Mumsema

Meniyle mezi nasıl ayırt edilir

  • 08 Mayıs 2021
  • 490 kez görüntülendi.
Meniyle mezi nasıl ayırt edilir
resmin alt tagı

Meniyle mezi nasıl ayırt edilir

Kayıtsız Üye
sürekli gusül abdesti bozulmuş gibi hissediyorum sesten görüntüden etkilenyormuşum gibi geliyor kadında meniyle meziyi ayırt edilmesini sağlayacak bir formül yok mu 🙁

bayanlarda gusül gerektiren durumlar nelerdir? mezi ve meni nasil ayirt edilir?


Cevap: Meniyle mezi nasıl ayırt edilir

arifselim
Kadınlarda da guslü gerektiren durumlar bellidir. Normal akıntılar dışında ancak şehvet halinde bir boşalma gerçekleşirse o zaman kadın cünüp olur. Bu konuda aklınızdaki soru işaretlerini giderecek şekilde bilgi sahibi olmalısınız. Aşağıda kadınların hangi durumlarda cünüp olduğu ayrıntılı bir şekilde açıklanmaktadır.

Bayanlarda gusül gerektiren durumlar nelerdir? Mezi ile meni nasıl ayrıt edilir?

1- Hayz veya lohusalık hali bitince yahut cünüp olunca gusletmek farzdır. Hayz bitince, cünüp de olursa, ikisi için bir gusül yetişir. Kadın cünüp iken hayz görürse, isterse hemen gusleder, isterse hayz bitene kadar bekler, sonra ikisi için bir defa gusleder.

2- Zekerin [penisin] ucu, sünnet derisi altındaki yuvarlak kısım, ferce [hazneye] girince, meni gelmese de, erkek de, kadın da cünüp olur. Yuvarlak kısım girmezse, cünüp olmaz.

3- Erkekte koyu beyaz ve kadında akıcı sarı meni, yerinden şehvetle kopup çıkarsa cünüp olunur.

4- İhtilamla yani rüyada şehvetlenip uyandığı zaman, meni akmış olduğunu gören erkek ve kadın cünüp olur. Rüyada ilişkide bulunduğunu görür, fakat uyanınca meni akmamışsa, meni yoksa gusletmez. Bazı âlimler kadının menisi içeri akar, ihtiyaten yıkanması iyi olur demişlerdir.

5- Şehvetle yerinden ayrılan meni, idrar yolunda kalıp, daha sonra buradan, şehvetsiz de çıksa, gusletmek gerekir. İdrar yaptıktan veya bir müddet uyuduktan sonra çıkarsa gusül gerekmez.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Eşim adetliyken ilişkiye girmek istiyor

6- İstimna [mastürbasyon] guslü gerektirir.

resmin alt tagı

7- Cünüp olup, idrar yapmadan guslettikten sonra meninin geri kalan kısmı, şehvetsiz aksa, tekrar gusletmek gerekir. Bunun için, gusülden önce idrara çıkıp, idrar yolunda kalmış olan meni parçasını çıkardıktan sonra gusletmek lazımdır.

8- Zekerin ucu, kadının veya erkeğin dübürüne girince, meni aksa da, akmasa da, her ikisine gusletmek farz olur. Hayz halinde de, temiz iken de kadına dübüründen yaklaşmak haramdır. Büyük günahtır.

9- İhtilam olduğunu hatırlamadan, meni görenin, gusletmesi lazımdır. Uyanıp, çamaşırında meni gören, ihtilam olduğunu hatırlamasa da gusleder. Mezi sansa ihtiyaten gusleder.

10- Kadın, kocasını düşünürken şehvetlense, sonra titreyerek, kasılarak sarımtırak bir akıntı yani meni gelse, gusül gerekir.


Meniyle Meziyi nasıl ayırt edeceğiz

Safkan
Sa hocam ben sorularla islamiyete soru sormuştum sadece menimi beyazdır diye onlarda menide mezide beyazdır dedi hocam ben şimde nasıl anlıcam hoca şeyde dedi mezi azdır meni çoktur ama hocam benim asıl örenmek istedim yatık ve kalktık menimizin aktığını nasıl anlıcam siyah don giyiyom ben ztn hep ama yani artık gusül almak istemiyom hep cünüp olamaz bi insan herhalde yani hocam meniyi başka türlü ayırt edemiyozmu


Yorum: Meniyle mezi nasıl ayırt edilir

arifselim
Aleykum selam. Sana cevap veren nasıl bir cevap vermiş bilmiyorum ama mezi şeffaf ince ve yapışkan bir sıvıdır. Meni ise basbaya beyaz renktedir fazla ve şehvetle fışkırarak çıkar. Ya Allah aşkına bir kere meni ile boşalan bir insanın meniyi başka bir sıvı ile karıştırması nasıl mümkün olabilir.


mezi, mezi ve meninin farkı, meni nasıldır

resmin alt tagı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
yozgattr

Hocam merhabalar ben idrar yaparken idrarımın rengi gri ya da beyaz bazen de şeffaf oluyor bazen ilk başta gri yada beyaz olurken sonradan şeffaflaşıyor. Bu… Daha Fazlası »

hacibayram

Aleykümselam meni o şekide gelmez sevgili kardeşim o meni değildir yani cunup etmez seni gusül gerektirmez lakin bence bir üroloji doktoruna görün iltihap yada başka… Daha Fazlası »

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx