza mı yoksa kefaret orucumu tutmam lazım ve abdeste gerek var mıdır?ve çok vesveseliyim beni bilgilendirirseniz çok sevinirim hocam


ACİLSERVİS
Forumda meni ve mezi ile ilgili çok konu var aramayı kullanıp ara bol bol okuyup öğrenin.


Yakisikli
Hocam uyudugumda idrarim geldi zannettim tuttum tuvalete koştum kiloduma birkac damla kacirdim digerlerni ise yaptigimda 4 , 5 damla geldi sonra idarim geldi kiloduma baktığımda ise sarimtrak renkte az uzayan bir sivi vardi bu nedir hocam


ACİLSERVİS
Birinci sayfaki tarifleri okuduğunu sanmıyorum. Oku ve karar ver.


Kayıtsız Üye
İyi günler ben direk soruma geçeyim. Ben oyun oynuyordum ve bu oyunda başka kişiler tarafından yapılan haritalar var onlardan birini oynuyordum fakat haritanın bir bölümünde çizgi resim olarak bir açık kadın koymuş (Normalde oyunun bununla alakası yok sadece bu o kişinin yaptığı haritaya mahsus) Ardından oyunuma devam ettim . Ama tuvalete gittiğimde idrardan önce az bir miktarda sıvı geldi fakat rengi kalınlığı hususunda birşeyler aklımda yok. Bu meni midir mezi mi ?


Tevbe
Bu mezi’dir. Gusül’ü gerektiren meni şehvetle ve fışkırarak gelir. Yine de oyununuzu o açık görselli haritadan başka bir haritada oynamanızı tavsiye ederim. Allah’ım bizlere af buyursun.


Kayıtsız Üye
Selamun Aleykum
Ben uzun bir süredir vesveseyle uğraşıyorum bıktım artık. Mesela idrarımı ypatıktan sonra 5 dk boyunca idrarıma bakıyorum ve o 5. dakika da çok hafif uzayan bişe görüyorum ve çok tedirgin oluyorum. En büyük sıkıntım ise geceleyin yattığım zaman boşalma olma durumudur.. Bunun yüzünden yatmadığım günleri bilirim. Ben genellikle siyah don giymem ve kesin gece akıntı olmuştur diye kuruntu yaparım. Artık diyorum ki bak insanlar istediği zaman gidip namaz kılabilir ama sen cünupsun gibi şeyler oluyor bundan beni kurtar Allah rızası için


Kayıtsız Üye
sabah uyandığımda su gibi şeffaf akıntı görüyorum iç çamaşırımda. Hep akıntısı gelen birisi olduğum için meni mi mezi mi bilemiyorum rüyamda da ihtilâm olduğunu hic hatırlamıyorum bu kokusuz şey için hergun gusül gerekmez değil mi ? ACIL CRVAP LUTFENNNNNN


sedatt
Birinci sayfada tarifler var. Meni gusül gerekir farzdır. Mezi geldiğinde ise sadece değdiği yerler değiştirilir yada yıkanır gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm hocam
Gusül konusunda zaten vesveseliyim
Bir de aklıma birşey gelir de akintim olur ve guslüm bozulur mu diye vesveseleniyorum.

Hocam eşimle ilişkimde boşalabilen bunu hisseden biriyim öyle olduğunda vücudum adeta cereyana tutulmuş gibi kasılır kalp atışlarım hızlanır göğüs boşluğumdan birşey kopar adeta ve menim geldiğinde tuvalet kagidina sildigimde adeta avuç içi büyüklüğünde yoğun kıvamlı beyaz akıntı görürüm. Bu aralar içimde şehvetlenir de akinti gelirse guslüm bozulursa diye aklıma sürekli vesvese geliyor ve nihayetinde de karnıma ağrılar giriyor alt tarafım sıkınmaktan acıyor sizliyor .
Bazen bakıyorum sıcakta yürüyünce beyaz koyu kıvamlı az miktarda beyaz kokulu akinti geliyor
Bazen eşimin boxerle görünce şehvet hissi geliyor bakıyorum beyaz az miktarda koyu kıvamli akinti görüyorum kokulu menime benziyor ama kasılma ya da kalp çarpıntısı olmuyor.
Ama bu durum guslü bozar mı bu sebepten hergün gusletme ihtiyacı duyuyorum.
Acil yardım.Allah rızası için.


arifselim
Aleykum selam. Bu anlattıkların meni değildir ve cünüp yapmaz. Çünkü meni sadece orgazm olunca gelir ve sadece o şekilde meninin gelmesi ile gusül gerekir. Diğer zamanlarda gelen akıntılar sadece namaz abdestini bozar.


Kayıtsız Üye
S.a arkadaslar
Ruyamda opüsürken gördüm kendimi sabah kalktıgım da donumda 1,2 damlacık vardı arkadaslar ayagımda kırık ne yapmam lazım


ACİLSERVİS
Aleykümüsselam. Meni damlacıktan çok daha fazladır. Forumdaki meni ve mezi konularını okuyup akıntının ne olduğunu öğren. Meni ise gusül almak sana farz olur. Ayağın alçılıysa-sargılıysa orayı sadece elinle meshetmen yeterli olur.


Kayıtsız Üye
Şekerleme denilen kısa 6-7 dakikalık uyudum.Kalktığımda tenasül uzvunda ve iç çamaşırda ıslaklık yoktu, ama pijamamda küçük küçük 5-6 tane lekeler vardı.onlardan bazısını kokladım koku yoktu, ama elimi gliserinli sıvı sabunla yıkadıktan sonra tekrar kokladım ağır çamaşır suyu kokusu ya da yumurta kokusu yoktu.ama sanki çok hafiften çamaşır suyu kokusu ya da gliserin sıvı sabun kokusu vardı.sorunum şu ki acaba sabundan dolayı mı lekeye dokunduğumda koku geldi? sürekli vesvese kararsızlık hakim bende çok pasifim bu yüzden karar veremiyorum


ZazaReis23
Vesveseliler için geniş şekilde yazıp anlatacağım.
Meni:Tazyikli Basınçlı Su kolay kolay çıkmaz uzvun son derece dik olması sonucunda şehvete bağlanıp boşalması olayıdır.Beyaz renkli ve çok çıkar.Normal kasılma değilde sürekli devam eden şiddetli sarsıntılarla çıkar bu da ek bilgi olsun.Sıkarsanız da çıkar bunu yapmayın vesvese yaratabilir ilerki dönemlerde.Şehvetsizi ise hastalar içindir.Bir de şehvetten kaynaklı olan var onu da insan anlayabilir.Onun haricinde şehvetsiz çıkmaz.Hatam varsa düzeltebilirsiniz.Guslünüzü alınız farzdır.
Mezi:Şehvetli olarak da çıkar bu dik olduğu zamanda çıkar ama bu meni gibi seviyede değil.Su gibidir ve şeffaftır.Şehvetsiz olarak da çıkar.Herhangi bir etkilenme sonucunda çıkar.Damlalar halinde çıkar.
Vedi:Bu da yorgunluk, ağır kaldırma ve zorlama sonucunda genelde idrarda çıkar.İdrar da genel olarak mezi veya vedi çıkar.Eğer bu değilse doktora gitmenizi tavsiye ederim.Meniye benzeyen beyaz bir sıvıdır.Çıkış anlarını bilirseniz karıştırma olasılığınız yoktur.


Kayıtsız Üye
Hocam ilk olarak selamün aleyküm seytana uyarak kotu bisey yapdm ve bunun sonucunda penisimde uhu gibi bir sivi geldi ama sicramadi sadece az bisey yanina akti bu menimi mezimi kokusuda yok anlayamadm yardımcı olursaniz sevinirm


Hoca
uhu renginde ve katılığında olan akıntı MEZİ dir.


Kayıtsız Üye
Abi ilk önce benden sabahleyin meni aktı.Daha sonra aradan 3-4 saat sonra bir küçük akıntı daha aktı ama bu akıntı akmadan önce şehvetlenmedim.Bu akıntı kokmuyor ve yapışkan.Artık yıkanmaktan bıktım lütfen yardım edin.Bu akıntı meni mi ????


Hoca
son gelen akıntı meni değildir, mezidir gusül gerekmez


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm hocam
Bayanım eskiden hiç aklıma bu tür vesveseler gelmezdi ama ne olduysa son 1 2 yıldır gusül ile ilgili vesveselerim arttı
Hadi onu atlatma çalıştım. Derken bu sefer de sürekli olarak kendimi dinler halde buldum.
Sorunum şu sürekli Herhangibir akinti gelip de guslüm bozulacak hissi yaşıyorum
İstemediğim halde sürekli aklıma cinsellikle ilgili düşünceler geliyor hemen hemen herşeyden garip bir şekilde etkilenirim diye korkuyorum.
Sürekli altımda kipirdanma hissi oluyor
Sürekli elimde olmadan kendimi kasılmış halde buluyorum.
Sürekli çamaşırımı kontrol eder halde buluyorum kendimi ve çoğunlukla hiçbirşey olmuyor.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  İlişki Sırasında Kadının Kendini Eliyle Tatmin Etmesi Caiz Midir?

Fakat bugün çamaşırı kontrol etmiyeyim dedim öğleyin eve gittiğimde iç çamaşırima koyduğum tuvalet kağıdı üzerinde kurumuş sarı renkte akıntı gördüm ne zaman geldiğini anlamadım bile.
Bu da bende vesveseye sebep oldu meni mezi mi diye
Akinti kurumuş sarı renkli sanki jel sümük ya da jöle gibi
Şeffaf sarı renkli
Miktar olarak ince uzun küçük parmak gibi bir görüntü
Bu akıntı daha önceki senelerde hiç benim aklımı kurcalamazdi bile.
Ne yapmam gerek bu durumda


ACİLSERVİS
Aleykümüsselam. Gusülle ilgili bir durum yok. koyduğun peçeteyi namaz vakti at namaz abdestini alıp namazını kıl. Başkada yapacak bir şey yok.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm ben bayanim ve benim sorum şu ben nisanliyim ve nikahliyiz nisanlimla bulustugumda ister istemistemez öpme koklasma oluyo ve bnden sıvı bir şey geliyor bn ne olduğunu anlayamadim ve normalde de telefonla mesajla konusuncada geliyor bu sivi gusül almam gerekir mi lütfen yardım eder misiniz

Hayırlı günler ben bayanim nisanliyim ve nisanlimla konuşurken bnden sıvı geliyor ve buluştuğumuzda öptugumde de geliyor bn gusül almam gerekli mi bnden gelen mezi mi meni mi


Hoca
Bu sözünü ettiğiniz sıvı mezidir, gusül gerekmez ama bulaştığı iç çamaşırını değiştirmelisiniz.
Tavsiyem nikah da olsa nişanlınızı fazla yaklaştırmayınız bıkma meydana gelir


Kayıtsız Üye
Ben de sürekli bir akıntı oluyor bir bayan olarak ve akıntı bazen ıslak olabiliyor. O yüzden diğer akıntıları ayırt edemiyorum. Bazen şeffaf/sümüksü yapışkan bir akıntı oluyor ama avuç içi kadar asla değil ve kokusuz. Bir şey düşünmeden bile oluyor bazen. Ne yapmam gerekir ?

Selamunaleyküm sabah uyandığımda çamaşırımda sarı renge benzer leke var fakat şehvet yok bazen oluyor gece rüyamda da birşey görmedim bu nedir gusletmem gerekir mi ıslaklık yok ama korkuyorum gusül almam lazım mı


ACİLSERVİS
Akıntıların tariflerini araştırıp hangi tanıma uyduğuna bakabilirsin.


Kayıtsız Üye
Benim de bir sorum olacaktı ben bayanım ve uykumda rüyamda hiçbir cinsellik olmadığı halde ya da hiçbir cinsel arzu olmadığı halde yani ben farkında olmadan bir den vajinamdan 4 5 kere pat pat atma hissi hissediyorum uyandığımda kilodumda herhangi bir şey de olmuyor bunun sebebi nedir ve gusül gerektirir mi


mum
Meni görmüyorsanız yıkanmanız şart değil ama iyi kontrol edin çünkü kadın menisi az içeride kalabilir.


Kayıtsız Üye
Sayın yönetici ben de bu konuda çok sıkıntılıyım. Uyandığımda kuru halde küçük parmak tırnağının yarısı kadar hatta daha az miktarda bir damla kuru bir leke görüyorum. Boşaldığımda biliyorum ki meni çok oluyor altına işemiş gibi ön tarafın her yeri sırılsıklam oluyor nerdeyse. Sizin bu verdiğiniz fetva ile benim gibi olan milyonlarca kişi bu durumdan ve vesveseden kurtulmuş olacak. Benim merak ettiğim bu verdiğiniz fetvanın kaynağı var mı ya da sizin bilgi ve eğitim durumunuz nedir? İlahiyat mezunumusunuz hocamısınız doç. Prof. Akademisyenmisiniz. Bu verdiğiniz fetvanın kesinliği ve doğruluğundan emin olmak için soruyorum bunları izninizle. Yüce Allah’ım c.c. Razı olsun.


ACİLSERVİS
Kim olduğumuz sitenin altında yer alan linkte açıklanmıştır. Kendin de meni olmadığını gayet iyi bildiğini söylüyorsun. o halde gusül neden alınsın. Konuyu okumaya üşenmeyelim ilk cevapta zaten hadis var.


Kayıtsız Üye
İyi günler.Ben 17 yaşında bir kızım ve genelde yatağa girdiğim zaman cinsel şeyler düşünüyorum bazen orasıyla oynuyorum göğsümle oynuyorum ve kendimi zevke getiriyorum ama gelen sıvının meni mi mesi mi olduğunu ayırt edemiyorum ve sürekli gusül alıyorum bu yüzden.Nasıl ayırt edebilirim yardımcı olur musunuz?Genelde gusülden sonra ertesi gün falan tekrar sıvı akmış görüyorum bu gusül gerektirir mi?Akan sıvı sarı değil ama kokuyo nasıl koktuğuna bi anlam beremedim internette okuduklarım bazı meni özelliklerini yaşıyo bazen de taşımıyo gelen sıvı fışkırmıypr sadece akıyor


mum
< kendimi zevke getiriyorum >
Zevk dediğiniz şey orgamz olunca meni çıkar. Kadın menisi fışkırmayabilir.


Kayıtsız Üye
Selamunaleyküm. Ben uyandığımda kiloduma baktım ve bir akıntı göremedim ama çok dikkatli bakmamıştım. Sonrasinda da hiç cinsel bir şey düşünmedim ama aferdersiniz iç çamaşırımın çok yapıştığını hissettim. Sonra akıntı geldiğini düsündum ve 1 2 saat sonra lavaboya girdiğimde meni vardı. Şimdi acaba sabah kalktığımda göremediğim bir şeymiydi. Yeni gelmiş olsada iç çamaşir çok yapıştıği için mi geldi bilmiyorum. Bu durumda çok yapısmasindan şehvet olmus mudur desem yani gusül almam gerekir mi?acil yanitlanirsa sevinurim

Az önce bu baslik altinda yazdim ama yazdigim mesaj yok burda . Bir de kadinin menisi az iceride kalabikir demissiniz buda mi gusül bozar. Ben disari cikmayan meni icin gusül almiyorum bunda gusül gerekir mi


mum
Bir yumurta akını bir iç çamaşırına hepsini dökün emsin, meni lekesi aynen öyledir ve bir avuç kadardır


Kayıtsız Üye
Ben meni oldugunu dusunuyorum zaten sorun orada değil. Bu şehvetli gelen menige girip girmedigine emin degilim şehvet hissettigimi dusunmuyorum ama şu sıkma olayı yüzünden içim rahat etmiyo ama her gün banyoya girmektende sıkıldîm aileme tartişma yaşiyorum ve hergun banyoya girdigimden basim agriyo artik o yuzden emin olmak istiyorum


ACİLSERVİS
Rüya ile gelen tüm meniler şehvet ile gelir. Bir hastalık yoksa her türlü meni şehvetle gelir ve gusül gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamunaleyküm arkadaşlar,
Hergün cinsel organımdan bir sıvı gelicek gibi oluyor,yani bir akıntı hissi var.Ve şüpheleniyorum orucum bozulcak mı diye?Bu yüzden sürekli cinsel organıma bakıyorum fakat bir sıvı gözükmüyor.Lakin idrarımı yaptıktan sonra bir sıvı geliyor bazen hafif yapışkan bazen normal bir sıvı ve bu sıvının kokusu,affedersiniz terli testis kokusunu andırıyor.Bu meni midir?Mezi midir?Yoksa başka bir şey midir?Ve bu gelen sıvı orucu bozar mı?
Cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler.


ACİLSERVİS
Sen ilgilenme ve kurcalama. Kendi kendine veya idrarla ne geliyorsa gelsin orucuna zarar vermez.


Kayıtsız Üye
Mumsema arkadaşlar benim bir sorum olacaktı ben hala bluğ çağına ermeyen bir çocuğum meninin nasıl olduğunu anlamıyorum meni iç çamaşırına dökülmüşse 1.islakken yapışkan mı olur kokusu idrara benzermi 2.kuruyken iç çamaşırında yapışırsa yumurta kabuğu gibi mi olur yoksa sadece beyaz bir leke mi olur 3.uyanıkken gelen meni ise ne renk olur ben bi yerde duydum ki yumurta akı gibi olur amma ben ondan önce beyaz olarak biliyordum yumurta akı gibi ise bu çiğ mi pişmiş mi


ACİLSERVİS
Bu konuda ve forumda yeteri kadar bilgi var okumayı öğrenmen gerek.


Kayıtsız Üye
Arkadaslar 16 yasindayim meni ile ilgili hicbirsey bilmiyorum hic ihtilam olmadim 2 sorum olacak
1 sabah kalktigimda bazi gunler iç çamaşırım islak degilde terlemis oluyor herhangi bir koku almiyorum koku alsamda anlayamiyorum meni mi yoksa ter mi veya idrar mi hic yasamadigim icin hayatimda ihtilam olmayi

2 meninin ozelliklerine baktim sicrayarak ve hazla cikar diyor birde yapiskan diyor
İlk olarak benim idrarimda yaparken sicrar

Birde bazen idrar yaptiktan sonra bir sey olur penisime keyifli bir haz gelir bu menimi oluyor

Yapiskan olup olmadigini nasil anliyim elimle mi degiyim de yaptiktan sonra tuvaletimi nasil degicem

Tuvaletten ciktiktan sonra kendimde farkli bir koku hissediyorum penisimin orayi biraz yakindan koklayinca oradan geliyor koku ama daha once bilmedigim bir koku meni olabilirmi ?
Bu suphelerle ibadetlerimde bile kuskulaniyorum ne yapacagimi bilemedim

Sorularimi TEK TEK cevaplayabulirseniz cok sevinirim duamida esirgemem Allah’in izniyle


Kayıtsız Üye
Hocam meziye kimisi şeffaf su gibi demiş kimisi beyaz demiş mezi beyaz mıdır şeffaf su gibi midir? Cinsel istek sonrası bazen akişkan olmayan su renginde yapişkan sıvı geliyor ve bazende akışkan beyaz renk sivi geliyor ikiside iki üç damla eğer meziyse neden biri su renginde biri beyaz renkte? Erkek.


ACİLSERVİS
Meni damla şeklinde olmaz. Fışkırarak gelir ve daha fazla olur. Dediğin şey mezidir.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben erkek arkadaşımla ilişkiye girmedim ama yakınlaşma gibi şeyler olduğunda sonradan beyaz yapışkan bir sıvı geliyor bunun için gusül almam gereklimi ?yoksa sadece vajinadan gelen arzu doğrultusunda bir sıvı mı cevap verirsiniz çok iyi olur

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cunüplük nasıl anlaşılır

Cevap
Meni daha ziyade cima, istimna ve ihtilam ile gelir. Mezi ise şehvet hissedilen herhangi bir anda gelebilir.


Kayıtsız Üye
Selamunaleyküm ben bazenlerı sabah kalkıyorum ve bir heyecanla mezi gelmeye başlıyor şuanda var ve 2 gün oldu normalin dışında sürekli en ufak sertleşmede anında mezi geliyor zor durumdayım ve uyurkende saatte bir uyanıyorum ve mezi geliyor iki gundur kız gorsrm heyecan olsa yada 1saniye bile srtleşme olsa hemen mezi geliyor çok kotu hssediyorum lutfen yardımcı olun ne yapmalıyım


ACİLSERVİS
Ve aleykümüsselam. Meziye engel olmak için haramdan uzak dur. Peçete gibi bir şey ile önlemini al yapacak bir şey yok.


dvtzkn0
Hanefi mezhebindenim. Gusül gerektiren şeyin sadece ve sadece yerinden şehvetle çıkan meni olduğunu biliyorum. Tuvalete girdiğimde idrarımı yaparken sürekli kontrol ediyorum. Beyaz sıvı çıktı mı? Çıktıysa idrardan önce mi sonra mı çıktı? Çıkan sıvı meni mi, vedi mi yoksa başka bir şey mi?Tuvalete girip büyük ve küçük abdest bozmaktan korkar oldum. Sürekli iç çamaşırımı kontrol ediyorum. Çıkan bir şey var mı diye. Sürekli cünüp müyüm değil miyim ikilemi yaşıyorum. Siz de deyin ki gir bi gusül alıver. Ama guslüm de zaten 1.5 saate yakın sürüyor. Yemin ediyorum bıktım. İntihar etmeyi düşünür hale geldim. Düşünüyorum da. Bunun için psikolojik ilaç kullanıyorum ama nafile. Yardım edin. Yol gösterin. Yeter bıktım hayattan. 18 yaşındayım. Teşekkürler.


ACİLSERVİS
Meni şehvetle çıkar şehvetsiz meni diye bir şey yok. Varsa da hemen hastaneye gitmen gerekir bu normal olmaz. Meni ikide bir çıkan bir şeyde değil. Meni cinsel ilişkide, rüyalanma ve istimna yoluyla gelir başka bir durumda gelmez. İntiharı düşünmeyi seçeceğine okumayı ve öğrenmeyi seç.


ramazansorusu
merhaba ben gece sahurumu yaptım niyetimi ettim sonra uyudum, rüyamda sadece 2-3 saniyeliğine bi ilişkiye girdim ve uyandığımda veya rüyamda bir zevk almadım , veya organımda bir fışkırma yada tazık hissi almadım, sanki idrarı mı yapıyormuş gibiydim ve uyandığımda çok tuvaletim vardı , iç kıyafetimdede hiç bir koku yok sadece şişe kapağı büyüklüğünde bir ıslaklık var, şimdi sorularım şunlar;

1-) orucum bozulur mu?
2-) gusül abdesti almam gerekir mi?


ACİLSERVİS
Günde 50 defa rüyalansan da oruç bozulmaz. Rüyalanmanın oruç ile bir ilgisi yoktur. Sadece gusül almayla ilgilidir. Rüyada zevk alıp almamanında önemi yok. Rüyalanmışsın ıslaklıkta var guslünü al.


evde cay
Selamün Aleyküm,ben bir kızım, bu cuma kadir gecesi, ben pu çarşamba gusül aldım, sonra küçük abdestimi yaptıktan sonra abdest almaya gitim ve girdimde baktım tabaka olmuş beyaz ve sarı bir akıntı var idi. Ama saat 21:43 civarı idi tam hatırlamıyorum. Ama sarı olan bir sıvı var idi ve tabaka oluşturmuştu. Bu meni mi? emin deyilim. Bu vesvese bende çok artı?


Kayıtsız Üye
Kardeşim dokunmadan meni nasıl çıkar lütfen rica ediyorum Allah rızası için bana anlatın bizde aydınlanalım dokunmadan orgazm nasıl olacak sen orgazm olmadan gusül alma her sıvı da gusül alınmaz ayrıca sarı meni değildir git inanmıyorsan kadın Doğuma Sor utanma utanılacak bir şey yok mecbur soruyoruz isteyerek sormuyoruz öğrenmek lazım neyse lütfen bana anlatır mısın el değmeden nasıl orgazm olduğunu hissediyorsun 2 saniyede nasıl olabilir doktorlar erkeklerde erken boşalma 2 dakika derken üstelik bir bayan 2 dakika bile olmadan nasıl orgazm olabilir lütfen açıklar mısın biraz yoruluyor musun çok kasılma mı oluyor lütfen okuduysan cevap bekliyorum orgazm böyle mi oluyor ?


evde cay
Selamün aleyküm.
Ama hadis de erkeğin ve kadının menisi nin nasıl oldunu yazıyor.

Hadis de: ” Şüphe yok ki erkeğin suyu ( menîsi ) ,beyaz renkte kalın bir sıvıdır. Kadının suyu ( menîsi ) ise, sarı renkte ince bir sıvıdir ” diye geçiyor.

Bazende güçlü olması sebebiyle beyaz olabilir.

Kardeşim galiba kasılma olmuyur ve bitkinlik de olmuyur. Emin deyilim. Sanki bazen mesela arabada otururken araba salanıyor ya, veya yürürken sankı gıdıklanma oluyor. Sanki şehvetleniyorum veya jaz alıyorum. Veya bana öyle geliyor.

Bir de kasılma nedir ve nasıl olur. Böyle hafif gıdıklanma gibi oluyor mesela afedersin iç çamarsırım orama bazen çok deyor ve böyle sanki gıdıklanma oluyor. Bir de meni ne zaman şehvetle yerinden kopar ve şehvetsiz çıkınca haz alınır mı. Bunu biliyor musun. Bo kunuda çok vesveseliyim. Matürmasyon yapmıyorum. Hem masturbasyon kötü bir şey.
Küçük abdesteyken , çok oluyor sanki sonda haz alıyorum veya bana öyle geliyor.

Bir de güsül abdestinde afedersiniz avret yerimi yıkarken sanki şehvetleniyorum. Bir de kuru bir yer kaldı diye vesvese geliyor.
Merak etim bir konu daha var . Ben avret yerimi yıkarlen orgasm olmuyorum. Ama orgasm olmadan meni şehvetle yerinden kopa bilir mi? Sehvetle yerinden kopması nedir?

Allah â emanet olun kardeşlerim.
.


Kayıtsız Üye
Kardeş doktora soracaksın genellikle ben sorduğum için söylüyorum şeffaf olur diyorlar sarı olmaz hz.aişe validemiz o renkteydi bel ki herkesin farklıdır kadın Doğum uzmanı bu şekilde anlatıyor hadiste öyle yazıyor diye meni sarı olmaz sen istimna yaptığında sıvın ne geliyorsa meni rengin o dur yapmak günah biliyorum evli bir ablan varsa veya yakın akraban ona sormalısın eğer zina yapma tehlikesi varsa istimna yapabilirsin gerçekten çok kötü bir devirdeyiz Allah yardımcımız olsun o gıdıklanlar bendede oluyor şuan bile var mesela meni yazmışsın okurken bile etkilendim ama boşalma olmadı yani mezi olduğunu düşünüyorum bu elimde değil her defasında gusül mü alayım yani avret mahalim oynamaya başlıyor bazen otururken gıdıklanmalı bir şeyler oluyor ben doktora gittim bunu önlemek için düşün ilaç kullandığım halde gıdıklanma devam ediyor yani anladım ki böyle boşalma olmaz 2 saniyelik olmaz araba sallanıyor o bana da oluyor burada söylemek istemiyorum ama mecbur söylemem lazım ayıpsa affedin lütfen avret mahaliniz yani kadın organınız hafif sarkıksa olabilir benim de sarkık çünkü bel ki o gıdıklanma ondan oluyor hani sürtünüyor gibiyse ama kesinlikle meni değildir Allah neden yarattı o zaman her defasında gusül alalım diye mi sana tavsiyem bir doktora sor utanma kardeş gerçekten telefondan mesaj şeklinde sor bir bayan jinekolog bilir gıdıklanmayla olmaz diyecektir ama sor senin için rahat etmeyecek biliyorum sor ona telefondan kapalı jinekologlar var ona sorabilirsin daha iyi olur hani evli değiliz dersin bilmiyorum dersin anlatırsın utanma mesaj şeklinde yaz araştır internetten cevabını aldıktan sonra yaz bana merak ediyorum doğru mu çünkü senin yaşadığını bende yaşıyorum ama vesvese olduğunu ve kesinlikle orgazm olmadığını düşünüyorum şunu da ekliyeyim madem orgazm olduğunu düşünmüyorsun neden gusül alma ihtiyacı hissediyorsun onu anlamadım guslü gerektiren orgazmdır meni değil ayrıca şehvetsiz meni gusül gerektirmez diyorlar bilmiyor musun..
Neyse sen jinekoloğa sor yaz kardeş merak ediyorum çekinme kapalı bayanla konuşabilirsiniz daha iyi olur hadis değil önemli olan orgazm olan kişiden bir sıvı geliyor ve kaynaklara göre orgazm kasılmalar olur titremeler olur yorulmalar olur kaynaklarda böyle yazıyor cevabını bekliyorum..


Papatyaya
Lütfen cevap verin. Adet olduğum günlerde hiç rüyalandığımı hatırlamıyorum olsa da 1 defa falandır. Ama temiz günlerde nerdeyse her gün ya da 2 günde bir rüyalanıyorum. Tam rüyayı görürken uyanıyorum. Kasılma falan bir şey olmuyor. Sadece vaginada ritmik kasılmalar 1 ya da 2 kere oluyor. Şehvet falan olmuyor çok hafiff olabiliyor nadir zaten o sırada uyanıyorum artık çıldırıcam. Biraz takıntılı bir insanım zaten. Önceden bu kadar sık olmuyordu. Günlük sarı akıntılarım da var ayırtta edemiyorum. Zaten meni gibi yoğun bir akıntı da gelmiyor. Lütfen en kısa zamanda cevap verin artık çıldırıcam.


Ensar
Sabah uyandığınızda iç çamaşırınızdaki ıslaklık meni ise gusül alınız, meni değilse zaten gusletmenize gerek yok. Bu durumu takıntı haline getirmemelisiniz.
Durum apaçık ortada. Gelen sıvı şehvetle geliyor ve meni olduğundan eminseniz gusül alın, gelmiyorsa almayın.


Papatyaya
Günlük sarı akıntım olduğu için ayırt edemiyorum pek. ama uyanınca gelen akıntı genellikle meni gibi yoğun olmuyor. O yüzden çok sıkıntıya giriyorum.

Uyandığımda pek meni gibi bir akıntı gelmiyor 2 saat sonra falan sarı bir akıntı geliyor o da günlük akıntı olma ihtimali var. Ben de uyandıktan yarım saat 1 saat bekleyip banyo yapıyorum


mezi, mezi nedir, mezi nasıl anlaşılır

resmin alt tagı
Haberdar Et
Bildir
guest

4 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Kayıtsız

Yanlis yazmisim hocam ben erkek arkadaşımla konuşurken çok afedersiniz sikerimli falan konuştu buda hoşuma gitti lavobaya gitim bişey yoktu 1veya2 saat kadar dışarı çıktım abdest almak için gitim bezimde beyaz lekeler vardi kuruydu azdi ama alındım yoktu temizlerken kendimi bezimde vardi sadece orucum bozulur mu kazamı kaferet lemi tutmam lazim acaba

3828419

Heyecanla gelen seffaf sıvı nedir ve sıvının şehvetle gelip gelmediğini nasıl anlarız

4
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx